Mamusie kwietniowe 2022 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-11-19, 19:42   #481
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez pequenininha Pokaż wiadomość
Ciężko przewidzieć jak się będziesz czuła. Ja w 38 tyg sprzątałam piwnice i skręcałam regały a w 41 tygodniu robiłam baby gym (taki stojak drewniany na zabawki co by bobas rączkami tracal) wielkość brzucha przeszkadzała we wszystkich czynnościach ale słynny przypływ energii trzeba było jakoś spożytkować
Inna kwestia że noworodek nie będzie raczej się tarzał po podłodze ani korzystał z toalety więc najważniejsze mieć czysta pościel, dużo tetry, ubranka i wygodne miejsce do karmienia z trzeciej strony jak już bobas się pojawi to może się okazać że czasu i sił na sprzątanie brak więc porządki przed porodem to nie głupi pomysł
Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie, wszystko w porządku
Na przyszły tydzień wzięłam l4, bo się gorzej czuję, ale będę chciała jeszcze popracować w grudniu i kawałek stycznia, o ile będę się dobrze czuła. Jeszcze w pracy nie powiedziałam o ciąży, ale będę musiała powiedzieć w najbliższym czasie.

Każda ciąża inna, więc nie wiadomo jak będzie u Ciebie w ostatnich miesiącach ja mialam przeprowadzkę na głowie i tylko dzięki temu że się w miarę dobrze czułam nie było tragedii po porodzie zależy też jakie to porządki, na końcu jednak brzuch trochę zawadza no i odpuszczałam wszystko gdzie trzeba było się powspinać, podnoszenie też z rozsądkiem.
A może się też tak okazać, że młode nie będzie chciało wyjść, to wtedy sprzatanie jest jedną ze znanych metod wyganiania malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Juli nikt nie przewidzi jak się będziesz czuła w 3 trymestrze, ja mogę z doświadczenia powiedzieć, że w pierwszej ciąży trzeci trymestr nie różnił się dużo od drugiego. Na 3 tygodnie przed porodem przeprowadzaliśmy się do nowego mieszkania i wiadomo ile jest przy tym pracy, ale ogarnęłam prawie wszystko sama, teściowa mi tylko okna pomyła 🙈
Za to w drugiej ciąży już 3 trymestr z małym dzieckiem nie był taki lajtowy, brzuch mi mocno ciążył już, nastawiłam się na wcześniejszy poród tak jak z pierwszą córką (tydzień przed terminem), tu liczyłam nawet szybciej, i te 2 tygodnie chodziłam taka wkurzona, czułam się jak hipopotam i miałam wszystkiego dosyć 😅
Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
To bywa różnie. Ja miałam siły i Energii za dwóch. Jednego dnia skakałam po lesie zbierając grzyby, a drugiego okazało się, że mam leżeć i się oszczędzać bo dziecko nisko położone i napiera na szyjkę choc nic na to nie wskazywało wcześniej. Całe szczęście, że wtedy już mialam wszystko porobione bo w pierwszej ciąży to wariowałam i skończyłam wszystko przed 30 tygodniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehh, w takim razie jeszcze pomyślę Na razie bardziej skłaniam się ku wcześniejszym porządkom, póki dobrze się czuję; w razie czego potem "dosprzątam" jeśli samopoczucie pozwoli. Generalnie zabieram się do tych porządków jak pies do jeża, bo sprzątanie to moja zmora i bardzo nie lubię tego robić. Dużo bardziej wolę gotowanie, pieczenie i ogólne pichcenie. Wiem, że mój mały perfekcjonizm nie pozwoli mi na sprzątnięcie "z grubsza", lecz dokładnie - to też nie zachęca
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 08:32   #482
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Widzę, że u was sporo się dzieje Ja na szczęście jestem zdrowa, ale tak naprawdę nie mam za bardzo gdzie się zaziębić - jestem na l4, a w domu jest jeszcze tylko mąż. Aczkolwiek czasem jak wyjdę na zewnątrz, to wiatr i pogoda potrafią nieźle przymrozić

Czekają mnie i męża generalne porządki i najchętniej posprzątałabym bliżej wiosny, tj. np. w lutym. Zastanawiam się jednak, czy jest duże prawdopodobieństwo złego samopoczucia w 3 trymestrze? Nie wiem kompletnie czego się spodziewać tak w praktyce i czy dam radę wtedy ogarnąć porządki. Bo z kolei jakbym wzięła się za to teraz, to do kwietnia pewnie będzie trzeba powtórzyć sprzątanie - chciałabym żeby było czysto gdy maluszek przyjdzie na świat.
Mnie też czekają porządki, przede wszystkim muszę wygospodarować jakąś szafę dla maluszka więc dużo rzeczy będę przenosić z jednego miejsca na drugie
W pierwszym trymestrze czułam się strasznie więc nawet o tym nie myślałam.. Mówili, że w drugim wróci energia i nie będę w ogóle czuć, że jestem w ciąży.. No cóż, jestem w 18 tygodniu i nadal zero chęci na sprzątanie. Oczywiście sprzątam na bieżąco, ale nie mam sił na większe porządki więc już się martwię jaki będzie 3 trymestr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 09:20   #483
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Ehh, w takim razie jeszcze pomyślę Na razie bardziej skłaniam się ku wcześniejszym porządkom, póki dobrze się czuję; w razie czego potem "dosprzątam" jeśli samopoczucie pozwoli. Generalnie zabieram się do tych porządków jak pies do jeża, bo sprzątanie to moja zmora i bardzo nie lubię tego robić. Dużo bardziej wolę gotowanie, pieczenie i ogólne pichcenie. Wiem, że mój mały perfekcjonizm nie pozwoli mi na sprzątnięcie "z grubsza", lecz dokładnie - to też nie zachęca

Haha to nastaw się na jeden wielki zawód jak już bobas będzie na świecie. perfekcjonizm i dziecko nie idą w parze, chyba że trafi ci się łaskawy egzemplarz od 5 lat mam rzeczy do sprzedania na olx, garaż do ogarnięcia itp itd - zawsze jak już mam zasoby żeby się za to zabrać to kończą się w połowie zadania i nigdy nie da się porządnie tego zrobić jak by się chciało! To tak frustrujące ale życze Ci aby to wyglądało korzystniej u Ciebie na pewno bez dziecka nawet z brzuchem ogromnym jest łatwiej robić cokolwiek niż z dzieckiem :p
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 10:37   #484
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Dzień dobry dziewczyny. My od rana byliśmy z rodzinką na basenie, spotkałam koleżankę z pracy i pytała czy na pewno jestem w ciąży 🙈 A mi się wydaje, że brzuch mam już bardzo duży 🙈

Mnie też czeka reorganizacja szafy 🙈 Wszystkie rzeczy z komody młodszej córki w naszej sypialni muszę jakoś upchnąć do szafy starszej, a komodę zagospodarować dla maluszka Ale to dopiero jak zacznę kompletować wyprawkę, a planuję od nowego roku zacząć, w międzyczasie będę miała jeszcze jedną wizytę i chce mieć pewność co do płci 😬 Koleżanka o której pisałam odłoży mi wszystkie białe i szare ciuszki.

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez pequenininha Pokaż wiadomość
Haha to nastaw się na jeden wielki zawód jak już bobas będzie na świecie. perfekcjonizm i dziecko nie idą w parze, chyba że trafi ci się łaskawy egzemplarz od 5 lat mam rzeczy do sprzedania na olx, garaż do ogarnięcia itp itd - zawsze jak już mam zasoby żeby się za to zabrać to kończą się w połowie zadania i nigdy nie da się porządnie tego zrobić jak by się chciało! To tak frustrujące ale życze Ci aby to wyglądało korzystniej u Ciebie na pewno bez dziecka nawet z brzuchem ogromnym jest łatwiej robić cokolwiek niż z dzieckiem :p
Ja odkąd jestem w domu to staram się, żeby dom był w miarę ogarnięty i obiad gotowy do powrotu męża z pracy Ale i tak mam wrażenie, że chodzę tylko za dziewczynkami przekładam z miejsca na miejsce 😅 Mi się akurat trafiły takie egzemplarze, że łatwo mi ogarnąć z grubsza mieszkanie, szczególnie odkąd młodsza się zrobiła taka "rozumna" i dogadują się ze starszą na tyle, że potrafią się ładnie bawić bez mojej interwencji co chwila. A starsza jest do tego bardzo opiekuńcza, więc nie boję się że zrobią sobie krzywdę
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 10:53   #485
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny. My od rana byliśmy z rodzinką na basenie, spotkałam koleżankę z pracy i pytała czy na pewno jestem w ciąży A mi się wydaje, że brzuch mam już bardzo duży

Mnie też czeka reorganizacja szafy Wszystkie rzeczy z komody młodszej córki w naszej sypialni muszę jakoś upchnąć do szafy starszej, a komodę zagospodarować dla maluszka Ale to dopiero jak zacznę kompletować wyprawkę, a planuję od nowego roku zacząć, w międzyczasie będę miała jeszcze jedną wizytę i chce mieć pewność co do płci Koleżanka o której pisałam odłoży mi wszystkie białe i szare ciuszki.

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



Ja odkąd jestem w domu to staram się, żeby dom był w miarę ogarnięty i obiad gotowy do powrotu męża z pracy Ale i tak mam wrażenie, że chodzę tylko za dziewczynkami przekładam z miejsca na miejsce Mi się akurat trafiły takie egzemplarze, że łatwo mi ogarnąć z grubsza mieszkanie, szczególnie odkąd młodsza się zrobiła taka "rozumna" i dogadują się ze starszą na tyle, że potrafią się ładnie bawić bez mojej interwencji co chwila. A starsza jest do tego bardzo opiekuńcza, więc nie boję się że zrobią sobie krzywdę

Zazdro! Mówiłam już że zawsze chciałam mieć córkę?!
Moje starsze niby rozumne a młodsze nawet umie się samo bawić ale to nie przeszkadza w stu aferkach na dzień i ciągłym krzyku (no bo jak się klocki nie chcą połączyć to jak tu nie wyć prawda?)
I w zdrowiu nawet dom był w miarę ogarnięty (nie licząc garażu itp) o ile nie chodziłam do pracy. A jak dwójką trafiała do placówek to aż lśnił! Ale do 16 tylko oczywiście
A za te 15 lat pewnie zatęsknię za takim stanem rzeczy ;-)
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-20, 15:19   #486
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez pequenininha Pokaż wiadomość
Zazdro! Mówiłam już że zawsze chciałam mieć córkę?!
Moje starsze niby rozumne a młodsze nawet umie się samo bawić ale to nie przeszkadza w stu aferkach na dzień i ciągłym krzyku (no bo jak się klocki nie chcą połączyć to jak tu nie wyć prawda?)
I w zdrowiu nawet dom był w miarę ogarnięty (nie licząc garażu itp) o ile nie chodziłam do pracy. A jak dwójką trafiała do placówek to aż lśnił! Ale do 16 tylko oczywiście
A za te 15 lat pewnie zatęsknię za takim stanem rzeczy ;-)
Coś czytałam 😂
A to moja młodsza potrafi się sama bawić, lubi układać wieże z klocków, burzyć i tak w kółko 🙈 Lubi się też bawić domkiem dla lalek i drewnianą kuchnią. Raczej nie ogarnia ich głównego przeznaczenia, ale coś tam poprzestawia, tu coś włoży, tam wyciągnie i tak jej czas mija. Tam się najczęściej bawi z siostrą też, albo starsza jest mamą a ona córką i robi wszystko co jej strasza powie 😂 I starsza uwielbia rysować, malować, itp. więc młodsza też się stara coś tam tworzyć 😂 A kiedyś też się denerwowała jak coś nie wychodziło, ale teraz przyjdzie i wytłumaczy o co jej chodzi. Generalnie odkąd zaczęła mówić, kleić krótkie zdania to jest o wiele łatwiej. No nie mogę narzekać na moje dziewczynki, chociaż wiadomo też mają swoje za uszami
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-21, 11:56   #487
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Coś czytałam
A to moja młodsza potrafi się sama bawić, lubi układać wieże z klocków, burzyć i tak w kółko Lubi się też bawić domkiem dla lalek i drewnianą kuchnią. Raczej nie ogarnia ich głównego przeznaczenia, ale coś tam poprzestawia, tu coś włoży, tam wyciągnie i tak jej czas mija. Tam się najczęściej bawi z siostrą też, albo starsza jest mamą a ona córką i robi wszystko co jej strasza powie I starsza uwielbia rysować, malować, itp. więc młodsza też się stara coś tam tworzyć A kiedyś też się denerwowała jak coś nie wychodziło, ale teraz przyjdzie i wytłumaczy o co jej chodzi. Generalnie odkąd zaczęła mówić, kleić krótkie zdania to jest o wiele łatwiej. No nie mogę narzekać na moje dziewczynki, chociaż wiadomo też mają swoje za uszami

Mam nadzieję że jak młodsze będzie mówić bardziej to będzie łatwiej chociaż jak patrzę na starszaka to nie jestem taka pewna...
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-11-22, 07:35   #488
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Moj synek to zależy jaki dzień jednego dnia będzie zajmował się sam sobą, układał wieże, puzzle, klocki, rysował, bawił się domkiem czy autami, a drugiego będzie marudził na każde niepowodzenie i muszę przy nim non stop siedzieć by uniknąć afer. Mimo wszystko jest bardzo grzeczny I nie mogę narzekać, więc aż się boję jakie będzie drugie niestety myśl o lśniącym domu puściłam w niepamięć i poczekam, aż dzieci podrosną, a psy przestaną znosić piach w łapach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 08:20   #489
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Witam się w nowym tygodniu Starsza odprawiona do przedszkola, chociaż niechętnie poszła.

Moje obie dziewczynki szybko zaczęły mówić, mam porównanie pracując na co dzień z dziećmi. Młodsza skończy 2 lata w lutym, a już się ładnie komunikuje, wiadomo przeważają pojedyncze słowa, ale krótkie zdania już tworzy typu "Gdzie jest ...?" albo "To jest ...". Ktoś z zewnątrz może jej nie rozumieć, ale my rozumiemy wszystko Starsza zaczęła w podobnym wieku.

Ciekawa jestem jak zareaguje na maleństwo. O starszą się nie boję, bo już raz to przeżywała i rozumie dużo, a młodsza to taki przytulas mały, może być zazdrość 🙈
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 12:46   #490
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Synek tez rozgadany, a z dnia na dzień trajkocze coraz więcej.

Dzis mam wizytę, mam nadzieję, że Dzidzia będzie współpracować i w końcu poznamy plec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 16:12   #491
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Bobas waży 254 g, wszystko jest idealnie. Na 99% dziewczynka 🥰 wymiary dziecka, położenie, łożysko, szyjka super. Jedynie na ten moment wychodzi, że będzie "normalnej" wagi, a jeśli urodzi się jak synek w 37 tygodniu to mogę spodziewać się, że będzie miała około 2500g, więc olbrzyma mieć nie będziemy ale to jeszcze wiadomo może się zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-22, 16:45   #492
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Bobas waży 254 g, wszystko jest idealnie. Na 99% dziewczynka 🥰 wymiary dziecka, położenie, łożysko, szyjka super. Jedynie na ten moment wychodzi, że będzie "normalnej" wagi, a jeśli urodzi się jak synek w 37 tygodniu to mogę spodziewać się, że będzie miała około 2500g, więc olbrzyma mieć nie będziemy ale to jeszcze wiadomo może się zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cudownie ogromnie Ci gratuluję dziewczynki! Sama bardzo chciałam ale już tak przywykłam do myśli że to będzie syn że jakby coś się zmieniło to bym była niezadowolona Myślałaś już o imieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 18:02   #493
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Bobas waży 254 g, wszystko jest idealnie. Na 99% dziewczynka 🥰 wymiary dziecka, położenie, łożysko, szyjka super. Jedynie na ten moment wychodzi, że będzie "normalnej" wagi, a jeśli urodzi się jak synek w 37 tygodniu to mogę spodziewać się, że będzie miała około 2500g, więc olbrzyma mieć nie będziemy ale to jeszcze wiadomo może się zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje! 😍 A czemu myślisz, że możesz urodzić wcześniej? Z synkiem się sama zaczęła akcja w 37 tygodniu?
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 18:21   #494
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

[1=f4dc90dff2e2b615c19266a 8122ebdaa1aaf3285_639bb50 290b9a;89007308]Cudownie ogromnie Ci gratuluję dziewczynki! Sama bardzo chciałam ale już tak przywykłam do myśli że to będzie syn że jakby coś się zmieniło to bym była niezadowolona Myślałaś już o imieniu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

My tak mieliśmy w pierwszej ciąży. Na początku chcieliśmy córeczkę, ale jak się dowiedzieliśmy, że chlopiec to nie mogłam już później myśleć inaczej i z resztą nadal uważam, że chłopcy są cudowni!

Będzie Lilianna

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Gratulacje! A czemu myślisz, że możesz urodzić wcześniej? Z synkiem się sama zaczęła akcja w 37 tygodniu?
Tak, z synkiem miałam zagrożenie porodem jakoś od 35 tygodnia I finalnie urodziłam 37+6. Bardzo nisko położony i teraz jest podobnie, wiec widocznie taka moja uroda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 18:30   #495
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

gosiulam185 - gratuluję dziewczynki, dobrze że wszystko u Was w porządku
U nas też będzie Lilianna, ale czekamy na drugie prenatalne żeby mieć 100% pewności, że nic nie wyrosło

Mój poniedziałek zaczął się średnio.. W pracy rano oznajmiłam koleżankom, że w przyszłym tyg chyba zrobię sobie urlop bo ostatnio za bardzo stresuję się pracą, potem wracam do domu i boli mnie brzuch i głowa.. Jedna koleżanka tak szyderczo się uśmiechnęła i ciągle podkreślała, że ona pracowała do samego porodu, i w pewnym momencie aż poczułam się winna że chcę sobie zrobić kilka dni wolnego...
Człowiek się stara, martwi żeby nie obarczyć za bardzo swoimi obowiązkami innych a tu zero zrozumienia, brak słów

Ale już mi przeszło, niech gadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 18:48   #496
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
My tak mieliśmy w pierwszej ciąży. Na początku chcieliśmy córeczkę, ale jak się dowiedzieliśmy, że chlopiec to nie mogłam już później myśleć inaczej i z resztą nadal uważam, że chłopcy są cudowni!

Będzie Lilianna

Tak, z synkiem miałam zagrożenie porodem jakoś od 35 tygodnia I finalnie urodziłam 37+6. Bardzo nisko położony i teraz jest podobnie, wiec widocznie taka moja uroda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
gosiulam185 - gratuluję dziewczynki, dobrze że wszystko u Was w porządku
U nas też będzie Lilianna, ale czekamy na drugie prenatalne żeby mieć 100% pewności, że nic nie wyrosło

Mój poniedziałek zaczął się średnio.. W pracy rano oznajmiłam koleżankom, że w przyszłym tyg chyba zrobię sobie urlop bo ostatnio za bardzo stresuję się pracą, potem wracam do domu i boli mnie brzuch i głowa.. Jedna koleżanka tak szyderczo się uśmiechnęła i ciągle podkreślała, że ona pracowała do samego porodu, i w pewnym momencie aż poczułam się winna że chcę sobie zrobić kilka dni wolnego...
Człowiek się stara, martwi żeby nie obarczyć za bardzo swoimi obowiązkami innych a tu zero zrozumienia, brak słów

Ale już mi przeszło, niech gadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehh daj spokój, nie przejmuj się głupim gadaniem... Teściowa też mi ciągle powtarzała, że ona rano jeszcze w pracy była, a po pracy na porodówkę jechała. Nie wiem czy takim gadaniem chcą nam dowalić czy same siebie dowartościować 🤦
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 19:27   #497
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
gosiulam185 - gratuluję dziewczynki, dobrze że wszystko u Was w porządku
U nas też będzie Lilianna, ale czekamy na drugie prenatalne żeby mieć 100% pewności, że nic nie wyrosło

Mój poniedziałek zaczął się średnio.. W pracy rano oznajmiłam koleżankom, że w przyszłym tyg chyba zrobię sobie urlop bo ostatnio za bardzo stresuję się pracą, potem wracam do domu i boli mnie brzuch i głowa.. Jedna koleżanka tak szyderczo się uśmiechnęła i ciągle podkreślała, że ona pracowała do samego porodu, i w pewnym momencie aż poczułam się winna że chcę sobie zrobić kilka dni wolnego...
Człowiek się stara, martwi żeby nie obarczyć za bardzo swoimi obowiązkami innych a tu zero zrozumienia, brak słów

Ale już mi przeszło, niech gadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mi życiowe osiągnięcie - chodzić do pracy aż do samego porodu. Niecierpię takich głupich przechwałek. Jeżeli jakaś kobieta czuję się w 9 miesiącu na tyle dobrze żeby nadal pracować to okej ale zarzynać się żeby coś udowodnić? W sumie nawet nie wiadomo co. Jak źle się czujesz albo poprostu nie masz siły to zostań w domku. Koleżankami i głupimi uwagami się nie przejmuj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-22, 19:42   #498
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Bobas waży 254 g, wszystko jest idealnie. Na 99% dziewczynka wymiary dziecka, położenie, łożysko, szyjka super. Jedynie na ten moment wychodzi, że będzie "normalnej" wagi, a jeśli urodzi się jak synek w 37 tygodniu to mogę spodziewać się, że będzie miała około 2500g, więc olbrzyma mieć nie będziemy ale to jeszcze wiadomo może się zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratulacje! Może jednak urodzisz w terminie chociaż u mnie też terminowość w obu ciążach była podobna - oboje przeterminowani

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
gosiulam185 - gratuluję dziewczynki, dobrze że wszystko u Was w porządku
U nas też będzie Lilianna, ale czekamy na drugie prenatalne żeby mieć 100% pewności, że nic nie wyrosło

Mój poniedziałek zaczął się średnio.. W pracy rano oznajmiłam koleżankom, że w przyszłym tyg chyba zrobię sobie urlop bo ostatnio za bardzo stresuję się pracą, potem wracam do domu i boli mnie brzuch i głowa.. Jedna koleżanka tak szyderczo się uśmiechnęła i ciągle podkreślała, że ona pracowała do samego porodu, i w pewnym momencie aż poczułam się winna że chcę sobie zrobić kilka dni wolnego...
Człowiek się stara, martwi żeby nie obarczyć za bardzo swoimi obowiązkami innych a tu zero zrozumienia, brak słów

Ale już mi przeszło, niech gadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kompletnie się tym nie przejmuj. Masz ubezpieczenie za które płacisz ogromne składki i masz prawo do zwrotu z inwestycji. To ty z nich się powinnaś śmiać ze maja problem z tym że ktoś korzysta ze swoich praw. Ale wiem że łatwo mówić - w pierwszej ciąży też miałam wyrzuty sumienia mimo że źle się czułam i pracowałam do ok polowy ciąży. Trochę dłużej nawet. Nie dostałam żadnych słów uznania z tego tytułu (chodziło o dokończenie projektu). Podobnych sytuacji z brakiem docenienia bylo potem jeszcze kilka co pozwoliło mi na radosne korzystanie ze zwolnienia bez skrupułów w drugiej ciąży. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać jak to mówią... Coś się jednak zmieniło i teraz w trzeciej ciąży aż mnie zachęcali do tego aby zwolnić i cytuje "kup sobie amazon prime bo jest promocja, obejrzyj sobie coś..."
A więc uszy do góry! Ty i bobas jesteście najważniejsi a nie dasy współpracowników
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 07:02   #499
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
gosiulam185 - gratuluję dziewczynki, dobrze że wszystko u Was w porządku
U nas też będzie Lilianna, ale czekamy na drugie prenatalne żeby mieć 100% pewności, że nic nie wyrosło

Mój poniedziałek zaczął się średnio.. W pracy rano oznajmiłam koleżankom, że w przyszłym tyg chyba zrobię sobie urlop bo ostatnio za bardzo stresuję się pracą, potem wracam do domu i boli mnie brzuch i głowa.. Jedna koleżanka tak szyderczo się uśmiechnęła i ciągle podkreślała, że ona pracowała do samego porodu, i w pewnym momencie aż poczułam się winna że chcę sobie zrobić kilka dni wolnego...
Człowiek się stara, martwi żeby nie obarczyć za bardzo swoimi obowiązkami innych a tu zero zrozumienia, brak słów

Ale już mi przeszło, niech gadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aj nie przejmuj się jak ktoś chce pracować do końca, żeby udowodnić nie wiadomo co to niech sobie pracuje. Urlop i odpoczynek jak najbardziej Ci się należy i nic nikomu do tego

Pytałyście czy pracujemy. Ja nie pracuje, bo umowa kończyła mi się na macierzyńskim i przez redukcję etatów mi jej nie przedłużyli. Wtedy podjęliśmy decyzję, że staramy się właśnie o 3 dziecko. Bo jak bym poszła do nowej pracy, to już bym chciała odpuścić zachodzenie w ciążę na zawsze w pierwszej ciąży pracowałam do jakoś 5 miesiąca, później poszłam na zwolnienia głównie ze względu na rwe kulszową, a później już przez covid gin mnie nie puścił do pracy, ze względu na pracę z klientem 🤷☠♀️ ależ mogłam sobie odpoczywać, bo starszy syn miał już 9 lat więc luzik totalny, w tej ciąży i z jeszcze maluchem w domu czasem wolałabym iść do pracy 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-11-23, 10:13   #500
Zenon104
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Bobas waży 254 g, wszystko jest idealnie. Na 99% dziewczynka 🥰 wymiary dziecka, położenie, łożysko, szyjka super. Jedynie na ten moment wychodzi, że będzie "normalnej" wagi, a jeśli urodzi się jak synek w 37 tygodniu to mogę spodziewać się, że będzie miała około 2500g, więc olbrzyma mieć nie będziemy ale to jeszcze wiadomo może się zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
który masz dokładnie tydzień?
Mierzyli Ci szyjke? U mnie lekarz się śmieje, że mam szyjke na pół metra

Cytat:
Napisane przez paninowakowa Pokaż wiadomość
gosiulam185 - gratuluję dziewczynki, dobrze że wszystko u Was w porządku
U nas też będzie Lilianna, ale czekamy na drugie prenatalne żeby mieć 100% pewności, że nic nie wyrosło

Mój poniedziałek zaczął się średnio.. W pracy rano oznajmiłam koleżankom, że w przyszłym tyg chyba zrobię sobie urlop bo ostatnio za bardzo stresuję się pracą, potem wracam do domu i boli mnie brzuch i głowa.. Jedna koleżanka tak szyderczo się uśmiechnęła i ciągle podkreślała, że ona pracowała do samego porodu, i w pewnym momencie aż poczułam się winna że chcę sobie zrobić kilka dni wolnego...
Człowiek się stara, martwi żeby nie obarczyć za bardzo swoimi obowiązkami innych a tu zero zrozumienia, brak słów

Ale już mi przeszło, niech gadają

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olać takich, szkoda że na porodówce jej się nie udało jeszcze popracować Ja miałam pracować do końca listopada a mam ciężką pracę fizyczna. Dobrze, że tak się ułożyło że już prawie dwa miesiące na zwolnieniu jestem bo w zakładzie pogrom covida i zmiana szefostwa, więc spore jazdy.

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Rozumiem



Ehh daj spokój, nie przejmuj się głupim gadaniem... Teściowa też mi ciągle powtarzała, że ona rano jeszcze w pracy była, a po pracy na porodówkę jechała. Nie wiem czy takim gadaniem chcą nam dowalić czy same siebie dowartościować 🤦
O takkkk, moja mi powtarzała że ona w polu zasuwala do porodu a po połogu wróciła od razu do pracy.



Hej ja się rozchorowałam, wczoraj gorączka do 38.5, bóle mięśni i gardla, plus kaszel w nocy. Dobrze ze mała kopie od rana , inaczej był osiwiała że stresu
Zenon104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 10:23   #501
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Ja byłam pewna, że przenoszę, bo moja mama miała obie ciąże wywoływane 10 dni po terminie chyba. Dlatego byłam bardzo zaskoczona jak starsza postanowiła wyjść tydzień przed terminem. Nie nastawiałam się na wcześniejszy poród dlatego nie czułam tej frustracji, że nic się nie dzieje, tak jak w drugiej ciąży kiedy mała czekała równo do terminu 🙈 Teraz pozostało mi przenosić chyba
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 10:29   #502
Zenon104
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Ja urodziłam cała trójke prawie w terminie : 40+1, 39+6 i 39+5
Zenon104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 13:47   #503
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

A mierzą Wam lekarze szyjkę na wizytach? Mój nigdy nie mierzył, tylko "ręcznie" 😅 Ale na ostatniej wizycie zmierzył na usg i wyszło trochę ponad 4 cm, mówił że idealna długość.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Zenon104 Pokaż wiadomość
Ja urodziłam cała trójke prawie w terminie : 40+1, 39+6 i 39+5
To fajnie, wiesz czego się spodziewać
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 13:55   #504
Zenon104
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 76
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
A mierzą Wam lekarze szyjkę na wizytach? Mój nigdy nie mierzył, tylko "ręcznie" 😅 Ale na ostatniej wizycie zmierzył na usg i wyszło trochę ponad 4 cm, mówił że idealna długość.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------



To fajnie, wiesz czego się spodziewać
Ja mam 4.2 cm, lekarz mi zmierzył na polowkowych
Zenon104 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 14:03   #505
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Zenon104 Pokaż wiadomość
który masz dokładnie tydzień?
Mierzyli Ci szyjke? U mnie lekarz się śmieje, że mam szyjke na pół metra



Olać takich, szkoda że na porodówce jej się nie udało jeszcze popracować Ja miałam pracować do końca listopada a mam ciężką pracę fizyczna. Dobrze, że tak się ułożyło że już prawie dwa miesiące na zwolnieniu jestem bo w zakładzie pogrom covida i zmiana szefostwa, więc spore jazdy.



O takkkk, moja mi powtarzała że ona w polu zasuwala do porodu a po połogu wróciła od razu do pracy.



Hej ja się rozchorowałam, wczoraj gorączka do 38.5, bóle mięśni i gardla, plus kaszel w nocy. Dobrze ze mała kopie od rana , inaczej był osiwiała że stresu
Dzis 20+1. Szyjka powiedział, że jest idealna 4.1 cm. A u ciebie ile ma, że tak stwierdził?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 14:50   #506
pequenininha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Nie wiem czy sobie mierzy. Wiem że jakby coś było nie tak to by mi powiedział

Zdrówka dziewczyny. My się powoli wygrzebujemy z choroby. Starszaka zawiozłam na test po tygodniu bo nie wierzę jak może nie złapać covida jak cała nasza 3 jest chora :p jakiś cyborg odpornościowy :p
pequenininha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 16:29   #507
paninowakowa
Zakorzenienie
 
Avatar paninowakowa
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3 729
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Dzięki dziewczyny za słowa wsparcia, macie rację, mam gdzieś głupie gadanie koleżanki

Dziś miałam rozmowę z szefem i powiedziałam że w przyszłym tyg wybiorę sobie urlop, szef nie ma z tym najmniejszego problemu, kazał mi się oszczędzać. Od początku ciąży ciągle mi powtarza, że mam o siebie dbać i podporządkować pracę pod swoje możliwości

Chyba zaczynam czuć ruchy małej, takie bąbelki w brzuchu 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
paninowakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-23, 17:14   #508
Manka157
Raczkowanie
 
Avatar Manka157
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 340
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
A mierzą Wam lekarze szyjkę na wizytach? Mój nigdy nie mierzył, tylko "ręcznie" Ale na ostatniej wizycie zmierzył na usg i wyszło trochę ponad 4 cm, mówił że idealna długość.

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------



To fajnie, wiesz czego się spodziewać
Mi dzisiaj mierzyła, 4,3 cm także też długa.

Po wizycie wszystko ok dzieciak skakał jak oszalały, ciężko było go złapać. Glinka próbowała dojrzeć co ma między nogami ale się nie udało, niestety ale słaby sprzęt robi swoje. No ale 10 grudnia połówkowe, więc pewnie wtedy się dowiem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Manka157 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-24, 16:04   #509
felliciti
Wtajemniczenie
 
Avatar felliciti
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 415
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez Manka157 Pokaż wiadomość
Mi dzisiaj mierzyła, 4,3 cm także też długa.

Po wizycie wszystko ok dzieciak skakał jak oszalały, ciężko było go złapać. Glinka próbowała dojrzeć co ma między nogami ale się nie udało, niestety ale słaby sprzęt robi swoje. No ale 10 grudnia połówkowe, więc pewnie wtedy się dowiem .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najważniejsze, że wszystko ok

Zrobiłam badania na własną rękę. Hemoglobina powyżej 12, także chyba dobrze, a o to się najbardziej martwiłam. Reszta też w normie.
__________________
Look, if you had one shot, or one opportunity
To seize everything you ever wanted in one moment
Would you capture it? Or just let it slip?
felliciti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 07:46   #510
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 487
Dot.: Mamusie kwietniowe 2022

Cytat:
Napisane przez felliciti Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że wszystko ok

Zrobiłam badania na własną rękę. Hemoglobina powyżej 12, także chyba dobrze, a o to się najbardziej martwiłam. Reszta też w normie.
Błagam napisz co robisz że masz taka hemoglobinę Ja od początku ciąży mam za niską i nawet przyjmowanie żelaza nie pomaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f4dc90dff2e2b615c19266a8122ebdaa1aaf3285_639bb50290b9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-29 21:05:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.