Sprawdzony sposób na krostki! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-28, 16:44   #1
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329

Sprawdzony sposób na krostki!


Hej!
Zamieszcze wam tutaj przepis na tonik, którym najlepiej jest sie smarować 3 razy dziennie. U mnie zadziałał i po regularnym stosowaniu po około 1 tygodni znikły krostki z czoła! Nie wszystkie bo w końcu to nie jest żadno cudo ale większość a pozostałe to tz''wągry'' więc robie peling i jest ok ;-). No to recepturka:

Polopiryna lub etopiryna - 5 tabletek
Witamina C 5 tabletek (200 mg)
Sok cytrynowy- ok. 15 ml (czyli wycisnąć cytrynke)
Spirytus salicylowy-100 ml
Olejek cytrynowy, grejfrutowy lub herbaciany (do kupienia w aptece)

W ciepłej wodzie rozpuścić polopiryne/etopiryne i dodać witamine C (bez osłonki-osłonke należy rozpuścić w ciepłej wodzie. Może być i z osłonką ale lepiej bez). Do tego wlać sok cytrynowy, spirytus i pare kropli olejku. Wszystko wymieszać i gotowe!
Jak są jakieś pytania to piszcie. Pozdrawiam
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:49   #2
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

hejka!!A ile sie to trzyma na buźce??nie szczypie Cie później twarz??bo ja mam buźke wrażliwą... a krostek sie pozbyc fajna sprawa
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:53   #3
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

Cytat:
Napisane przez Sweet_21
hejka!!A ile sie to trzyma na buźce??nie szczypie Cie później twarz??bo ja mam buźke wrażliwą... a krostek sie pozbyc fajna sprawa
to jest coś takiego jak tonik. Czyli bierzesz na wacik nasączasz, wcierasz w buźke i nie zmywasz! nie piecze może Ci tylko czasami zalatywać cytrynką . Bo jak doda sie za dużo soku z cytryny to pachnie cytrynka Tylko ostrzegam ze po tym może sie świecić twarz. Dlatego ja biore 2 razy dziennie : wieczorem i jak przychodze ze szkoły .
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:58   #4
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

Cytat:
Napisane przez asieenka
to jest coś takiego jak tonik. Czyli bierzesz na wacik nasączasz, wcierasz w buźke i nie zmywasz! nie piecze może Ci tylko czasami zalatywać cytrynką . Bo jak doda sie za dużo soku z cytryny to pachnie cytrynka Tylko ostrzegam ze po tym może sie świecić twarz. Dlatego ja biore 2 razy dziennie : wieczorem i jak przychodze ze szkoły .
ale gapa ze Mnie..coś Mi sie skojarzyło z maseczką sama nie wiem czemu pewnie też rozjaśnia skoro jest cytrynka?widzisz poprawe?no i jeszcze jedno pytanko malujesz sie potem normalnie??dziekuje z góry za odpowiedz
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:10   #5
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

Cytat:
Napisane przez Sweet_21
ale gapa ze Mnie..coś Mi sie skojarzyło z maseczką sama nie wiem czemu pewnie też rozjaśnia skoro jest cytrynka?widzisz poprawe?no i jeszcze jedno pytanko malujesz sie potem normalnie??dziekuje z góry za odpowiedz
Nie rozjaśnia . Smarowałam sie nim cały czas ale ostatni 1 tydzień nie bo poprostu sie skończył a mamusia cały czas zapominała kupic etopiryny i spirytusu, ja nie miałam głowy więc dopiero dzisiaj go zrobiłam. Ale przez ten czas wcześniejszy to widac było efekty . Może nie tak drastycznie bo wiadomo ze wszystko nie zejdzie ale po okolo 2-3 tyg powinnas miec duuuuża poprawe . A z tym malowaniem to jest tak . Ja go rano nie używam tylko popołudniu i wieczorem. Ja go używam tez do demakijazu ale oczywiscie tylko buzki poza oczami. Po tym podkład puder schodzi normalnie. a jak wysmaruje sie tym a potem gdzies wychodze to normalnie pudruje sie i wychodze . to w niczym nie przeszkadza. Ja używam tylko pudru ale siostra podkładu i jej tez sciera .Od razu mówie ze mam 14 lat więc te krostki to okres dojrzewania i sa niby częściej. ale jak uzywam go to na serio mam ładną buźke!
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:15   #6
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

Cytat:
Napisane przez asieenka
Nie rozjaśnia . Smarowałam sie nim cały czas ale ostatni 1 tydzień nie bo poprostu sie skończył a mamusia cały czas zapominała kupic etopiryny i spirytusu, ja nie miałam głowy więc dopiero dzisiaj go zrobiłam. Ale przez ten czas wcześniejszy to widac było efekty . Może nie tak drastycznie bo wiadomo ze wszystko nie zejdzie ale po okolo 2-3 tyg powinnas miec duuuuża poprawe . A z tym malowaniem to jest tak . Ja go rano nie używam tylko popołudniu i wieczorem. Ja go używam tez do demakijazu ale oczywiscie tylko buzki poza oczami. Po tym podkład puder schodzi normalnie. a jak wysmaruje sie tym a potem gdzies wychodze to normalnie pudruje sie i wychodze . to w niczym nie przeszkadza. Ja używam tylko pudru ale siostra podkładu i jej tez sciera .Od razu mówie ze mam 14 lat więc te krostki to okres dojrzewania i sa niby częściej. ale jak uzywam go to na serio mam ładną buźke!
Mi właściwie chodzi o te wągry, bo krostek to prawie nie mam, no chyba, że przed okresem.Ale dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.Buziaki dla Ciebie
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 17:43   #7
tenshii
Przyczajenie
 
Avatar tenshii
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

Powiedz mi proszę, myślisz, że to pomoże na takie krostki na rękach? Mam na całych ramionach właśnie takie malutkie suche krosteczki, bardzo brzydko to wygląda.
__________________
Każda minuta to szansa by coś zmienić...
tenshii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 19:24   #8
katie-lee
Zadomowienie
 
Avatar katie-lee
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 347
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

podpinam się do pytania tenshii
okropne są te krosty, fee
__________________
Dziewczyna Go przypadkiem zobaczyła,
bo bardzo za swą szkoła wino pić lubiła.


[dieta]
katie-lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 20:24   #9
0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 181
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

A na ramiona i plecy by pomoglo? Jak sadzicie? Bo ja mialam straszny tradzik na czole i ogolnie w sferze T i nie dalo rady mi tego wyleczyc dopoki nie zrobilam oczyszczania twarzy. Po ok 2-4 tyg wszystko sie zagoilo i juz minelo 8 miesiecy i raz na jakis czas mi wyjdzie, choc w kacikach nosa narzekam troszke, ale to nie porownanie jak wczesniej. Tylko te plecki mam brzydkie;/ Znacie jakis pomysl na nie ?
0d87290c32196eefd71f678aa1126aa57b342c7c_60568c9745efd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 20:36   #10
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

To tonik z kwasem, czyli obowiązkowo filtry! W dodatku nie łączy się wit C. z kwasem salicylowym i olejkami eterycznymi. Moga wystapić silne podrażnienia i wit. C przez olejki eteryczne z antydoksydenta zmieni się na prodoksydent. Skąd masz ten przepis?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:56   #11
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
To tonik z kwasem, czyli obowiązkowo filtry! W dodatku nie łączy się wit C. z kwasem salicylowym i olejkami eterycznymi. Moga wystapić silne podrażnienia i wit. C przez olejki eteryczne z antydoksydenta zmieni się na prodoksydent. Skąd masz ten przepis?
Ja używam go długo i nic mi sie nie dzieje . Moja sis znalazła gdzieś i napisala na kartce no a ja przepisałam wam. Przecież ja nikomu nie każe tego używać tylko jeśli komuś ma pomóc to napisałam. Chciałam dobrze a wychodzi na to że zrobiłam źle ...
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 22:00   #12
asieenka
Raczkowanie
 
Avatar asieenka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 329
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

Cytat:
Napisane przez tenshii
Powiedz mi proszę, myślisz, że to pomoże na takie krostki na rękach? Mam na całych ramionach właśnie takie malutkie suche krosteczki, bardzo brzydko to wygląda.
A prawde mówiąc nie wiem bo sama na szczęscie nie mam takich krostek więc wam nie moge doradzić..
__________________
tylko najedz się do syta,miłości nigdy dosyć.

Matura 2011
polski PP
matematyka PP+PR
angielski PP+PR
geografia PR



asieenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 11:49   #13
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Sprawdzony sposób na krostki!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
To tonik z kwasem, czyli obowiązkowo filtry! W dodatku nie łączy się wit C. z kwasem salicylowym i olejkami eterycznymi. Moga wystapić silne podrażnienia i wit. C przez olejki eteryczne z antydoksydenta zmieni się na prodoksydent. Skąd masz ten przepis?

Z tego co widzę jest to : płyn na przebarwienia i blizny nr 1
ze strony : http://www2.pwsz.krosno.pl/~henroz/plama_blizna.htm
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.