Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-02, 13:54   #2491
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Ja akurat do porodu podeszłam na spokojnie. Ale też jestem zwolenniczką wcześniejszego spakowania torby.

Kupiłam dziś część kosmetyków dla Liwii.
Muszę powoli domykac temat wyprawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie kosmetyki kupiłaś? Nam jeszcze brakuje, daj wenę

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Mi tam wody zaczęły się sączyć o 2 , a do 4-5 siedzieliśmy w domu. Wszystko na spokojnie
Zdążyłam się spakować, umyć włosy, wydepilować się, zadzwonić do swojego lekarza, wejść na wizaż oznajmić dziewczynom że rodzę
Na prawdę chyba nikt nie biega w popłochu i z sraczka tak jak to pokazują na filmach.b

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:08   #2492
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja jestem zwolenniczką miniaturowych opakowań do napełniania. Ostatnio kupiłam super zestaw w netto za 9,99zł i nawet lejek i pipeta były Dla mnie największy plus, że całość jest zamknięta w twarde plastikowe pudełko









Też wolę mieć wszystko przygotowane szybciej niż na ostatni moment, albo żeby TŻ mi dowoził. TŻ będzie miał co robić- będzie musiał poprzynosić rzeczy z piwnicy, złożyć łóżeczko, bujaka, przewijak, umyć wanienkę i leżaczek, odebrać i złożyć wózek. Także wydaje mi się, że to nie jest takie "hop siup".





Już widzę "raz dwa pakowanie" o np 2 w nocy, przy pierwszym porodzie, gdzie adrenalina na poziomie plus miliard. A do tego wszystkie rzeczy higieniczne poupychane w kartonach, na najwyższej półce w szafie 2,5m i walizka w piwnicy. Tsaaaa.



Krowa która dużo ryczy mało mleka daje


Ja nie wiem dlaczego nie lubię tych opakowań do napełniania, używam ich tylko do tych kosmetyków, które nie mają miniaturowych wersji. Kiedyś ich używałam do wszystkiego, a potem przeszłam na miniaturki. Wiem, w tym temacie jestem kompletnie nieekologiczna
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:10   #2493
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Możecie mi napisać ile sztuk kupujecie majtek poporodowych, podkładów do tych majtek i podkładów ba łóżko ? Kompletnie zapomniałam ile miałam przy córce. Wiem ze na bank mąż mi dowoził coś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:11   #2494
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Ja nie wiem dlaczego nie lubię tych opakowań do napełniania, używam ich tylko do tych kosmetyków, które nie mają miniaturowych wersji. Kiedyś ich używałam do wszystkiego, a potem przeszłam na miniaturki. Wiem, w tym temacie jestem kompletnie nieekologiczna
Ja tam ekologię mam ehkm... Nie przerażają mnie też pieluchy jednorazowe i woreczki na nie.
Tak, technikum skonczylam z zawodem technika ochrony środowiska

Bardziej chodzi mi o to, że do takiego opakowania ląduje mój ulubiony kosmetyk a nie to co oferuje sklep w wersji mini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:14   #2495
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Możecie mi napisać ile sztuk kupujecie majtek poporodowych, podkładów do tych majtek i podkładów ba łóżko ? Kompletnie zapomniałam ile miałam przy córce. Wiem ze na bank mąż mi dowoził coś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Majtek kupię 5sztuk, chociaż przy córce nawet paczki nie uzylam. Nie prałam tego, wyrzucałam. Zdecydowanie lepiej sprawdziły mi się zwykle bawelniane majtki z Pepco, po 1.99. Teraz też je kupię. Jednolite, bawełniane, wygodne, a za dwa złote to można wywalić i nie szkoda.
Podkładów poporodowych kupię dwie paczki (ja już na drogę do szpitala je miałam bo wody się sączyły). A podkładow 90x60 wezmę paczkę 5szt, jak nie dla mnie to na przewijak będą w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:17   #2496
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Jakie kosmetyki kupiłaś? Nam jeszcze brakuje, daj wenę



Super.
Kupiłam płyn do kąpieli, krem na wiatr i niepogodę, krem nawilżający, oliwke (podejrzewam, że się nie przyda, najwyżej ja zuzyje. U córki była używana tylko do masazu) i maść do skutków dla siebie. Na pewno muszę kupić jeszcze coś na odparzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:18   #2497
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja tam ekologię mam ehkm... Nie przerażają mnie też pieluchy jednorazowe i woreczki na nie.
Tak, technikum skonczylam z zawodem technika ochrony środowiska

Bardziej chodzi mi o to, że do takiego opakowania ląduje mój ulubiony kosmetyk a nie to co oferuje sklep w wersji mini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Większość moich ulubionych kosmetyków dostanę w wersji mini, więc pewnie dlatego te plastikowe pojemniczki poszły w odstawkę

Ja w sumie staram się czasami myśleć o środowisku, przeraża mnie wizja ilości pieluch jednorazowych idących do kosza, nawet szukałam czy są jakieś firmy zajmujące się ich utylizacją, ale niestety nic w okolicy nie znalazłam i z ciężkim sercem będę musiała te pieluchy wrzucać do normalnego kosza na śmieci
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-02, 14:24   #2498
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Większość moich ulubionych kosmetyków dostanę w wersji mini, więc pewnie dlatego te plastikowe pojemniczki poszły w odstawkę

Ja w sumie staram się czasami myśleć o środowisku, przeraża mnie wizja ilości pieluch jednorazowych idących do kosza, nawet szukałam czy są jakieś firmy zajmujące się ich utylizacją, ale niestety nic w okolicy nie znalazłam i z ciężkim sercem będę musiała te pieluchy wrzucać do normalnego kosza na śmieci
A, to zmienia postać rzeczy

Ja z eko rzeczy to nie kupuje jednorazowek tylko mam swoje torby na zakupach, segreguję odpady i staram się nie korzystać z wody butelkowanej (teraz muszę, bo powinnam pić mineralną a nie źródlaną). No i co się da to sprzątam eko, bez użycia chemii (tylko np ocet, soda, szare mydło).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:25   #2499
malinka123108
Wtajemniczenie
 
Avatar malinka123108
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 409
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dziewczyny to wy zamawiacie z apteki na necie kosmetyki? Co np I z jakiej?
__________________
w oczekiwaniu na corenke t.p 02.11.2019
malinka123108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:29   #2500
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Możecie mi napisać ile sztuk kupujecie majtek poporodowych, podkładów do tych majtek i podkładów ba łóżko ? Kompletnie zapomniałam ile miałam przy córce. Wiem ze na bank mąż mi dowoził coś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Majtek kupuję 4-6sztuk, podkładów 4 opakowania, a podkładów na łóżko 1 paczkę (u mnie w szpitalu je dają).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:45   #2501
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Kupiłam płyn do kąpieli, krem na wiatr i niepogodę, krem nawilżający, oliwke (podejrzewam, że się nie przyda, najwyżej ja zuzyje. U córki była używana tylko do masazu) i maść do skutków dla siebie. Na pewno muszę kupić jeszcze coś na odparzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na odparzenia myślałam o tym zielonym babydream z rossmanna. Jak przeczytałam skład sudocremu to podziekowałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-02, 14:45   #2502
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Mamusie listopad 2019- cz. 4

Mnie jak czop odpadł to wody chlusnely o posadzkę (płytki w lazience) z taką siłą, że aż się wystraszyłam a potem sączyły się aż do porodu, więc do szpitala jechałam w samochodzie jeszcze na ręczniku pod tyłkiem (na wypadek gdyby podkład przeciekł i TZ nie musiał myć siedzenia z wód płodowych ). A pakowałam się do szpitala tuż po tym jak wody odeszły, bo wśród rodziny i znajomych wszyscy rodzili po terminie, więc ja głupia zakładałam że i ja będę rodzic po terminie (tak, tak, wszyscy mają mambę, mam i ja) no i mnie wzięło z zaskoczenia. Teraz nie dam się zaskoczyć, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik jeszcze we wrześniu
__________________


Edytowane przez Sarahxoxo
Czas edycji: 2019-09-02 o 14:47
Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 14:55   #2503
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Ja wczoraj przejrzałam zawartość mojej małej walizki (z racji częstych podróży zawsze mam w niej zestaw rzeczy tylko na wyjazdy), wszystko wypakowałam i walizka czekam na odświeżenie Miałam brać torbę, ale stwierdziłam, że walizka z organizerami będzie bardziej praktyczna Etap pakowania zbliża się wielkimi krokami

Waga mi spadła o 0,5kg od tamtego tygodnia, czyżbym za mało jadła i za dużo się ruszała?! Jutro położna, mam nadzieję, że brzusio urósł.
Ja też mam jutro położną. Muszę jej powiedzieć, że wracam do Polski, żeby mnie nie umawiała na kolejne spotkanie. I mam nadzieję, że bez problemu wystawi mi zaświadczenie, że mogę lecieć.
Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to wy zamawiacie z apteki na necie kosmetyki? Co np I z jakiej?
Ja będę zamawiać z Gemini. W pierwszym poście jest link do listy wyprawkowej.

Ja w październiku leżę i pachnę, także torbę muszę spakować ostatniego września
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 15:00   #2504
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja miałam jakis różowy krem z babydream i linomag do pupy. Ale córka się nie odparzala, raz dziennie smarowalismy, najczęściej jak miała czas polezec z gola pupa, żeby się dobrze wchłonęło. Teraz też pewnie postawie na babydream - żel do mycia, ten krem i oliwka. Raczej więcej kosmetyków nie planuje.


Misiaa91
Przypomniałaś mi , że mam zajrzec w tygodniu do mojej położnej musi coś w papierach uzupełnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 15:08   #2505
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja z kosmetyków planuję postawić na sylveco dla dzieci, bo mają bardzo dobre składy. Muszę tylko zdecydować, które z nich chcę kupić, bo pewnie z całej serii i tak nie skorzystam.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 15:17   #2506
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Ja też mam jutro położną. Muszę jej powiedzieć, że wracam do Polski, żeby mnie nie umawiała na kolejne spotkanie. I mam nadzieję, że bez problemu wystawi mi zaświadczenie, że mogę lecieć. Ja będę zamawiać z Gemini. W pierwszym poście jest link do listy wyprawkowej.

Ja w październiku leżę i pachnę, także torbę muszę spakować ostatniego września

To powodzenia na wizycie życzę i trzymam kciuki, żeby nie było problemów z zaświadczeniem A szczepisz się na krztusiec czy odpuszczasz?

Ja też w Polsce kilka rzeczy zamówiłam z Gemini, bo mają konkurencyjne ceny. Niektóre z wybranych produktów w UK wyszły by mi drożej, a paczkę tak czy siak mama miała by mi wysłać, więc jakiegoś grosza udało się oszczędzić

Też mam plan spakowania się do końca września, ale czy się uda?!
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 15:17   #2507
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja tak tylko tu to zostawię jakby ktoś był tak zielony jak ja:

https://www.srokao.pl/p/blog-page.html?m=0
http://bobosklad.pl/
http://homeandbaby.pl/kapiel-niemowl...w-z-sieciowki/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 15:24   #2508
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
To powodzenia na wizycie życzę i trzymam kciuki, żeby nie było problemów z zaświadczeniem A szczepisz się na krztusiec czy odpuszczasz?

Ja też w Polsce kilka rzeczy zamówiłam z Gemini, bo mają konkurencyjne ceny. Niektóre z wybranych produktów w UK wyszły by mi drożej, a paczkę tak czy siak mama miała by mi wysłać, więc jakiegoś grosza udało się oszczędzić

Też mam plan spakowania się do końca września, ale czy się uda?!
Dziękuję

Co do szczepień - tutaj już na pewno nie (bo 13go września wracam do Polski, a do tej pory nikt tego nawet nie zaproponował). A w Polsce zobaczę, co powie gin, bo wspominał, że w III trymestrze będziemy omawiać szczepienia właśnie,
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 15:48   #2509
piano2019
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 321
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Kupiłam płyn do kąpieli, krem na wiatr i niepogodę, krem nawilżający, oliwke (podejrzewam, że się nie przyda, najwyżej ja zuzyje. U córki była używana tylko do masazu) i maść do skutków dla siebie. Na pewno muszę kupić jeszcze coś na odparzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Właśnie. Co ba odparzenia ? Przy córce używałam beohantenu ale teraz szukam czegoś tańszego równie z dobrym składem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
piano2019 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-02, 15:49   #2510
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Majtek kupię 5sztuk, chociaż przy córce nawet paczki nie uzylam. Nie prałam tego, wyrzucałam. Zdecydowanie lepiej sprawdziły mi się zwykle bawelniane majtki z Pepco, po 1.99. Teraz też je kupię. Jednolite, bawełniane, wygodne, a za dwa złote to można wywalić i nie szkoda.
Podkładów poporodowych kupię dwie paczki (ja już na drogę do szpitala je miałam bo wody się sączyły). A podkładow 90x60 wezmę paczkę 5szt, jak nie dla mnie to na przewijak będą w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja do szpitala z odpływającymi wodami jechałam z ręcznikiem w spodniach ciążowych bo te pampersy porodowe by mi przeciekly w sekundę do tej pory pamiętam jak ten ręcznik w rulon skrecałam a jakbym miała się jeszcze wtedy pakować to już w ogóle kosmos, jak kroku nie mogłam zrobić bo mi po nogach cieklo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Kupiłam płyn do kąpieli, krem na wiatr i niepogodę, krem nawilżający, oliwke (podejrzewam, że się nie przyda, najwyżej ja zuzyje. U córki była używana tylko do masazu) i maść do skutków dla siebie. Na pewno muszę kupić jeszcze coś na odparzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo ja muszę coś na sutki kupić. Co polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 15:54   #2511
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dziewczyny już rodzące : czy odpadł Wam czop i jak on wyglądał? Ja w pierwszej ciąży nie zauważyłam go a teraz w toalecie patrze a tam taki glutek przezroczysty jak w dni płodne z kawałkami czegoś podobnego do śluzu białego co to było? Nie wydaje mi się żeby to była jakaś infekcja bo na dole wszystko gra. Być może to zwiększona wydzielina porostu ale dało mi do myślenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 15:55   #2512
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ooo ja muszę coś na sutki kupić. Co polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mnie koleżanka która rodziła w maju polecała maść z lanolina z ziaji



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 16:02   #2513
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Mnie koleżanka która rodziła w maju polecała maść z lanolina z ziaji



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O dzięki popatrzę na nią bo ogólnie uwielbiam Ziaje za wszystko jakoś mi się odmieniło ostatnio coraz częściej myślę o porodzie naturalnym i karmieniu piersią a wcześniej nawet nie dopuszczalam tych rzeczy do głowy. Czyli na mojej liście obowiązkowo coś na sutki i do podmywnia krocza po psn by się przydało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 16:06   #2514
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja do szpitala z odpływającymi wodami jechałam z ręcznikiem w spodniach ciążowych bo te pampersy porodowe by mi przeciekly w sekundę do tej pory pamiętam jak ten ręcznik w rulon skrecałam a jakbym miała się jeszcze wtedy pakować to już w ogóle kosmos, jak kroku nie mogłam zrobić bo mi po nogach cieklo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Ooo ja muszę coś na sutki kupić. Co polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja bratowa mówiła, że ratował ja linomag i maltan

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 16:07   #2515
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
O dzięki popatrzę na nią bo ogólnie uwielbiam Ziaje za wszystko jakoś mi się odmieniło ostatnio coraz częściej myślę o porodzie naturalnym i karmieniu piersią a wcześniej nawet nie dopuszczalam tych rzeczy do głowy. Czyli na mojej liście obowiązkowo coś na sutki i do podmywnia krocza po psn by się przydało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ta moja koleżanka mówi tez ze używała tej maści od 30 tyg żeby się hartowały i wg niej podziałało ale pytałam co dokładnie miała na myśli. Fakt faktem tez zaczęłam używać ba pewno nie zaszkodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 16:27   #2516
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Możecie mi napisać ile sztuk kupujecie majtek poporodowych, podkładów do tych majtek i podkładów ba łóżko ? Kompletnie zapomniałam ile miałam przy córce. Wiem ze na bank mąż mi dowoził coś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4 paczki podkładów do majtek, 1 opakowanie podkładów na łóżko, 1 opakowanie majtek siateczkowych mam nieuzyte z pierwszej ciąży i podejrzewam, że teraz też ich nie zużyje.
Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość
Dziewczyny to wy zamawiacie z apteki na necie kosmetyki? Co np I z jakiej?
Ja z różnych aptek. Sprawdzam aktualne ceny tego co mnie interesuje i wtedy zamawiam.
Kosmetyki zamowilam na allegro akurat.
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja na odparzenia myślałam o tym zielonym babydream z rossmanna. Jak przeczytałam skład sudocremu to podziekowałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wlasnie tez biore Babydream pod uwage.
Cytat:
Napisane przez piano2019 Pokaż wiadomość
Właśnie. Co ba odparzenia ? Przy córce używałam beohantenu ale teraz szukam czegoś tańszego równie z dobrym składem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapewne postawię na Bepanthen. Córka akurat nie miała problemu i rzadko smarowaliśmy, ale jak coś się zaczynało to fajnie działał.
Przygladne się jeszcze Babydream bo chyba ma dobry skład.
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja do szpitala z odpływającymi wodami jechałam z ręcznikiem w spodniach ciążowych bo te pampersy porodowe by mi przeciekly w sekundę do tej pory pamiętam jak ten ręcznik w rulon skrecałam a jakbym miała się jeszcze wtedy pakować to już w ogóle kosmos, jak kroku nie mogłam zrobić bo mi po nogach cieklo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Ooo ja muszę coś na sutki kupić. Co polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupuje Babydream, bo znalazłam na allegro i u tego samego sprzedającego kupiłam Małej kosmetyki od razu. Jeśli nie Babydream to postawilabym na Ziaje.
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny już rodzące : czy odpadł Wam czop i jak on wyglądał? Ja w pierwszej ciąży nie zauważyłam go a teraz w toalecie patrze a tam taki glutek przezroczysty jak w dni płodne z kawałkami czegoś podobnego do śluzu białego co to było? Nie wydaje mi się żeby to była jakaś infekcja bo na dole wszystko gra. Być może to zwiększona wydzielina porostu ale dało mi do myślenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli dobrze pamiętam to miał kremowy kolor. Mi odpadł na dwa razy i nie tego samego dnia. Za drugim razem był z odrobiną krwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 16:42   #2517
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Dziękuję



Co do szczepień - tutaj już na pewno nie (bo 13go września wracam do Polski, a do tej pory nikt tego nawet nie zaproponował). A w Polsce zobaczę, co powie gin, bo wspominał, że w III trymestrze będziemy omawiać szczepienia właśnie,


Ciekawa byłam, czy Ci już proponowali U mnie od początku była mowa o 28 tygodniu. Tydzień przed wizytą byłam cała w stresie i tylko o tym myślałam, ale w końcu się zdecydowałam
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 16:48   #2518
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Posegregowałam ubranka teraz czekam aż Tż zbije szufladę, bo się rozleciała. :/20190902_174619.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 16:50   #2519
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja do szpitala z odpływającymi wodami jechałam z ręcznikiem w spodniach ciążowych bo te pampersy porodowe by mi przeciekly w sekundę do tej pory pamiętam jak ten ręcznik w rulon skrecałam a jakbym miała się jeszcze wtedy pakować to już w ogóle kosmos, jak kroku nie mogłam zrobić bo mi po nogach cieklo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Ooo ja muszę coś na sutki kupić. Co polecacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na sutki lanolina.

Z córką do pupy używałam bepantenu, a teraz jeszcze nie wiem na co się zdecyduję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-02, 16:58   #2520
Catherine07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 458
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Mnie koleżanka która rodziła w maju polecała maść z lanolina z ziaji



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dokładnie, maść z Ziaji. Polecała mi ją bratowa i kuzynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Catherine07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.