Kiedy kasa fiskalna?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-03, 21:08   #1
ona085
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 88

Kiedy kasa fiskalna??


Hej ,startuje z moja firma ,sprzedaz odziezy damskiej głownie przez internet i forma ze tak powiem pantoflowa Czytałam ze kasę fiskalną musze posiadac wtedy kiedy przekrocze 40 tys. rocznie,czy to jest prawda??Jezeli prawda to w jaki sposob bedzie mnie kontrolowal Urzad Skarbowy ,dodam ,ze jak narazie rowniez nie jestem fatowcem,wiec w przypadku sprzedanej rzeczy co moge wystawic klijentowi jako potwierdzenie transakcji?? Ale to jest chore ,chyba kasa fiskalna jest niezbedna mimo wszystko:/ Prosze powiedzcie mi jak to jest z tym wszystkim .
ona085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 06:52   #2
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

Tak, to prawda. Przychód nieprzekraczający 40 tys. liniowo zwalnia z obowiązku posiadania kasy.W pierwszym roku jest to połowa tego przychodu. Sama pytałam o to kolegów i koleżanek w innym temacie i dostałam odpowiedź wiec ten temat już sie przewijał...
Ja zakupiłam w US druki do wypełniania ( 4 zł) dla zwolnionych z vat. Możesz kupić sobie oddzielne na sprzedaż i oddzielne na usługi jeśli oferujesz. US bedzie cię kontrolował na tej podstawie no i zależy jaki rodzaj opodatkowania wybrałaś.Jeśli na ogólnych zasadach, to dbaj o księgę przychodów i rozchodów.

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2010-08-04 o 07:33
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 10:51   #3
ona085
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 88
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

A jeżeli wybrałam ryczałt ewidencjonowany? tez mogę takie druki z US wystawiać? w ryczałcie tez się prowadzi księgę i co miesiac mam sie z nią zgłaszać w US??
ona085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:00   #4
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

tez mogę takie druki z US wystawiać?

jesli nie jesteś watowcem to wystawiasz rachunki. To nie są żadne specjalne druki z US, ja tam je po prostu kupiłam, a są to zwykłe rachunki do kupienia w każdym sklepie biurowym czy w papierniczych. To takie druki które mają kalkę i sobie zachowujesz kopię a klient dostaje oryginał.
nie musisz chodzić co miesiąc z księgą do US
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 14:27   #5
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

Cytat:
Napisane przez ona085 Pokaż wiadomość
A jeżeli wybrałam ryczałt ewidencjonowany? tez mogę takie druki z US wystawiać? w ryczałcie tez się prowadzi księgę i co miesiac mam sie z nią zgłaszać w US??
Wynajmij sobie moze biuro rachunkowe, co ? Widze, ze nie masz o tym zielonego pojecia (ja tez nie mam, ale wiem, ze z zadna ksiega sie nie chodzu do US, bez przesady, od tego sa deklaracje podatkowe inaczej PIT-y).


Koszt niewielki w porównaniu ze spokojnym snem, czasem, który mozesz przeznaczyc na zarzadzanie firma i w ogole nie zaprzataniem głowy czyms na czym sie nie znasz .


Zrobisz jak zechcesz- ja podziwiam takich ludzi, co nie majac zielonego pojecia o ksiegowsci pchaja, sie , aby prowadzic pod tym katem swoja firme.

Kiedy ruszasz?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 15:15   #6
ona085
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 88
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

Przy ryczalcie ponoć raz na rok wypełnia sie PIT -28 i żadnych deklaracji w ciagu roku ,no ale nie ukrywam laikiem to ja jestem w tych sprawach ,ale coraz wiecej wiem i jestem na dobraj drodze ...mimo wszystko tak jak radzi kycia1 wybiore sie do biura rachunkowego. Praktycznie juz ruszylam ,sprzedawalam ciuchy teraz do ze tak powiem zalegalizowalam i doszly sprawy papierkowe ,niestety,ale trzeba przez to przetrwac jak to mowia "co cie nie zabije to cie wzmocni'
ona085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 21:44   #7
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

Cytat:
Napisane przez ona085 Pokaż wiadomość
Przy ryczalcie ponoć raz na rok wypełnia sie PIT -28 i żadnych deklaracji w ciagu roku ,no ale nie ukrywam laikiem to ja jestem w tych sprawach ,ale coraz wiecej wiem i jestem na dobraj drodze ...mimo wszystko tak jak radzi kycia1 wybiore sie do biura rachunkowego. Praktycznie juz ruszylam ,sprzedawalam ciuchy teraz do ze tak powiem zalegalizowalam i doszly sprawy papierkowe ,niestety,ale trzeba przez to przetrwac jak to mowia "co cie nie zabije to cie wzmocni'
Wybierz sie. Ja zaczelam tydzien temu-sprzedaz online- (tak jak Ty) - dzieki mojej Asi ( z biura rachunkowego) jestem spokojna. Myslalam, ze musze miec kase fiskalna, a nie musze- do momentu az WSZYSTKIE naleznosci beda wpływały na moje konto firmowe, chodzi o 100% sprzedaz online, bez gotówki (taka odp ona uzyskala dzwoniac kilka dni temu do Ministerstwa, aby sie upewnic). Jestem na KPiR. Ona robi za mnie wszystko praktycznie- kamien z serca .

Powodzonka (Tobie i sobie zycze)
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun

Edytowane przez kycia1
Czas edycji: 2010-08-04 o 21:45
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-07, 18:51   #8
anusiaa15
Rozeznanie
 
Avatar anusiaa15
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 795
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
Wybierz sie. Ja zaczelam tydzien temu-sprzedaz online- (tak jak Ty) - dzieki mojej Asi ( z biura rachunkowego) jestem spokojna. Myslalam, ze musze miec kase fiskalna, a nie musze- do momentu az WSZYSTKIE naleznosci beda wpływały na moje konto firmowe, chodzi o 100% sprzedaz online, bez gotówki (taka odp ona uzyskala dzwoniac kilka dni temu do Ministerstwa, aby sie upewnic). Jestem na KPiR. Ona robi za mnie wszystko praktycznie- kamien z serca .

Powodzonka (Tobie i sobie zycze)
A ile płaci się za wynajęcie biura? Trzeba iść do tego biura jeszcze przed założeniem firmy czy dopiero już po? I czy biuro rachunkowe to to samo jakby rachunki prowadziła mi księgowa?
__________________

anusiaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:04   #9
Iza bela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

Witam, mam nadzieję, ze ktoś pomoże
Prowadzę działalność na ryczałcie od kilku lat i jestem vatowcem. Od miesiąca prowadzę również bar, gdzie mam kasę fiskalną. Jak mam wyliczyć ryczałt z kasy fiskalnej?
Wiem, że spożywkę opodatkowuję 3% a sprzedaż alkoholu na 8,5%, ale w raporcie dobowym czy miesięcznym nie mam tego rozgraniczonego. Mam tylko wypisane jaka jest stawka podatku vat sprzedanego towaru a to do wyliczenia ryczałtu nie pomoże.
Zastanawiam się czy serwisant nie powinien zainstalować na kasie podział na sprzedaż na 3% i na 8,5%, a on podzielił tylko towary ze względu na stawki vat 23%, 8% i 5%.
Iza bela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 10:30   #10
antjesz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Kiedy kasa fiskalna??

Najlepiej udaj się do Polskiego Centrum Kas Fiskalnych, tam wszystko Ci wytłumaczą i ewentualnie doradzą jaką kasę wybrać. Niestety biura mają tylko w kilku miastach, ale polecam odwiedzić ich stronę https://www.pckf.pl/, mi bardzo pomogli gdy szukałam kasy do sklepu z tanim obuwiem.
antjesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-01 11:30:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.