Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-24, 20:03   #1
mystic666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3

Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe


Witam
Wybieramy się ze znajomymi na 6cio dniowy wyjazd w góry. Nasz wiek to 18-20 lat. Na mnie spadł obowiązek ogarnięcia co kupić do jedzenia na ten czas. Jedzie nas 15 osób, na zakupy mam 1500 zł. Jesteśmy młodzi więc nie mamy wygórowanych wymagań dotyczących jedzenia, chodzi o to, żeby było jak najtaniej ale w miarę dało się zjeść. Na miejscu będziemy mieć do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię.
Myślałem, żeby kupić 3-4 kg szynki i sera i duuuużo chleba tostowego, parówki, do tego makarony, ryż i jakieś gotowe sosy. Co jeszcze moglibyście polecić i orientacyjnie jakie ilości?
Pozdrawiam
mystic666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 20:14   #2
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

duzo makaronu i sosy ;p
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:35   #3
mystic666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Cytat:
Napisane przez LadySith Pokaż wiadomość
duzo makaronu i sosy ;p
Tyle to ja wiem czekałem na jakieś inne tanie i ciekawe propozycje
mystic666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 00:18   #4
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Może nagotowałbyś jakiś gar gulaszu czy klopsików, poporcjował, jakoś przewiózł tam w pudełaczkach w lodówce turystycznej i mielibyście normalne obiady, a nie słoiki z dennym sosem Plus makaron/ryż oczywiście.

A z gotowców to zamiast parówek jest full wybór w sklepach, np. krokiety, naleśniki, lasagne, wszystko gotowe do podania po podgrzaniu. Nie mówiąc o jakichś fasolkach po bretońsku w słoikach itp. Zależy co lubicie, może spytaj ich o podpowiedzi, żeby później nie było zdziwienia i niezadowolenia z zagospodarowania powierzonej kasy

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2012-07-25 o 00:22
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 08:16   #5
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 299
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Gorąco polecam ten sos boloński do makaronu:

http://smakiem.blogspot.com/2011/05/sos-bolonski.html

Możesz zrobić od razu z 2 kg mięsa i przechowywać w lodówce, wytrzyma spokojnie kilka dni.

Gotowe sosy mają bardzo mało mięsa w składzie i nie zawsze da się nimi najeść.
a298662d510bb0f537bc3b0c2466fe273199e5e8_64a898f2369c4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 09:17   #6
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Jak byłam rok temu na żaglach, kolega wymyślił mega tani i prosty sos do makaronu: podsmażona wędlina (salami z Biedronki) i na to serek topiony, trochę czosnku. Pyszne i sycące, bo dosyć jednak tłuste
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 21:34   #7
custard
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 57
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Cytat:
Napisane przez mystic666 Pokaż wiadomość
Witam
Wybieramy się ze znajomymi na 6cio dniowy wyjazd w góry. Nasz wiek to 18-20 lat. Na mnie spadł obowiązek ogarnięcia co kupić do jedzenia na ten czas. Jedzie nas 15 osób, na zakupy mam 1500 zł. Jesteśmy młodzi więc nie mamy wygórowanych wymagań dotyczących jedzenia, chodzi o to, żeby było jak najtaniej ale w miarę dało się zjeść. Na miejscu będziemy mieć do dyspozycji w pełni wyposażoną kuchnię.
Myślałem, żeby kupić 3-4 kg szynki i sera i duuuużo chleba tostowego, parówki, do tego makarony, ryż i jakieś gotowe sosy. Co jeszcze moglibyście polecić i orientacyjnie jakie ilości?
Pozdrawiam
Możesz nasmażyć naleśników i serwować z różnym nadzieniem (najprościej dżem albo twaróg, ale może też być coś z warzyw), dalej - polecam Ci makaron z tuńczykiem i pomidorami, proste, nie bardzo drogie, sycące. Możesz w Lidlu kupić słoiczki z pesto, też do makaronu, niby te słoiczki małe, ale pesto jest na tyle łatwe do "rozprowadzenia" na makaronie, że robi się duże danie z tego. Kefir + jajka + mąka i masz racuchy. Możesz ugotować najprostszy na świecie ryż z masłem i czosnkiem albo minimalistyczne spaghetti z oliwą i czosnkiem albo nacią pietruszki. Z Lidla polecam ci jeszcze ze słoikowych rzeczy zupy firmy Pikok, wiadomo, że chemia, ale jak na chemię - smaczne i sycące, zresztą pikoka dobre są też w słoiku gołąbki czy fasolka po bretońsku.
custard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 22:19   #8
BajcepsKulinarny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Warto zrobić swoje obiady i zawekować spokojnie wytrzymają z 7-10dni. Przykład: bitki wieprzowe w sosie i na miejscu tylko ziemniaki dokupujecie. Gołąbki w sosie pomidorowym i ziemniaki. Ryż z kurczakiem i sosem. ITd. pozdr
BajcepsKulinarny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 16:38   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Jak byłam rok temu na żaglach, kolega wymyślił mega tani i prosty sos do makaronu: podsmażona wędlina (salami z Biedronki) i na to serek topiony, trochę czosnku. Pyszne i sycące, bo dosyć jednak tłuste
gdybym miala cos takiego zjesc to chyba bym pawia puscila. nie jestem super wymagajaca jedzeniowo, ale cos takiego by mnie przeroslo.

to co moge polecic. do kanapek - pasztety, konserwy z puszek, sery topione, dzem/slodkie smarowidlo. przy 15 osobach darowalabym sobie wedliny i zolty ser. do tego jakies ogorki/ogorki kiszone/pomidory. nie baw sie w chleb tostowy, bo jest mniej pozywny i trudniej sie nim najesc.
na obiady - makaron/ryz, a do tego sos i miecho. jezeli macie jak przewiezc to w sloikach mozna dostac dobre sosy np. do spagetti. mozecie tez wykorzystac "pomysl na" np. sos do chinszczyzny i zrobic to z piersia z kurczaka. jesli nie bedzie wam sie chcialo gotowac to mozecie kupic jakies miesa w sosie (np. kulki mocy w sosie grzybowym).

dodatkowo warto pamietac o:
- przyprawach - przynajmniej troche odsypanej soli, cukru, pieprz + reszta przypraw dostosowana do menu
- parowki - u nas sie swietnie sprawdzaly na szlaku razem z kanapkami
- herbata/kawa - mozecie ustalic, kto wezmie ze soba. chociaz przy tylu osobach mozecie kupic, bo herbaty moze isc sporo ;P
- slodycze - polecam czekolady i jakies siatka owsiane - wiadomix, ze przy wysilku fizycznym warto miec taka bombe kaloryczna
- ewentualnie mleko do kawy

powiem szczerze, ze wspolczuje robienia zakupow dla tylu osob, a pozniej gotowania :P ja gotowalam dla 11 i to byla masakra :P
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 14:37   #10
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
gdybym miala cos takiego zjesc to chyba bym pawia puscila. nie jestem super wymagajaca jedzeniowo, ale cos takiego by mnie przeroslo.
No a nas jakoś 1,5 kostki serka na 5 osób nie przerosło, chociaż na co dzień gustujemy raczej w bardziej normalnych potrawach.
Nikt pawia nie puścił.
Wbrew pozorom, kiedy taką ilość rozpuszczonego serka rozmieszało się z makaronem dla pięciu osób (w tym trzech chłopaków), wcale nie smakowało to jakoś źle. Ale oczywiście to rzecz gustu.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 17:33   #11
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

bardziej przeraza mnie smazona wedlina. od razu mam przed oczami smazona konserwe z puszki, brrr.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-30, 16:38   #12
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
bardziej przeraza mnie smazona wedlina. od razu mam przed oczami smazona konserwe z puszki, brrr.
Co jest strasznego w podsmażonej wędlinie (salami czy szynce)? No chyba że jesteś wegetarianką. Przecież nie było mowy o konserwie... Do głowy by mi nie przyszło konserwę smażyć
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 01:02   #13
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Co jest strasznego w podsmażonej wędlinie (salami czy szynce)? No chyba że jesteś wegetarianką. Przecież nie było mowy o konserwie... Do głowy by mi nie przyszło konserwę smażyć
Można kabanosami zastąpić, może lepiej by smakowało..one także nadają się na wyjazd bo nie psują się zbyt szybko
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 17:28   #14
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Można kabanosami zastąpić, może lepiej by smakowało..one także nadają się na wyjazd bo nie psują się zbyt szybko
Można, pewnie. My akurat mieliśmy salami z Biedronki paczkowane, bo to sama chemia i się tak nie psuje - będąc na łódce nie mogliśmy mieć cały czas włączonej lodówki turystycznej, żeby nam akumulator nie padł

Ciekawa jestem jak autorce wątku poszło planowanie jadłospisu
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 18:17   #15
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Wyżywienie na 6cio dniowym wyjeździe

co do smażonej wędliny to zrobię małego offtopa.


jestem wielką fanką podsmażanej szynki na oliwie, do tego chili i czosnek a później to na świeżą bułkę z majonezem.

mówię Ci skazana, pycha.


co do wątku to dziewczyny mądrze doradziły, choć ja robiąc żarcie dla 15 oszalałabym.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.