farbowanie-firma - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-24, 15:37   #1
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360

farbowanie-firma


Mam problem,farbuje wlosy i nietety nawet przy uzyciu trwalych kolorow po 2 tygodniach farba znika z wlosow Dziewczyny jakich farb uzywac,jakich marek?Jak bede co dwa tygodnie farbowac wlosy to niedlugo nic mi z nich nie zostanie,bo tak sie zniszcza.Zaznaczam,ze interesuja mnie ciemne odcienie,typu brazy,czekolada.Z natury zas jestem ciemna blondynka.Poradzcie mi juz sprawdzone dobre marki farb do wlosow.Co wy stosujecie i jestescie z nich zadowolone?Pomozcie mi,prosze.


pozdrawiam
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 15:42   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: farbowanie-firma

może to kwestia włosów? na moich brązy trzymają się bardzo długo. i Natea i Palette i... wszystkie.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 17:35   #3
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: farbowanie-firma

wlosow? Jak kiedys farbowalam wlosy na jasny blond(pasemka) to farba sie dlugo trzymala,ale przy ciemnych kolorach niestety nie a trzymam farbe nawet dluzej niz zalecaja i efekty dwutygodniowe przy trwalych kolorach
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-24, 23:17   #4
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: farbowanie-firma

Może dlatego, że często myjesz włosy?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 08:36   #5
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: farbowanie-firma

To fakt,myje co dwa dni.Ale duzo osob myje tak czesto,czy to oznacza,ze tez czesto wlosy musza farbowac?A poza tym myje szamponami ktore niby maja chronic kolor wlosow farbowanych,odzywki tez takie uzywam.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 08:37   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: farbowanie-firma

Almo? a jakich farb używałaś. Ja zazwyczaj myję włosy codziennie - wiec to chyba nie kwestia częstotliwości mycia.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 08:53   #7
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: farbowanie-firma

Tez mi sie tak wydaje,bo zawsze tak mylam czesto wlosy a jak farbowalam na jasne to sie dlugo farba trzymala. Kiedys uzywalam zwykla Palette,ale sie nie sprawdzila,ostatnio kupuje z GARNIER-belle color ( nie to co reklamuje Brodzik). Wiec juz nie wiem,moze z L'oreala uzywac?
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-25, 08:53   #8
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: farbowanie-firma

też poszukuję trwałego koloru i też myję włosy codziennie,ostatnio miałam safirę -okropna :wypłowiała po 2 tyg. odświeżacz koloru tylko na 2 dni efekt,poza tym włosy jakies takie suche się zrobiły.Interesują mnie ciemne ,zimne brązy,może ktoś coś otkrył ,podzielcie się.
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 09:03   #9
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: farbowanie-firma

Wlasnie:ciemne,zimne brazy
Ja po Garnier ostatnim,tez mialam takie suche wlosy.To juz po palette przez pare dni wlosy byly puszyste i lsniace
W dodatku denerwuje mnie,ze jak farba schodzi to mam ocien taki rudawy na wlosach-okropnosc
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 09:13   #10
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: farbowanie-firma

Hmmm,ale jest jeszcze jedna kwestia(teraz mi przyszla do glowy).Od 11 miesiecy karmie dziecko piersia-czy to tez moze miec wplyw.Na kondycje wlosow ma,ale czy na trwalosc farby?
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 09:22   #11
basiak
Raczkowanie
 
Avatar basiak
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 480
Re: farbowanie-firma

Mam to samo włosy myję codziennie i po ok. 2 tyg. po farbie trwałej nie ma już śladu...
Próbowałam już większości farb dostępnych na rynku i efekt zawsze ten sam, niezależnie od firmy. Mam już tego dość
Myślałam już nawet żeby skończyć z farbowaniem i odhodować swoje naturalne włosy... tylko jak przez to przejść??????? Może znacie jakieś sposoby?
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/wff22n0ayfdjpnfn.png

Szymek 16.04.2010
basiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-25, 09:24   #12
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: farbowanie-firma

Tak sobie myślę,czytając recenzje w KW,że chyba to sprawa bardzo indywidualna,bo skąd tak rozbieżne opinie.Jedna osoba pisze ,że farba super trwała,a zaraz następna osoba ,że po 2 tyg.nic nie zostało z koloru.Nie wiem,chyba trzeba metodą prób i błędów znależć tą właściwą,chociaż ja farbuję włosy od kilku lat i ciągle używam coś innego,nowego co miałoby być super i nie trafiłam jeszcze na farbę idealną,być może takowa nie istnieje?
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 09:35   #13
aguniaw
Raczkowanie
 
Avatar aguniaw
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 154
Re: farbowanie-firma

Właściwie tymi recenzjami nie da się zasugerować.Myślę,że wszystko zależy od stanu włosów,koloru wyjściowego,koloru farby,długości włosów ,ich rodzaju,tak więc do farb chyba też potrzebny jest profil.
aguniaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 10:56   #14
milqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 22
Re: farbowanie-firma

Rozbierzności w opiniach o trwałosci poszczególnych farb u róznych osób borą sie z róznych szamponow urzywanych przez te osoby. Ja stosuje od kilku lat palette granatową czerń i przy stosowaniu rozmaitych supermarketowych szamponów do włosów farbowanych typu loreal, dove, itp. po dwóch tygodniach kolor sie zmywal - podobnie bylo w przypadku farb profesjonalnych np . Golldwell - przy zastosowaniu palette z szamponem profesjonalnym szwarzkopfa bonacure color seal i odzrzywki zakwaszajacej farouk kolor prawie wogóle nie zszedl. A wiec widzicie ze ta sama farba moze sie zmyc lub nie Wszystko zalerzy od szamponuu a w znzcznie mniejszym stopniu od farby chociaz ja preferuje szwarzkopfa daje najledniejsze kolory - przynajmniej jesli chodzi o czernie I wlaasnie stad biora sie tak rozbierzna opinie. Szampon bonacure nie mam jeszcze na 100% przetestowanego, (moze to byl przypadek ze farba sie nie zmyla)ale na razie jest najlepszy ze stosowanych przeze mnie.
milqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 12:25   #15
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: farbowanie-firma

milqua napisał(a):
> Rozbierzności w opiniach o trwałosci poszczególnych farb u róznych osób borą sie z róznych szamponow urzywanych przez te osoby. Ja stosuje od kilku lat palette granatową czerń i przy stosowaniu rozmaitych supermarketowych szamponów do włosów farbowanych typu loreal, dove, itp. po dwóch tygodniach kolor sie zmywal - podobnie bylo w przypadku farb profesjonalnych np . Golldwell - przy zastosowaniu palette z szamponem profesjonalnym szwarzkopfa bonacure color seal i odzrzywki zakwaszajacej farouk kolor prawie wogóle nie zszedl. A wiec widzicie ze ta sama farba moze sie zmyc lub nie Wszystko zalerzy od szamponuu a w znzcznie mniejszym stopniu od farby chociaz ja preferuje szwarzkopfa daje najledniejsze kolory - przynajmniej jesli chodzi o czernie I wlaasnie stad biora sie tak rozbierzna opinie. Szampon bonacure nie mam jeszcze na 100% przetestowanego, (moze to byl przypadek ze farba sie nie zmyla)ale na razie jest najlepszy ze stosowanych przeze mnie.

Ja zaprzeczę. Mam mocne, gęste, grube i sprężyste włosy - na moich włosach dobrze trzyma się Palette, Natea [nutrisse] a nawet szampony koloryzujące Soft Color i inne cuda, których już dawno nie używałam - do mycia włosów używam Palmolive'ów, Garnierów i innych zwykłych szamponów.. Moja teoria brzmi -> wszystko zależy od kondycji włosa - farby wybieram kierując się kolorem a nie marką i żaden mnie nie zawiódł
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 19:27   #16
milqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 22
Re: farbowanie-firma

sarenka --> to fajnie ze masz takie wlosy i nie musisz sie meczyc ale uwierz mi ze jednak wiekszosc osob ma problemy z zachowaniem koloru i przy stosowaniu zwyklych szamponow napewno im sie to nie uda. Jezeli macie jakies sprawdzone profesjonalne szampony to podajcie ich nazwy - na rynku jest duzo firm fryzjerskich a kazdy szampon kosztuje min. 30 zl wiec to troche kosztowna zabawa testowanie ich po kolei .
milqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-25, 20:12   #17
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: farbowanie-firma

milqua napisał(a):
> sarenka --> to fajnie ze masz takie wlosy i nie musisz sie meczyc ale uwierz mi ze jednak wiekszosc osob ma problemy z zachowaniem koloru i przy stosowaniu zwyklych szamponow napewno im sie to nie uda.

Napisałam to nie po to, aby zniechęcić do specjalistycznych środków , ale aby usprawiedliwić biedne farby, które bogu ducha winne schodzą z włosów . Myślę, że trzeba dobrze odżywiać włosy a one wdzięczne będą trzymały farbę.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 19:28   #18
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: farbowanie-firma

witam!
farby ze sklepowej polki , sa zazwyczaj slabsze niz te , profesjonalne, (ja juz o tym pisalam chyba?)
ale zalezne jest to tez od tego jakiej wody utlenionej sie uzyje do farbowania, fryzjer potrafi dobrac do kazdego rodzaju farbowania moc wody utlenionej, w zaleznosci od poziomu naturalnego wlosa lub potrzeby, natomiast w sklepowych jest jeden rodzaj i juz, oczywiscie ze duzy wlyw ma tez uzycie szamponu, poniewaz te do farbowanych zawieraja srodki ,ktore przedluzaja kolor,i sa lagodniejsze , ale mowie tu rowniez o tych profesjonalnych, jakich firm? no coz najlepiej jezeli kupuje szampon fimy , ktorej farbą zrobiona jest koloryzacja,bo wtedy jest najlepsze dzialanie,
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-29, 08:45   #19
milqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 22
Re: farbowanie-firma

Moze któraś z was zna jednak jakieś naprawde dobre szampony zapobiegające wypłukaniu sie farby?? Powiedzcie czego uzywacie i jakie są efekty
milqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-06-29, 09:40   #20
Kasika
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 921
GG do Kasika
Re: farbowanie-firma

Musze przyznać że już wiele farbek wypróbowałam na swoich włoskach - począwszy od Pallet, Bell Color, Natea, L'oreal, Londacolor, Wellaton, Wella-Safira (na której bardzo się zawiodłam-bardzo szybko zlazła!!!!) a ostatnio zakupiłam farbę Wella Viva! To był strzał w dziesiątkę!!!! Serio!
Od wielu lat farbuję włoski i farby rczej też szybko mi schodziły zostawiając przy tym taki wstrętny rudawy kolor - farbowałam też włosy profesjonalnymi farbami u fryzjera (Golldwell, L'oreal) i przyznać muszę, że rewelacji też nie zauważyłam!
Dla mnie Viva jest najlepsza!
Obecnie mam kolor "Bukowa czerwień" - na moich włosach nie jest to kolor "zbytnio czerwony" ale taki bardziej wpadający w bordo i co najważniejsze NIE ZMYWA SIĘ NA SZARO-RUDY!!!! Poprostu troszkę blednie ale nie traci kolorku bordowego i po ok. miesiącu pojawiają się odrosty więc jeśli bardzo mnie wkurzają to farbuję włoski a jak nie to robię przedziałek w zygzak i spokojnie mogę jeszcze ludziom się pokazywać!
Poza tym nie używam szamponów do włosów farbowanych ale do suchych i produktów z właściwościami termoregeneracyjnymi (używam prostownicy więc muszę raczej włosy nawilżać!!!) Od kilku miesięcy używam serii Gliss Kur (pomarańczowa) z odżywkami i maseczką tej firmy!
Na włosy już nie narzekam i jest OK!
Pozdr.
__________________
Kasika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.