świadomość zdrady w malzenstwie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-08, 15:39   #1
magdasz1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15

świadomość zdrady w malzenstwie


Zastanawiam się co powoduje, że żona nie decyduje się odejsc od męża mimo, że wie, że on ją zdradza/ zdradzał. Rozumiem, że raz komuś może "powinąć się noga", ale co jeśli on mimo obietnicy poprawy dalej ją oszukuje i za jej plecami spotyka się z kimś innym? Myślicie, że taka żona wierzy w tę poprawę i ufa mu, że jest jej wierny? A jeśli dalej ma podejrzenia (bo pewnie ma - chyba nie da się tego pozbyć) to po co z nim jest? Jakie mogą być powody trwania w takim związku? Miłość? Dzieci? Kredyt?
Ja osobiscie bym już takiej osobie nie uwierzyła i gdybym wiedziała, że ktoś mnie zdradzał przez długi czas to nie mogłabym z nim być.
magdasz1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 16:19   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

ludzi z podejście "pije, bije zdradza? nie ważne, ważne, że jest chłop w domu" jeszcze istnieją i takie oto tego skutki, pomijam, że pokolenie "naszych" rodziców często powtarza młodym mężatkom - "oj tam zdradził Cię? nie świruj, Twój ojciec też mnie zdradzał a jest wszystko cacy"
niektórym nie chce się kogoś szukać (bo np. i tak nie kochają męża i jakoś im bez różnicy czy zdradza czy nie - ot wygodniej się żyje we dwójkę niż w pojedynkę)
inni kierują się błędnie rozumianym "dobrem" dzieci
jeszcze inne same mają kochanków na boku

różnie bywa
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 17:03   #3
Kajmakowe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 12
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

Wydaje mi się, że zdradę można wybaczyć, ale to zależy od wielu czynników. Czasem w długich związkach ludzie już o siebie nie dbają i wtedy może pojawić się pokusa. Nie pochwalam zdrad, ale nie wszystko jest czarne lub białe. Ważne, czy ten który zdradził próbuje odbudować zaufanie. Nie można tolerować powtarzających się zdrad. Nawet jeżeli jest rodzina, dzieci, kredyt to nie takie dramaty świat widział, jeżeli partner ma nas zacząć szanować trzeba pokazać mu powagę sytuacji i np. wyprowadzić się lub kazać mu się wyprowadzić. Jeżeli wróci z podkulonym ogonem to należy zrobić rachunek sumienia, czy i my jesteśmy okej i czy kochamy tą osobę oraz czy jej skrucha jest prawdziwa. Czasem w życiu błądzimy.
Kajmakowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 17:14   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

Wydaje mi sie, ze czesto wygrywa tzw. "dobro dzieci".

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 17:20   #5
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

i "sama sobie nie poradzę"
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 17:26   #6
_Jinx_
Rozeznanie
 
Avatar _Jinx_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 593
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

Czasem to, że mąż/żona sypia z innymi nie stanowi aż tak wielkiego problemu. Niektórzy mogą mieć do tego dużo większy dystans, wierność seksualna nie jest dla nich jakoś mocno ważna.
_Jinx_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 18:18   #7
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

miałam w domu rodzinnym dokładnie taką sytuację. Po wielu latach mama zapytana, czemu nie odeszła od ojca i nie układała sobie życia na nowo odpowiedziała, że poważnie traktuje przysięgę małżeńską i trzeba było naprawić związek a nie odchodzić. Pociągnięta za język przyznała też, że w dużej mierze chodziło o nas- dzieciaki (jedno wówczas pełnoletnie, ja zbliżająca się do pełnoletności i jedno w wieku wczesnoszkolnym) ale także o finanse.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-08, 20:13   #8
magdasz1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 15
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

Cytat:
Napisane przez _Jinx_ Pokaż wiadomość
Czasem to, że mąż/żona sypia z innymi nie stanowi aż tak wielkiego problemu. Niektórzy mogą mieć do tego dużo większy dystans, wierność seksualna nie jest dla nich jakoś mocno ważna.
faktycznie, ale bardziej chodzi mi o sytuacje, gdzie jednak wierność jest pojmowana "klasycznie" i zdrada jest problemem dla zdradzanej- czyli nie akceptuje tego, wkurza się, jest smutna itp.
Jeśli komuś jest obojętne to wiadomo, że inna sprawa.

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez kisielova Pokaż wiadomość
miałam w domu rodzinnym dokładnie taką sytuację. Po wielu latach mama zapytana, czemu nie odeszła od ojca i nie układała sobie życia na nowo odpowiedziała, że poważnie traktuje przysięgę małżeńską i trzeba było naprawić związek a nie odchodzić. Pociągnięta za język przyznała też, że w dużej mierze chodziło o nas- dzieciaki (jedno wówczas pełnoletnie, ja zbliżająca się do pełnoletności i jedno w wieku wczesnoszkolnym) ale także o finanse.
Ciekawe to, co piszesz. Ja znam podobną sytuację, ale w mlodszym wieku- czyli nie rodzice tylko osoby ok.35 r.ż. Zastanawiam się czy takie mlodsze osoby też mogą mieć takie poglądy jak te, które opisałaś powyżej. Twoja mama dalej jest z tatą czy w końcu się rozstali?

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Kajmakowe Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że zdradę można wybaczyć, ale to zależy od wielu czynników. Czasem w długich związkach ludzie już o siebie nie dbają i wtedy może pojawić się pokusa. Nie pochwalam zdrad, ale nie wszystko jest czarne lub białe. Ważne, czy ten który zdradził próbuje odbudować zaufanie. Nie można tolerować powtarzających się zdrad. Nawet jeżeli jest rodzina, dzieci, kredyt to nie takie dramaty świat widział, jeżeli partner ma nas zacząć szanować trzeba pokazać mu powagę sytuacji i np. wyprowadzić się lub kazać mu się wyprowadzić. Jeżeli wróci z podkulonym ogonem to należy zrobić rachunek sumienia, czy i my jesteśmy okej i czy kochamy tą osobę oraz czy jej skrucha jest prawdziwa. Czasem w życiu błądzimy.
Rozumiem wybaczyć raz (choć sama bym tego raczej nie zrobiła), ale co z powtarzającymi się romansami? To już ciężko wybaczyć, dajesz komuś drugą szansę a on dalej Cię zawodzi i co wtedy? A jedak wiekszosc zdradzających poprawia się tylko na moment i potem znowu zdradza, tylko lepiej się kamufluje...
magdasz1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 20:56   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

z moich obserwacji:
- kwestie finansowe
- kobieta zaślepiona i mocno zakochana, nie docierają do niej sensowne argumenty
- "dobro dzieci"
- strach przed nieznanym
- chore podejście "a co jak będę sama do końca życia", szczególnie często obserwowane u osób około 30-35 roku życia
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-08, 21:01   #10
peopeo
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 903
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

Cóż, ja żyję w środowisku notorycznie zdradzanych Włoszek. Właściwie to zdrada w małżeństwie jest normalnością. Kobiety wychodzą za mąż by się ustawić, dużą wagę przywiązują do pieniędzy, do zamożności męża i jego rodziny. Po ślubie, jest pięknie póki trwa miłość, potem po pierwszej zdradzie ze strony męża, kończy się małżeństwo z sentymentami a zaczyna chłodna kalkulacja, coś w rodzaju zemsty. Facet nie odchodzi, bo tak mu wygodniej, to taki chłodny układ, ja zdradzam, ty zdradzasz ale pod jednym dachem wychowujemy dzieciaki, dbamy o nie, obchodzimy hucznie rocznice ślubu Dużo jest również takich kobiet, które koncentrują się wyłącznie na teraźniejszości, domu, pracy i dzieciach.
Każda kobieta ustawia sobie życie jak jej wygodniej...
peopeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 12:32   #11
480d4edc1e815c56c16fabf08724cc948bdba6da
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 575
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

Treść usunięta
480d4edc1e815c56c16fabf08724cc948bdba6da jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 07:45   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

Cytat:
Napisane przez magdasz1212 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się co powoduje, że żona nie decyduje się odejsc od męża mimo, że wie, że on ją zdradza/ zdradzał. Rozumiem, że raz komuś może "powinąć się noga", ale co jeśli on mimo obietnicy poprawy dalej ją oszukuje i za jej plecami spotyka się z kimś innym? Myślicie, że taka żona wierzy w tę poprawę i ufa mu, że jest jej wierny? A jeśli dalej ma podejrzenia (bo pewnie ma - chyba nie da się tego pozbyć) to po co z nim jest? Jakie mogą być powody trwania w takim związku? Miłość? Dzieci? Kredyt?
Ja osobiscie bym już takiej osobie nie uwierzyła i gdybym wiedziała, że ktoś mnie zdradzał przez długi czas to nie mogłabym z nim być.
Jedynym sposobem nie bycia podatnym na zjawisko to zapewnienie sobie statusu materialnego i spolecznego w inny sposob niz bedac partnerka swojego partnera.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-11, 08:15   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: świadomość zdrady w malzenstwie

Miłość miłością, zaślepienie zaślepieniem, ale nawet osoby z klapkami na oczach potrafią je zdjąć i nawet po latach odejść (znam kilka takich przypadków).

Kto zostaje mimo wszystko? Ze związków ciągniętych od lat (i na koniec się nie zapowiada), gdzie pan zdradza panią również, a nawet ma dziecko z inną, o czym wszyscy wiedzą, to znam przypadek, gdzie pani lubi z siebie robić męczennicę (mina pt. "życie mnie boli / taka jestem biedna, smutna " praktycznie cały czas). W dodatku jest leniwa jeżeli chodzi o pracę (gdzieś tam pracuje, ale bez entuzjazmu, wiem, że mocno narzekają na nią, z poprzedniej pracy się jej pozbyli przy pierwszej lepszej okazji), więc związek trzyma kasa i fakt, że mąż ma wysoką pozycję społeczną. Pewnie gdzieś tam lata temu było tłumaczenie się dobrem dzieci, ale dzieci już dawno są dorosłe lub prawie dorosłe. Pani zresztą podobno też święta nie jest. Ludzie sobie sami robią bagienko i piekiełko w życiu.

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Jedynym sposobem nie bycia podatnym na zjawisko to zapewnienie sobie statusu materialnego i spolecznego w inny sposob niz bedac partnerka swojego partnera.
Dokładnie.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-01-11 o 08:17
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-11 09:15:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.