Ojciec krytykuje mój wygląd - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-28, 12:05   #1
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125

Ojciec krytykuje mój wygląd


Przez niego zaczynam popadać w kompleksy, rzeczy które kiedyś mi się we mnie podobały i uważałam za atut, teraz chciałabym je zmienić. Nadwagi nie mam. Ważę 63 kg przy 173 cm wzrostu. Zaczełam chodzić na siłownie, trener mi ułożył plan treningu i stwierdził, że moja waga jest odpowiednia do mojego wzrostu i dał mi więcej ćwiczeń siłowych. Jednak ja nie do końca czuję się z moją wagą ok i chciałabym schudnąć trochę, więc jestem na diecie. Waga może nie jest moim problemem, ale to że mam mało jędrne ciało. tzw galerete... codziennie ćwiczę, a ojciec zamiast mnie wspierać, cały czas mi wytyka. Zawsze uważałam, że mój tyłek to mój atut - większy (ale nie duży) , wypukły , tylko wystarczy go ujędrnić i dla mnie będzie idealnie. Powiedziałam o tym tacie, na co on, że powinnam bardziej popracować nad pupą (fhyba zasugerował mi to, żebym schudła z niego...) powiedziałam, że chcę go bardziej podnieść i ujędrnić, na co on czy ja chce szklanke stawiac na tyłku często mi dogaduje, że mam odstający tyłek jak murzynka... i przez zaczynam wkręcać sobie, że mój tyłek nie jest jednak taki ok. najwieksza zmorą są moje uda, nie są moze grube , tylko mało jędrne, ale postawoilam nie przejmować się tym i w upaly nie chodzić w spodniach (teraz w wakacje) wiec zalozylam szorty, jak on mnie zobaczył to na wejsciu do mnie ze jak ja wyglądam, że nie wygladam atrakcyjnie... w dodatku powiedział to w towrzystwie. czasem się czuje tak jakby się mnie wstydził ... mama mi powtarza, że jestem szczupła , tylko ujędrnie troche ciało i będę laska jeszcze większa! a tata nigdy mi tak nie powie, tylko sugeruje mi to ze powinnam schudnac, dogryza mi jakims tekstami i potrafi się nawet z tego śmiać. ja codziennie wylewam z siebie poty , i gdy widzę już efekty mojej pracy i chcę się pochwalić tacie, on nie powie nic pozytywnego tylko dla niego cały czas jest źle...]

ju ż czasem z tego wszystkiego chcę mi się płakać...rozumiem gdyby tłuszcz wylewał mi się na wszystkie strony, ale ja często slysze komplementy od facetów itd. a ojcu ciagle cos nie pasuje.. moze i moje ciało moze byc bardziej jędrne i pracuje nad tym, ale juz mam dosyc ciaglego krytykowania mnie i wyśmiewania..
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:19   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Czemu chcesz tak bardzo dogodzić tacie, po co gadasz z nim o swoich treningach i diecie? To nie jemu Twoje ciało powinno się podobać, a Tobie. Akurat dla niego nie musisz być atrakcyjna, niech się zajmie sobą. Powiedz mu to, to może się (z całym szacunkiem) zamknie.

Jeśli brakuje Ci jaj, odwagi i jesteś zbyt wrażliwa, żeby się obronić, Twoja mama powinna z nim pogadać, na pewno słyszy teksty jakie lecą w Twoją stronę, czemu Cię nie broni? Niedelikatne teksty faceta, który jest "najważniejszy w życiu kobiety" mogą mocno zdołować - Twój ojciec albo nie zdaje sobie z tego sprawy, albo jest toksyczny, albo ma wrażliwość nosorożca. Należy mu się kop jak stąd do Zakopanego za takie zachowanie. (sama jestem wrażliwa na tym punkcie tak jak Ty, dlatego mogę być w pełni za Tobą).

PS Po co chcesz chudnąć? Skoro pracujesz nad rzeźbą, to i tak zmniejszysz się w obwodach, a ciało będzie "mniejsze" i zgrabniejsze.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2013-09-28 o 12:22
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:29   #3
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Czemu chcesz tak bardzo dogodzić tacie, po co gadasz z nim o swoich treningach i diecie? To nie jemu Twoje ciało powinno się podobać, a Tobie. Akurat dla niego nie musisz być atrakcyjna, niech się zajmie sobą. Powiedz mu to, to może się (z całym szacunkiem) zamknie.

Jeśli brakuje Ci jaj, odwagi i jesteś zbyt wrażliwa, żeby się obronić, Twoja mama powinna z nim pogadać, na pewno słyszy teksty jakie lecą w Twoją stronę, czemu Cię nie broni? Niedelikatne teksty faceta, który jest "najważniejszy w życiu kobiety" mogą mocno zdołować - Twój ojciec albo nie zdaje sobie z tego sprawy, albo jest toksyczny, albo ma wrażliwość nosorożca. Należy mu się kop jak stąd do Zakopanego za takie zachowanie. (sama jestem wrażliwa na tym punkcie tak jak Ty, dlatego mogę być w pełni za Tobą).

PS Po co chcesz chudnąć? Skoro pracujesz nad rzeźbą, to i tak zmniejszysz się w obwodach, a ciało będzie "mniejsze" i zgrabniejsze.
Wsiadł mi trochę na psychikę, więc może dlatego tak jest. A rozmawiam z nim na ten temat, bo on sam się zdrowo odżywia, chodzi na siłownię, więc mi doradza.

Raz nie wytrzymałam i uniosłam się, że to moja sprawa jak wyglądam, żeby spojrzał na siebie i nie odzywałam się do niego. On dopiero później pierwszy się odezwał jakby nigdy nic i znowu zaczął mi dogryzać. Takie wygarnięcie mu może coś da, ale nie na długo... On raczej nie zdaje sobie sprawy, że mnie to boli i przykrość mi tym sprawia i nie wiem już co zrobić... Najlepiej chyba zebym w ogole z nim na ten temat nie rozmawiała, ale czasem mam obawy przed ubraniem czegkolwiek, zeby on zaraz tego nie skwitował...
A mama wiele razy mu mówiła, żeby dał spokój, bo przesadza i tylko w kompleksy mnie wpędza...
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:34   #4
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Czemu chcesz tak bardzo dogodzić tacie, po co gadasz z nim o swoich treningach i diecie? To nie jemu Twoje ciało powinno się podobać, a Tobie. Akurat dla niego nie musisz być atrakcyjna, niech się zajmie sobą. Powiedz mu to, to może się (z całym szacunkiem) zamknie.
powiem więcej, dziwnym by było, żeby ojciec rozpatrywał urodę swojej córki pod względem atrakcyjności. no byłoby coś nie halo. dla rodzica, dziecko, powinno być tak po prostu śliczne. tak dla samej zasady (bez wpatrywania się w niego jak obrazek, czy w wyniku toksycznej miłości).

poza tym, wydaje mi się dziwne, żeby rozmawiać na tematy w stylu tego ujędrniania ciała. raz, że ojca mogą takie tematy nie interesować. dwa, że jemu również może nie leżeć prowadzenie rozmów na takie tematy. raczej sobie nie wyobrażam żadnego ojca w roli psiapsióły jego córki, a mam wrażenie, że Autorka chce sprowadzić ich relacje do takiego poziomu (jeżeli się mylę to pardon).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:38   #5
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

dodam jeszcze, że ogólnie słodyczy nigdy dużo nie jadłam, a jak raz na jakis czas coś zjem to tekst mojego taty : nie jedz, bo ci tyłek urośnie i skonczylo sie na tym, ze teraz nic nie jem, nawet kostki czekolady nie tknę...

boli mnie jeszcze fakt, że tylko ja ciągle slysze krytyke w porownaniu do mojego brata..
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:39   #6
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Wsiadł mi trochę na psychikę, więc może dlatego tak jest. A rozmawiam z nim na ten temat, bo on sam się zdrowo odżywia, chodzi na siłownię, więc mi doradza.

Raz nie wytrzymałam i uniosłam się, że to moja sprawa jak wyglądam, żeby spojrzał na siebie i nie odzywałam się do niego. On dopiero później pierwszy się odezwał jakby nigdy nic i znowu zaczął mi dogryzać. Takie wygarnięcie mu może coś da, ale nie na długo... On raczej nie zdaje sobie sprawy, że mnie to boli i przykrość mi tym sprawia i nie wiem już co zrobić... Najlepiej chyba zebym w ogole z nim na ten temat nie rozmawiała, ale czasem mam obawy przed ubraniem czegkolwiek, zeby on zaraz tego nie skwitował...
A mama wiele razy mu mówiła, żeby dał spokój, bo przesadza i tylko w kompleksy mnie wpędza...
Facet być może ma wiedzę na temat ciała i ćwiczeń, ale z psychiką zdecydowanie gorzej. Wydaje mu się, że Cię zmotywuje, dołując. Obawiam się, że dla niego nigdy nie będziesz wystarczająco dobra.
Powiedz mu, że dołujący zawodnika trener nigdy takim sposobem nie wychowa żadnego olimpijczyka.
Jeśli nie masz siły odpierać ataków, to po prostu mów jak z taśmy, że nie rozmawiasz z nim na ten temat.
A mama powinna być bardziej stanowcza.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:40   #7
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Kurcze naprawdę nie wiem co Ci powiedzieć. Ja nigdy nie rozmawiałam z tatą o moim tyłku, ogólnie o ciele. W końcu to mój tata i cały czas widzi we mnie małą dziewczynkę, potrafi skomentować mój wygląd ale raczej w stylu "ładnie dzis wyglądasz" ale nie mogłabym z nim dyskutować o swoich pośladkach lub udach
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 12:40   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
poza tym, wydaje mi się dziwne, żeby rozmawiać na tematy w stylu tego ujędrniania ciała. raz, że ojca mogą takie tematy nie interesować. dwa, że jemu również może nie leżeć prowadzenie rozmów na takie tematy. raczej sobie nie wyobrażam żadnego ojca w roli psiapsióły jego córki, a mam wrażenie, że Autorka chce sprowadzić ich relacje do takiego poziomu (jeżeli się mylę to pardon).
też o tym pomyślałam. nie rozumiem, po co na takie tematy rozmawiać z własnym ojcem?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:46   #9
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez szprotka_ Pokaż wiadomość
poza tym, wydaje mi się dziwne, żeby rozmawiać na tematy w stylu tego ujędrniania ciała. raz, że ojca mogą takie tematy nie interesować. dwa, że jemu również może nie leżeć prowadzenie rozmów na takie tematy. raczej sobie nie wyobrażam żadnego ojca w roli psiapsióły jego córki, a mam wrażenie, że Autorka chce sprowadzić ich relacje do takiego poziomu (jeżeli się mylę to pardon).
akurat tacie to nie przeszkadza, bo sam prowadzi aktywny tryb życia, biega, chodzi na silownie, jezdzi na rowerze, więc sam z siebie mi często doradza i nawet tłumaczy jakie ćwiczenia mogę robić

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Facet być może ma wiedzę na temat ciała i ćwiczeń, ale z psychiką zdecydowanie gorzej. Wydaje mu się, że Cię zmotywuje, dołując. Obawiam się, że dla niego nigdy nie będziesz wystarczająco dobra.
Powiedz mu, że dołujący zawodnika trener nigdy takim sposobem nie wychowa żadnego olimpijczyka.
Jeśli nie masz siły odpierać ataków, to po prostu mów jak z taśmy, że nie rozmawiasz z nim na ten temat.
A mama powinna być bardziej stanowcza.
Otóż to. wlasnie mi sie cos przypomnialo... kiedys mnie skrytykowal ale to juz nie w temacie wyglądu, wiec powiedzialam mu ze ciągla krytyką mnie tylko dołuję, a ja potrzebuje wsparcia na co on: inaczej Cię nie zmotywuje .. widac dla niego krytyka, to najelpszy motywator..

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Kurcze naprawdę nie wiem co Ci powiedzieć. Ja nigdy nie rozmawiałam z tatą o moim tyłku, ogólnie o ciele. W końcu to mój tata i cały czas widzi we mnie małą dziewczynkę, potrafi skomentować mój wygląd ale raczej w stylu "ładnie dzis wyglądasz" ale nie mogłabym z nim dyskutować o swoich pośladkach lub udach
no to zazdroszczę, bo ja raczej słyszę coś w stylu ''w końcu normalnie wyglądasz''
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:50   #10
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Znajdź sobie inny autorytet w kwestii ćwiczeń (na you tubie tego pełno -Mel B. , Tiffany), bo tego typu zainteresowanie ojca swoją córką (czy wygląda atrakcyjnie w szortach, sukience czy jej ciało jest jędrne bez ubrania) wydaje mi się... niezdrowe. Delikatnie mówiąc.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:52   #11
Nigella damascena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 381
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Powiedziałam o tym tacie, na co on, że powinnam bardziej popracować nad pupą (fhyba zasugerował mi to, żebym schudła z niego...) powiedziałam, że chcę go bardziej podnieść i ujędrnić, na co on czy ja chce szklanke stawiac na tyłku często mi dogaduje, że mam odstający tyłek jak murzynka... i przez zaczynam wkręcać sobie, że mój tyłek nie jest jednak taki ok. (...) wiec zalozylam szorty, jak on mnie zobaczył to na wejsciu do mnie ze jak ja wyglądam, że nie wygladam atrakcyjnie... w dodatku powiedział to w towrzystwie.


jak dla mnie to takie teksty z ust ojca brzmią po prostu niesmacznie.
Nigella damascena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 12:57   #12
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Rozmawiałam wiele razy na ten temat z mamą, to ona uważa, że tata po prostu chcę żebym dobrze wygladała... co nie znaczy, ze toleruje te jego gadania, bo sama widzi, że wpędza mnie to w kompleksy...

jemu chodzi po prostu o to, e nie powinnam szortów nosić, bo mam niejędrne ciało..
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 12:58   #13
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
akurat tacie to nie przeszkadza, bo sam prowadzi aktywny tryb życia, biega, chodzi na silownie, jezdzi na rowerze, więc sam z siebie mi często doradza i nawet tłumaczy jakie ćwiczenia mogę robić

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------



Otóż to. wlasnie mi sie cos przypomnialo... kiedys mnie skrytykowal ale to juz nie w temacie wyglądu, wiec powiedzialam mu ze ciągla krytyką mnie tylko dołuję, a ja potrzebuje wsparcia na co on: inaczej Cię nie zmotywuje .. widac dla niego krytyka, to najelpszy motywator..

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------



no to zazdroszczę, bo ja raczej słyszę coś w stylu ''w końcu normalnie wyglądasz''
Podałam jako przykład Nie zawsze wygladam dobrze i czasami usłyszę też słowa krytyki chodziło mi raczej o to że nie usłyszałabym od niego nigdy słów w stylu "Twój tyłek wyglada okropnie w tych spodniach". Wydaje mi się że ocenianie atrakcyjności mojej pupy nie powinno należeć do osoby która kocha mnie w sposób platoniczny. Ale z drugiej strony każdy ma z rodzicami inne relacje - ja tego nie rozumiem a dla wielu osób będzie to normalne

Na pewno powinnaś mu szczerze bez krzyków i kłótni powiedzieć że takimi słowami Cię rani.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:04   #14
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez Kaoru22 Pokaż wiadomość
Podałam jako przykład Nie zawsze wygladam dobrze i czasami usłyszę też słowa krytyki chodziło mi raczej o to że nie usłyszałabym od niego nigdy słów w stylu "Twój tyłek wyglada okropnie w tych spodniach". Wydaje mi się że ocenianie atrakcyjności mojej pupy nie powinno należeć do osoby która kocha mnie w sposób platoniczny. Ale z drugiej strony każdy ma z rodzicami inne relacje - ja tego nie rozumiem a dla wielu osób będzie to normalne

Na pewno powinnaś mu szczerze bez krzyków i kłótni powiedzieć że takimi słowami Cię rani.
Ale on mi wprost rzeczy tego typu nie mówi.

Po założeniu tych szortów, słyszałam tylko , że nie powinnam chodzić tak ubrana, bo to źle wygląda, bo mam mało jędrne ciało. I też nie komentuje samego mojego tyłka. Po prostu jak mu tłumaczę, co chciałabym z nim eszcze zrobić, to on mi doradza na temat ćwiczeń, lub komentuje, że po co mi tyłek jak u murzynki... w sumie nie wiem dlaczego z nim rozmawian na ten temat, a nie z mamą. Pewnie dlatego, że w jakimś stopniu on się zna na tym i doradzi mi....tak samo w temacie zdrowego odżywiania.
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:08   #15
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Ale on mi wprost rzeczy tego typu nie mówi.

Po założeniu tych szortów, słyszałam tylko , że nie powinnam chodzić tak ubrana, bo to źle wygląda, bo mam mało jędrne ciało. I też nie komentuje samego mojego tyłka. Po prostu jak mu tłumaczę, co chciałabym z nim eszcze zrobić, to on mi doradza na temat ćwiczeń, lub komentuje, że po co mi tyłek jak u murzynki... w sumie nie wiem dlaczego z nim rozmawian na ten temat, a nie z mamą. Pewnie dlatego, że w jakimś stopniu on się zna na tym, doradzi mi....
Powinnaś słuchać ewentualnie porad, a zatkać uszy na komentarze.
To wygląda trochę tak, jakbyś bardziej próbowała tymi ćwiczeniami zadowolić ojca, niż siebie.
Jeśli kawałek czekolady da Ci satysfakcję (gorzka jest zdrowa! ), to zjedz - nawet sportowcy jedzą czekoladę. Nie musisz być sportowcem wyczynowym i bić rekordów, wystarczy, jeśli będziesz spełniać w spokoju swoje ambicje, NIE CZYJEŚ.
Zastanów się, czy ćwiczysz dla kogoś, czy tylko dla siebie.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:11   #16
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

A ja rozumiem czemu mówisz o tym swojemu tacie. Chcesz prawdopodobnie wreszcie usłyszeć, że Cię w pełni akceptuję bo nigdy od Niego tego nie odczułaś. Zawsze czułaś się wobec niego za mała/słaba we wszystkim. Tak mi się wydaję. Wiem również jak to jest słyszeć takie komentarze bo sama je od własnego ojca usłyszałam choć nigdy o jego zdanie nie pytałam. Chorowałam byłam bardzo wychudzona a potem przytyłam za bardzo i dostałam falę ciosów prosto w serce.
Mój patent - olewam wszystko co na temat swojego ciała usłyszę bo wiem sama przed sobą, że pracuję nad nim i to dla mnie jest ważne. Bo ktoś kto komentuję wygląd dobrze wyglądającej dziewczyny z małymi mankamentami (każdy je ma!) dla mnie sam ma ze sobą problem.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:13   #17
unber
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 283
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Ale on mi wprost rzeczy tego typu nie mówi.

Po założeniu tych szortów, słyszałam tylko , że nie powinnam chodzić tak ubrana, bo to źle wygląda, bo mam mało jędrne ciało. I też nie komentuje samego mojego tyłka. Po prostu jak mu tłumaczę, co chciałabym z nim eszcze zrobić, to on mi doradza na temat ćwiczeń, lub komentuje, że po co mi tyłek jak u murzynki... w sumie nie wiem dlaczego z nim rozmawian na ten temat, a nie z mamą. Pewnie dlatego, że w jakimś stopniu on się zna na tym i doradzi mi....tak samo w temacie zdrowego odżywiania.
Masz trenerów na siłowni, fora dla osób zajmujących się mniej lub bardziej zawodowo sportem, może masz znajomych którzy też się tym zajmują - i to na ich uwagach się skup, a nie na uwagach ojca, któremu nigdy się nie spodobasz, bo z zasady będzie Cię motywował krytyką.
unber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:15   #18
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez unber Pokaż wiadomość
Masz trenerów na siłowni, fora dla osób zajmujących się mniej lub bardziej zawodowo sportem, może masz znajomych którzy też się tym zajmują - i to na ich uwagach się skup, a nie na uwagach ojca, któremu nigdy się nie spodobasz, bo z zasady będzie Cię motywował krytyką.
Wyjęłaś mi to z ust.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:16   #19
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

:O szczerze mówiąc cholernie dziwne są te Wasze relacje i nie potrafię tego zrozumieć. Wydaje mi się że rodzicom (a zwłaszcza ojcu) powinno zależeć na tym żeby dziecko było odżywione, najedzone i mające wagę w normie. CO Twojego ojca obchodzi to że masz niejędrną pupę czy nie wyglądasz jak sexi szprycha w sukience? Mój ojciec nawet gdybym ważyła 100 kg mówiłby mi żebym założyła króciutkie szorty bo jest np. upał i głęboko gdzieś miałby to czy mam celluitis, rozstępy czy 5 fałd. Nie wiem po co tłumaczysz nam czy ćwiczysz, czy jesz słodycze czy nie, możesz ważyć nawet 80 kg ale najdziwniejsze jest podejście Twojego ojca dla którego powinnaś być zupełnie aseksualna, nie do niego należy ocenianie jędrności Twoich piersi czy pośladków. Poza tym znam facetów którzy daliby się pokroić za odstający i okrągły tyłek, widocznie Twój ojciec woli płaskie pośladki, tylko dlaczego wymaga od Ciebie tego żeby Twój tyłek był dla niego atrakcyjny?

Edytowane przez emma8
Czas edycji: 2013-09-28 o 13:22
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-28, 13:20   #20
mariposa1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 159
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Chore. ...konsultować kształt tyłka i kształty ciała z...ojcem. Porażka zupełna.
mariposa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:26   #21
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez mariposa1988 Pokaż wiadomość
Chore. ...konsultować kształt tyłka i kształty ciała z...ojcem. Porażka zupełna.
Nie widzę w tym nic ''chorego;'' . Darujcie już sobie takie komentarze, bo z ojcem zawsze mogłam o wszystkim porozmawiać i ani mi ani jemu to nigdy nie przeszkadzało.

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
Poza tym znam facetów którzy daliby się pokroić za odstający i okrągły tyłek, widocznie Twój ojciec woli płaskie pośladki, tylko dlaczego wymaga od Ciebie tego żeby Twój tyłek był dla niego atrakcyjny?
To samo ojcu tłumaczyłam, no ale jak widać on wiekszych tyłków nie lubi najwyraźniej.

nie odpowiem Ci na to, bo sama nie wiem. Mama mi to tłumaczy tym że tata chcę żebym dobrze wyglądała...
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:28   #22
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
:O szczerze mówiąc cholernie dziwne są te Wasze relacje i nie potrafię tego zrozumieć. Wydaje mi się że rodzicom (a zwłaszcza ojcu) powinno zależeć na tym żeby dziecko było odżywione, najedzone i mające wagę w normie. CO Twojego ojca obchodzi to że masz niejędrną pupę czy nie wyglądasz jak sexi szprycha w sukience? Mój ojciec nawet gdybym ważyła 100 kg mówiłby mi żebym założyła króciutkie szorty bo jest np. upał i głęboko gdzieś miałby to czy mam celluitis, rozstępy czy 5 fałd. Nie wiem po co tłumaczysz nam czy ćwiczysz, czy jesz słodycze czy nie, możesz ważyć nawet 80 kg ale najdziwniejsze jest podejście Twojego ojca dla którego powinnaś być zupełnie aseksualna, nie do niego należy ocenianie jędrności Twoich piersi czy pośladków. Poza tym znam facetów którzy daliby się pokroić za odstający i okrągły tyłek, widocznie Twój ojciec woli płaskie pośladki, tylko dlaczego wymaga od Ciebie tego żeby Twój tyłek był dla niego atrakcyjny?
Dla mnie też coś tu jest nie halo. Autorko, po prostu nie poruszaj z ojcem tematu swojej sylwetki, a na komentarze odpowiadaj, że chyba to nie jego powinna obchodzić jędrność Twojego tyłka.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:29   #23
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

ale nie rozumiem, co Wy mi teraz sugerujecie?
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:30   #24
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Nawet jak już będziesz najjędrniejszą dziewczyną na Ziemi i tak Cię nie pochwali, bo duma mu nie pozwoli.

Mój ojciec często komentuje mój wygląd, ale są to komentarze typu "Podciągnij spodnie" (mam chudy tyłek i dżinsy ciągle mi z niego zjeżdżają) "Idź do dermatologa" (w momencie dania mi pieniędzy na niego, bo mam trądzik) albo "Ładna sukienka/bluzka/...". Czułabym się nieswojo gdyby mi powiedział, że nie wyglądam atrakcyjnie w spodenkach, bo ja nie jemu mam się podobać tylko przede wszystkim sobie i OBCYM mężczyznom/kobietom. Nie chce żeby tata patrzył na mnie z podtekstem seksualnym, fujj...
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:34   #25
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Ja nadal uważam, że normalnie wyglądająca, ważąca nawet z cellulitem, rozstępami, krzywymi nogami, brakiem wcięcia w talii dziewczyna dla swojego ojca powinna być najpiękniejszą osobą na świecie. Kocha się kogoś bezwarunkowo w tym przypadku. A komentarze o murzyńskim tyłku można dać swojej partnerce a nie córce.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Alexandra92x Pokaż wiadomość
Nawet jak już będziesz najjędrniejszą dziewczyną na Ziemi i tak Cię nie pochwali, bo duma mu nie pozwoli.

Mój ojciec często komentuje mój wygląd, ale są to komentarze typu "Podciągnij spodnie" (mam chudy tyłek i dżinsy ciągle mi z niego zjeżdżają) "Idź do dermatologa" (w momencie dania mi pieniędzy na niego, bo mam trądzik) albo "Ładna sukienka/bluzka/...". Czułabym się nieswojo gdyby mi powiedział, że nie wyglądam atrakcyjnie w spodenkach, bo ja nie jemu mam się podobać tylko przede wszystkim sobie i OBCYM mężczyznom/kobietom. Nie chce żeby tata patrzył na mnie z podtekstem seksualnym, fujj...
Dokładnie i to jest to o czym powinno się porozmawiać w kwestii naszego ciała z ojcem. A nie o jędrności ciała. Jakoś jak sobie wyobrażam tą rozmowę to dziwny niesmak pozostaję.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:36   #26
Alexandra92x
Rozeznanie
 
Avatar Alexandra92x
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 764
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Kocha się kogoś bezwarunkowo w tym przypadku. A komentarze o murzyńskim tyłku można dać swojej partnerce a nie córce.
Zgodzę się. Jemu masz podobać się w całości, bo masz to albo po nim albo po mamie, z którą się ożenił i prawdopodobnie kocha i akceptuje.

Mnie jak któreś z rodziców coś krytykuje to ja odpalam "Po Tobie to mam" i tyle i zazwyczaj taki tekst kończy się śmiechem .
__________________
"Chciałabym wystarczyć Ci na całe życie. Żeby cały świat nam zazdrościł, że mamy właśnie siebie."






luty 2014 - początkująca włosomaniaczka
Alexandra92x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:37   #27
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Ok, czyli wychodzi na to, że mam dziwnego ojca... bo najwyraźniej ja nie jestem dla niego najpiękniejszą osobą, mimo moich mankamentów. Faktycznie, on bardziej chcę żebym była wysportowaną dziewczyną i tą krytyką chyba chcę mnie zmotywować. I to nie tylko pod względem wyglądu, tylko ogólnym. On mi nigdy nie powiedział, że jestem ładna, że ładnie wyglądam, to co robi mama... ale to raczej już taki typ.
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:38   #28
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez Alexandra92x Pokaż wiadomość
Zgodzę się. Jemu masz podobać się w całości, bo masz to albo po nim albo po mamie, z którą się ożenił i prawdopodobnie kocha i akceptuje.

Mnie jak któreś z rodziców coś krytykuje to ja odpalam "Po Tobie to mam" i tyle i zazwyczaj taki tekst kończy się śmiechem .
I to jest najlepsze wyjście z tej sytuacji, śmiech.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:40   #29
adzixx
Raczkowanie
 
Avatar adzixx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 125
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
Dokładnie i to jest to o czym powinno się porozmawiać w kwestii naszego ciała z ojcem. A nie o jędrności ciała. Jakoś jak sobie wyobrażam tą rozmowę to dziwny niesmak pozostaję.
Jak pisałam wcześniej, ja potrafię rozmawiać z ojcem o wszystkim. Częśniej nawet niż z mamą... i nigdy żaden niesmak mi nie pozostaję.
adzixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:41   #30
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Ojciec krytykuje mój wygląd

Cytat:
Napisane przez adzixx Pokaż wiadomość
Ok, czyli wychodzi na to, że mam dziwnego ojca... bo najwyraźniej ja nie jestem dla niego najpiękniejszą osobą, mimo moich mankamentów. Faktycznie, on bardziej chcę żebym była wysportowaną dziewczyną i tą krytyką chyba chcę mnie zmotywować. I to nie tylko pod względem wyglądu, tylko ogólnym. On mi nigdy nie powiedział, że jestem ładna, że ładnie wyglądam, to co robi mama... ale to raczej już taki typ.
Raczej w tym wypadku dziwi mnie Twoje zachowanie, że komentarze o jędrności ciała i wyglądu Twojej pupy są dla Ciebie normalne ze strony Twojego Taty. Bo co innego powiedzieć, że źle Ci się ułożyły spodnie na pupie a co innego, że popracuj nad d*upą jaką masz bo coś najprawdopodobniej z nią nie tak ( czytaj: masz ją za wielką).
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.