tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 09:48   #4021
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez malwi89 Pokaż wiadomość
święte słowa <brawo>

Popieram - tabletki (brane co dzień) mają 99% skuteczność

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez sobolesiaa Pokaż wiadomość
Moja ginekolog powiedziala mi ze tabletki działają po 2 tygodniach ich zażywania. Nie wiem czy to prawda,bo roznych opinii sie naczytalam.
A na opakowaniu jest napisane, ze powzieciu pierwszej tabletki jest ochorna przed ciążą. Ja sie jeszcze boje kochac bez prezerwatywy , jestem na 17 tabletce.

The point is, że każdy ma rację, bo de facto pigułka działa tak, że hamuje owulację, a owulacja jest +/- po dwóch tygodniach od 1. dnia cyklu (1. dnia miesiączki). Ale "realnie" tabletki chronią od 1. z opakowania POD WARUNKIEM, ŻE WSZYSTKO BĘDZIE SZŁO ZGODNIE Z ULOTKĄ - bierzesz co dzień / nie masz mocnej biegunki / nie pijesz na potęgę dziurawca and so on...

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ciupilupka Pokaż wiadomość
Bo tych wszystklich waszych skutkach ubocznych jestem troche przerażona tą YAZ mam zacząć ją na dniach brać i boje się że będe miała skutki uboczne które opisałysce- depresja,sennoś,płacz,nie chęć do życia.. tragedia

Nie bój się. Każda z nas jest inna. Ja dziś idę albo:
  • rzucić tabletki po 5 latach przez YAZ, albo
  • wrócić do YASMINELLE [migreny]
marcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:17   #4022
kolory
Rozeznanie
 
Avatar kolory
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 630
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hej, czy mogaby ktoras z Was wkleic tu zeskanowana polska ulotke Yaz. Bardzo prosze.
__________________

kolory jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:43   #4023
hannah88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cześć,
jestem na 5-tym opakowaniu Yaz, później wezmę jeszcze jedno.. Myślicie że dobrym pomysłem jest przerwa w stosowaniu tabsów, jeśli wyjeżdżam na pół roku? (choć pewnie w przerwie świątecznej wrócę (: ), qrcze nie wiem jak to rozwiązać, bo wiadomo że tabletki kosztują, ale z drugiej strony zastanawiam się czy jak już przyzwyczaiłam organizm do nich to teraz przerwa mi bardziej nie zaszkodzi? Tym bardziej że obecnie nie mam już żadnych nieprzyjemnych efektów (choć jedyne co mnie prześladowało to ból piersi przy pierwszym opakowaniu..) będę wdzięczna za opinie.
hannah88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 11:15   #4024
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kolory Pokaż wiadomość
Hej, czy mogaby ktoras z Was wkleic tu zeskanowana polska ulotke Yaz. Bardzo prosze.
wielokrotnie w watku byl podawany link do ulotki, poszukaj.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:52   #4025
misia2811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!



dziewczyny pomóżcie dzisiaj rano wstałam z okropnym bolem brzucha i jest mi ciagle nie dobrze mam ochote na jedzenie straszbna i wydaje mi sie ze brzuch mi urosł od dołu moze jestem panikara albo sobe cos ubzdurałam ale pomozcie


misia2811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:30   #4026
Lionors
Przyczajenie
 
Avatar Lionors
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 25
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez misia2811 Pokaż wiadomość


dziewczyny pomóżcie dzisiaj rano wstałam z okropnym bolem brzucha i jest mi ciagle nie dobrze mam ochote na jedzenie straszbna i wydaje mi sie ze brzuch mi urosł od dołu moze jestem panikara albo sobe cos ubzdurałam ale pomozcie

A co to ma do Yazu? Opisz szerzej...
Lionors jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:41   #4027
misia2811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

kochaz sie z chłopakie od 1.5 miesiaa nigdy we mnie nie skonczył a tableki biore 2 miesiace teraz 2 op. i nie wiem czy nie jestem w ciazy bo mi jest cąły czs nie dobrze i mam powiekszony brzuch moze jestem panikara ale bardzo sie przejmuje;( pomozcie.w zeszłym miesiacu miała okresu teraz mam miec pod koniec sierpnia
misia2811 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 20:10   #4028
Karolcia593
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 40
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Hej dziewczyny ja wczoraj zazyłam tabletke przeciwbólową Apo-naproxen które są od mojej mamy i na recepte ;/ i własnie dzisiaj sie tak zastanawiam czy ona miała jakiś wpływ na tabletki Yaz ogolnie to w ulotce nic nie pisze zeby miały jakis wpływ ale w ulotce Yazu pisze ze gdy lekarz przepisuje cos to trzeba mówic jakie zarzywa sie tabletki antykoncepcyjne pomózcie!!

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

dołaczam jeszcze link do tych tabletek
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=208
Karolcia593 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 20:23   #4029
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam,

Mam pytanie do dziewczyn stosujących już kilka miesięcy YAZ.
Obecnie kończe 4 opakowanie, zaczęłam brać YAZ na wyleczenie pęcherzyków na jajnikach, udało się, jednak teraz chciałam przedłużyć branie tabletek w celach czysto antykoncepcyjnych.
Niestety odkąd zaczęłam przyjmować YAZ bardzo pogorszyła się moja cera, mam zaczątki trądziku, a mam już 23 lata. Nigdy nie miałam problemów z cerą i stąd moje pytanie - czy to możliwe że od Yazu te problemy?

Byłam u ginekolog i chciałam szczerze już zmienić tabletki na inne, ale p. ginekolog stwierdziła, że jest to na pewno nie wina tabletek, bo one poprawiają cerę, oczywiście ciągnęłam dalej temat, ale na koniec dostałam w odpowiedzi że może złych kosmetyków używam albo zmieniłam ostatnio na coś co mi szkodzi.

I tutaj moja wątpliwość się pojawia czy nie odwiedzić innego ginekologa w sprawie antykoncepcji właśnie czy to rzeczywiście na pewno Yaz nie jest temu winien?
Jak to jest u Was??
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 20:47   #4030
sobolesiaa
Raczkowanie
 
Avatar sobolesiaa
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 61
Wink Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kolory Pokaż wiadomość
Hej, czy mogaby ktoras z Was wkleic tu zeskanowana polska ulotke Yaz. Bardzo prosze.
Ta ulotka jest zbyt obszerna. Jest strona tabletek YAz i tam jest wszystko napisane jak na ulotce
Wpisz w google to stronka Tobie wyskoczy

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez hannah88 Pokaż wiadomość
Cześć,
jestem na 5-tym opakowaniu Yaz, później wezmę jeszcze jedno.. Myślicie że dobrym pomysłem jest przerwa w stosowaniu tabsów, jeśli wyjeżdżam na pół roku? (choć pewnie w przerwie świątecznej wrócę (: ), qrcze nie wiem jak to rozwiązać, bo wiadomo że tabletki kosztują, ale z drugiej strony zastanawiam się czy jak już przyzwyczaiłam organizm do nich to teraz przerwa mi bardziej nie zaszkodzi? Tym bardziej że obecnie nie mam już żadnych nieprzyjemnych efektów (choć jedyne co mnie prześladowało to ból piersi przy pierwszym opakowaniu..) będę wdzięczna za opinie.
Z tego co mi wiadomo, powinno sie zrobic przerwe po roku zazywania tabletek anty. Przerwa jest dobra, ale nigdy nie wiadomo czy nie bedzie komplikacji gdy na nowo bedziesz je brała.Proponuje CI skoksultowac sie z ginekologiem. On/Ona chyba najlepiej powinna to wiedziec
sobolesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 21:01   #4031
MissMiss
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 556
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Karolcia593 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ja wczoraj zazyłam tabletke przeciwbólową Apo-naproxen które są od mojej mamy i na recepte ;/ i własnie dzisiaj sie tak zastanawiam czy ona miała jakiś wpływ na tabletki Yaz ogolnie to w ulotce nic nie pisze zeby miały jakis wpływ ale w ulotce Yazu pisze ze gdy lekarz przepisuje cos to trzeba mówic jakie zarzywa sie tabletki antykoncepcyjne pomózcie!!

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

dołaczam jeszcze link do tych tabletek
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=208
Nie, nie wpływa.

Biorę te leki przeciwbólowe dosc często i w ciąży nie jestem- biorę ponad pół roku tabletki anty.
MissMiss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 22:06   #4032
khrrr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 67
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Obecne moje opakowanie to jakieś szleństwo dla mojego organizmu . Wcześniej pisałam, że 1,5 godz po zażyciu tabletki zwymiotowałam, ale mój organizm chyba szaleje, bo dziś po ok 45 min po łyknięciu tabletki musiałam wziąć 2 tabletki węgla leczniczego (no ale biegunki nie było). I teraz myśle czy węgiel wpłynął jakoś na moją tabletkę? Czy ona się w ogóle wchłonęła? Czy może tylko węgiel spowolnił wchłananie tabletki anty? Mam wziąć kolejną tabletkę? Nie wiem sama. Nie mam zielonego pojęcia co robić . A nie chce później zmieniać pieluch . A jeśli wezmę kolejną tabletkę anty to po moich przygodach na tym opakowaniu(wzielam juz jedna z konca po moich wymiotach) zostanie mi 22 różowe tabletki. Nie wiem co robić. Help. Jak na mój rozum jeżeli jest napisane na ulotce, że "Węgiel leczniczy podany równocześnie z innymi lekami znacznie osłabia ich wchłanianie z przewodu pokarmowego i ich działanie (dotyczy to środków wymienionych w punkcie "Opis działania" oraz doustnych środków antykoncepcyjnych, leków przeciwzakrzepowych i antybiotyków)" to znaczy, że mam tylko się dodatkowo zabezpieczać, bo on osłabił wchłanianie i działanie tabletek anty. No ale coś w środku nie daje mi spokoju i karze sie upewnić. Mam jeszcze czas do godziny 5 rano żeby się zastanowić co robić, więc pomóżcie

Edytowane przez khrrr
Czas edycji: 2009-08-18 o 22:41
khrrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 22:37   #4033
Karolcia593
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 40
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez MissMiss Pokaż wiadomość
Nie, nie wpływa.

Biorę te leki przeciwbólowe dosc często i w ciąży nie jestem- biorę ponad pół roku tabletki anty.
Fiuuu juz sie martwiłam dziekuje
Karolcia593 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 23:19   #4034
QueenB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez misia2811 Pokaż wiadomość
kochaz sie z chłopakie od 1.5 miesiaa nigdy we mnie nie skonczył a tableki biore 2 miesiace teraz 2 op. i nie wiem czy nie jestem w ciazy bo mi jest cąły czs nie dobrze i mam powiekszony brzuch moze jestem panikara ale bardzo sie przejmuje;( pomozcie.w zeszłym miesiacu miała okresu teraz mam miec pod koniec sierpnia
Codziennie śledzę wątek, ale rzadko się udzielam. Głównie, kiedy moja cierpliwość zostaje naciągnięta do granic wytrzymałości. (Mój ulubiony raz - kiedy jakaś dziewczyna pisała, że ma nadżerkę macicy i pytała, czy może tym zarazić chłopaka), albo teraz, kiedy czytam te wypociny.

Dziewczyno, opanuj się. Po pierwsze, sięgamy do zasad pisowni języka polskiego - każdy popełnia błędy, każdy (!), ale Twoje 'wypowiedzi' trzeba odczytywać po 5 razy żeby się domyślić, o co Ci chodzi. Kropki, duże litery, o gramatyce nie wspomnę. Wszystkim zdarzy się napisać coś niepoprawnie, ale Twoje 'zdania' to zwykłe NIEDBALSTWO, wstydź się dziewczyno, masz naście (albo i więcej) lat i nie potrafisz sklecić trzyzdaniowej wypowiedzi. Szanuj nas, pisz wyraźnie, żeby nikt nie musiał się domyślać.

A odpowiadając na Twoje pytanie - otrząśnij się. Jeśli zażywasz regularnie tabletki, a okres Ci się nie spóźnia (a nie spóźnia się, dopiero MASZ GO DOSTAĆ), to raczej nie ma siły żebyś była w ciąży (zwłaszcza, że, jak pisałaś, chłopak nie kończył w Tobie). Uwierz mi, wbrew pozorom, nie tak łatwo jest zajść.

Jeśli nie ufasz tabletkom, to z nich zrezygnuj i stosuj metody mechaniczne, albo sobie odpuść w ogóle z seksem, będzie więcej pożytku (i mniej nerwów dla nas).

Tak, wiem, jestem zła, złośliwa i w ogóle jak mogę tak brzydko pisać, ale głupota i niedbalstwo doprowadzają mnie do szału i nie zamierzam tego ukrywać, o.
QueenB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 01:36   #4035
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Jeszcze 2 tygodnie cholernego microgynonu i dolaczam do grona... Yazinek (?)
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 08:09   #4036
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eflinka Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie do dziewczyn stosujących już kilka miesięcy YAZ.
Obecnie kończe 4 opakowanie, zaczęłam brać YAZ na wyleczenie pęcherzyków na jajnikach, udało się, jednak teraz chciałam przedłużyć branie tabletek w celach czysto antykoncepcyjnych.
Niestety odkąd zaczęłam przyjmować YAZ bardzo pogorszyła się moja cera, mam zaczątki trądziku, a mam już 23 lata. Nigdy nie miałam problemów z cerą i stąd moje pytanie - czy to możliwe że od Yazu te problemy?

Byłam u ginekolog i chciałam szczerze już zmienić tabletki na inne, ale p. ginekolog stwierdziła, że jest to na pewno nie wina tabletek, bo one poprawiają cerę, oczywiście ciągnęłam dalej temat, ale na koniec dostałam w odpowiedzi że może złych kosmetyków używam albo zmieniłam ostatnio na coś co mi szkodzi.

I tutaj moja wątpliwość się pojawia czy nie odwiedzić innego ginekologa w sprawie antykoncepcji właśnie czy to rzeczywiście na pewno Yaz nie jest temu winien?
Jak to jest u Was??
Mnie wczoraj pani ginekolog powiedziała, że moje stany depresyjne powinnam skonsultować z psychologiem. Wiecie - z jednej strony to ładnie z jej strony, z drugiej zaś - ja po prostu wiem, że tydzień temu mój humor był sterowany przez YAZ. To był precedens - po prostu kobieta czuje takie rzeczy. A Tobie z tą cerą... Anyway - zmieniam YAZ na: QLAIRA.

QLAIRA
2 tabletki ciemnożółte: 3mg walerianinu estradiolu
5 tabletek jasnoczerwonych: 2mg walerianinu estradiolu + 2mg dienogestu
17 tabletek jasnożółtych: 2mg walerianinu estradiolu + 3mg dienogestu
2 tabletki ciemnoczerwone: 1mg walerianinu estradiolu
2 tabletki białe: bez aktywnych składników
marcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 09:18   #4037
anusia2511
Raczkowanie
 
Avatar anusia2511
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 43
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

hej Dziewczyny jakie badania powinien zlecić lekarz przed przepisyniem tabletek antykoncepcyjnych?
__________________
South beach: 1 dzień :1 faza

anusia2511 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 10:19   #4038
kahunia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
yaz

.

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2009-08-29 o 15:59 Powód: złamanie regulaminu
kahunia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 10:22   #4039
Regenbogen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marcia Pokaż wiadomość
Mnie wczoraj pani ginekolog powiedziała, że moje stany depresyjne powinnam skonsultować z psychologiem. Wiecie - z jednej strony to ładnie z jej strony, z drugiej zaś - ja po prostu wiem, że tydzień temu mój humor był sterowany przez YAZ. To był precedens - po prostu kobieta czuje takie rzeczy. A Tobie z tą cerą... Anyway - zmieniam YAZ na: QLAIRA.

QLAIRA
2 tabletki ciemnożółte: 3mg walerianinu estradiolu
5 tabletek jasnoczerwonych: 2mg walerianinu estradiolu + 2mg dienogestu
17 tabletek jasnożółtych: 2mg walerianinu estradiolu + 3mg dienogestu
2 tabletki ciemnoczerwone: 1mg walerianinu estradiolu
2 tabletki białe: bez aktywnych składników


Hej Marcia!!
Czyli Twoja Ginekolog nie powiedziała, Ci, że to od YAZ?? ale Ty wcześniej, przed braniem YAZ miałaś takie stany tak?? Bo mi się pierwszy raz w życiu pojawiły na tych tabletkach... Sama nie wiem, w poniedziałek dopiero idę do lekarza, ale czuję się już lepiej, stan depresyjny chyba ustępuje, bo poszłam do pracy, tylko jeszcze układ pokarmowy szwankuje... Ale do psychologa się nie wybieram, od 3 dni nie biorę YAZ i czuję lekką poprawę. A te nowe tabletki, co Ci o nich powiedziała?? Chyba zawierają mniej hormonów tak?? I działają antykoncepcyjnie??
"walerianin estradiolu" - to mnie zaciekawiło ?? Dzięki, buźka
Regenbogen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 11:01   #4040
hadrianna89
Raczkowanie
 
Avatar hadrianna89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 30
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

prześledziłam wątek i znalazłam już trochę odpowiedzi na swoje pytanie, ale chciałam się jednak upewnić. biorę 2 opakowanie yazu, dziś wezmę trzecią tabletkę placebo i okresu nie ma, a tylko takie ledwo zauważalne plamienie, jednak z tego co widzę jest to normalne? nie ma się czym martwić?
hadrianna89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 11:39   #4041
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hadrianna89 Pokaż wiadomość
prześledziłam wątek i znalazłam już trochę odpowiedzi na swoje pytanie, ale chciałam się jednak upewnić. biorę 2 opakowanie yazu, dziś wezmę trzecią tabletkę placebo i okresu nie ma, a tylko takie ledwo zauważalne plamienie, jednak z tego co widzę jest to normalne? nie ma się czym martwić?


Nie masz. Wszystko jest ok. Przy braniu tabletek nie ma obfitych okresów.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 12:33   #4042
marcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 62
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Regenbogen Pokaż wiadomość
Hej Marcia!!
Czyli Twoja Ginekolog nie powiedziała, Ci, że to od YAZ?? ale Ty wcześniej, przed braniem YAZ miałaś takie stany tak?? Bo mi się pierwszy raz w życiu pojawiły na tych tabletkach... Sama nie wiem, w poniedziałek dopiero idę do lekarza, ale czuję się już lepiej, stan depresyjny chyba ustępuje, bo poszłam do pracy, tylko jeszcze układ pokarmowy szwankuje... Ale do psychologa się nie wybieram, od 3 dni nie biorę YAZ i czuję lekką poprawę. A te nowe tabletki, co Ci o nich powiedziała?? Chyba zawierają mniej hormonów tak?? I działają antykoncepcyjnie??
"walerianin estradiolu" - to mnie zaciekawiło ?? Dzięki, buźka
Nie stawiajmy spraw w taki sposób. Pani ginekolog nie może powiedzieć, że cos jest od YAZ albo nie - ja jako pacjent czuję, że jest gorzej, a jedyna duża zmiana w życiu polegała na zmianie tabletki -trzeba było to skojarzyć. Poza tym ja wychodzę z domu, wszystko działa normalnie, ale ja wewnętrznie czułam, że nie jest to mój naturalny stan. Poza tym nie można powiedzieć czy QLAIRA ma mniej hormonów czy więcej - ma zupełnie inny skład, ale jest tabletką z pułapu tych o niższej zawartości hormonów -to fakt. Polecam strony zagraniczne o Q. A na pytanie, czy działa antykoncepcyjnie nie odpowiem -jest chyba retoryczne?
marcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 14:31   #4043
asik0404
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4
Exclamation Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

zlamanie regulaminu

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-08-23 o 18:13
asik0404 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 19:43   #4044
Martiti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 39
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eflinka Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie do dziewczyn stosujących już kilka miesięcy YAZ.
Obecnie kończe 4 opakowanie, zaczęłam brać YAZ na wyleczenie pęcherzyków na jajnikach, udało się, jednak teraz chciałam przedłużyć branie tabletek w celach czysto antykoncepcyjnych.
Niestety odkąd zaczęłam przyjmować YAZ bardzo pogorszyła się moja cera, mam zaczątki trądziku, a mam już 23 lata. Nigdy nie miałam problemów z cerą i stąd moje pytanie - czy to możliwe że od Yazu te problemy?

Byłam u ginekolog i chciałam szczerze już zmienić tabletki na inne, ale p. ginekolog stwierdziła, że jest to na pewno nie wina tabletek, bo one poprawiają cerę, oczywiście ciągnęłam dalej temat, ale na koniec dostałam w odpowiedzi że może złych kosmetyków używam albo zmieniłam ostatnio na coś co mi szkodzi.

I tutaj moja wątpliwość się pojawia czy nie odwiedzić innego ginekologa w sprawie antykoncepcji właśnie czy to rzeczywiście na pewno Yaz nie jest temu winien?
Jak to jest u Was??
Ja nigdy nie miałam trądziku ani żadnych takich problemów z cerą, ale około 2-3 opakowania Yazu coś brzdkiego zaczęło się dziać. Biorę teraz chyba 7 opakowanie i wszystko juz jest w porządku od paru miesięcy. Jest wręcz lepiej. Ostatnio mam cerę kompletnie bez zarzutu. Myśle że to że się pojawiają jakieś takie problemy to normalne bo przeież birzemy hormony. Zmiennne nastroje też... Przecież to wszystko pisza w ulotce wśród objawów nieporządanych. Zresztą wiadomo że organizm musi sie trochę "przyzwyczaić" do tabletek. U jednych to przebiega lepiej u innych gorzej i trzeba zmienić tabsy. A czasem po prostu lekarza - jesli na przykład mówi że natroje depresyjne to na pewno nie od tabletek. Powtarzam - to przecież hormony- one dość mono wływają na cały organizm.

Podsumowując - u mnie te różne przykre problemy minęły, a od trzech miesięcy jakoś wreszcie ustąpiły bóle podczas miesiączki - jest teraz bardzo lekka i bezbolesna.
Martiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 21:27   #4045
tatiancia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 29
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

hej dziewczyny!Interesuje mnie jak wygląda sprawa z zajściem w ciąże po odstawieniu yaz. Czy jest taka kobietka która zdecydowała sie na odstawienie i dzidzie? Myślicie że trzeba robić kilkumiesięczną przerwę? hmmm w końcu to tabletki nowej generacji to może nie..
__________________
pamiętaj że to, co Cię nie zabije, wzmocni!
tatiancia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 07:33   #4046
Marta1106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 170
GG do Marta1106
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

witam
przyjęłam już całe opakowanie yazz i nie mam okresu czy to normalne?
Marta1106 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 08:00   #4047
fifi02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Moje Panie.
Kończę właśnie 4 opakowanie YAZ no i muszę Wam ogłosic, że okresu nie mam od 2-go opakowania. Wczoraj poszłam do lekarza no i domagałam się USG. Zrobił oczywiście i powiedział, że w ciąży nie jestem, a endometrium u mnie ma ok. 3,5 milimetra więc błona nie narasta szybko i nie ma co za bardzo się złuszczac więc i okresu nie mam.
Lekarz powiedział, że mam taki właśnie organizm, który tak reaguje na hormony i nic nie da się zrobic. Teoretycznie powinno byc chociaż plamienie, ale jak nic nie mam to też tak może byc. Zapytał czy brak okresu jest dla mnie problemem? No w sumie to nie!
Powiedział, że mogę nie miec okresu nawet przez kilka miesięcy i jeśli nie wymiotuję i nie mam biegunki to na pewno w ciąży nie będę i nie mam co się stresowac.

Także nie stresujcie się brakiem okresu jak bierzecie tabsy systematycznie i nie opuściłyście żadnej tabletki!!!!!

Tak to po skrócie, ostatni okres miałam w czerwcu jak zmieniałam Yasmin na Yaz, po drugim opakowaniu już okresu nie dostałam, po trzecim też. No zobaczymy czy może po czwartym dostanę?

Edytowane przez fifi02
Czas edycji: 2009-08-20 o 08:03
fifi02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 09:29   #4048
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Martiti Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie miałam trądziku ani żadnych takich problemów z cerą, ale około 2-3 opakowania Yazu coś brzdkiego zaczęło się dziać. Biorę teraz chyba 7 opakowanie i wszystko juz jest w porządku od paru miesięcy. Jest wręcz lepiej. Ostatnio mam cerę kompletnie bez zarzutu.
Wszystko zaczęło się poprawiać u Ciebie przy 7 właśnie opakowaniu czy od którego zaczęło być lepiej z cerą?
Oczywiście ja rozumiem, że to hormony i powodują zmiany, ale p. ginekolog usilnie twierdzi że te poprawiają cerę.
Może teraz sie oczyszcza ta cera i stąd problemy, skoro u Ciebie też tak było, a teraz jest tylko lepiej?
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 10:02   #4049
JUSTYNAANNA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam wszystkich. Jestem nowa dopiero co się zarejestrowałam bo jestem w trudnej sytuacji i bardzo potrzebuję pomocy- liczę na was. W lipcu pierwszy raz poszłam do ginekologa bo miałam już dość stosowania prezerwatyw a mój nowy facet pokazał mi całkiem nowy wymiar seksu. Od bardzo dawna się nad tym zastanawiałam bo główny problem polega na tym że w ciągu ostatnich miesięcy schudłam 15 kg i nie chciałam tego stracić a jak powszechnie wiadomo od tabletek często wiele kobiet ma tendencje. W związku z tym jest kontroluję swoją wage od poł roku jestem w stanie zauważyć nawet najmnieje dodatkowe gramy. Tabletki przepisał mi lekarz bardzo chetny do pomocy, odpowiedał na wszystkie pytania ale nie wykonał szczegółowych badań co troche mnie rozczarowało.
Wzięłam juz 14 tabletek i od ponad tygoania jestem potwornie głodna!!! Mam ochotę jeść wszystko i w kazdej ilości!!! Do tej pory jakoś to kontroluję ale nie wiem jak będzie dalej. I tu pierwsze pytanie: Czy można z tym coś zrobić? Czy są jakieś inne podobne tabletki ktore nie bede wywoływać az takiego uczucia głodu? Kolejna sprawa dotyczy samogo sposobu w jaki zabezpieczaja tabletki. Czy jesli nie biore ich codziennie o 22 tylko czasm o 21:30 a innym razem o 23 to nie daja porządanego efektu? Następna sprawa: Tu muszę być bezposrednia co nieco mnie krepuje bo nigdy nie mam na tyle odwagi zeby o to zapytac wprost: Czy tabletki sa na tyle skutecznym zabezpieczeniem że mój partner może konczyc we mnie? Jestem apsolutnie niedoswiadczona i bardzo prosze o pomoc. Aha i jeszcze jedno czy w czasie tej przerwy gdy 7 dni nie bierze sie tabletek nie jestem obsolutnie chroniona przed ciążą i nalezy stosowac inne zabezpieczenie?
JUSTYNAANNA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 10:11   #4050
Rosaline
Zadomowienie
 
Avatar Rosaline
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 158
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez JUSTYNAANNA Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Jestem nowa dopiero co się zarejestrowałam bo jestem w trudnej sytuacji i bardzo potrzebuję pomocy- liczę na was. W lipcu pierwszy raz poszłam do ginekologa bo miałam już dość stosowania prezerwatyw a mój nowy facet pokazał mi całkiem nowy wymiar seksu. Od bardzo dawna się nad tym zastanawiałam bo główny problem polega na tym że w ciągu ostatnich miesięcy schudłam 15 kg i nie chciałam tego stracić a jak powszechnie wiadomo od tabletek często wiele kobiet ma tendencje. W związku z tym jest kontroluję swoją wage od poł roku jestem w stanie zauważyć nawet najmnieje dodatkowe gramy. Tabletki przepisał mi lekarz bardzo chetny do pomocy, odpowiedał na wszystkie pytania ale nie wykonał szczegółowych badań co troche mnie rozczarowało.
Wzięłam juz 14 tabletek i od ponad tygoania jestem potwornie głodna!!! Mam ochotę jeść wszystko i w kazdej ilości!!! Do tej pory jakoś to kontroluję ale nie wiem jak będzie dalej. I tu pierwsze pytanie: Czy można z tym coś zrobić? Czy są jakieś inne podobne tabletki ktore nie bede wywoływać az takiego uczucia głodu? Kolejna sprawa dotyczy samogo sposobu w jaki zabezpieczaja tabletki. Czy jesli nie biore ich codziennie o 22 tylko czasm o 21:30 a innym razem o 23 to nie daja porządanego efektu? Następna sprawa: Tu muszę być bezposrednia co nieco mnie krepuje bo nigdy nie mam na tyle odwagi zeby o to zapytac wprost: Czy tabletki sa na tyle skutecznym zabezpieczeniem że mój partner może konczyc we mnie? Jestem apsolutnie niedoswiadczona i bardzo prosze o pomoc. Aha i jeszcze jedno czy w czasie tej przerwy gdy 7 dni nie bierze sie tabletek nie jestem obsolutnie chroniona przed ciążą i nalezy stosowac inne zabezpieczenie?
a jakie Ty bierzesz tabletki, że chcesz robić 7 dni przerwy? bo tu jest wątek o Yazie, gdzie masz 4 dni przerwy.
co do reszty pytań- przeczytaj ulotkę, przejrzyj wątek a wszystkiego się dowiesz.
__________________
Żyj i daj żyć innym.
Rosaline jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.