jak to jest z tym pudrem transperantnym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-13, 00:15   #1
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621

jak to jest z tym pudrem transperantnym?


mówi się ,że puder transperantny ma dopasować się do koloru skóry lub podkładu...ja kupiłam sobie puder transperantny bo nie moglam dobrac odcienia dobrego do mojej ciemnej cery ,byly za rozowe albo za jasne no wiec kupilam ten transperantny...puder jest super ale rozjasnia mi cere, i ta jedna rzecz mi sie nie podoba ,poprostu cera jest za jasna w porownaniu z reszta ciala czemu tak jest ? przeciez puder mial dopasowac odcien do podkladu ?
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 00:24   #2
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

A mnie sie zawsze zdawalo, ze puder transparentny jest po prostu przezroczysty z tym, ze ma sie dopasowywac do podkladu to pierwsze slysze.. Jak to jest??
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 01:59   #3
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

Ja też sobie kupiłam kiedyś puder w kamieniu, transparentny IsaDory. Niestety po długim czasie walania się po wszystkich możliwych zakątkach po prostu wylądował w koszu. Niestety nie nadawał się dla mnie- wyglądałam jakbym obsypała się mąką, był on po prostu bardzo jasny i niestety widoczny na twarzy. Z transparentnością niewiele miał wspólnego a dodam, że wcale nie mam ciemnej karnacji, raczej jestem blada. Dąłączm swój znak zapytania do postu Sergeevny. Jak to jest z tymi pudrami transparentnymi?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 06:38   #4
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

Trudno jest zrpobić puder całkiem transparentny. Pudry z założenia nie kryją, tylko matują, do ciemnych cer można łatwo dobrać ciemniejszy puder, do jasnej jest mniej. Dla mnie z kolei te transparentne są za ciemne. Więc może to jest tak, że one są właśnie dla jaśniejszych cer.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 11:06   #5
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

to po co w ogóle wprowadzać na rynek coś takiego jak puder transparentny skoro praktycznie spełnia on takie funkcje jak zwykły?
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 12:11   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

hmm.. pewnie wiele zależy od marki pudru.. generalnie to nie powinien wcale zmieniać odcienia skóry a ją matowić.. mi się zdarza, że puder transparentny lekko ciemnieje na mojej twarzy . jedno jest pewne na pewno różni się od innych pudrów, gdyż 1. zmiana jest niewielka 2. kilka osób o zupełnie innych odcieniach skóry może użyć takiego pudru i efekt wyjdzie 'w miarę naturalny" co przy pudrach w konkretnych odcieniach jest raczej niespotykane
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-13, 12:30   #7
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

Ja mam matujący puder transparentny z Vipery i nie mam na co narzekać On rzeczywiście jest transparentny. Co prawda zaraz po nałożeniu go na twarz przez chwilkę jestem bledsza ale zaraz potem bladość znika i pojawia się naturalny koloryt. Bynajmniej nie przyciemniony. A z natury mam raczej jasna karnację, choć nie trupiobladą, ale też z drugiej strony w słoneczne pory roku nabiera ładniejszego, takiego właśnie słonecznego kolorytu
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-13, 12:30   #8
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

Ja mam matujący puder transparentny z Vipery i nie mam na co narzekać On rzeczywiście jest transparentny. Co prawda zaraz po nałożeniu go na twarz przez chwilkę jestem bledsza ale zaraz potem bladość znika i pojawia się naturalny koloryt. Bynajmniej nie przyciemniony. A z natury mam raczej jasna karnację, choć nie trupiobladą, ale też z drugiej strony w słoneczne pory roku nabiera ładniejszego, takiego właśnie słonecznego kolorytu
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-14, 00:08   #9
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

Ja uwielbiam puder transparentny w kamieniu z Rimmela. Mam jasną cerę i ładnie matuje. Jak dla mnie to jest przezroczysty.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 13:52   #10
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

Witajcie,
faktycznie powinno być tak, ze transparenty puder nie ma barwy, a jedynie matuje cere, jednak nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistościa. Pudry transparentne przewaznie maja jasniutkie odcienie i np po Isa Dora twarz wyglada niekorzystnie - jest blada, a puder jest widoczny. Polecam - jak zawsze - wczesniejsze przetestowanie kosmetyku.

pozdrawiam
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-15, 14:03   #11
Agentka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 2 084
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

to ja polecam do matowania i bez zmiany koloru buzi - transparenty Pierre Rene- taniutki, ale bombowy jak na mój skromny gust i bardziej niz skromne wymagania

__________________
Nie cierpię zimy
Agentka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-12-15, 14:56   #12
sarimatha
Rozeznanie
 
Avatar sarimatha
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Radom/Lublin/Warszawa
Wiadomości: 620
GG do sarimatha Wyślij wiadomość przez Yahoo do sarimatha
Re: jak to jest z tym pudrem transperantnym?

ja użuywam creme puff w odcieniu translucent czyli transparentny i ejstem zadowolona nawet jak nakładam na gołą buźkę
sarimatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.