Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,18%
Londa - farba profesjonalna 4 1,21%
Alfaparf - farba profesjonalna 83 25,08%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,21%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 33 9,97%
Palette - farba drogeryjna 24 7,25%
Wellaton - farba drogeryjna 13 3,93%
Garnier - farba drogeryjna 46 13,90%
Loreal - farba drogeryjna 45 13,60%
Joanna - farba drogeryjna 22 6,65%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,53%
Londa - farba drogeryjna 5 1,51%
Głosujący: 331. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-21, 05:53   #4501
kaela
Przyczajenie
 
Avatar kaela
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 17
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

hej

moje naturalne włosy są na poziomie 9 (9.2) - perłowy blond. Fryzjerka do tego dodała farbę na poziomie 7 (lub 7.2). Wyszłam szaro-fioletowa..Na szczęście dużo się sprało, ale już mnie korci by je trochę rozjaśnić, tak o ton. Tylko czym? Farby z zerem (10.0) czy opalizujące?
kaela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 09:33   #4502
anjanka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 74
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

hej a ja znowu mam pytanko za 3 tyg ide na rozjaśnianie kolejnych pasemek ,fryzjerka połozyła mi na wcześniejsze rozjaśnione włosy toner wella touch 88/07 i moje pytanie brzmi czy może mi położyć coś jaśniejszego o ton np jakiś piaskowy blond czy musi wtedy całość znowu rozjaśniać ?
anjanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:39   #4503
Boguusia_haha
Przyczajenie
 
Avatar Boguusia_haha
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Lepiej gdyby położyła inną farbę niż znowu rozjaśniała włosy. Mi farby o wiele gorzej chwytają po rozjaśnianiu. Włosy są słabsze i często spiera się kolor a używałam dosyć drogich i dobrych farb. Może to też kwestia włosa. No ja w każdym razie nie jestem zwolenniczką ciągłego rozjaśniania
__________________
86kg -> 83kg -> 80kg
Boguusia_haha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 12:44   #4504
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Moje włosy są na poziomie 6-7. Chciałabym je zafarbować na typowy baby blond, prawie biały. Jaką farbę polecacie?
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 19:18   #4505
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;81884406]Moje włosy są na poziomie 6-7. Chciałabym je zafarbować na typowy baby blond, prawie biały. Jaką farbę polecacie?[/QUOTE]

Poziom 6-7 to za ciemny aby farba zrobić biały blond. Tutaj tylko rozjaśniacz i toner. Od paru lat na biel mam rozjaśnianie i rzerobilam juz wsio.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 20:49   #4506
olivkai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Blond. Pomocy! Rozjaśnianie + farbowanie?

Hej, szukam pomocy na temat rozjaśniania i farbowania blondów. Może i będzie to długi wpis ale żeby przedstawić lepiej sytuacje wolałabym opisać cała moja przygodę z eksperymentowaniem z włosami.

Otóż. Prawie trzy lata temu pierwszy raz postanowiłam rozjaśnić włosy. Swoje mam w kolorze ciemnego sarniego blondu, wpadające w ciemny brąz. Chciałam nałożyć na nie farbę i to zrobiłam, niestety efekt wyszedł straszny. Zostałam ruda.... użyłam wtedy garnier Olia bez amoniaku, nie pamietam numeru, wiem tylko, ze był to jasny blond. Zapłakana poleciałam do sklepu po rozjaśniacz i jeszcze tego samego dnia rozjasnilam je rozjasniaczem z wella kolorem 12/0. Efekt był super.

Następne rozjaśnianie wykonałam rok pózniej, ponieważ podobał mi się taki odrost na blondzie, pasował do mojej urody. Również wszystko poszło gładko, zrobiłam sam odrost tym samym kolorem.

Problem pojawił się gdy już w tym roku we wrześniu chciałam zmienić mój kolor, ponieważ uważałam, ze ten obecny jest zbyt ciepły i żółty(?) lecz fryzjerka odmówiła mi pomocy, powiedziała ze nie rozjaśni mi włosów dwa razy pod rząd.

Chciałabym zaznaczyć, ze myje włosy codziennie, ponieważ zażywam leki po których strasznie przetłuszczają mi się włosy i twarz i na drugi dzień po prostu nie nadają się do niczego i nie ma opcji Mycia ich rzadziej. Dlatego tez chciałam użyć innego rozjasniacza, w innym odcieniu by kolor był bardziej platynowo-perłowy.

Po odmowie fryzjerki stwoerdzilam, ze sama wezmę sprawę w swoje ręce. Rozjasnilam najpierw odrost tym samym rozjasniaczem co miałam całe włosy, a pózniej już całe rozjaśnione - perłowym rozjasniaczem. Efekt wyszedł tragiczny. Włosy były nie dość ze żółte jak żarówka to jeszcze tak zniszczone, ze nje mogłam włożyć w nie palcy by je odgarnąć od twarzy.... włosy uratowała mi maska z Joanny ta która neutralizuje żółty odcień, są miękkie i maja bardziej zgaszony kolor. Od tamtej pory minęło 6 miesięcy, a włosy odrosły mi szybko i chciałabym zrobić coś z odrostem.

Problem tkwi w tym ze włosy od spodu są w okropnym żółto rudym kolorze, na gorze są siwe od tej maski, a inne kosmyki znów normalnie jak po rozjaśniaczu...

jutro idę je obciąć, bo są strasznie spalone i chciałabym coś podziałać. Stad moje pytanie/ chce rozjaśnić odrost tą wellą 12/0. która mam całe włosy i na to nałożyć jakaś ładna farbę w kolorze piaskowego blondu. Wyjdzie mi to? Jaka farbe polecacie? Nie wiem co robić...



+ poleci mi ktoś jakieś MEGA DOBRE serum/ maskę/ odzywke na porost włosów i regenerację? pomocy!!!!
olivkai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 12:21   #4507
tomi861
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Jaka farba do cześciowego rozjasnienia włosów ?

Witam ,
siostra mimo kilku wizyt u fryzjera i wydania sporo pieniędzy nadal nie jest zadowolona ze swoich włosów. Są jak na załączonym foto. Mimo iż wyraźnie chciałaby takie jak ma na drugim zdjęciu Dygant. Stąd moje pytanie. Jak osiągnąć ten rezultat. Czego użyć ? jakich farb/rozjaśniacza ? Czy czacząć od pociemnienia całości a potem jasne pasemka ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (165,9 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg atcktkqTURBXy9lMTViZDgwZGM1NDc0ZWQ2YTlmMDgyZGEwZGZiYzExMy5qcGVnkpUDAM0BTc0NgM0HmJMFzQMyzQHM.jpg (85,1 KB, 64 załadowań)
tomi861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-09, 13:22   #4508
antonowka_4444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Unhappy Blondziaki - Wella Koleston Special Blonde

Hej!

od paru miesięcy męczę się, aby uzyskać idealny kolor swoich włosów - bardzo mi zależy na jasnym, chłodnym blondzie, próbowałam już Welli Koleston 12/61, 12/89 na 6% wodzie, robiłam też mieszankę tych farb z mixem 0/81, natomiast włosy nadal pozostają ciemne (zwłaszcza te pod spodem) i żółtawe

Czy jakaś dobra duszyczka orientuje się i pomoże mi dobrać farbę tak, abym uzyskała jasny, chłodny blond? Czy mogę wymieszać farbę 12/89 lub 12/61 z 9% oxydantem bądź mieszanką 6% z 9%?
Nie chciałabym zrobić siana ze swoich blondziaków.
Czy można podobny efekt ze zdjęcia uzyskać farbą z Welli bez rozjaśniacza, czyli np. na poziomie 10?
Naturalnym moim kolorem jest ciemny blond.

Zdjęcie wymarzonego blondu przesyłam w załączniku.

Buziaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (93,5 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (93,7 KB, 50 załadowań)
antonowka_4444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 15:31   #4509
antonowka_4444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Nikt nie odpowie na moje pytanie?
antonowka_4444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 14:11   #4510
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja kiedy położyłam na swoje 9.3 chłodną mieszankę na 9% uzyskałam właśnie jaki ładny jasny odcień.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-17, 21:17   #4511
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Mam ten sam problem co antonowka_4444. Ostatnio farbowałam włosy wella koleson 12/61 z wodą 9% i niestety nie radzi sobie z odrostami... Na długości, tam gdzie widać kucyk kolor mi się podoba, ale do ucha, czyli tam gdzie włosy nie były traktowane nigdy rozjaśniaczem jest mega rudo, i dla mnie trochę za ciemno.
Nie chcę używać rozjaśniacza bo i tak już mam zniszczone włosy. Co w tej sytuacji? Nic się nie da zrobić, czy może kombinować z 12/89?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.JPG (252,4 KB, 93 załadowań)
__________________
Wymianka
Leora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-20, 22:50   #4512
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Leora Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem co antonowka_4444. Ostatnio farbowałam włosy wella koleson 12/61 z wodą 9% i niestety nie radzi sobie z odrostami... Na długości, tam gdzie widać kucyk kolor mi się podoba, ale do ucha, czyli tam gdzie włosy nie były traktowane nigdy rozjaśniaczem jest mega rudo, i dla mnie trochę za ciemno.
Nie chcę używać rozjaśniacza bo i tak już mam zniszczone włosy. Co w tej sytuacji? Nic się nie da zrobić, czy może kombinować z 12/89?
A mnie się ten kolor podoba, tak naturalnie. Spróbuj na same odrosty położyć wtedy z 12%

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-22, 11:33   #4513
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cześć Mam naturalne włosy w kolorze ciemnego blondu, zdecydowałam się ostatnio na sporą zmianę - jaśniutki blond. Fryzjerka położyła mi rozjaśniacz, potem farbę. Chciałam dość chłodny odcień, ale teraz widzę, że jest aż do przesady. Nawet był momentami lekko siwy, co zaczęło wypłukiwać się przy myciu włosów.
Teraz zastanawiam się, czy mogę jakąś sklepową farbą ocieplić ten kolorek, czy lepiej wrócić za jakiś czas do fryzjerki i tam się w to bawić? Nie zależy mi na wielkiej zmianie, tylko na jakimkolwiek ociepleniu tego koloru, bo on zaczyna wręcz wpadać w platynę, a nie taki miał być efekt
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 01:44   #4514
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Cześć Mam naturalne włosy w kolorze ciemnego blondu, zdecydowałam się ostatnio na sporą zmianę - jaśniutki blond. Fryzjerka położyła mi rozjaśniacz, potem farbę. Chciałam dość chłodny odcień, ale teraz widzę, że jest aż do przesady. Nawet był momentami lekko siwy, co zaczęło wypłukiwać się przy myciu włosów.
Teraz zastanawiam się, czy mogę jakąś sklepową farbą ocieplić ten kolorek, czy lepiej wrócić za jakiś czas do fryzjerki i tam się w to bawić? Nie zależy mi na wielkiej zmianie, tylko na jakimkolwiek ociepleniu tego koloru, bo on zaczyna wręcz wpadać w platynę, a nie taki miał być efekt
Kładz miód na włosy - pięknie nawilża i lekko ociepla kolor. Rumianek także zazolca lekko włosy.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 18:23   #4515
Leora
Rozeznanie
 
Avatar Leora
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 587
GG do Leora
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
A mnie się ten kolor podoba, tak naturalnie. Spróbuj na same odrosty położyć wtedy z 12%

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
Dziękuję Kochana. W sumie też w miarę jestem zadowolona, ale to chyba tak jest z blondami, że zazwyczaj chce się jaśniej/lepiej/chłodniej itp.
Zamówiłam Koleston 12/81 zobaczę czy będzie jakaś różnica, farbuję w tym tygodniu to dam znać. 12% się boję, bo tę wierzchnią warstwę włosów mam dość zniszczoną, łamie mi się, a nie mam takiej wprawy w farbowaniu żeby nie naciapać choć trochę na długości :p
__________________
Wymianka
Leora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 14:57   #4516
Baas
Zakorzenienie
 
Avatar Baas
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 042
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Hej, obecnie mam włosy rozjaśniane, swoje mam takie raczej średni brąz.
Za miesiąc idę do fryzjera, przyciemniać, na trochę ciemniejszy blond. Obecnie szlag mnie już trafia, z tym kolorem, dlatego chciałabym użyć szamponetki.
Mam w domy tę z Joanny. Zastanawiam się, czy nie wykorzystać jej na dniach, ale czy nie zrobi mi czegoś dziwnego na włosach?
Dwa pierwsze zdjęcia to mój obecny kolor, a 3 - to ta szampoonetka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png 1.png (253,5 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: png 2.png (94,8 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg szampon.jpg (132,3 KB, 38 załadowań)
Baas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-10, 17:40   #4517
dolla200
Raczkowanie
 
Avatar dolla200
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Wyjdzie mi z tego naturalny chłodny blond? Bo chce zrobić ombre
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_4581.jpg (117,3 KB, 39 załadowań)
dolla200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-13, 16:20   #4518
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Baas Pokaż wiadomość
Hej, obecnie mam włosy rozjaśniane, swoje mam takie raczej średni brąz.
Za miesiąc idę do fryzjera, przyciemniać, na trochę ciemniejszy blond. Obecnie szlag mnie już trafia, z tym kolorem, dlatego chciałabym użyć szamponetki.
Mam w domy tę z Joanny. Zastanawiam się, czy nie wykorzystać jej na dniach, ale czy nie zrobi mi czegoś dziwnego na włosach?
Dwa pierwsze zdjęcia to mój obecny kolor, a 3 - to ta szampoonetka.
Używam tej szamponetki pomiędzy farbowaniami. Ona nie przyciemnia zbytnio włosów, nadaje taki perłowy odcień, ale z moich włosów szybko się zmywa
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-02, 15:59   #4519
MaryElizabeth67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 3
Farbowanie

Cześć, mam pytanie. Postanowiłam pierwszy raz podarować włosy. Naturalnie mam średni blond i marzyłam o jasnym blondzie z różowym blaskiem. W tym celu kupiłam farbę l'oreal preferencje o odcieniu 8.23. Niestety efekt pojawił się tylko delikatny, i to wyłącznie przy nasadzie głowy. Włosy po długości zyskały blask ale nic więcej. Mam jeszcze farbę tej samej marki ale w kolorze 11.11. Gdyż chciałabym w przyszłości uzyskać taki platynowa chłodny odcień. Myślicie że mogę jej użyć po wcześniejszym farbowania 8.23 skoro nie było po nim efektu. A może skończę wtedy z żółtymi włosami???? Proszę o pomoc
MaryElizabeth67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-15, 07:53   #4520
promyczek2105
Raczkowanie
 
Avatar promyczek2105
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 137
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cześć dziewczyny,od 2 miesięcy jestem posiadaczka blondu na całej długości. Z natury mam dosyć ciemne włosy (poziom 4/5) 2 miesiące temu farbowałam je (po wcześniejszym rozjaśnieniu) alfaparf 11.21 i 11.10 pol na pol i kolor wyszedł taki stalowy siwy, to po kilku myciach się zmyło, jednak nie do końca jestem pewna czy taki kolor włosów współgra z moja uroda tzn mam dosyć blada karnację i jasne oczy ale brwi i odrost wyglądają przy tym kolorze na wręcz czarne, chciałabym spróbować je delikatnie przyciemnić chociaż o ton, gdy w momencie pojawienia się odrostu nie będzie to wyglądało tak zle. Kolor nie jest do końca równomierny ponieważ miałam robione pol roku temu sombre i chciałam dziś spróbować zakupić farbę z loreala preference 9.1 lub 10.21, co poradzicie? Na dole moje włosy na dzień dzisiejszy IMG_1405.jpgIMG_1403.JPG


Mój iPhone tez czasem robi błędy
__________________
M
promyczek2105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-27, 23:32   #4521
ameliiiaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1
Jaka jest najlepsza farba o kolorze zimnego/chłodnego blondu?

Witam! Jeśli temat już się na forum powtórzył to bardzo przepraszam, ale nie mogłam znaleźć :/ Szukam odpowiedzi na pytanie jaka jest najlepsza farba do włosów w kolorze zimnego/chłodnego blondu.

Chodzi mi o trwałość, cenę i jak najmniej zniszczeń Wiem, że dobór koloru zależy od kondycji i odcienia włosów, jednak na ten moment pytam tylko o dobrą farbę w tym kolorze. Bardzo dziękuję za każdą pomoc

(Niżej chciałam wstawić zdjęcie jak definiuje chłodny blond, ale coś nie chciał wizaż ze mną współpracować )
ameliiiaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 18:43   #4522
manncia96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5
Nieudana pigmentacja - zielone włosy. Pomocy!

Witajcie.
Miałam jasny blond, taka 9, końcówki 10. Cały czas wymywała się z nich farba. Postanowiłam pofarbować na naturalny blond. Czytałam sporo o pigmentacji, kiedyś kiedyś ją wykonałam i było w porządku. Nie chciałam zieleni i właśnie dlatego wybrałam pigmentację...
Zakupiłam farby majirel - 8.0 i 8.2. Wykonałam wszystko według informacji w internecie i...
Tragedia Moje włosy są zielonkawe... W sumie to taki ciepły odcień z zielenią. Ciepły, zielony i brązowy. Nie rozumiem... Specjalnie nie brałam popielu jakby co. Wpierw miałam w planach jakąś farbę 8.12.
Naprawdę wszystko zostało wykonane prawidłowo. Co teraz robić? Znam sposób z ketchupem, ba raz nawet musiałam zastosować i wyszło ok. Ale teraz te włosy są takie ciepło zielone i boje się co to wyjdzie... Kolor do jakiego dążyłam jest mniej więcej taki jak w załącznikach.
Jeżeli uda mi się to wymyć, znacie jakąś farbę, która da mi podobny odcień? Drogeryjna, profesjonalna, wszystko jedno. Mam też wrażenie, że odkąd farbuję profesjonalnymi jest więcej problemów... Kiedyś brałam byle jaki blond w drogerii i było ok, czasem narzekałam, że odrost rudawy, ale to nic przy tym co mam teraz...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 89d17ba031c65ff484b3bbf8b164d10f--dark-ash-blonde-medium-blonde.jpg (74,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Dark-Blonde-Hair-volume.jpg (36,9 KB, 40 załadowań)
manncia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-30, 18:46   #4523
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44
Farbowanie na jednolity kolor po balejazu

Zaczne od tego, ze od paru lat farbowalam wlosy na popielaty sredni blond 7.1. Nie bylam do konca zadowolona, bo kolor na poczatku wychodzil bardzo ciemny, a pozniej wyplukiwal sie do rudawego odcienia. W styczniu postanowilam zrobic blond refleksy, potem znowu dolozylam refleksow i stwierdzilam, ze chce powoli zejsc do blondu wiec teraz fryzjerka zrobila mi balejaz. Ale zle sie w tym balejazu czuje, poza tym nie chce niszczyc wlosow rozjasniaczem. Mam obecnie 3 kolory na glowie: moj ciemny odrost, blond pasemka no i ten przebijajacy stary odcien 7.1. Na szczescie nie ma duzej roznicy miedzy tym starym kolorem, a blond pasmami (bo oczywiscie pasemka zzolkly) . Czy myslicie, ze moge przefarbowac calosc Majirel 8.1? czy lepiej wymieszac pol na pol z inna 8? Zastanawialam sie jeszczw nad 9.1 ale w obecnej sytuacji obawiam sie, ze moglaby wyjsc zieleninka😕
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 10:00   #4524
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudana pigmentacja - zielone włosy. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez manncia96 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Miałam jasny blond, taka 9, końcówki 10. Cały czas wymywała się z nich farba. Postanowiłam pofarbować na naturalny blond. Czytałam sporo o pigmentacji, kiedyś kiedyś ją wykonałam i było w porządku. Nie chciałam zieleni i właśnie dlatego wybrałam pigmentację...
Zakupiłam farby majirel - 8.0 i 8.2. Wykonałam wszystko według informacji w internecie i...
Tragedia Moje włosy są zielonkawe... W sumie to taki ciepły odcień z zielenią. Ciepły, zielony i brązowy. Nie rozumiem... Specjalnie nie brałam popielu jakby co. Wpierw miałam w planach jakąś farbę 8.12.
Naprawdę wszystko zostało wykonane prawidłowo. Co teraz robić? Znam sposób z ketchupem, ba raz nawet musiałam zastosować i wyszło ok. Ale teraz te włosy są takie ciepło zielone i boje się co to wyjdzie... Kolor do jakiego dążyłam jest mniej więcej taki jak w załącznikach.
Jeżeli uda mi się to wymyć, znacie jakąś farbę, która da mi podobny odcień? Drogeryjna, profesjonalna, wszystko jedno. Mam też wrażenie, że odkąd farbuję profesjonalnymi jest więcej problemów... Kiedyś brałam byle jaki blond w drogerii i było ok, czasem narzekałam, że odrost rudawy, ale to nic przy tym co mam teraz...
Natura zawsze ma w sobie trochę zieleni, nie robi się nią pigmentacji, chyba że w mieszance i dodatkowo z odrobiną czerwieni. Połóż koncentrat na włosy i zobacz jak będzie. A przed tym kolorem to bym jeszcze zrobiła kąpiel rozjasniajaca, żeby znowu nie było buro

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 11:40   #4525
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Nieudana pigmentacja - zielone włosy. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Natura zawsze ma w sobie trochę zieleni, nie robi się nią pigmentacji, chyba że w mieszance i dodatkowo z odrobiną czerwieni. Połóż koncentrat na włosy i zobacz jak będzie. A przed tym kolorem to bym jeszcze zrobiła kąpiel rozjasniajaca, żeby znowu nie było buro

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
Yyy wszędzie czytałam, że pigmentację właśnie robi się naturą. To w końcu czym się robi?

Wysłane z mojego Neffos C5 przy użyciu Tapatalka
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:03   #4526
milenka_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

5 lat temu pofarbowałam się na blond i chyba już nigdy nie zmienię tego koloru Blondynki górą!
milenka_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 16:00   #4527
Katga
Raczkowanie
 
Avatar Katga
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 44
Dot.: Nieudana pigmentacja - zielone włosy. Pomocy!

Mój watek o tym jak moja fryjerka spaprała mi włosy jest wyzej, natomiast ja sama nie bede jednak próbowała tego naprawiac, dlatego poszłam do innej fryzjerki, która ma bardzo dobre opinie i bardzo profesjonalny salon. Zapytałam czy da rade wyprowadzic moje włosy z tego stanu w jakim sa teraz i powiedziała, że na góre (czyli tu gdzie mam bardzo jasno) nałozy mi 7.1 wymieszane z natura, aby nie wyszła zielenina, a dół (czyli tu gdzie mam ciemniej) mi rozjasni. Nie wiem czy zaufac czy szukac dalej, bo na razie byłam tylko sie podpytac czy da cos rade z tym zrobic. Wiem, ze duzo dziewczyn ode mnie z otoczenia jest bardzo zadowolonych z jej pracy, ale tez zadna nie miała takiej przygody z włosami jak ja.
Katga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 10:26   #4528
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Nieudana pigmentacja - zielone włosy. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
Yyy wszędzie czytałam, że pigmentację właśnie robi się naturą. To w końcu czym się robi?

Wysłane z mojego Neffos C5 przy użyciu Tapatalka
Każdy dobry fryzjer Ci powie że to bzdura. To łatwy sposób na uzyskanie zieleni lub burego koloru. Kiedyś kilka blogerek napisało takie bzdury i niestety cześć to powtarza. Odcień pigmentacji musisz dopasować do obecnego i oczekiwanego. Jasne że możesz użyć natury ale np w mieszance ze złotym odcieniem i zapobiegawczo odrobiną czerwieni.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Katga Pokaż wiadomość
Mój watek o tym jak moja fryjerka spaprała mi włosy jest wyzej, natomiast ja sama nie bede jednak próbowała tego naprawiac, dlatego poszłam do innej fryzjerki, która ma bardzo dobre opinie i bardzo profesjonalny salon. Zapytałam czy da rade wyprowadzic moje włosy z tego stanu w jakim sa teraz i powiedziała, że na góre (czyli tu gdzie mam bardzo jasno) nałozy mi 7.1 wymieszane z natura, aby nie wyszła zielenina, a dół (czyli tu gdzie mam ciemniej) mi rozjasni. Nie wiem czy zaufac czy szukac dalej, bo na razie byłam tylko sie podpytac czy da cos rade z tym zrobic. Wiem, ze duzo dziewczyn ode mnie z otoczenia jest bardzo zadowolonych z jej pracy, ale tez zadna nie miała takiej przygody z włosami jak ja.
O boże... 7.1 to popiel (pigment niebieski) plus natura (pigment neutralny i zielony) położony na te Twoje jasne miejsca o których piszesz ze są żółte wiesz co da? No właśnie, żółty plus niebieski =śliczny glon.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-07, 10:59   #4529
cherry_lady1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 420
Dot.: Nieudana pigmentacja - zielone włosy. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Każdy dobry fryzjer Ci powie że to bzdura. To łatwy sposób na uzyskanie zieleni lub burego koloru. Kiedyś kilka blogerek napisało takie bzdury i niestety cześć to powtarza. Odcień pigmentacji musisz dopasować do obecnego i oczekiwanego. Jasne że możesz użyć natury ale np w mieszance ze złotym odcieniem i zapobiegawczo odrobiną czerwieni.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

O boże... 7.1 to popiel (pigment niebieski) plus natura (pigment neutralny i zielony) położony na te Twoje jasne miejsca o których piszesz ze są żółte wiesz co da? No właśnie, żółty plus niebieski =śliczny glon.

Wysłane z mojego G3212 przy użyciu Tapatalka
O kurcze, no to nieźle mnie zaskoczyłaś. Jedna z tych blogerek twierdziła, że jest fryzjerką...
No, ale tak, w internecie można przecież napisać wszystko.
Czyli teoretycznie najlepiej nakładać złoto? A potem docelowy kolor?
cherry_lady1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-08, 09:49   #4530
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Nieudana pigmentacja - zielone włosy. Pomocy!

Cytat:
Napisane przez cherry_lady1 Pokaż wiadomość
O kurcze, no to nieźle mnie zaskoczyłaś. Jedna z tych blogerek twierdziła, że jest fryzjerką...
No, ale tak, w internecie można przecież napisać wszystko.
Czyli teoretycznie najlepiej nakładać złoto? A potem docelowy kolor?
Kurczę, sama to przerabiałam kilka lat temu złoto nie wyjdzie zielono, ale na pewno ciepło

Moim skromnym zdaniem problem leży tutaj w wyborze farby - majirel 8 i 8.0 ma niestety zielony pigment do pigmentacji lepiej wybrać farbę innej marki np. alfaparf albo londę (np. sklepową 16 - średni blond)

Teraz już po ptokach, ciężko Ci będzie zmyć ten kolor. Najlepiej kąpiel rozjaśniająca i na to jakiś toner, a za jakiś czas spróbuj zapigmentować ponownie inną marką i najlepiej wybierz farbę o ton jaśniejszą od koloru, który chcesz uzyskać (czyli 9 do pigmentacji i na to 8.2 jeśli taki chcesz docelowo).
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 08:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:55.