Ojciec krytykuje mój wygląd - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-28, 13:44   #31
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Widocznie ojciec chce z Ciebie zrobić kulturystkę albo naoglądał się za dużo pism z kobiecymi ciałami. Jeśli Ci na tym zależy to schudnij kilka kilogramów. Też ważyłam 63 kg przy wzroście 175 cm, ale zdecydowanie lepiej się czuję w wadze 56 kg. Może wg niektórych jestem za chuda, ale ja się tak dobrze czuje i mam gdzieś teksty taty, że powinnam więcej jeść i przytyć. Swoją drogą figurę mam po nim, więc to "wina" jego genów. Najważniejsze abyś Ty się czuła dobrze, bo tak jak napisałam nawet jak już będziesz idealna on Ci tego nie powie. Taki typ.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Jak pisałam wcześniej, ja potrafię rozmawiać z ojcem o wszystkim. Częśniej nawet niż z mamą... i nigdy żaden niesmak mi nie pozostaję.
Nie rozmawiałabym o tym z osobą, która mnie ciągle krytykuje. Nie poruszaj tego tematu i już. Ojciec to ojciec, nie przyjaciółka.
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:44   #32
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Jak pisałam wcześniej, ja potrafię rozmawiać z ojcem o wszystkim. Częśniej nawet niż z mamą... i nigdy żaden niesmak mi nie pozostaję.
Ja również. Tylko ja rozmawiam z obojgiem rodziców. Rozmawiamy o seksie: analnym, oralnym. Od nich wiem co to hiszpan. Może komuś to wydać się dziwne ale nie ma u Nas w domu tabu. Jednak jakoś wolę pogadać z nimi o każdej sferze życia czy to seksualna czy kulinarna niż o moim ciele w dziwnym podtekście.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:51   #33
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Ja również. Tylko ja rozmawiam z obojgiem rodziców. Rozmawiamy o seksie: analnym, oralnym. Od nich wiem co to hiszpan. Może komuś to wydać się dziwne ale nie ma u Nas w domu tabu. Jednak jakoś wolę pogadać z nimi o każdej sferze życia czy to seksualna czy kulinarna niż o moim ciele w dziwnym podtekście.
Ale gdzie tu jest dziwny podtekst? Mój tata powiedział ''nie wyglądasz dobrze w tych spodenkach'' a nie '' Twoja pupa źle wygląda w tych spodenkach'' z resztą o tyłek mu wtedy nie chodziło, tylko o nogi bo mam mało jędrne... i ze powinnam dluzsze spodenki nosic, no ale w sumie można powiedzieć, co jego to obchodzi...

a co do pupy - sama zaczełam mu tłumaczyć że chciałabym ją bardziej podnieść, ujedrnić, więc on doradził mi jakie moge ćwiczenia robić i pozniej dodał '' a co ty będziesz szklanke stawaić?'' mógł to równie dobrze żartobliwie powiedziec... więc nie widze tutaj dziwnych podtekstów.
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:51   #34
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

ty nie widzisz w tym nic chorego, a my tak. córka nie powinna być "atrakcyjna" dla własnego ojca.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:56   #35
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Spodziewałam się czegoś w stylu "mojemu ojcu nie podoba się, że mam zielone włosy i pięć kolczyków na twarzy"
Chodzi o to, że większości komentarze dotyczące posladków są zbyt... Hm,intymne? Osobiste? Bardziej bym się ich spodziewała po chłopaku, kochanku niż po ojcu.

Mój ojciec unika jakiegokolwiek komentowania wyglądu. Pamiętam jak za dzieciaka, jakoś w gimnazjum wróciłam ze szkoły zaryczana bo ktoś skomentował brzydko mój nos (to był mój mega kompleks) :P Ojciec chcąc mnie pocieszyć powiedział o tej osobie "a on to ładny?! "," normalna jesteś, nie masz nosa na czole przecież" nigdy nie usłyszałam nic bardziej osobistego. Ojcu ciężko komentować mój wygląd, nawet takimi ogólnikami jak 'ładnie' czy 'brzydko'. I szczerze mówiąc gdybym usłyszała nawet taki ogólnik dotyczący pupy,np "nieładną masz pupę" to zastanawiałabym się dlaczego mój ojciec zwraca uwagę na mój tyłek. I nie ważne czy patrzy okiem trenera.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:59   #36
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ty nie widzisz w tym nic chorego, a my tak. córka nie powinna być "atrakcyjna" dla własnego ojca.
Dokładnie. Zwłaszcza, że Autorka wątku cierpi przez jego odpowiedzi, o które nota bene sama się prosi.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:01   #37
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Zwłaszcza, że Autorka wątku cierpi przez jego odpowiedzi, o które nota bene sama się prosi.
w jaki sposób się prosze o jego odpowiedzi?
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 14:03   #38
aleowoc
Raczkowanie
 
Avatar aleowoc
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 80
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

dziwne to, żeby ojciec się tak zachowywał :/
__________________
"Muszę pogodzić się z tym, że są kobiety ode mnie lepsze. Nigdy nie będę miała pięknych włosów, a białą bluzkę zawsze poplamię. Taka już jestem."- C.B.
aleowoc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:04   #39
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
w jaki sposób się prosze o jego odpowiedzi?
Bo powiedziałaś mu, że zamierzasz popracować nad pupą -> Twój pierwszy post. A on dał Ci odpowiedź, która Cię boli/wkurza/irytuję.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:07   #40
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Skoro jego krytyka nie jest dla Ciebie konstruktywna, tylko sama wiesz, że uslyszysz coś co Cię zaboli, a masz świadomość,że na siłowni dajesz z siebie wszystko, to nie pytaj go o zdanie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:08   #41
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Bo powiedziałaś mu, że zamierzasz popracować nad pupą -> Twój pierwszy post. A on dał Ci odpowiedź, która Cię boli/wkurza/irytuję.
dlatego już w sumie przestałam go pytać o cokolwiek w tym temacie lub mówić.

ale nie sądze, żebym prosiła się jego o to jedząc coś słodkiego, bo wtedy on ni z gruchy ni z pietruchy potrafi powiedzieć, że ''dvpa mi rośnie'' może on to ze śmiechem często mówi, ale zaczynam się zastanawiać czy to nie jest przypadkiem ''pół żartem, pół serio'' że tak powiem...
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 14:16   #42
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
dlatego już w sumie przestałam go pytać o cokolwiek w tym temacie lub mówić.

ale nie sądze, żebym prosiła się jego o to jedząc coś słodkiego, bo wtedy on ni z gruchy ni z pietruchy potrafi powiedzieć, że ''dvpa mi rośnie'' może on to ze śmiechem często mówi, ale zaczynam się zastanawiać czy to nie jest przypadkiem ''pół żartem, pół serio'' że tak powiem...
Wtedy jest inna sprawa. Po prostu dla mnie to jest żałosne. Rozumiem wspieranie się z siostrą w sprawach diety. Umawiamy się, że nie jemy słodyczy i ona pilnuję mnie a ja jej. I wtedy obie możemy sobie wytykać. Ale tutaj zrobiłaś błąd bo wspomniałaś o diecie, Twój ojciec to podłapał i próbuję Ci wytknąć każdą pustą kalorię. Naprawdę nie cierpię takich osób. I co go obchodzi Twoja dupa? On na nią ma patrzeć czy Twój przyszły partner?
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕

Edytowane przez paulaa6
Czas edycji: 2013-09-28 o 14:17
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:18   #43
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Ale gdzie tu jest dziwny podtekst? Mój tata powiedział ''nie wyglądasz dobrze w tych spodenkach'' a nie '' Twoja pupa źle wygląda w tych spodenkach'' z resztą o tyłek mu wtedy nie chodziło, tylko o nogi bo mam mało jędrne... i ze powinnam dluzsze spodenki nosic, no ale w sumie można powiedzieć, co jego to obchodzi...

a co do pupy - sama zaczełam mu tłumaczyć że chciałabym ją bardziej podnieść, ujedrnić, więc on doradził mi jakie moge ćwiczenia robić i pozniej dodał '' a co ty będziesz szklanke stawaić?'' mógł to równie dobrze żartobliwie powiedziec... więc nie widze tutaj dziwnych podtekstów.

Czyli Twój ojciec skomentował negatywnie wygląd Twojej pupy. Ten tekst o stawianiu szklanek to oczywisty przytyk do tego, że masz według niego zbyt wystające pośladki. Jeżeli nie zwisają Ci do kolan, podobają się Tobie i innym ludziom, to znak że ojciec próbuje Cię "wyrzeźbić" tak żebyś to dla niego była atrakcyjna i w nosie ma to że Ty się sobie podobasz.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:19   #44
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

nie nie mój tata sam się zdrowo odżywia, więc jem to co on lub pyta się mnie ewentualnie co mi kupić bo jedzenie sobie sama robię. i to nie tak, że on mi liczy każdą kalorie , bo jego moja ''dieta'' nie interesuje...
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:22   #45
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Gdyby nie interesowała nie robiłby przytyków. Nie liczy kalorii waszego zdrowego jedzenia tylko Twoich czekoladowych upadków.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:25   #46
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
I co go obchodzi Twoja dupa? On na nią ma patrzeć czy Twój przyszły partner?

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
Czyli Twój ojciec skomentował negatywnie wygląd Twojej pupy. Ten tekst o stawianiu szklanek to oczywisty przytyk do tego, że masz według niego zbyt wystające pośladki. Jeżeli nie zwisają Ci do kolan, podobają się Tobie i innym ludziom, to znak że ojciec próbuje Cię "wyrzeźbić" tak żebyś to dla niego była atrakcyjna i w nosie ma to że Ty się sobie podobasz.
Wiadomo, że mój przyszły partner... w sumie to sama już nie rozumiem dlaczego mojemu ojcu tak zależy, żebym dobrze wyglądała. Mnie to naprawdę boli, bo chciałabym czasem usłyszeć od niego że dobrze wyglądam, mimo wszystko.. że nawet jak mam nie jędrne nogi, to nie powinnam się przejmować. A on potrafi dowalić tylko tekstem ''że nie powinnam ttak chodzić ubrana, bo to źle wygląda''
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:42   #47
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Wiadomo, że mój przyszły partner... w sumie to sama już nie rozumiem dlaczego mojemu ojcu tak zależy, żebym dobrze wyglądała. Mnie to naprawdę boli, bo chciałabym czasem usłyszeć od niego że dobrze wyglądam, mimo wszystko.. że nawet jak mam nie jędrne nogi, to nie powinnam się przejmować. A on potrafi dowalić tylko tekstem ''że nie powinnam ttak chodzić ubrana, bo to źle wygląda''
Może pytaniami za bardzo otworzyłaś ojcu furtkę? Teraz to możesz jedynie z nim porozmawiać i uświadomić mu że sprawia Ci przykrość krytykując Twoje ciało w taki sposób.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:45   #48
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Ojciec się zbytnio zafiksował ,powiedz mu że sprawia ci tym dogadywaniem przykrość , w każdą stronę należy zachować umiar ,oczywiście nic złego nie ma w tym że dostrzega mankamenty twojej sylwetki jak i to że pytasz go o zdanie w tych kwestiach ,może jest typem nie skorym do komplementów >powiedz mu to co nam tutaj ,powinien zreflektować i odpuścić ,być może , a raczej na pewno nie zdaje sobie sprawy że podważa twą pewność siebie zbytnim krytykanctwem.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 14:49   #49
tobiaszowa
Zadomowienie
 
Avatar tobiaszowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 798
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Osaczyłabym się jakby mój ojciec krytykował mój tyłek,a co wynika,że się na niego gapi. No bez jaj Mam "lajtowych" rodziców, super mi się z nimi gada a nie usłyszałabym od nich/jego czegoś takiego. Wg mnie,jeżeli już rodzic ma coś do naszego wyglądu i chce to jasno zakomunikować,powinien dać do zrozumienia abyśmy schudli ogólnie a nie akurat podać przykład pupy nie wiem,dla mnie to dziwne
tobiaszowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 14:57   #50
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez tobiaszowa Pokaż wiadomość
Osaczyłabym się jakby mój ojciec krytykował mój tyłek,a co wynika,że się na niego gapi. No bez jaj Mam "lajtowych" rodziców, super mi się z nimi gada a nie usłyszałabym od nich/jego czegoś takiego. Wg mnie,jeżeli już rodzic ma coś do naszego wyglądu i chce to jasno zakomunikować,powinien dać do zrozumienia abyśmy schudli ogólnie a nie akurat podać przykład pupy nie wiem,dla mnie to dziwne
no bez jaj -.- wystarczy, że przymierzam jakieś spodnie i wyjdę sie pokazac, więc nie trudno zauwazyc tyłek , czyż nie?

poza tym:

czytałaś uważnie to wszystko co pisałam? chyba nie...
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 15:08   #51
karo__
Raczkowanie
 
Avatar karo__
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 43
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Ja też uważam, że to nie jest normalna sytuacja.
Dziewczyny wyżej pisały- jest tyle autorytetów w kwestii ćwiczeń i zdrowego odżywiania, internet pełen jest blogów o ćwiczeniach, dietach, nawet na Wizażu są takie wątki.
Dlaczego po prostu nie przestaniesz rozmawiać z ojcem na tematy swojej diety i odchudzania? Super, że on lubi sport i ma jakieś pojęcie o odżywianiu, ale skoro jego komentarze sprawiają Ci przykrość, to po co dalej to ciągniesz; pytasz o rady, efekty ćwiczeń, pomoc w przygotwywaniu posiłków?
Nie wyobrażam sobie rozmawiać z ojcem o moim tyłku, nawet jeżeli to mają być porady w kwestii ćwiczeń. Na Twoim miejscu ucinałabym rozmowę jeżeli tylko ojciec zaczyna Cię dołować, nawet jeżeli wg niego to motywacja. Na jednego wytykanie wad podziała jak kopniak i weźmie się za siebie, a drugi całkiem się załamie przez falę krytyki.
Znajdź sobie inny wzorzec, zamiast pytać swojego ojca o opinię na temat Twoich ud i pupy...
__________________
less is more
karo__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 15:20   #52
bulka114
Wtajemniczenie
 
Avatar bulka114
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: młp
Wiadomości: 2 122
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez mariposa1988 Pokaż wiadomość
Chore. ...konsultować kształt tyłka i kształty ciała z...ojcem. Porażka zupełna.


Może nie od razu chore, ale jak ktoś słusznie wyżej zauważył, niesmaczne.
Po to masz mamę, koleżanki żeby z nimi rozmawiać m.in na takie tematy.
Jeśli mój ojciec rzucałby mi TAKIE uwagi, jak Twój , Tobie nt. TWOJEGO TYŁKA, poczuła bym się.. co najmniej dziwnie i od razu bym to wyjaśniła.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Nie widzę w tym nic ''chorego;'' . Darujcie już sobie takie komentarze, bo z ojcem zawsze mogłam o wszystkim porozmawiać i ani mi ani jemu to nigdy nie przeszkadzało.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------



To samo ojcu tłumaczyłam, no ale jak widać on wiekszych tyłków nie lubi najwyraźniej.

nie odpowiem Ci na to, bo sama nie wiem. Mama mi to tłumaczy tym że tata chcę żebym dobrze wyglądała...

nie mam pytań...
__________________
"Granica tego, co możliwe, jest w Twojej głowie. Mogą Cię zatrzymać tylko te ściany, które stawiasz sam."


"Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale."
bulka114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 15:21   #53
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Autorko. Zrozum, że rodzice mogą troszczyć się o to czy masz prawidłową wagę, czy jesz zdrowe rzeczy, czy uprawiasz jakiś sport albo ćwiczysz. Jeżeli chodzi o ciuchy to jedyne co ojciec moim zdaniem powinien komentować to czy ubrałaś się odpowiednio do pogody, ewentualne jak poprosisz go o zdanie czy lepiej wyglądasz w tym ciuchu czy w tym, ewentualnie może zwrócić uwagę że masz za mocny makijaż czy zbyt wielki dekolt. Ale totalną abstrakcją dla mnie jest to, że ojciec ocenia atrakcyjność Twojego ciała, albo ogólną atrakcyjność jeżeli chodzi o ciuchy. Myślę że większości dziewczyn ojcowie nawet gdyby wyszły w workach po kartoflach zamiast w spodniach, albo miały fałdkę na brzuchu w życiu nie zwróciliby na to uwagi u swojego dziecka. Ja rozumiem że chciałabyś żeby ojciec Cię chwalił i doceniał, ale czy naprawdę koniecznością jest dla Ciebie to, żeby podobało mu się Twoje ciało?
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 15:36   #54
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
Autorko. Zrozum, że rodzice mogą troszczyć się o to czy masz prawidłową wagę, czy jesz zdrowe rzeczy, czy uprawiasz jakiś sport albo ćwiczysz. Jeżeli chodzi o ciuchy to jedyne co ojciec moim zdaniem powinien komentować to czy ubrałaś się odpowiednio do pogody, ewentualne jak poprosisz go o zdanie czy lepiej wyglądasz w tym ciuchu czy w tym, ewentualnie może zwrócić uwagę że masz za mocny makijaż czy zbyt wielki dekolt. Ale totalną abstrakcją dla mnie jest to, że ojciec ocenia atrakcyjność Twojego ciała, albo ogólną atrakcyjność jeżeli chodzi o ciuchy. Myślę że większości dziewczyn ojcowie nawet gdyby wyszły w workach po kartoflach zamiast w spodniach, albo miały fałdkę na brzuchu w życiu nie zwróciliby na to uwagi u swojego dziecka. Ja rozumiem że chciałabyś żeby ojciec Cię chwalił i doceniał, ale czy naprawdę koniecznością jest dla Ciebie to, żeby podobało mu się Twoje ciało?
Przecież ja to zrozumiałam, dlatego napisałam wcześniej, że sama nie rozumiem zachowania ojca i tego, że zależy mu na tym... No ale co ja poradzę? Np. ostatnio sam zauważył, że schudłam. Sam to powiedział, ale później dodał, żebym popracowała nad nogami, bo tu nie chodzi o to, żebym schudła, tylko żebym miała jędrne ciało.

Lub wcześniej jeszcze jak tak dużo z nim rozmawiałam na ten temat, to mówię mu, że kilka cm. mi z brzucha spadło i jego odp. typu: ''popracuj bardziej nad tym lub nad tym'', ''góra ok, ale na dołem bardziej popracuj'' no w sumie tu racja, bo brzuch mam płaski, ramiona szczupłe, tylko dół ''większy''... ale i tak mogę mieć szczupłe ręcę, a dla niego będą mało jędrne...

Edytowane przez adzixx
Czas edycji: 2013-09-28 o 15:40
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 15:41   #55
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Przecież ja to zrozumiałam, dlatego napisałam wcześniej, że sama nie rozumiem zachowania ojca i tego, że zależy mu na tym... No ale co ja poradzę? Np. ostatnio sam zauważył, że schudłam. Sam to powiedział, ale później dodał, żebym popracowała nad nogami, bo tu nie chodzi o to, żebym schudła, tylko żebym miała jędrne ciało.

Akurat na to nic nie poradzisz, ale musisz zdać sobie sprawę z tego że to jest dziwne i zacząć olewać to, co Twój ojciec sądzi o Twoim ciele czy jego opinie o tym jak powinien wyglądać idealny tyłeczek kobiety. Spróbuj z nim o tym porozmawiać, a jak nie dotrze to spróbuj go tym zawstydzić i dać mu do zrozumienia że to jest dla Ciebie nienormalne.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 16:03   #56
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Twój ojciec zajmuje się czymś związanym ze sportem zawodowo, czy tylko na użytek domowy jest ekspertem od zdrowego żywienia, siłowni i krytyki? Zawsze taki był? Tylko krytyka, żadnego dobrego słowa?
I wybacz, ale może twoje nogi naprawdę nie wyglądają najpiękniej? Wspominałaś, że nawet twoja mama mówiła, że potrzebujesz ujędrnić ciało. Jeśli się starasz, a on mimo wszystko krytykuje, to po co ciągle się z nim konsultujesz? On ma problem z twoim wyglądem - większy niż ty.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 16:17   #57
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Twój ojciec zajmuje się czymś związanym ze sportem zawodowo, czy tylko na użytek domowy jest ekspertem od zdrowego żywienia, siłowni i krytyki? Zawsze taki był? Tylko krytyka, żadnego dobrego słowa?
I wybacz, ale może twoje nogi naprawdę nie wyglądają najpiękniej? Wspominałaś, że nawet twoja mama mówiła, że potrzebujesz ujędrnić ciało. Jeśli się starasz, a on mimo wszystko krytykuje, to po co ciągle się z nim konsultujesz? On ma problem z twoim wyglądem - większy niż ty.
Mój ojciec zawodowo się tym nie zajmuję, ale już latami trenuję i zdrowo się odżywia.
I on zawsze taki był. Nie pamiętam już kiedy mi coś miłego powiedział, ciągle tylko krytyka. On chcę mnie tym motywować, jak to mówi - ale ja potrzebuję też słowa wsparcina od niego, bo mama często mi mówi, że dobrze wyglądam, że jestem szczupła, ładna itd.... A CO MI SIĘ PRZYPOMNIAŁO! Raz ojciec zasugerował mi, że powinnam schudnąć. To się spytałam go, dlaczego on nie może mi powiedzieć czasem coś miłego, że mama to często robi - uważa, że nie powinnam chudnąć, na co tata ''mama może Cię trzymać w nieświadomości'' w szoku byłam...

Nóg grubych nie mam, wiele razy słyszałam, że mam ładne nogi, więc nie jest chyba tak źle... tylko po prostu mam je mało jędrne.
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 16:34   #58
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Mam wrażenie, że twój ojciec wytworzył sobie w głowie obraz własnej córki o idealnym ciele i nie spocznie, póki nie będziesz wyglądać jak sobie wymyślił. Na twoim miejscu bym go zapytała, do jakiego ideału masz dążyć, wyglądać jak kto? Wychodzi na to, że on będzie krytykował cię zawsze, taki typ. Chyba musisz nauczyć się to olewać, bo jego nie zmienisz. Czy dobrze wnioskuję, że jesteś jedynaczką? I cała uwaga ojca skupia się na tobie?
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 16:43   #59
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że twój ojciec wytworzył sobie w głowie obraz własnej córki o idealnym ciele i nie spocznie, póki nie będziesz wyglądać jak sobie wymyślił. Na twoim miejscu bym go zapytała, do jakiego ideału masz dążyć, wyglądać jak kto? Wychodzi na to, że on będzie krytykował cię zawsze, taki typ. Chyba musisz nauczyć się to olewać, bo jego nie zmienisz. Czy dobrze wnioskuję, że jesteś jedynaczką? I cała uwaga ojca skupia się na tobie?
Nie. Mam młodszego brata i boli mnie fakt, że tylko ja słyszę słowa krytyki ze strony ojca, a mój brat nie... Oczywiście nie chodzi mi o to, aby mój brat był krytykowany, po prostu boli mnie to, że to ja jestem ta ''zła'' (?)

Wiele razy też słyszałam ''bierz przykład z brata'' mimo, że on jest młodszy... no ale mam brac z niego przykład.
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 16:58   #60
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Czy dobrze wnioskuję, że jesteś jedynaczką? I cała uwaga ojca skupia się na tobie?
Autorka nie jest jedynaczką Pisała wcześniej, że ma brata, któremu ojciec daje spokój. A tak poza tym zgadzam się z tobą: ojciec długo trenuje, ma fioła na punkcie zdrowego odżywiania więc pewnie zwraca uwagę na ciało tak jak muzyk na fałszywy śpiew czy tancerz na brak poczucia rytmu.
I nie sądzę aby chodziło tutaj o jakieś dziwne podteksty, nie dajmy się zwariować. Wyobraził sobie jakiś durny wzór piękna i na siłę chcę wpakować w niego córkę bo śmie normalnie wyglądaćBrat zapewne do tego wzoru pasuje więc ma spokój.
Edit: odpisałam w tym samym czasie co autorka więc nie widziałam odpowiedzi
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2013-09-28 o 18:09
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.