pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 18:18   #91
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
dokładnie, z zasłyszenia, tak piszą m.in. w czasopismach kulinarnych więc może takie są opinie degustatorów
a jak dokładnie wpływa to nie wiem, ciepło elektryczne jest jednak inne niż od ognia, więc może ma jakieś znaczenie
w sumie w domu można poznać, czy ktoś ogrzewa węglem czy np. gazem, po prostu inny rodzaj ciepła
no to ja jestem całkowicie prosta kobieta, bo dla mnie to za jedno na czym jedzenie gotuję, moje kubki smakowe są mało subtelne ( a też miałam już w życiu rózne kuchenki). To samo z resztą ciała, bo nie rozpoznaję żadną porą skóry kto czym grzeje chałupe
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:20   #92
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
dokładnie, z zasłyszenia, tak piszą m.in. w czasopismach kulinarnych więc może takie są opinie degustatorów
a jak dokładnie wpływa to nie wiem, ciepło elektryczne jest jednak inne niż od ognia, więc może ma jakieś znaczenie
w sumie w domu można poznać, czy ktoś ogrzewa węglem czy np. gazem, po prostu inny rodzaj ciepła
jako degustatorka jedzenia z różnych kuchenek śmiem twierdzić, że jakość jedzenia zależy jedynie od umiejętności gotującego

Luba czasem można poznać, fachowcy zwą to bezwładnością ciepła czy jakoś tak

przykład: w domu masz 22 stopnie i zimny grzejnik to wydaje się zimniej niż ta sama temp. z ciepłym grzejnikiem. Ale czy to się ma jakoś do podłogówki? to już chyba raczej nie...
__________________
Czekamy...



Edytowane przez gabisun
Czas edycji: 2014-03-24 o 18:23
gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:24   #93
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
no to ja jestem całkowicie prosta kobieta, bo dla mnie to za jedno na czym jedzenie gotuję, moje kubki smakowe są mało subtelne ( a też miałam już w życiu rózne kuchenki). To samo z resztą ciała, bo nie rozpoznaję żadną porą skóry kto czym grzeje chałupe
no bo człowiek pierwotny ogrzewał jedzenie na ogniu i to nam zostało w genach
ale tak poważnie, to nie wiem, może trzeba by zrobić jakieś test na trzech różnych kuchenkach

a ogrzewanie w domu da się poznać, np. przy węglu będzie suchsze powietrze
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:26   #94
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Ja mam 200m domu ale na 2 kondygnacjach.Mam też poddasze ale nie wykończone, nie ogrzewane.
Do ogrzewania mam piec na węgiel zakupiony u rzemieślnika , który takie piece wytwarza.
Kosztował 3 lata temu 1400zł. Samemu trzeba wrzucić tam węgiel albo drewno , samemu wybrać popiół.
Poprzedni piec też od rzemieślnika ale innego zakupiony w relatywnie podobnej cenie , podobnej jakości i wykonania wytrwał ponad 15lat.
I jeszcze część się zwróciła ponieważ poszedł na złom a ważył dużo i jakoś ponad 100 za niego dali.

Nie wiem jak zbudowany jest dom Rembertowej , jakiej grubości są ściany, jaki strop, czy zaizolowany odpowiednio ale cegła to dobry materiał budowlany i trzyma ciepło.
Najwięcej ciepła ucieka właśnie stropem i nieszczelnymi oknami.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:27   #95
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość

a ogrzewanie w domu da się poznać, np. przy węglu będzie suchsze powietrze

jakim cudem

Remebertowa a dom jest jakoś ocieplony? dobrze zaizolowany? bo to też będzie trzeba brać pod uwagę wybierając źródło ciepła . Pompa ciepła dobrze współgra z rekuperatorem, ale taka w domu już istniejącym to pewnie spory koszt i masa roboty.
Okna drewniane? Szczelne? Zostaną, czy wymieniacie na nowe?

Grubella najwięcej ciepła ucieka balkonami ( źle zaizolowanymi) oknami i dachem.
__________________
Czekamy...



Edytowane przez gabisun
Czas edycji: 2014-03-24 o 18:32
gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:32   #96
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
jako degustatorka jedzenia z różnych kuchenek śmiem twierdzić, że jakość jedzenia zależy jedynie od umiejętności gotującego

Luba czasem można poznać, fachowcy zwą to bezwładnością ciepła czy jakoś tak

przykład: w domu masz 22 stopnie i zimny grzejnik to wydaje się zimniej niż ta sama temp. z ciepłym grzejnikiem. Ale czy to się ma jakoś do podłogówki? to już chyba raczej nie...
Jak mi ciepło to nie macam grzejnika

Owszem, jest różnica zapachowa, że tak powiem, można wyczuć jak ktoś grzeje węglem, bo zapach jest inny, ale reszta mnie nie przekonuje.

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
no bo człowiek pierwotny ogrzewał jedzenie na ogniu i to nam zostało w genach
ale tak poważnie, to nie wiem, może trzeba by zrobić jakieś test na trzech różnych kuchenkach

a ogrzewanie w domu da się poznać, np. przy węglu będzie suchsze powietrze
Byłam w wakacje u przyjaciól, robili zapieczke w kociołku nad ogniskiem a potem resztki podgrzewaliśmy na indukcyjnej, zero różnicy, lb zwyczajnie się nie znam.

Moja siostra ogrzewa węglem, ja olejem, pustynie mamy w domu taką samą. Serio.

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Najwięcej ciepła ucieka właśnie stropem i nieszczelnymi oknami.
Oj tak, okna musieliśmy wymienić
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:35   #97
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Chocolate ma rację co do ogrzewania.
Jeśli w domu są piece kaflowe to powietrze będzie suchsze niż w domu ogrzewanym piecykiem gazowym wolnostojącym, przesuwnym z gazem z butli.
Bo ten gaz z butli nawet wilgoć robi w domu.

Natomiast jeśli są kaloryfery to piec czy gazowy na gaz z sieci czy piec węglowy najczęściej jest w kotłowni i nie wpływa na jakość powietrza w domu. jedynie w kotłowni jest bardziej suche i ciepło jest gdy palimy w piecu węglowym.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 18:38   #98
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Moja siostra ogrzewa węglem, ja olejem, pustynie mamy w domu taką samą. Serio.
Olej też bardzo wysusza, to fakt.
U rodziców mieliśmy różne ogrzewania i ja po prostu czuję różnicę, ale nie upieram się, że każdy musi mieć tak samo. Jest różnica nawet w zależności od tego jakim węglem się pali (czy o dużej czy małej kaloryczności), a co dopiero między różnymi źródłami, tak jak węgiel a gaz.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:42   #99
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Kaloryczność węgla to ma raczej znaczenie przy ilości zużytego opału i częstotliwości latania do pieca a nie odczucia ciepła w trakcie cieszenia na kanapie

Serio idziesz do kogoś, siedzisz na kanapie i wiesz czym ogrzewa po powietrzu? w bloku też?
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:42   #100
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
jakim cudem

Remebertowa a dom jest jakoś ocieplony? dobrze zaizolowany? bo to też będzie trzeba brać pod uwagę wybierając źródło ciepła . Pompa ciepła dobrze współgra z rekuperatorem, ale taka w domu już istniejącym to pewnie spory koszt i masa roboty.
Okna drewniane? Szczelne? Zostaną, czy wymieniacie na nowe?

Grubella najwięcej ciepła ucieka balkonami ( źle zaizolowanymi) oknami i dachem.
Rembertowa chyba nie ma balkonu.
Stropem nad mieszkaniem też ucieka jeśli cienki i nie zaizolowany.A potem dalej dachem.
I o to mi chodziło.

Posadzkami też może jak niezaizolowane a pod domem zimna piwnica.
Ale Rembertowa ma podłogi drewniane z desek to pewnie są układane na legarach a w dawnych czasach to tam jeszcze pod podłogę wióry i trociny wsypywali dla izolacji.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:47   #101
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Posadzkami też może jak niezaizolowane a pod domem zimna piwnica.
Ale Rembertowa ma podłogi drewniane z desek to pewnie są układane na legarach a w dawnych czasach to tam jeszcze pod podłogę wióry i trociny wsypywali dla izolacji.
i to też pewnie trzeba sprawdzić, bo po wielu latach po takiej izolacji może mało zostać.
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:53   #102
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Olej też bardzo wysusza, to fakt.
U rodziców mieliśmy różne ogrzewania i ja po prostu czuję różnicę, ale nie upieram się, że każdy musi mieć tak samo. Jest różnica nawet w zależności od tego jakim węglem się pali (czy o dużej czy małej kaloryczności), a co dopiero między różnymi źródłami, tak jak węgiel a gaz.
Moim zdaniem nie ma żadnej różnicy . A mam wieloletnie doświadczenie jako palacz piecowy.
Palę węglem i drewnem, czasem samym drewnem, mam też piec gazowy ale bardzo rzadko go używamy.Węgiel też jest różny, o różnej kaloryczności bo zalezy jaka cena i z jakiej kopalni. Koksu nieraz też na noc dorzucamy w bardzo mroźne noce.

Jeśli temperatura na kotle jest taka sama to rodzaj opału nie ma wpływu na poziom wilgotności w domu.

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
i to też pewnie trzeba sprawdzić, bo po wielu latach po takiej izolacji może mało zostać.
A co się mogło stać z wiórami w suchym , zamkniętym miejscu?Myszy pocięły?
Ale sprawdzić dobrze co tam jest i w ogóle czy jest jakaś izolacja.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:56   #103
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella;45733708[COLOR=Silver
[/COLOR]

A co się mogło stać z wiórami w suchym , zamkniętym miejscu?Myszy pocięły?
Ale sprawdzić dobrze co tam jest i w ogóle czy jest jakaś izolacja.
a chociażby zawilgotnieć, zgnić....masa rożnych rzeczy, taka izolacja nie jest przecież na wieki
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 18:59   #104
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ale Rembertowa ma podłogi drewniane z desek to pewnie są układane na legarach a w dawnych czasach to tam jeszcze pod podłogę wióry i trociny wsypywali dla izolacji.
Albo piasek .

Co do różnic odczuć w zależności od źródła ciepła ,to decyduje element oddający ciepło , mieszkam w bloku kaloryfery> powietrze suche jak pieprz .W górach w domu palę w kominku z turbiną powietrzną jakość powietrza nieporównywalna ,ale chyba najlepszy jest stary poczciwy piec kaflowy ,jaki miałem przyjemność kiedyś użytkować
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:07   #105
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Co to jest ta pompa ciepła? to znaczy wiem, ze można pozyskiwać ciepło z ogrzanego słońcem powietrza, gleby, wody.
Ale co ma być w Waszym przypadku tym źródłem energii cieplnej?
Bo jeszcze rozumiem ogrzewanie wody do kuchni i łazienki latem za pomocą baterii słonecznych.
Ale zimą to już nawet to nie da rady ogrzać wody potrzebnej do mycia a już niemożliwe aby ogrzewało dom. "Taki klimat mamy".

No chyba, że macie dostęp do wód geotermalnych.
Jeśli jest w miarę duża działka ogrodowa, to można jeszcze zrobić odzysk ciepła z gruntu (rury kładzie się około 1,5-2 metry pod gruntem). To co się nie dogrzeje z gruntu dogrzewa się dodatkowo prądem (jak i w przypadkach z baterii słonecznych itd.). Moi rodzice mają, sprawdza się.

Co do teorii na temat gotowania na ogniu/indukcji: rodzicielka przeskoczyła z gazu na indukcje i skarży się, że jej naleśniki nie wychodzą na takiej kuchni A jeżeli chodzi o kuchenkę to o tyle fajna, bo się mniej brudzi, szybko czyści. Tyle, że nie każdy garnek i patelnia się do niej nadaje (dzięki temu "odziedziczyłam" 3/4 garnków maminych), a te co się nadają są droższe od tych zwyklaków.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:09   #106
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Albo piasek .

Co do różnic odczuć w zależności od źródła ciepła ,to decyduje element oddający ciepło , mieszkam w bloku kaloryfery> powietrze suche jak pieprz .W górach w domu palę w kominku z turbiną powietrzną jakość powietrza nieporównywalna ,ale chyba najlepszy jest stary poczciwy piec kaflowy ,jaki miałem przyjemność kiedyś użytkować
A o piasku jako izolacji to nie wiedziałam.
W moich stronach nikt tak nie robił.

Masz rację z tym odczuciem ciepła w zależności od elementu oddającego ciepło. Kaflowiec jest na pierwszym miejscu bo najprzyjemniej i najdłużej trzyma ciepło. Tylko ten bałagan bo popiół , węgiel.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:22   #107
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Chocolate garnki nie są droższe każdy emaliowany garnek pasuje ( ja mam z olkusza) i patelnie z biedronki A stalowe to już trzeba patrzeć na oznaczenia. Mi potrawy wychodzą tak samo, a gotowała wiele lat na gazie i teraz od pół roku na indukcji. W samym gotowaniu żadna różnica. Tylko trzeba wyczuć jaka temperatura do czego pasuje. Trzeba się przestawić na numerki

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Takie piec kaflowy jest u mojej babci na wsi. Mega ciepło jest w kuchni, ale mój tż już tam nie wysiedzi bo za gorąco a jakie fajne cuda mozna piec na nim. W dzieciństwie jak babci zostało ciasto na pierogi to robiliśmy różne ludziki i kładliśmy na blachę, pycha
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:25   #108
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Chocolate garnki nie są droższe każdy emaliowany garnek pasuje ( ja mam z olkusza) i patelnie z biedronki A stalowe to już trzeba patrzeć na oznaczenia. Mi potrawy wychodzą tak samo, a gotowała wiele lat na gazie i teraz od pół roku na indukcji. W samym gotowaniu żadna różnica. Tylko trzeba wyczuć jaka temperatura do czego pasuje. Trzeba się przestawić na numerki

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Takie piec kaflowy jest u mojej babci na wsi. Mega ciepło jest w kuchni, ale mój tż już tam nie wysiedzi bo za gorąco a jakie fajne cuda mozna piec na nim. W dzieciństwie jak babci zostało ciasto na pierogi to robiliśmy różne ludziki i kładliśmy na blachę, pycha
A na indukcyjnej ani na gazie tego nie zrobi się .
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:36   #109
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Co to jest ta pompa ciepła? to znaczy wiem, ze można pozyskiwać ciepło z ogrzanego słońcem powietrza, gleby, wody.
Ale co ma być w Waszym przypadku tym źródłem energii cieplnej?
Bo jeszcze rozumiem ogrzewanie wody do kuchni i łazienki latem za pomocą baterii słonecznych.
Ale zimą to już nawet to nie da rady ogrzać wody potrzebnej do mycia a już niemożliwe aby ogrzewało dom. "Taki klimat mamy".

No chyba, że macie dostęp do wód geotermalnych.
rozważamy pompę w wersji powietrze-woda, niemniej dopiero przed nami konsultacje z magikami od pomp, którzy będą musieli jakoś obczaić zapotrzebowanie na ciepło.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:41   #110
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
A na indukcyjnej ani na gazie tego nie zrobi się .
nie upiecze się też kiełbaski na patyku jak na ognisku więc co to ma do rzeczy codziennego gotowanie to już inna bajka.
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:47   #111
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
rozważamy pompę w wersji powietrze-woda, niemniej dopiero przed nami konsultacje z magikami od pomp, którzy będą musieli jakoś obczaić zapotrzebowanie na ciepło.
Ja bym nie zaryzykowała wydania ogromnej kasy na coś takiego.

Wolałabym w zimie siedzieć z chłopem w jednym pokoju gdzie piec kaflowy i ewentualnie dogrzewać elektrycznym grzejnikiem w łazience i kuchni.

Nie obczaiłam jeszcze jak to działa ale wiem na pewno , że jest to
dla osób, które nie liczą się z forsą.
Eksploatacja tego, konserwacja, części , koszt naprawy no i sama instalacja nigdy Ci się nie zwróci.

A magicy będą zapewniać , że to idealne itp. Nie daj się nabrać.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
nie upiecze się też kiełbaski na patyku jak na ognisku więc co to ma do rzeczy codziennego gotowanie to już inna bajka.
Jak to nie? przesuwasz fajerki i pieczesz kiełbaskę na patyku nad ogniem.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 19:53   #112
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Jak to nie? przesuwasz fajerki i pieczesz kiełbaskę na patyku nad ogniem.
chodziło mi, że na indukcji i gazówce się nie upiecze

Pompa ciepła przy dużym domu ma sens, jeszcze większy sens ma w połaczeniu z rekuperacją. Ale nie są to tanie sprawy, a już na pewno nie należy tego rozpatrywać pod kątem czegoś, co ma się kiedyś zwrócić
Bo się nie zwróci, ale bajer fajny sąsiad ma.
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:13   #113
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rembertowa, nie chcę zebyś mnie źle zrozumiała, ze sie jakoś wtrącam albo coś, ale Wy sobie siądzcie jeszcze , najlepiej kimś zaufanym, dość obiektywnym i przemyślcie.

Bo na moje oko , to kupujecie dom mega kosztony w utrzymaniu, do generalnego remontu, daleko od miasta i mnie wychodzi, z lepiej byście wyszli, kupując niezabudowana działkę obok i budując nowy dom na miarę. Energoooszczędny i na miarę robiony.
Z tego co piszesz, macie tam 400 m2 powierzchni do ogrzania, utrzymania, remontowania. Skoro poddasze tez ma koło 200, to znaczy ze macie mega połać dachową.
Wymiana sytemu grzewczego na pompę... mój znajomy liczył i mu wyszło ze by mu się zaczęło zwracać za kilkadziesiąt lat. :/

Ja mam piec gazowy, sprawny ale bez nowoczesnych bajerów typu czujki, czasy, IQ wyzsze niż moje, zmiana na takiego inteligenta to 12000 zł. Obliczyliśmy ze by się zaczęło zwracać za...8- 10 lat.


Policzcie utrzymanie domu, raty, utrzymanie samochodów i dojazdy, zeby Was to monstrum nie zjadło finansowo. Bo sprzedac tak wielki dom, nie daj boze przystosowany dla 2 osób, to tez w razie problemów łatwo nie będzie. A mieszkać we 2 w tak wielkim domu nie przystosowanym dla 2 , to też kiepsko bo pewnie pokoików za dużo i po pierwszej fazie zachwytu i tak się w domu siedzi w kuchni i na kanapie w salonie i tyle

Jak duzej pracowni potrezbujesz tak naparwdę? 6 m2, biurko, krzesło, regalik?

200 m2 dla 2 to bardzo dużo i bardzo drogo, potencjalne 400 to ja bym sobie jednak przemyślała jeszcze. Bo to niestety kosztuje.


I nie wierzcie mędrkom co Wam bedą wmawiać, ze ich roczne utrzymanie domu to kosztuje tyle co nic. Kłamią. Albo ściemniaj i owszem mają systemy jak z kosmosu, ale nie mówią jaką ratę miesięcznie bulą za ich spłatę il jeszcze im lat spłat zostało.
ok, to po kolei. Budowanie zdyskwalifikowaliśmy, za dużo komplikacji, za dużo potencjalnych możliwości skuch, no w ogóle za duża akcja. Poza tym, jak nie patrzeć - wychodzi najdrożej. Owszem, można przyoszczędzić na działce, jak się ją kupi na zadupiu, można murować samodzielnie, żeby murarzom nie płacić, ale wtedy akcja trwa latami i prędzej szlag nas trafi, niż się pobudujemy. Zatem zaczęliśmy obczajać domy, które już stoją - te do wykończenia też zdyskwalifikowaliśmy, z uwagi na komplikacje, w tym przerabianie głupich projektów, no i na cenę. Zostały zatem domy, które już stoją - do zamieszkania lub do remontu. Obczailiśmy takich kilka na żywo, część z architektem. W każdym coś do zrobienia na mniejszą bądź większą skalę, w każdy coś trzeba włożyć. Zaczęliśmy szacować - i wychodzi, że w ten aktualny po prostu musimy więcej włożyć, ale kupimy go mniej więcej o tyle taniej. Czyli, jak już zmienimy instalacje, wstawimy tam ten system z kosmosu , zrobimy podłogi, ocieplimy strop, wymienimy więźbę, etc, to wyjdzie nam cena wyjściowa nowszego (nie nowego) domu w nieco lepszej lokalizacji.

Owszem, ten dom nie jest ocieplony, ale w przeciwieństwie do tego nowego cudu sprzed lat kilku, nie jest wyposażony w miliard mostków cieplnych oraz źle porobione balkony czy tarasy. No i ma ze dwa razy grubszy mur. Dzielnie pytamy o koszty ogrzewania - z zeznań właścicieli wychodzi, że są całkiem porównywalne, ten wychodzi nawet całkiem tanio, ale nieznane są nam preferencje cieplne właścicielki, zaprawionej w bojach z piecami kaflowymi. Piec węglowy jest stary i do wymiany - nie natychmiast, mógłby jeszcze sobie popracować, ale skoro i tak będziemy ciągać instalację (do części pomieszczeń na parterze trzeba dociągnąć grzejniki), to trzeba bedzie go na coś wymienić. Owszem, koszt instalacji pompy ciepła jest sporo większy niż pieca na ekogroszek - i niespecjalnie się zwróci w rachunkach. Ale można się schylić po dofinansowanie do zakupu, bo technologia przyjazna środowisku (co zresztą też ma dla nas znaczenie), i ta różnica już nie jest tak porażająca.

Wiemy, że ten dom nie będzie tak energooszczędny, jak mógłby być nowy dom. Nie będzie. Ale kosztuje też całkiem proporcjonalnie mniej niż ów nowy energooszczędny.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Co do pompy ciepła to zgadzam się z Cavą. Jest to kosztowne ogrzewanie i nie ma co liczyć że się zwróci. A kupowanie jej na kredyt to podwójny koszt. Jedyny plus pompy to bezobsługowość i jeśli chcecie ją z tego względu to ok a jeśli chcecie taniego ogrzewania to chyba warto jeszcze poszukać.
jest jeszcze kwestia wpływu na środowisko - dla nas także dość istotna.

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Takie piec kaflowy jest u mojej babci na wsi. Mega ciepło jest w kuchni, ale mój tż już tam nie wysiedzi bo za gorąco a jakie fajne cuda mozna piec na nim. W dzieciństwie jak babci zostało ciasto na pierogi to robiliśmy różne ludziki i kładliśmy na blachę, pycha
no więc jakby w tym domu była taka stara kuchnia na węgiel, to w ogóle bym się nie zastanawiała. Z dzieciństwa pamiętam ciasto na makaron pieczone na płycie takiej kuchenki. Inna rzecz, że brak kuchni też da się nadrobić, zdun zrobi, z piecem chlebowym.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:20   #114
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Jesteście pewnie, że na pompę jest dofinansowanie?
No to już najważniejsze macie ustalone, ogrzewanie

Koszty remontu sami obliczyliście? Można też zerknąć na forum dla budujących , są tam też perypetie remontujących można się podpytać o rożne kwestie, koszty. Chociaż z tego co piszesz macie już to policzone i przekalkulowane Okna wymieniacie? jaką powierzchnię ma dach? przy nowym dachu koszt robocizny to średnio 100zł za metr kw. ( tyle jeszcze pamiętam)

np. tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=Basia

co prawda tutaj trochę większy ten remont był
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:24   #115
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Ale ta pompa działa tylko w lecie. Tylko wtedy masz ciepłą wodę gdy na dworze upał. W chłodniejsze dni włącza się automatycznie grzałka elektryczna aby ogrzać wodę do odpowiedniej temperatury.
I pompa aby tłoczyła wodę musi być na prąd, pobiera prąd.

A w zimie to zupełnie nie działa tylko cały czas masz ogrzewanie na prąd.
To po co zakładać tak drogą instalację gdy można sobie grzejniki elektryczne włączyć, takie w kształcie kaloryfera.

A co zrobisz gdy zimą prądu zabraknie bo wichura druty zerwie?
Tak się często zdarza na wsiach. I nie reperują tak szybko bo to nie teren strategiczny gdzie szpital na przykład.
Moim zdaniem takie ogrzewanie to zły pomysł. Niepraktyczny i nie ma nic wspólnego z ekologią bo prąd i tak musisz pobierać w dużych ilościach. A prąd z czegoś jest, nie z powietrza. czy tu będzieśz dymić czy elektrownia dymi gdzieś tam to jakie to znaczenie.
Wejdziesz tylko w niepotrzebne koszty.
Już bym wolała wydzielić część domu na kotłownię z osobnym wejściem ze dworu i zatrudnić palacza coby podłożył do pieca węglarkę dziennie.

I jeszcze inna sprawa. Jak ze ściekami? jest szambo czy kanalizacja wiejska/miejska?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:39   #116
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Jesteście pewnie, że na pompę jest dofinansowanie?
No to już najważniejsze macie ustalone, ogrzewanie

Koszty remontu sami obliczyliście? Można też zerknąć na forum dla budujących , są tam też perypetie remontujących można się podpytać o rożne kwestie, koszty. Chociaż z tego co piszesz macie już to policzone i przekalkulowane Okna wymieniacie? jaką powierzchnię ma dach? przy nowym dachu koszt robocizny to średnio 100zł za metr kw. ( tyle jeszcze pamiętam)

np. tutaj:
http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=Basia

co prawda tutaj trochę większy ten remont był
liczyliśmy prowizorycznie, prowizorycznie liczył też architekt i te szacunki są z grubsza zbliżone. Okna są częściowo wymienione na plastikowe (a fuj, ja bym chciała nowe drewniane...), dach był robiony kilka lat temu, jest w dobrym stanie, kilka desek trzeba wymienić tylko.

I tak, na pompę jest dofinansowanie.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:52   #117
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Grubella pompa w zimie działa jak najbardziej. Nie chodzi tylko na prąd. Fakt ma pompki na prąd, ale one są także w piecach na węgiel. Radzę poczytać trochę więcej o tej technologii zanim zaczniesz pisać
Jakby pompa działała tylko w lecie to jaki sens byłby monotwać coś takiego jako ogrzewanie? i to dosyć kosztowne? a jest to ostatnio bardzo popularne.

Remebertowa dobrze, że dach w dobrym stanie. Myślałam, że do wymiany cały, bo pisałaś o więźbie

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Tutaj o kosztach: http://muratordom.pl/instalacje/kole...a,30_4940.html
__________________
Czekamy...



Edytowane przez gabisun
Czas edycji: 2014-03-24 o 20:54
gabisun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:00   #118
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez rembertowa Pokaż wiadomość
liczyliśmy prowizorycznie, prowizorycznie liczył też architekt i te szacunki są z grubsza zbliżone. Okna są częściowo wymienione na plastikowe (a fuj, ja bym chciała nowe drewniane...), dach był robiony kilka lat temu, jest w dobrym stanie, kilka desek trzeba wymienić tylko.

I tak, na pompę jest dofinansowanie.
Rembertowa ja ci dobrze życzę i Ty się zastanów jeszcze nad tą pompą.

Ocieplony dom zużywa rocznie w przybliżeniu 120kWh/m2
Tych m2 masz prawie 200 czyli potrzebujesz 24000 kWh.
Część z tego może i da ta pompa z powietrza ale znaczna część będzie z prądu z gniazdka, przejdzie przez licznik.To ile to rocznie wyjdzie?
Dodając do tego koszty instalacji podzielone na ilość lat jakie zdoła obsłużyć/ a nic nie jest wieczne/to będziesz miała najdroższe ogrzewanie w swojej wsi a może nawet powiecie/ śmiem twierdzić , że nawet w kraju/ w przeliczeniu na jedną osobę.

Nie obraź się ale moim zdaniem nie stać Cię na ten sposób ogrzewania.
Będziesz pracować na rachunki za prąd i na przyjemności Ci nie starczy.

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Grubella pompa w zimie działa jak najbardziej. Nie chodzi tylko na prąd. Fakt ma pompki na prąd, ale one są także w piecach na węgiel. Radzę poczytać trochę więcej o tej technologii zanim zaczniesz pisać
Jakby pompa działała tylko w lecie to jaki sens byłby monotwać coś takiego jako ogrzewanie? i to dosyć kosztowne? a jest to ostatnio bardzo popularne.

Remebertowa dobrze, że dach w dobrym stanie. Myślałam, że do wymiany cały, bo pisałaś o więźbie

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Tutaj o kosztach: http://muratordom.pl/instalacje/kole...a,30_4940.html
Zależy jaka zima. Nie zawsze jest tak łagodna jak tegoroczna.
Czytam, czytam i na tym co właśnie przeczytałam w necie opieram swoją wypowiedź.
To jest technologia nie dla naszego klimatu i nie dla takiego domu.
Musi być bardzo dobrze ocieplony zaizolowany aby miało to sens.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:11   #119
rembertowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 392
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Ale ta pompa działa tylko w lecie. Tylko wtedy masz ciepłą wodę gdy na dworze upał. W chłodniejsze dni włącza się automatycznie grzałka elektryczna aby ogrzać wodę do odpowiedniej temperatury.
I pompa aby tłoczyła wodę musi być na prąd, pobiera prąd.

A w zimie to zupełnie nie działa tylko cały czas masz ogrzewanie na prąd.
To po co zakładać tak drogą instalację gdy można sobie grzejniki elektryczne włączyć, takie w kształcie kaloryfera.

A co zrobisz gdy zimą prądu zabraknie bo wichura druty zerwie?
Tak się często zdarza na wsiach. I nie reperują tak szybko bo to nie teren strategiczny gdzie szpital na przykład.
Moim zdaniem takie ogrzewanie to zły pomysł. Niepraktyczny i nie ma nic wspólnego z ekologią bo prąd i tak musisz pobierać w dużych ilościach. A prąd z czegoś jest, nie z powietrza. czy tu będzieśz dymić czy elektrownia dymi gdzieś tam to jakie to znaczenie.
Wejdziesz tylko w niepotrzebne koszty.
Już bym wolała wydzielić część domu na kotłownię z osobnym wejściem ze dworu i zatrudnić palacza coby podłożył do pieca węglarkę dziennie.

I jeszcze inna sprawa. Jak ze ściekami? jest szambo czy kanalizacja wiejska/miejska?
to, do jakiej ujemnej temperatury działa pompa, zależy od jej typu - są takie, przy których grzałka elektryczna do ogrzewania załącza się na kilka tygodni w roku, bo w pozostałych pompa daje radę. To, w jakich ilościach pobierasz prąd, zależy od typu urządzenia, ale tak czy owak jest taniej niż gdybyś chciała grzać jedynie grzałką elektryczną - bo pompa ciepła jednak pozyskuje jakąś część energii z powietrza (lub z gruntu, w przypadku kolektora poziomego lub pionowego). Nie jest szczególnym osiągnięciem sytuacja, w której dwie trzecie czy trzy czwarte ciepła masz z powietrza/gruntu - co jednak oznacza znacząco niższy rachunek za prąd.

Kanalizacja jest.
rembertowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:12   #120
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: pozyskiwanie nieruchomości do zamieszkania

z tego co słyszałam, to przy tej pompie trzeba co roku czy co kilka lat robić jakiś przegląd czy konserwację, a to też jest drogie. Także koszty to nie tylko rachunki.
A czy się sprawdza w naszym klimacie to ciężko powiedzieć, trzeba by spytać osób, które mają taką instalację.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-10 22:59:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.