Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-07, 20:56   #421
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=17c731ef415ea939127a54e 258bb952ab9747631_5ee0147 2777c6;87231856]Kto to jest: wy? Bo rozmawiam ja z tobą, i to pierwszy raz.

Czyli jednak nie urodziłabyś dziecka ZBYT chorego, tylko trochę chore. Z egoizmu czy dlatego, by go nie skazywać na - jak sama nazwałaś - dożywotnią wegetację?[/QUOTE]
A jest szansa wiedzieć to na 100% wystarczająco wcześnie?
[1=17c731ef415ea939127a54e 258bb952ab9747631_5ee0147 2777c6;87231856]Dlaczego uznajesz motywację WSZYSTKICH LUDZI w czambuł za jakąś? W tym przypadku wynikającą z egoizmu? Czy nie wierzysz w altruizm wcale? I czy egoizm własny (nie chcę takiego dziecka, bo tego nie udźwignę) musi się wykluczać z chęcią oszczędzenia komuś cieprienia? czy też może te dwie motywacje mogą współegzystować w jednym człowieku?[/QUOTE]
Bo przeczytałam wasze wypowiedzi.

Z zasady altruizm nie istnieje, bo nie da się z całkowitą pewnością stwierdzić czy to dziecko chciałoby żyć, na ile będzie sprawne i uleczalne. To tylko wasze wyobrażenie wzorowane na swoich odczuciach.

Na pewno można wymyślić wiele zalet dokonanego wyboru. Ale spowodowany jest i tak egoizmem.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 20:58   #422
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

No tak. Jak na usg wychodzi, że dziecko urodzi się bez czaszki to nie wiem, na co chcesz liczyć. Bo cuda to w takiej jednej starej książce tylko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:03   #423
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:12   #424
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87231903]No tak. Jak na usg wychodzi, że dziecko urodzi się bez czaszki to nie wiem, na co chcesz liczyć. Bo cuda to w takiej jednej starej książce tylko.[/QUOTE]
:
Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Tak mnie naszło w wątku o plusach i minusach posiadania dzieci, ale nie chcę robić tam offtopu, to może porozmawiajmy tutaj.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: decydujesz się na dziecko, szybko udaje ci się zajść, wszystko idzie dobrze... ale przy którychś badaniach prenatalnych dowiadujesz się, że są podejrzenia nieprawidłowości. Powiedzmy, diagnoza brzmi tak: 80% szans, że dziecko nie będzie nigdy chodzić, 50% że będzie upośledzone intelektualnie, 10% że nie będzie z nim żadnego kontaktu. Do tego dochodzi jakieś 70% szans innych dysfunkcji w stylu wady serca, łamliwość kości, alergie pokarmowe, i 30% szans, że dziecko nie dożyje 3 urodzin (przykład z mojego otoczenia).

Lekarze zalecają terminację. Co robisz i jak to usprawiedliwiasz*?


*Usprawiedliwiasz w sensie: jakie przesłanki prowadzą do twojej decyzji. Nie obchodzi mnie usprawiedliwienie moralne jako takie.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:16   #425
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-10-07 o 21:34 Powód: Niewłaściwy cytat.
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:22   #426
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja właśnie tego nie zakładam, dlatego przywołałam pytanie z pierwszego posta. To Persephone o tym napisała, tak jakbym wcześniej odnosiła się do przykładu, w którym była mowa o takim płodzie, a teraz ośmieszała się twierdząc, że przecież na 100% nie wiem, na ile sprawne będzie dziecko.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:27   #427
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ja właśnie tego nie zakładam, dlatego przywołałam pytanie z pierwszego posta. To Persephone o tym napisała, tak jakbym wcześniej odnosiła się do przykładu, w którym była mowa o takim płodzie, a teraz ośmieszała się twierdząc, że przecież na 100% nie wiem, na ile sprawne będzie dziecko.
No bo tego nie wiadomo znam chłopaka co miał nigdy nie stanąć ba nogi a teraz chodzi całkiem nie źle ale też są przypadki gdzię jest gorzej niż przewidywano.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 21:30   #428
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Bo egoizm jest naturalny, ale źle postrzegany i ludzie sobie wszystko tłumaczą empatią. Choćby nie wiem jak absurdalnie.

Pytanie co dla kogo jest egoizmem. Bo widzisz, można postrzegać, że rodzice nie chcą niepełnosprawnego dziecka ze względu na swoją wygodę i to jest egoizmem, a można powiedzieć, że egoizmem wykazują się też rodzice, którzy decydują się na takie niepełnosprawne dziecko, ze świadomością, że normalnego życia wśród przeciętnie funkcjonującego społeczeństwa nie będą mieć i robią to tylko dlatego, że bardzo chcą poczuć się rodzicami/to jest być może ich jedyna szansa na dziecko itd itd.

Przecież wiele dziewczyn przyznało, że nie chciałoby patrzeć na cierpienie, ale też i logicznym dla mnie jest, że nikt nie chce poświęcać swojego życia dla życia kogoś innego. Przynajmniej tak mi się wydaje, że w zdrowym rodzicielstwie, gdzie i dziecko jest w pełni zdrowe, się je wychowuje i z roku na rok obserwuje postępy usamodzielniania się aż do czasu gdy "odfrunie z gniazda".
Edytuję, żeby nie można było sobie projektować zwrotu "w pełni zdrowe" wobec swoich własnych widzimisię - w pełni zdrowe znaczy dla mnie samodzielnie funkcjonujące i radzące sobie w tzw. dorosłym życiu.
__________________
A tam, od jutra.

Edytowane przez nie_powiem
Czas edycji: 2019-10-07 o 21:35
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:32   #429
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:34   #430
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Pytanie co dla kogo jest egoizmem. Bo widzisz, można postrzegać, że rodzice nie chcą niepełnosprawnego dziecka ze względu na swoją wygodę i to jest egoizmem, a można powiedzieć, że egoizmem wykazują się też rodzice, którzy decydują się na takie niepełnosprawne dziecko, ze świadomością, że normalnego życia wśród przeciętnie funkcjonującego społeczeństwa nie będą mieć i robią to tylko dlatego, że bardzo chcą poczuć się rodzicami/to jest być może ich jedyna szansa na dziecko itd itd.
Może robią to dlatego, że im rzeczywiście na szczęściu tego dziecka zależy i wiedzą, że nie jest do niego potrzebna czyjaś definicja "przeciętnego funkcjonowania w społeczeństwie".
Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
tak właśnie myślałam
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:39   #431
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Może robią to dlatego, że im rzeczywiście na szczęściu tego dziecka zależy i wiedzą, że nie jest do niego potrzebna czyjaś definicja "przeciętnego funkcjonowania w społeczeństwie".
tak właśnie myślałam

Może im zależy na szczęściu dziecka, a może im zależy na swoim szczęściu? Używasz tego egoizmu tylko wobec przykładów, które Tobie pasują, a nie w każdą stronę...
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-07, 21:41   #432
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Podaję przykład. Tak, są takie choroby /schorzenia /wady, które dają 100% gwarancji cierpienia. Nie wiedziałam, że chodzi o to, co w 1 poście, bo przerobiłyśmy już tutaj i bezpłodność i zespół downa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:41   #433
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Pytanie co dla kogo jest egoizmem. Bo widzisz, można postrzegać, że rodzice nie chcą niepełnosprawnego dziecka ze względu na swoją wygodę i to jest egoizmem, a można powiedzieć, że egoizmem wykazują się też rodzice, którzy decydują się na takie niepełnosprawne dziecko, ze świadomością, że normalnego życia wśród przeciętnie funkcjonującego społeczeństwa nie będą mieć i robią to tylko dlatego, że bardzo chcą poczuć się rodzicami/to jest być może ich jedyna szansa na dziecko itd itd.

Przecież wiele dziewczyn przyznało, że nie chciałoby patrzeć na cierpienie, ale też i logicznym dla mnie jest, że nikt nie chce poświęcać swojego życia dla życia kogoś innego. Przynajmniej tak mi się wydaje, że w zdrowym rodzicielstwie, gdzie i dziecko jest w pełni zdrowe, się je wychowuje i z roku na rok obserwuje postępy usamodzielniania się aż do czasu gdy "odfrunie z gniazda".
Ja myślę, że decyzja może wypływać nie tyle z egozimu, ale też ze strachu. Nie każdy czuje się na siłach wychowywać niepełnosprawne (w stopniu ciężkim) dziecko, któremu całe życie trzeba będzie zapewniać opiekę 24/24. Nie każdy umie i chce się z tym zmierzyć. Ja to w pełni rozumiem. Tym bardziej, że nie bardzo mogliby liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony państwa, a przecież do pracy w tej sytuacji żadne z rodziców iść nie może, bo opieka nad takim dzieckiem to nieraz praca 24/24 plus ogromne koszty leków i rehabilitacji (żeby choć ręką lub nogą mogło ruszyć). I to coraz cięższa, w miarę, jak dziecko rosnie i coraz trudniej je po prostu dźwignąć, umyć, ubrać. A ludzie, jak ludzie. Jedni skrytykują, inni się użalą ale pomocy znikąd.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:48   #434
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez nie_powiem Pokaż wiadomość
Może im zależy na szczęściu dziecka, a może im zależy na swoim szczęściu? Używasz tego egoizmu tylko wobec przykładów, które Tobie pasują, a nie w każdą stronę...
W tym przykładzie dziecko przynajmniej ma szansę na szczęście. Jak widać, mało kto takie decyzje pochwala, więc najgorszą motywacją miałaby być wspomniana chęć spełnienia się w rodzicielstwie. To brzmi jak... Właściwa i najlepsza motywacja?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 21:49   #435
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja myślę, że decyzja może wypływać nie tyle z egozimu, ale też ze strachu. Nie każdy czuje się na siłach wychowywać niepełnosprawne (w stopniu ciężkim) dziecko, któremu całe życie trzeba będzie zapewniać opiekę 24/24. Nie każdy umie i chce się z tym zmierzyć. Ja to w pełni rozumiem. Tym bardziej, że nie bardzo mogliby liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony państwa, a przecież do pracy w tej sytuacji żadne z rodziców iść nie może, bo opieka nad takim dzieckiem to nieraz praca 24/24 plus ogromne koszty leków i rehabilitacji (żeby choć ręką lub nogą mogło ruszyć). I to coraz cięższa, w miarę, jak dziecko rosnie i coraz trudniej je po prostu dźwignąć, umyć, ubrać. A ludzie, jak ludzie. Jedni skrytykują, inni się użalą ale pomocy znikąd.

Akurat mój post dotyczył domniemanego przez stewardesę egoizmu, którym szasta tylko w jedną stronę, dlatego też takie porównanie. Niemniej jednak zgadzam się w 100 % ze wszystkim o czym piszesz. Poza tym jak wiadomo, nasze państwo nie sprzyja nie tylko nauczycielom czy przedsiębiorcom, ale i niepełnosprawnym. Z tym, że o ile Ci pierwsi jakoś sobie w życiu poradzą, o tyle osobom znacząco niepełnosprawnym będzie troszkę trudno, mówiąc delikatnie.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 22:46   #436
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez goldennight Pokaż wiadomość
To w ogóle chodzące zło.
Co?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 22:50   #437
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 23:01   #438
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A. Myślałam, ze bezpłodnośc

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 05:22   #439
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87231750]A, i jeszcze rozumiem te matki w tym sensie, że wolą przerwać ciążę niż urodzić, mieć w objęciach dziecko, tulić je, opiekować się nim jakiś czas i później je musieć pożegnać.
Nikomu niczego nie każę. Po prostu to rozumiem.[/QUOTE]

Samą prawdę napisałaś.

To znaczy: ja w ogóle nie mam instynktu macierzyńskiego ale wyobrażam sobie, co czuje matka patrząc na cierpienia swojego dziecka i nie potrafiąc ulżyć mu w bólu. Albo po prostu mając swiadomość, że to dziecko za godzinę/dzień umrze.

Ja zaraz po urodzeniu podobno miałam ciekawość, by natychmiast wrócić tam, skąd przyszłam. Mi rodzice opowiedzieli, co czuli w chwili, gdy jakaś gorliwa salowa podeszła do nich i powiedziała: "Nie wiem, czy państwo są wierzący, czy nie ale ochrzciłam państwa dziecko żeby nieochrzczone nie umarło". Oczywiście w chwili, gdy lekarze usiłowali mnie zawrócić, co ostatecznie im się udało. Rodzice wiedzieli, że ze mną jest źle ale wtedy (według ich słów) poczuli, że świat im się wali.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-08, 08:06   #440
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Fakt, autorka nie sprecyzowała o co chodzi. Natomiast w pierwszym poście mamy "lekarze zalecają terminację" - oni zazwyczaj nie zalecają jej przy braku kończyny np. Nawet sam ZD rzadko w zasadzie jest kwalifikacją do terminacji, najczęściej muszą mu towarzyszyć wady wielonarządowe żeby ją zalecano.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 08:37   #441
17c731ef415ea939127a54e258bb952ab9747631_5ee01472777c6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 609
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Może robią to dlatego, że im rzeczywiście na szczęściu tego dziecka zależy i wiedzą, że nie jest do niego potrzebna czyjaś definicja "przeciętnego funkcjonowania w społeczeństwie".
tak właśnie myślałam
Czyli altruizm jednak istnieje, ale przypisujesz go osobom kierującym sie pobudkami podobnymi do twoich, natomiast innym - egoizm?

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
W tym przykładzie dziecko przynajmniej ma szansę na szczęście. Jak widać, mało kto takie decyzje pochwala, więc najgorszą motywacją miałaby być wspomniana chęć spełnienia się w rodzicielstwie. To brzmi jak... Właściwa i najlepsza motywacja?
To jest niestey całkowicie niezrozumiała wypowiedź
17c731ef415ea939127a54e258bb952ab9747631_5ee01472777c6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 09:28   #442
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

[1=17c731ef415ea939127a54e 258bb952ab9747631_5ee0147 2777c6;87232692]Czyli altruizm jednak istnieje, ale przypisujesz go osobom kierującym sie pobudkami podobnymi do twoich, natomiast innym - egoizm?[/QUOTE]
W mojej definicji tego, co ludziom się wydaje altruizmem, pisałam właśnie o kierowaniu się szczęściem innych. Dlaczego akurat do tego przypadku miałoby się to nie odnosić?
[1=17c731ef415ea939127a54e 258bb952ab9747631_5ee0147 2777c6;87232692]To jest niestey całkowicie niezrozumiała wypowiedź [/QUOTE]
Nie martw się. Tak jest zawsze, kiedy trafi się w sedno.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 09:44   #443
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Ale co, dziecko ma szansę na szczęście? Kiedy? Jak jest przykute do łóżka?
Kurcze nie pamiętam dokładnie, ale jest taka dziewczynka w Polsce, która jest w śpiączce od kilku lat, podtrzymywana przez wszystkie możliwe maszyny. Z tego co kojarzę, to ma "czarne dziury" w mózgu, generalnie nie ma szans, żeby się wybudziła. I rodzice prowadzą jej fp na fb, gdzie piszą dziecinnym językiem, robią jej zdjęcia itd.
I ludzie piszą pod jej zdjęciami, że będą się modlić do boga, żeby się wybudziła, że już niedługo się obudzisz i zobaczysz mamusie i tatusia itd.
Może ktoś tu kojarzy i wrzuci nazwę?
W każdym razie - czy takie dziecko ma szansę na szczęście?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:02   #444
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Nie mam pojęcia co bym zrobiła w takiej sytuacji, wydaje mi się, że taka decyzja to wypadkowa wielu sytuacji, które przeszliśmy i tego gdzie się akurat znajdujemy. Ja sama nie jestem typem męczennicy w imię czegoś większego i nie do końca widzę sens w takim życiu z totalnie niepełnosprawną od urodzenia osobą, gdzie tak na prawdę do końca życia jesteśmy uwiązani do opieki nad daną osobą, która pewnie też się tylko męczy. Znam dwie kobiety które samotnie (mężowie się magicznie ulotnili po czasie) opiekują dorosłymi bardzo chorymi dziećmi. Nie mają w ogóle swojego życia, ani jakiejkolwiek radości. Żyją tylko po to żeby się opiekować dzieckiem i umartwiać co będzie jak ich zabraknie. Na prawdę ogólnie smutny obrazem. Plus praktycznie życie na skraju bankructwa bez możliwości samorozwoju.
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:07   #445
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ale co, dziecko ma szansę na szczęście? Kiedy? Jak jest przykute do łóżka?
Wtedy, kiedy się czyta ze zrozumieniem, a nie czeka na kolejną okazję do wrzucenia historyjki o leżeniu we własnych odchodach.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:11   #446
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
W mojej definicji tego, co ludziom się wydaje altruizmem, pisałam właśnie o kierowaniu się szczęściem innych. Dlaczego akurat do tego przypadku miałoby się to nie odnosić?

Nie martw się. Tak jest zawsze, kiedy trafi się w sedno.

Dobrze, że podkreśliłaś, że w Twojej definicji. Tylko sorry, ale nie jesteś w stanie stwierdzić, że dziecko urodzi się szczęśliwe, więc urodzenie takiego dziecka byłoby co najwyżej eksperymentem sprawdzającym, czy będzie szczęśliwe czy nie. Więc tu jest fifty-fifty. Swoją drogą, aż przypomniał mi się film Kafarnaum, gdzie dziecko pozywa swoich rodziców za to, że się urodził.

No nie, że trafi w sedno, bo ja też kompletnie nie rozumiem o co Ci chodziło w tej wypowiedzi...
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:17   #447
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Dlaczego 'egoizm' jest traktowany jako najgorsza z pobudek ?

Moim zdaniem (byc moze jestem egoistka), myslenie o sobie i o tym jak urodzenie chorego dziecka moze wplynac na nasze zycie, jest egoistyczne, ale przede wszystkim logiczne i rozsadne.
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:40   #448
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

[1=17c731ef415ea939127a54e 258bb952ab9747631_5ee0147 2777c6;87232692]Czyli altruizm jednak istnieje, ale przypisujesz go osobom kierującym sie pobudkami podobnymi do twoich, natomiast innym - egoizm?

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:35 ----------



To jest niestey całkowicie niezrozumiała wypowiedź [/QUOTE]Nie martw się, też nie zrozumiałam co jest w końcu tą najlepszą albo najgorszą motywacją..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:41   #449
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Wtedy, kiedy się czyta ze zrozumieniem, a nie czeka na kolejną okazję do wrzucenia historyjki o leżeniu we własnych odchodach.
No ale serio, w ogóle nie rozumiem o co ci chodzi. Wytłumacz, bo póki co wciskasz że "dziecko moze być szczęśliwe" i jak ktoś prosi o rozwinięcie, to się tylko rzucasz, że trafiłaś w sedno.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 10:44   #450
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-16 22:16:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.