jak pierzecie? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-17, 15:16   #361
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: jak pierzecie?

Najczęściej w proszku + płyn do płukania (któryś z Lenorów).
Próbowałam z kapsułkami, ale czasem gdzieś kawałek osłonki zostawał i mnie to zniechęciło. Próbowałam też z perełkami do płukania, ale też nie zawsze się idealnie rozpuszczały, a przez to że używam suszarki kondensacyjnej, to taki produkt jest u mnie skreślony.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 18:57   #362
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: jak pierzecie?

Chyba nigdy nie znalazłam resztek kapsułki w praniu.
Używam aktualnie kapsułek przez brak miejsca na stancji, zajmują mniej miejsca niż butelka płynu czy paczka proszku. Kupuję na Allegro Surf, bo wychodzi najtaniej. W Biedronce bywa Bryza w dobrej cenie (25 zł za 42 kapsułki). Płynu do płukania zaczęłam używać od niedawna, nie mam jeszcze zdania na ich temat.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 19:10   #363
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Chyba nigdy nie znalazłam resztek kapsułki w praniu.
Używam aktualnie kapsułek przez brak miejsca na stancji, zajmują mniej miejsca niż butelka płynu czy paczka proszku. Kupuję na Allegro Surf, bo wychodzi najtaniej. W Biedronce bywa Bryza w dobrej cenie (25 zł za 42 kapsułki). Płynu do płukania zaczęłam używać od niedawna, nie mam jeszcze zdania na ich temat.

mniej miejsca niż paczka proszku, serio? Przecież mnóstwo proszków można kupić w małych opakowaniach, i to nie tylko polskich marek. Wystarczy zajrzeć choćby do sklepu Dealz. Ja tam kupuję proszek angielski, w małym opakowaniu, liczy się to, jaką ma konsystencję (drobniejsza niż zdecydowana większość polskiego syfu), bo proszki bardziej miałkie lepiej się rozpuszczają. A już nie wspomnę o proszkach japońskich, które też są dostępne w małych kartonikach, i są jednocześnie niesamowicie wydajne i delikatne. Tylko trzeba się postarać, żeby je znaleźć, Biedronka ich na pewno nie sprowadzi
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 19:14   #364
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
mniej miejsca niż paczka proszku, serio? Przecież mnóstwo proszków można kupić w małych opakowaniach, i to nie tylko polskich marek. Wystarczy zajrzeć choćby do sklepu Dealz. Ja tam kupuję proszek angielski, w małym opakowaniu, liczy się to, jaką ma konsystencję (drobniejsza niż zdecydowana większość polskiego syfu), bo proszki bardziej miałkie lepiej się rozpuszczają. A już nie wspomnę o proszkach japońskich, które też są dostępne w małych kartonikach, i są jednocześnie niesamowicie wydajne i delikatne. Tylko trzeba się postarać, żeby je znaleźć, Biedronka ich na pewno nie sprowadzi
Ale male opakowania się zazwyczaj gorzej opłacają, najlepiej kupować proszki w tych wielkich kartonach, na nie często są promocje.
Ja nie znam tego sklepu Dealz..? To jest jakiś lokalny? Bo już któryś raz widzę te nazwę na wizażu
Jedna kapsułka na pewno zajmuje mniej miejsca niż porcja proszku na pranie. Plus proszek trzeba czymś odmierzać.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 19:25   #365
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Chyba nigdy nie znalazłam resztek kapsułki w praniu.
Używam aktualnie kapsułek przez brak miejsca na stancji, zajmują mniej miejsca niż butelka płynu czy paczka proszku. Kupuję na Allegro Surf, bo wychodzi najtaniej. W Biedronce bywa Bryza w dobrej cenie (25 zł za 42 kapsułki). Płynu do płukania zaczęłam używać od niedawna, nie mam jeszcze zdania na ich temat.
Też nigdy nie znalazłam resztek kapsułki, nawet w 30° (zawsze kupuję Ariel).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 19:45   #366
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: jak pierzecie?

Kapsułka może się nie rozpuścić, jak będzie wrzucona między ubrania, a nie na spód, albo może jak będzie pranie zbyt uciśnięte.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 21:52   #367
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale male opakowania się zazwyczaj gorzej opłacają, najlepiej kupować proszki w tych wielkich kartonach, na nie często są promocje.
Ja nie znam tego sklepu Dealz..? To jest jakiś lokalny? Bo już któryś raz widzę te nazwę na wizażu
Jedna kapsułka na pewno zajmuje mniej miejsca niż porcja proszku na pranie. Plus proszek trzeba czymś odmierzać.

to nie dotyczy proszków zagranicznych. Jedna kapsułka na pewno zajmie mało miejsca, zgoda, ale przecież na pewno na tym Allegro kupujesz ich minimum kilkanaście, a jak znam życie, to 30 plus, żeby mieć smarta a wtedy mamy już wielkość porównywalną z małym kartonem proszku.

Dealz to brytyjska marka, taki niby dyskont spożywczy, jest tam mnóstwo słodyczy, trochę chemii i kosmetyków, drobiazgi do kuchni i reszty domu, dekoracje, ogólnie brytyjskie rzeczy, które w Polsce mogą być trudno dostępne. Mnie osobiście średnio ten sklep przekonuje. Jeśli byłaś kiedykolwiek w sklepie Action, to Dealz jest jego mniejszą i uboższą wersją.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-17, 22:21   #368
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
to nie dotyczy proszków zagranicznych. Jedna kapsułka na pewno zajmie mało miejsca, zgoda, ale przecież na pewno na tym Allegro kupujesz ich minimum kilkanaście, a jak znam życie, to 30 plus, żeby mieć smarta a wtedy mamy już wielkość porównywalną z małym kartonem proszku.

Dealz to brytyjska marka, taki niby dyskont spożywczy, jest tam mnóstwo słodyczy, trochę chemii i kosmetyków, drobiazgi do kuchni i reszty domu, dekoracje, ogólnie brytyjskie rzeczy, które w Polsce mogą być trudno dostępne. Mnie osobiście średnio ten sklep przekonuje. Jeśli byłaś kiedykolwiek w sklepie Action, to Dealz jest jego mniejszą i uboższą wersją.
Ja nie kupuje kapsułek na allegro ale mój chłop często kupuje większe ilości jak są gdzieś w promce, ja akurat mam taki system, że zapasy trzymam w komórce, a mniejsze ilości przesypuję do pudełka w łazience. Ale rozumiem, że nie każdy ma taką możliwość.
Sprawdziłam tego Dealza i jest u mnie w mieście jeden, ale mam daleko, może kiedyś się z ciekawości przejadę. Action i Tedi mam obcykane chemii tam jeszcze nie kupowałam.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 22:27   #369
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: jak pierzecie?

Używam płynu do prania Bobini Baby no lubię jego zapach i delikatność i płynu do prania wełny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 23:07   #370
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja nie kupuje kapsułek na allegro ale mój chłop często kupuje większe ilości jak są gdzieś w promce, ja akurat mam taki system, że zapasy trzymam w komórce, a mniejsze ilości przesypuję do pudełka w łazience. Ale rozumiem, że nie każdy ma taką możliwość.
Sprawdziłam tego Dealza i jest u mnie w mieście jeden, ale mam daleko, może kiedyś się z ciekawości przejadę. Action i Tedi mam obcykane chemii tam jeszcze nie kupowałam.

no tak, sorki, pomyliłaś mi się z inną wizażanką chemia z Actiona? No ujdzie, tabletki do zmywarki są normalne, w sensie, jak nie upcham jej po sufit, to domywają naczynia, proszek jest przyzwoity, kapsułek nie używam, więc nie wiem. W Actionie znam każdą alejkę , Dealz jest nieco przereklamowany moim zdaniem, a Tedi u nas nie ma. Jest tam coś ciekawego, to duży sklep?
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 23:24   #371
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
no tak, sorki, pomyliłaś mi się z inną wizażanką chemia z Actiona? No ujdzie, tabletki do zmywarki są normalne, w sensie, jak nie upcham jej po sufit, to domywają naczynia, proszek jest przyzwoity, kapsułek nie używam, więc nie wiem. W Actionie znam każdą alejkę , Dealz jest nieco przereklamowany moim zdaniem, a Tedi u nas nie ma. Jest tam coś ciekawego, to duży sklep?
"Mój" Tedi jest duży, mają masę rzeczy, łącznie z elektroniką. Ja polecam, kupuję tam zawsze rzeczy na imprezy, jakieś pierdółki do szycia, mają sporo tanich akcesoriów do domu. Dużo do rękodzieła i hobby. W sumie jest tam wszystko, jak potrzebuję jakiejś nietypowej rzeczy na szybko to jadę do Tedi.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-19, 12:11   #372
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: jak pierzecie?

Kapsułki mają dużo powietrza w opakowaniu, proszki są raczej pełne i nie mają tak plastycznej paczki. Łatwiej mi przez to gdzieś upchnąć torbę kapsułek. Plus nie trzymam tego w łazience, więc wygodniej wziąć kapsułkę. W ogóle taki długi post na temat takiej pierdoły mnie szczerze zadziwił xD
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 20:50   #373
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez waldimothi Pokaż wiadomość
Jedyna różnica w tym płynie to to, ze jest o wiele rzadszy od Lenorów czy innych cocolino. Ale zapach tak samo dobrze się trzyma. A nawet lepiej.
Apropo zapachu to ostatnio dostałam -od sąsiadki która brała udział w akcji testowania- płyn do płukania lenor (taki jak na fotce).
Ma mega mocny zapach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png lenor-mehcalec-za-perilo-fresh-air-effect-pink-blossom.png (107,8 KB, 117 załadowań)

Edytowane przez ANKA54321
Czas edycji: 2021-09-17 o 20:51
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 21:34   #374
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: jak pierzecie?

Super jest. Mój tz mówi, że aż za mocny i kręci go w nosie jak w pokoju wisi pranie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-17, 22:17   #375
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: jak pierzecie?

gdzie go można dorwać? uwielbiam intensywne zapachy płynów do prania.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-18, 07:24   #376
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: jak pierzecie?

Ja kupowałam w Biedronce, ale jakiś czas temu. Ostatnio widziałam już tylko żółte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-20, 13:22   #377
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: jak pierzecie?

A czy któraś z Was robi eko płyny do płukania z octu i olejków eterycznych? Jakie zapachy olejków polecacie? Chciałabym spróbować .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 14:56   #378
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was robi eko płyny do płukania z octu i olejków eterycznych? Jakie zapachy olejków polecacie? Chciałabym spróbować .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

ja czasami dodaję po prostu ocet do płukania, ale moim zdaniem i tak czuć troszkę ten zapaszek na cieńszych ubraniach. Mam wyczulony węch i czasami mnie to jednak drażni. Ostatnimi czasy nie używam praktycznie żadnych środków do płukania prania. Co do zapachów... mam zwykłe olejki zapachowe, takie, jak można dodać np. do odkurzacza; nie wiem, jak polecić zapachy, bo każdy lubi co innego ja na przykład uwielbiam czarne winogrono albo wiosenne kwiaty jak irys czy hiacynt.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 19:30   #379
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
ja czasami dodaję po prostu ocet do płukania, ale moim zdaniem i tak czuć troszkę ten zapaszek na cieńszych ubraniach. Mam wyczulony węch i czasami mnie to jednak drażni. Ostatnimi czasy nie używam praktycznie żadnych środków do płukania prania. Co do zapachów... mam zwykłe olejki zapachowe, takie, jak można dodać np. do odkurzacza; nie wiem, jak polecić zapachy, bo każdy lubi co innego ja na przykład uwielbiam czarne winogrono albo wiosenne kwiaty jak irys czy hiacynt.
Dzięki za odpowiedź! Ja właśnie mam dość słaby węch, a chcę spróbować czegoś eko . Czarne winogrono mnie zaciekawiło!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-24, 19:46   #380
Neldoreth_
Raczkowanie
 
Avatar Neldoreth_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 319
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was robi eko płyny do płukania z octu i olejków eterycznych? Jakie zapachy olejków polecacie? Chciałabym spróbować .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja robię płyn z olejkiem z drzewa herbacianego, lubię jego zapach.
Neldoreth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-25, 16:34   #381
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Neldoreth_ Pokaż wiadomość
Ja robię płyn z olejkiem z drzewa herbacianego, lubię jego zapach.
Super, dzięki właśnie sporo słyszałam o tym zapachu, spróbuję na pewno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-25, 18:29   #382
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Super, dzięki właśnie sporo słyszałam o tym zapachu, spróbuję na pewno
Zapach jest specyficzny, ja np. nie znoszę
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-25, 18:38   #383
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was robi eko płyny do płukania z octu i olejków eterycznych? Jakie zapachy olejków polecacie? Chciałabym spróbować .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytrynowy jest fajny, ubrania po praniu bardzo delikatnie nim pachną. Mam też bergamotkę, ale jeszcze nie używałam. Olejku używam samodzielnie raczej, sporadycznie używam octu (wtedy jego nieprzyjemny zapach jest niwelowany przed dodatek olejku), bo nie czuję potrzeby stosowania czegokolwiek do zmiękczania .
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-25, 19:56   #384
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Cytrynowy jest fajny, ubrania po praniu bardzo delikatnie nim pachną. Mam też bergamotkę, ale jeszcze nie używałam. Olejku używam samodzielnie raczej, sporadycznie używam octu (wtedy jego nieprzyjemny zapach jest niwelowany przed dodatek olejku), bo nie czuję potrzeby stosowania czegokolwiek do zmiękczania .
Dziękuję . Będę eksperymentować. Kocham wszystko co cytrynowe, więc jest już na mojej liście .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Zapach jest specyficzny, ja np. nie znoszę
Tak, zapach jest "dość" intensywny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-26, 13:37   #385
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was robi eko płyny do płukania z octu i olejków eterycznych? Jakie zapachy olejków polecacie? Chciałabym spróbować .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robiłam tak kiedyś. Najczęściej dodawałam eukaliptusowy, geraniowy albo grejpfrutowy.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-26, 21:25   #386
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: jak pierzecie?

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Robiłam tak kiedyś. Najczęściej dodawałam eukaliptusowy, geraniowy albo grejpfrutowy.
Dzięki, będę testować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-26 22:25:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.