Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-19, 12:06   #3871
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Ooo czyli mi się nie przewidziało
czekoladowoo taki przykład na szybko: https://www.google.pl/search?q=damon...FlVglKwnfWM%3A

Wiem, że czasem już się świruje i ale jak ktoś pyta co jest ewentualnie nie tak to odpowiadam.
Toż to horror Ci się śnił. Dobrze, że to tylko sen, który raczej na pewno się nie spełni.
Czyli jak ktoś ma coś takiego to ma za wąski łuk?
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 13:13   #3872
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A te trójkąty czarne to ja mam jak się szeroko uśmiechnę, bo czwórki i dalsze zęby mam takie jakby ściśnięte do środka, łuk V zamiast U.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 15:44   #3873
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Frutti już myślałam, że testowałaś wytrzymałość aparatu i coś ekstra twardego spałaszowałaś .

czekoladowoo Tak za wąski łuk lub za mało rozbudowany. To się właściwie nazywa "czarne korytarze" haha . Wydaje mi się, że i tak nie każdemu uda się uzyskać super pełny i szeroki łuk.

Minai Też mam teraz łuk w literę V i widać mi zęby do trójek - czwórek, a później to już widzę ciemność i kawał złomu .
__________________


Edytowane przez calliope86
Czas edycji: 2015-09-19 o 15:46
calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 16:01   #3874
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja się cieszę, bo już widać jakieś zmiany i działanie helixa, z Vki bardziej jestem już U
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 16:47   #3875
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Frutti już myślałam, że testowałaś wytrzymałość aparatu i coś ekstra twardego spałaszowałaś .

czekoladowoo Tak za wąski łuk lub za mało rozbudowany. To się właściwie nazywa "czarne korytarze" haha . Wydaje mi się, że i tak nie każdemu uda się uzyskać super pełny i szeroki łuk.

Minai Też mam teraz łuk w literę V i widać mi zęby do trójek - czwórek, a później to już widzę ciemność i kawał złomu .
Tak jak patrze to jak się szeroko uśmiechne to też tak mam Ale nie mam i 4 i 8 wszystkich więc może to dlatego. Ale u mnie trzeba było iść za ciosem bo pierwszą czwórke mi orto wyrwała jak miałam jakieś 14 lat Jak nosiłam jeszcze wyjmowany. Potem trzeba było symetrycznie drugą wyrwać przy noszeniu stałego.

A teraz nowa orto mimo prób zachowania tych dolnych też zdecydowała się na usunięcie obu bo za bardzo mi dolne zęby szły do przodu

Później wrzuce aktualizacje bo chyba w sumie coś tam sie rusza z tymi zębami
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 17:41   #3876
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez tobiaszowa Pokaż wiadomość
Cześć! Na wstępie chciałabym napisać, że wiem- nie jesteście lekarzami,ale siedząc w temacie może mi coś doradzicie.
Dziewczyno gdybym ja miała takie zęby to skakałabym z radości. Nie pakuj się w żadne aparaty. Śliczne masz zęby.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

A ja już po wizycie kontrolnej. Spotkała mnie niemiła niespodzianka... mojego orto nie było. Coś się stało i musiała go zastąpić ortodontka - właścicielka kliniki. Jakoś za nią nie przepadam. No ale nowy zamek mi przykleiła, łuków nie wymieniła ale za to uszczęśliwiła mnie nosorożcami
Od dziś jestem "przeszczęśliwą" posiadaczką mocnych wyciągów o sile 6,5 oz. Muszę je nosić 24h na dobę od górnych trójek do pierścieni na dole. Booooli strasznie ;(
No i zadała mi pytanie, które mi się nie spodobało... czy dr mówił coś o konieczności usunięcia górnych 4rek? Powiedziałam, że on nie widzi takiej potrzeby, a ona na to jakoś tak stwierdziła niepewnie, że skoro nie to widocznie nie trzeba.
Kurczę mam nadzieję, że to jednak on ma rację i nie będę musiała nic wyrywać.

Pytałam się jeszcze czy muszę już zrobić scaling i piaskowanie. Dostałam odpowiedź, że scaling'u jeszcze nie potrzebuję a piaskowania z aparatem mi nie zrobią. Są przeciwni temu zabiegowi podczas noszenia złomu. Trochę mnie to zdziwiło.
A no i w przyszłości za przyklejenie odklejonego zamka nic płacić nie muszę (nie wiedziałam tego wcześniej, wiem że niektórzy płacą).

Wiecie ile mogą boleć zęby od tych wyciągów? Mam nadzieję, że po kilku dniach przywyknę.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 20:12   #3877
Blue Raspberry
Raczkowanie
 
Avatar Blue Raspberry
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 54
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Dziewczyno gdybym ja miała takie zęby to skakałabym z radości. Nie pakuj się w żadne aparaty. Śliczne masz zęby.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

A ja już po wizycie kontrolnej. Spotkała mnie niemiła niespodzianka... mojego orto nie było. Coś się stało i musiała go zastąpić ortodontka - właścicielka kliniki. Jakoś za nią nie przepadam. No ale nowy zamek mi przykleiła, łuków nie wymieniła ale za to uszczęśliwiła mnie nosorożcami
Od dziś jestem "przeszczęśliwą" posiadaczką mocnych wyciągów o sile 6,5 oz. Muszę je nosić 24h na dobę od górnych trójek do pierścieni na dole. Booooli strasznie ;(
No i zadała mi pytanie, które mi się nie spodobało... czy dr mówił coś o konieczności usunięcia górnych 4rek? Powiedziałam, że on nie widzi takiej potrzeby, a ona na to jakoś tak stwierdziła niepewnie, że skoro nie to widocznie nie trzeba.
Kurczę mam nadzieję, że to jednak on ma rację i nie będę musiała nic wyrywać.


Pytałam się jeszcze czy muszę już zrobić scaling i piaskowanie. Dostałam odpowiedź, że scaling'u jeszcze nie potrzebuję a piaskowania z aparatem mi nie zrobią. Są przeciwni temu zabiegowi podczas noszenia złomu. Trochę mnie to zdziwiło.
A no i w przyszłości za przyklejenie odklejonego zamka nic płacić nie muszę (nie wiedziałam tego wcześniej, wiem że niektórzy płacą).

Wiecie ile mogą boleć zęby od tych wyciągów? Mam nadzieję, że po kilku dniach przywyknę.
Czyli jak widać, co lekarz to inna opinia. Sugeruj się zdaniem tego ortodonty, który Cię leczy. Tamta była tylko w zastępstwie, więc pewnie nawet nie wie co i jak Skoro Twój ortodonta nie wymaga usuwania czwórek, to tak ma być i koniec kropka
Blue Raspberry jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 20:41   #3878
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Blue Raspberry Pokaż wiadomość
Czyli jak widać, co lekarz to inna opinia. Sugeruj się zdaniem tego ortodonty, który Cię leczy. Tamta była tylko w zastępstwie, więc pewnie nawet nie wie co i jak Skoro Twój ortodonta nie wymaga usuwania czwórek, to tak ma być i koniec kropka
Tego mam zamiar się trzymać nie po to walczyłam o uratowanie 4ki żeby teraz ja wyrwać. No ale troche mnie zbiła z tropu tym pytaniem.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 20:47   #3879
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Tego mam zamiar się trzymać nie po to walczyłam o uratowanie 4ki żeby teraz ja wyrwać. No ale troche mnie zbiła z tropu tym pytaniem.
Nie przejmuj się, ta ortodontka nie zna dokładnie Twojego przypadku, pewnie ma też trochę inne metody leczenia, trzymaj się tego co ustalałaś ze swoim ortodontą.
A co do wyciągów to boli ok. 2 dni
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 21:01   #3880
tobiaszowa
Zadomowienie
 
Avatar tobiaszowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 798
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny, przede wszystkim dziękuję za naprawdę miłe i serdeczne komentarze, myślałam,że właśnie jako aparatki będziecie mieć sporo zastrzeżeń do tej trójki, bo ja jakoś już obsesyjnie się jej przyglądam i uważam,że psuje mi każde zdjęcie :/ zwłaszcza, że jest trochę żółtsza od pozostałych zębów

Jeśli chodzi o jedynki,to tak zauważyłam,że jedną mam dłuższą-ale właśnie na żywo tego nie widać,a tylko na zdjęciach. Wysunięta do przodu nie jest na sto procent Nie wiem czemu tak jest

Co do czarnych trójek-nazwa mnie zmyliła i już myslałam,ze ktos doszukal się jakiś czarnych (o zgrozo! ) ząbków :P ale już weszłam w link podany i muszę na ten temat poczytać.
Jest to pewnego rodzaju coś co mi przeszkadza,ale fakt słabego szkliwa no i jednak kosztów mnie troche powstrzymuje przed działaniem :/
tobiaszowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 22:16   #3881
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Filifonko ja bym brała te ligaturki świecące w ciemności
Mój orto czasami poraża swoim poczuciem humoru raz jak nie mogłam się zdecydować na kolor ligatur, stwierdził, że sam wybierze. Okazało się, że chciał mi zainstalować o zgrozo! żółte ligatury dowcipnis

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Pytałam się jeszcze czy muszę już zrobić scaling i piaskowanie. Dostałam odpowiedź, że scaling'u jeszcze nie potrzebuję a piaskowania z aparatem mi nie zrobią. Są przeciwni temu zabiegowi podczas noszenia złomu. Trochę mnie to zdziwiło.
Mój otro jest tego samego zdania co do piaskowania. Dobrze wiedzieć, że nie tylko On tak sądzi

tobiaszowa piękne ząbki

Edytowane przez Filifonka
Czas edycji: 2015-09-19 o 22:18
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-19, 22:54   #3882
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Moja orto tez stwierdziła że piaskowanie dopiero po ściągnięciu aparatu i byłam zdziwiona bo tutaj dużo dziewczyn ma normalnie robione...
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 22:55   #3883
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez tobiaszowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przede wszystkim dziękuję za naprawdę miłe i serdeczne komentarze, myślałam,że właśnie jako aparatki będziecie mieć sporo zastrzeżeń do tej trójki, bo ja jakoś już obsesyjnie się jej przyglądam i uważam,że psuje mi każde zdjęcie :/ zwłaszcza, że jest trochę żółtsza od pozostałych zębów

Jeśli chodzi o jedynki,to tak zauważyłam,że jedną mam dłuższą-ale właśnie na żywo tego nie widać,a tylko na zdjęciach. Wysunięta do przodu nie jest na sto procent Nie wiem czemu tak jest

Co do czarnych trójek-nazwa mnie zmyliła i już myslałam,ze ktos doszukal się jakiś czarnych (o zgrozo! ) ząbków :P ale już weszłam w link podany i muszę na ten temat poczytać.
Jest to pewnego rodzaju coś co mi przeszkadza,ale fakt słabego szkliwa no i jednak kosztów mnie troche powstrzymuje przed działaniem :/
Podobno 3 ogólnie większość ma ciemniejsze niz resztę zębów. Ja tak mam i tak mówiła mi dentystka
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-19, 23:09   #3884
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Podobno 3 ogólnie większość ma ciemniejsze niz resztę zębów. Ja tak mam i tak mówiła mi dentystka
Ja też! I zauważyłam to u wielu osób.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 05:29   #3885
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Bo taka jest prawda Trójki mają ponoć taką specyfikę. No co zrobisz, jak nic nie zrobisz
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:04   #3886
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Mam do Was pytanie :-(
Podczas leczenia zrobiła mi się dużą szpara między 2 a 3. Orto mówiła ze ma koniec leczenia to zamkniemw. I teraz usilnie drugi miesiąc mam zakładane jakieś gumki i inne cuda i nic się nie zmniejsza :-(
Miała któraś z Was taka sytuacje?

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
__________________
PM'17


paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:51   #3887
msxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 119
kolejki do ortodonty

Długo trzeba czekać na pierwszą wizytę do ortodonty? Wiem, ze to zależy od miasta, od lekarza itd, ale tak mniej więcej jaki jest czas oczekiwania? Ile czekały osoby, które noszą/nosiły aparat? Podobno ogólnie do ortodontów są kolejki..
I jeszcze jedno pytanie: ortodonta na nfz i prywatnie? Czym to się różni? Myślałam, że nie ma czegoś takiego jak ortodonta na nfz, bo przecież płaci się za aparat, za wizyty..
msxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 12:55   #3888
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

A ja mam takie pytanko, otóż są pewne elementy mojego aparatu, które nie wiem czemu służą, a Wy pewnie wiecie.
1) 'Zgrubienia' na drucie wokół trójki. Z obu stron zamka na jednej 3 mam na drucie jakby metalowe 'zapinki'.
2) Drut między jedynkami jest w 2 kolorach, a konkretniej są króciutkie odcinki naprzemiennie o jaśniejszym i ciemniejszym kolorze.
Sprężyna no to wiem po co A te 2 powyższe? Chciałam zrobić zdjęcie ale telefon totalnie nie łapie ostrości, więc jeśli nie napisałam zrozumiale, to potem postaram się zrobić zdjęcie aparatem tak żeby było widać.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 13:28   #3889
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

A czy na tych trójkach masz gumki? Moze to krewetki?
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-20, 15:40   #3890
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
A czy na tych trójkach masz gumki? Moze to krewetki?
Nie mam żadnych gumek, bo mam Damona
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-20, 16:50   #3891
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
2) Drut między jedynkami jest w 2 kolorach, a konkretniej są króciutkie odcinki naprzemiennie o jaśniejszym i ciemniejszym kolorze.
Też tak mam, ale nie wiem, co to znaczy
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 10:32   #3892
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: kolejki do ortodonty

Cytat:
Napisane przez msxx Pokaż wiadomość
Długo trzeba czekać na pierwszą wizytę do ortodonty? Wiem, ze to zależy od miasta, od lekarza itd, ale tak mniej więcej jaki jest czas oczekiwania? Ile czekały osoby, które noszą/nosiły aparat? Podobno ogólnie do ortodontów są kolejki..
I jeszcze jedno pytanie: ortodonta na nfz i prywatnie? Czym to się różni? Myślałam, że nie ma czegoś takiego jak ortodonta na nfz, bo przecież płaci się za aparat, za wizyty..
Oj tu ciężko powiedzieć, bo to zależy jakie obłożenie ma ortodonta Ja czekałam na pierwszą wizytę jakieś 2-3 tyg (słyszałam o przypadkach nawet 3 miesiecznych kolejek)- najlepiej zadzwonić do wybranego gabinetu i zapytać o terminy. Leczenie na NFZ jest refundowane do 12 r.ż (jak źle mówię, to mnie poprawcie dziewczyny
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 11:18   #3893
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: kolejki do ortodonty

Cytat:
Napisane przez msxx Pokaż wiadomość
Długo trzeba czekać na pierwszą wizytę do ortodonty? Wiem, ze to zależy od miasta, od lekarza itd, ale tak mniej więcej jaki jest czas oczekiwania? Ile czekały osoby, które noszą/nosiły aparat? Podobno ogólnie do ortodontów są kolejki..
I jeszcze jedno pytanie: ortodonta na nfz i prywatnie? Czym to się różni? Myślałam, że nie ma czegoś takiego jak ortodonta na nfz, bo przecież płaci się za aparat, za wizyty..
Jeśli chcę się zapisać na wizytę rano lub koło południa to nie ma tragedii, ok. 3 tygodnie, natomiast jeśli jakieś bardziej dogodne godziny dla osób pracujących, np. ok. 16:00, wtedy muszę się zapisywać ze 2 miesiące przed :P
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 11:26   #3894
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: kolejki do ortodonty

U mnie to było półtora tygodnia za 1 razem. Ale potem miałam przerwę i jak chciałam ponownie podjąć temat, to prawie 2 miesiące.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 11:33   #3895
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja na pierwszą wizytę czekałam 2tyg. Na kolejne ok miesiąca. Tez zależy od godziny :-P
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 11:54   #3896
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja na pierwszą czekałam ponad miesiąc, później znowu się przeciągnęło bo przekazano mnie bardziej doświadczonej ortodontce-znowu ok. miesiąca I jakiś miesiąc do zakładania.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 11:58   #3897
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja też 2 tygodnie i to na termin popołudniowy.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 17:28   #3898
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanko, otóż są pewne elementy mojego aparatu, które nie wiem czemu służą, a Wy pewnie wiecie.
1) 'Zgrubienia' na drucie wokół trójki. Z obu stron zamka na jednej 3 mam na drucie jakby metalowe 'zapinki'.
2) Drut między jedynkami jest w 2 kolorach, a konkretniej są króciutkie odcinki naprzemiennie o jaśniejszym i ciemniejszym kolorze.
Sprężyna no to wiem po co A te 2 powyższe? Chciałam zrobić zdjęcie ale telefon totalnie nie łapie ostrości, więc jeśli nie napisałam zrozumiale, to potem postaram się zrobić zdjęcie aparatem tak żeby było widać.
Ad.1 Wydaje mi się, że jest to rodzaj blokady żeby albo ta trójka się za bardzo nie przemieszczała na boki albo sam drut.
Ad.2 Też mam takie 3 kreseczki i moja koleżanka również, chociaż mi się już to prawie starło. Pewnie pomaga to w założeniu łuku symetrycznie, ewentualnie później można zobaczyć czy dalej jest równo czy drut się przemieszcza w którąś stronę.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-21, 18:09   #3899
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Ad.1 Wydaje mi się, że jest to rodzaj blokady żeby albo ta trójka się za bardzo nie przemieszczała na boki albo sam drut.
Ad.2 Też mam takie 3 kreseczki i moja koleżanka również, chociaż mi się już to prawie starło. Pewnie pomaga to w założeniu łuku symetrycznie, ewentualnie później można zobaczyć czy dalej jest równo czy drut się przemieszcza w którąś stronę.
Dzięki za odpowiedzi! Miałam podobne przypuszczenia co do 1
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-22, 15:39   #3900
Nola_
Zakorzenienie
 
Avatar Nola_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6 515
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej
Witam się z Wami jako przyszła aparatka Już po konsultacji, wyciski zrobione, do wyleczenia zostały mi dwa zęby (z czego jeden niestety kanałowo), a 15 października zakładam aparat. Zdecydowałam się na samoligaturujący metalowy, góra i dół.


Powoli kompletuję zamówienie z wyprawką i w związku z tym mam kilka pytań.
Czy któraś z Was posiada podróżną szczoteczkę soniczną Slimsonic? Polecacie czy niekoniecznie? Miałaby mi służyć typowo jako sprzęt przenośny, w domu zamierzam używać szczoteczki elektrycznej Braun z ortodontyczną końcówką.

Chciałabym kupić też szczoteczkę do trudnodostępnych miejsc - taką stożkową? Polecacie coś konkretnego? W sklepach internetowych zauważyłam, że mają one różne rozmiary i mam mętlik w głowie

Czy używała któraś z Was pasty Elgydium? Nada się przy aparacie?
__________________
Wymienię
Nola_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.