meble z Polski - pomysł na interes w Anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 09:10   #1
alicja26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 24
Question

meble z Polski - pomysł na interes w Anglii


Cześć wszystkim! Proszę o rady i sugestie. Moja kolezanka prowadzi sklep meblowy w Polsce i podsunęła mi dobry (moim zdaniem) pomysł, a mianowicie sprzedaż jej mebli w Anglii. Tutaj meble są drogie a te, które ona sprzedaje są wykonywane na jej zlecenie, a poza tym ma maszyny, które zrobia co chcesz dosłownie i w dodatku w miare tanio.
Moje pytanie do was brzmi: Jak najlepiej zająć się sprzedażą i promocja tych mebli? Załozyc sklep internetowy czy rozsyłać katalogi do sklepów i pisać maile z prośbą o wystawieni kilku mebli? Jaki procent bierze z tego sklep? z jakimi innymi i dodatkowymi kosztami mogę się liczyć? Co z przewozem mebli poza granicę kraju?
Jestem kompletnie zielona w tym temacie a uważam, że to dobry interes i opłaci się. Prosze o rady: confused:
alicja26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 15:38   #2
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: meble z Polski - pomysł na interes w Anglii

Oto moje zdanie:
1. Dla kogo mialyby byc te meble tzn chcesz zdobyc polskich klientów czy ogolnie ma to byc dla kazdego
2. Jak dla Polakow to wg mnie rzadzi Ikea, tanio, wszystko w jednym miejscu z mozliwoscia dostawy do domu badz wlasnym samochodem
3. W wielu sklepach sa dosyc czesto przeceny nawet do 70% pyt czy dalej wtedy twoje meble sa atrakcyjne cenowo
4. Jesli chodzi o tutejsza ludnosc kazdy z nich ma swoj styl urzadzania, nie koniecznie twoje meble beda sie podobaly np ciapakom czy typowym anglikom
5. Jest tu duzo znanych sieci meblowych do ktorych np na pewno bedzie ci sie dostac z towarem
6. takie male sklepiki osiedlowe ze tak to nazwe to dla mnie ryzykowne czy znajdziesz kupcow i czy wogle ktos by chcial kupic te meble w wiekszosci z nich to ciapaci przy najmniej u mnie tak jest a z nimi to ja nie chcialabym prowadzic interesow
7. Najwazniejsze to reklama, trudno bedzie ja przeskoczyc w porownaniu do innych sklepow jesli chcesz miec klientow ogolnych
8. nie mam pojecia jak to by wygladalo z punktu prawnego czy musisz miec jakas zalozona firme itp
Takie jest moje zdanie, nie mam zamiaru ci podcinac skrzydel to twoja decyzja jak dla mnie to za duzo zachodu.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 16:07   #3
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: meble z Polski - pomysł na interes w Anglii

Cytat:
Napisane przez styska Pokaż wiadomość
Oto moje zdanie:
1. Dla kogo mialyby byc te meble tzn chcesz zdobyc polskich klientów czy ogolnie ma to byc dla kazdego
2. Jak dla Polakow to wg mnie rzadzi Ikea, tanio, wszystko w jednym miejscu z mozliwoscia dostawy do domu badz wlasnym samochodem
3. W wielu sklepach sa dosyc czesto przeceny nawet do 70% pyt czy dalej wtedy twoje meble sa atrakcyjne cenowo
4. Jesli chodzi o tutejsza ludnosc kazdy z nich ma swoj styl urzadzania, nie koniecznie twoje meble beda sie podobaly np ciapakom czy typowym anglikom
5. Jest tu duzo znanych sieci meblowych do ktorych np na pewno bedzie ci sie dostac z towarem
6. takie male sklepiki osiedlowe ze tak to nazwe to dla mnie ryzykowne czy znajdziesz kupcow i czy wogle ktos by chcial kupic te meble w wiekszosci z nich to ciapaci przy najmniej u mnie tak jest a z nimi to ja nie chcialabym prowadzic interesow
7. Najwazniejsze to reklama, trudno bedzie ja przeskoczyc w porownaniu do innych sklepow jesli chcesz miec klientow ogolnych
8. nie mam pojecia jak to by wygladalo z punktu prawnego czy musisz miec jakas zalozona firme itp
Takie jest moje zdanie, nie mam zamiaru ci podcinac skrzydel to twoja decyzja jak dla mnie to za duzo zachodu.
Mysle podobnie jak Ty troche duzo zachodu i moze byc niewypal.Jednak meble to nie ciuchy. a tak na marginesie co to znaczy ciapakom???
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 16:16   #4
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: meble z Polski - pomysł na interes w Anglii

Ciapak tak sie mowi na hindusa przynajmniej w moim kregu. To byla pierwsza rzecz o jakiej wiedzialam przed wyjazdem do Anglii.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 16:19   #5
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: meble z Polski - pomysł na interes w Anglii

Cytat:
Napisane przez styska Pokaż wiadomość
Ciapak tak sie mowi na hindusa przynajmniej w moim kregu. To byla pierwsza rzecz o jakiej wiedzialam przed wyjazdem do Anglii.
Oj ale to chyba nie za bardzo ladne okreslenie i chyba niezbyt mile.Ale to chyba jakies nowe slowo bo ja nigdy nie slyszalam tego nawet podczas wizyt w Polsce.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 16:33   #6
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: meble z Polski - pomysł na interes w Anglii

Hmm to okreslenie nic nie znaczy tylko taka jakby ksywa cos w tym stylu. Ja to slyszalam z 2 lata temu. Moze w Londynie jest bardziej popularne niz u Ciebie.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 16:41   #7
alicja26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 24
Dot.: meble z Polski - pomysł na interes w Anglii

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Musze się nad tym zastanowić i porozglądac ale jak juz wcześniej wspomniałam jestem całkiem zielona. Poza tym, rzeczywiście w Anglii wszystko działa na zasadzie wielkich korporacji i taka jest prawda.
ale sklep internetowy, może to by wypaliło? Zero wkładu finansowego i stresu.
Też nie rozumiałąm co to ciapaki, ale teraz już wiem
Dzięki jeszcze raz i prosze o jeszcze
alicja26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 16:49   #8
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: meble z Polski - pomysł na interes w Anglii

Sklep internetowy to juz calkiem inaczej brzmi, jakby byly fajne mebelki z mozliwoscia dostawy pod dom to moze bym i sama cos zamowila jakbym urzadzala dom. Aczkolwiek te meble musza byc naprawde tanie skoro oplacaloby ci sie je tutaj transportowac.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:03.