Bielenda Bio- Mel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-02, 20:35   #1
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89

Bielenda Bio- Mel


Witam,

Mam wątpliwości co do zakupu maski z bielendy, dlatego chciałabym poradzić sie kogos oczytanego Na początku nie miałam problemy ponieważ była tylko jedna maska z algami z tej firmy, która pasowała do moich wymagań, jednak teraz wyszła nowa seria i juz nie wiem co jest skuteczniejsze. Chce cos skutecznie wybielającego moje przebarwienia. Pierw zdecydowałam sie na maskę algową z rutyna i wit. C, jednak teraz wyszły dwie różniące sie troche składem maski pierwsza to BIELENDA INTENSYWNIE WYBIELAJĄCA MASECZKA KREMOWA skład:
ARBUTYNA – wybiela skórę blokując tyrozynazę, enzym katalizujący pierwszy etap syntezy melaniny.
BIO-WHITE ® – kompleks ekstraktów z morwy i bergeni grubolistnej - hamuje proces pigmentacji skóry.

EMBLICA – w pełni naturalny rozjaśniacz skóry, skutecznie zwalcza plamy starcze i piegi. Jest długoterminowym przeciwutleniaczem.

WITAMINA C – chroni skórę przed przebarwieniami.

i ta druga:
BIELENDA MASKA ALGOWA WYBIELAJĄCA

skład:
ARBUTYNA – wybiela skórę blokując tyrozynazę, enzym katalizujący pierwszy etap syntezy melaniny.

NIACINAMIDE PC – rozjaśnia skórę powstrzymując transfer melanosomów do keratynocytów, redukuje plamy pigmentacyjne: posłoneczne, starcze i wątrobowe.

WITAMINA C - stymuluje syntezę kolagenu, chroni skórę przed infekcjami i przebarwieniami


no i ta trzecia o której juz wspomniałam:

MASKA ALGOWA RUTYNA+WIT
skład:
rutyna i troxerutyna, naturalna witamina C, mięta, cytryna, cyprys, lawenda, labdanum, alginat ( ekstrakt z alg brunatnych), kompleks chłodzący

Która jest warta uwagi?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1569943547.jpg (15,4 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1583871057.jpg (17,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1565536512.jpg (23,1 KB, 8 załadowań)
mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 14:48   #2
mart89
Rozeznanie
 
Avatar mart89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 837
GG do mart89
Dot.: Bielenda Bio- Mel

nikt z was nie używał tych masek?
__________________
Kocham, jestem kochana i prze-szczęśliwa
wypuszczę!!!








mart89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 15:02   #3
makoosia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 12
Dot.: Bielenda Bio- Mel

No właśnie, też chętnie bym się czegoś dowiedziała
Mam zamiar zabrać się za siebie i połączyć jakąś dobrą kurację wybielającą z maską na trądzik ale zupełnie nie wiem czy ma to jakiś sens.
makoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 15:19   #4
noeleespoir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Bielenda Bio- Mel

Maski algowe z bielendy są pod postacią proszku, który rozrabia się z wodą i nakłada na twarz na 20-30 minut. Taka maska zastyga na twarzy i ściąga się ją w całości. Opakowanie masek z Bielendy wystarcza na 10-12 zabiegów na twarz. Maski algowe spełniają swoją funkcję właśnie dlatego, że po zesztywnięciu tworzy się powłoka, tworząc okluzję, dzięki temu składniki aktywne lepiej wnikają w skórę. Trudno jest samemu ją sobie zaaplikować i rozrobienie jej z aktywatorem lub wodą wymaga dużej wprawy. Same algi mają szerokie zastosowanie w kosmetyce i szerokie zastosowanie do każdego typu cery, gdyż zawierają sole mineralne i inne związki, które uelastyczniają i odbudowują skórę.

Maska kremowa, jak sama nazwa wskazuje ma konsystencję kremową i z pewnością jest bardziej wydajna. Wystarczy spokojnie na 30 aplikacji. Jest łatwiejsza w użyciu i ma wysoce skoncentrowane składniki aktywne, łatwo się ją nanosi i równie łatwo zmywa. Można nakładać pod nią serum, koncentrat, ampułkę. Ja osobiście wolę maski kremowe, gdyż w każdej wolnej chwili można je sobie nałożyć i są łatwiejsze w aplikacji

Skład różni się ze względu na formę maski A poza tym po masce algowej gumowej skóra jest wyraźnie elastyczna i nie pozostaje na niej tłusty osad, natomiast w kremowej odczuwalne nawet po zmyciu jest natłuszczenie i nawilżenie skóry.

Ostatnia z masek jest do cery z trądzikiem różowatym! Co oznacza, że działa głównie na naczynka, a nie na przebarwienia. Jej skład świadczy o działaniu ukierunkowanym na cerę naczynkową. Na przebarwienia raczej się nie nadaje, a już z pewnością cery nie rozjaśni, chyba, że masz bardzo widoczne teleangiektazje.

Trudno jest ocenić, która jest lepsza. Jeśli masz dobre serum pod maskę algową to będzie ona strzałem w dziesiątkę, ale jeśli nie to radzę zainwestować w kremową

Cytat:
Napisane przez makoosia Pokaż wiadomość
No właśnie, też chętnie bym się czegoś dowiedziała
Mam zamiar zabrać się za siebie i połączyć jakąś dobrą kurację wybielającą z maską na trądzik ale zupełnie nie wiem czy ma to jakiś sens.
Jakiego typu trądzik? Jeśli wybielanie przy bliznach potrądzikowych to najskuteczniejsze będą kwasy owocowe. Jeśli trądzik pospolity jest w stanie aktywnym to broń boże nie używać żadnych kosmetyków ingerujących w wydzielanie skórne na własną rękę. Tylko do dermatologa. Po wyleczeniu trądziku można rozpocząć wybielanie skóry, np. kwasem kojowym, migdałowym, itp.

Edytowane przez noeleespoir
Czas edycji: 2012-05-02 o 15:22
noeleespoir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.