Mamy sierpniowe 2019 cz.2 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-16, 07:51   #631
ferimori
Zadomowienie
 
Avatar ferimori
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 492
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Mój jest miękki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój też, ale to przez zapasy tłuszczu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ferimori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 08:02   #632
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Smile Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
No co ty! To bardzo ciekawe co powiedziałaś. A przecież wszystkie babcie zawsze krzyczą że bez czapki.

U nas będzie Maya . Mój tż chyba też już się poddał i zaakceptował to imię. Jeszcze mi w głowie Aurora siedzi ale chyba jednak Maya

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładne imię, takie troche polskie nawet teraz w Polsce Maja jest bardzo często dawane

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Hah. Szkoda, że nie widziałyście miny mojej mamy jak powiedziałam jej, że nie kupuje poduszki i kołderki, bo mały będzie spał w rożku, śpiworku albo bez ale w miare szybko to przetrawiła, bo już gdzieś znalazła jakiś śliczny śpiworek i miała kupować

Byłam dzisiaj na warsztatach Mama wie. I szczerze mówiąc, bez szału. Bilety kosztowały 19zł, jedynym ciekawym wykładem był ten Pawła Zawitkowskiego, fizjoterapeuty. W 'gratisie' dali smoczek chicco i kilka próbeczek kosmetyków. Duuuuużo lepiej wyglądały warsztaty Świadomej mamy i były za darmo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja mama nie wtracala sie nigdy, ale jak powiedzialam ze dzidcko będzie spalo w spiworku to sie przerazila. Lament, ze biedne dziecko.. jednak widac , ze jest roznica pokolen.. mam vardzo kochana mamę, nic mi nie powie, ale na ten spiworek zareagowala jakbym dziecku krzywde miala zrobic..

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Często tak mam, na szczęście nie boli. Za to kręgosłup... Nie mogę długo siedzieć w jednej pozycji (powyżej 15 minut) bo zaczyna okropnie bolec. Dzisiaj na połówkowych jak przez godzinę leżałam na twardym to ledwo wstalam. Narzeczony mi pomagał bo przysięgam sama nie dalam rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mirabelka ja tez tak mam. Jak u kosmetyczki kiedys lezalam 40 minut to serio o malo sie bym udlawila , nie moglam zgiac kregoslupa. Ale kosmetyczka nie wiedziałao co chodzi, a ja z trudem wstalam. Jak starowinka:p


Ja tez kupuję kokon, ale tak na narożnik, jak będę siedzieć , zeby dziecko bylo jakos ochronione . W łóżeczku tylko przescieradlo i spiworek. Juz widze reakcję mamy jak to zobaczy. Ona ma lzy w oczach, mysli ze zle robie. Niedlugo poczyta i zmieni zdanie

Ja mam raczej miekki brzuch, ale taki jakis jak balon, pod spodem widac ze nie ma narzadow tylko macica. Chcialam sprawdzic i tak go lekko nacisnelam i teraz jak to piszę to mi mój synek odpowiada i puka w tym miejscu😂

W dzień czuję się dobrze, latam, jem itd. A w nocy z trudem sie przewracam z boku na bok i cos tam zawsze mnie pobolewa. Albo więzadła albo pecherz , skurcze itd.. Mam czarne mysli ze to jest dopiero polowa. Rano mi wracaja pozytywne mysli bo brzuch jest mniejszy i nic nie boli.
Do tej pory ciąża mnie w miare oszczędzala, a teraz trochę z niepokojem patrze ile heszcze ten brzuch ma urosnąć
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 08:44   #633
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
No co ty! To bardzo ciekawe co powiedziałaś. A przecież wszystkie babcie zawsze krzyczą że bez czapki.

U nas będzie Maya . Mój tż chyba też już się poddał i zaakceptował to imię. Jeszcze mi w głowie Aurora siedzi ale chyba jednak Maya

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo ładne imię


Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie sa wasze brzuchy?
Nie chodzi o wielkosc a twardosc.
Moj wiekszosc czasu jest mega twardosc, naprawde ja czuje ze skora jest bardzo napieta jakby miala peknac zaraz. I Nie sa to wzdecia ani inne takie.

Sent from my E5823 using Tapatalk
Mój pod wieczór czasem na dole robi się twardszy, ale tak normalnie to dosyć miękki jest.
Za to czuję mrowienie w prawym górnym mięśniu brzucha, denerwujące to jest i dosyć często jak siedzę to to czuję. Macie coś takiego?

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Często tak mam, na szczęście nie boli. Za to kręgosłup... Nie mogę długo siedzieć w jednej pozycji (powyżej 15 minut) bo zaczyna okropnie bolec. Dzisiaj na połówkowych jak przez godzinę leżałam na twardym to ledwo wstalam. Narzeczony mi pomagał bo przysięgam sama nie dalam rady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój kręgosłup też już jest bardzo bolący. Najgorzej ze staniem, a i po spaniu budzę się cała połamana.. Kupiłam sobie poduszkę to takie duże C, ale ciągle jeszcze boli w nocy :/
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 08:51   #634
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja tez w nocy jeszcze jak babuszka kiedy sie przekrecam a gdzie tu dalej!?
Jutro wizyta i chyba soe nie doczekam

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 09:00   #635
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez ferimori Pokaż wiadomość
Mój też, ale to przez zapasy tłuszczu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie zapasy tluszczu znikly na rzecz dzieci tłuszcz przesunął się na tylek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość
Bardzo ładne imię




Mój pod wieczór czasem na dole robi się twardszy, ale tak normalnie to dosyć miękki jest.
Za to czuję mrowienie w prawym górnym mięśniu brzucha, denerwujące to jest i dosyć często jak siedzę to to czuję. Macie coś takiego?



Mój kręgosłup też już jest bardzo bolący. Najgorzej ze staniem, a i po spaniu budzę się cała połamana.. Kupiłam sobie poduszkę to takie duże C, ale ciągle jeszcze boli w nocy :/
Ja nie wiem jak bym przezyla bez tej poduszki, skoro ona tez nie jest taka idealna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 09:03   #636
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
Ładne imię, takie troche polskie nawet teraz w Polsce Maja jest bardzo często dawane







Moja mama nie wtracala sie nigdy, ale jak powiedzialam ze dzidcko będzie spalo w spiworku to sie przerazila. Lament, ze biedne dziecko.. jednak widac , ze jest roznica pokolen.. mam vardzo kochana mamę, nic mi nie powie, ale na ten spiworek zareagowala jakbym dziecku krzywde miala zrobic..







Mirabelka ja tez tak mam. Jak u kosmetyczki kiedys lezalam 40 minut to serio o malo sie bym udlawila , nie moglam zgiac kregoslupa. Ale kosmetyczka nie wiedziałao co chodzi, a ja z trudem wstalam. Jak starowinka:p





Ja tez kupuję kokon, ale tak na narożnik, jak będę siedzieć , zeby dziecko bylo jakos ochronione . W łóżeczku tylko przescieradlo i spiworek. Juz widze reakcję mamy jak to zobaczy. Ona ma lzy w oczach, mysli ze zle robie. Niedlugo poczyta i zmieni zdanie



Ja mam raczej miekki brzuch, ale taki jakis jak balon, pod spodem widac ze nie ma narzadow tylko macica. Chcialam sprawdzic i tak go lekko nacisnelam i teraz jak to piszę to mi mój synek odpowiada i puka w tym miejscu



W dzień czuję się dobrze, latam, jem itd. A w nocy z trudem sie przewracam z boku na bok i cos tam zawsze mnie pobolewa. Albo więzadła albo pecherz , skurcze itd.. Mam czarne mysli ze to jest dopiero polowa. Rano mi wracaja pozytywne mysli bo brzuch jest mniejszy i nic nie boli.

Do tej pory ciąża mnie w miare oszczędzala, a teraz trochę z niepokojem patrze ile heszcze ten brzuch ma urosnąć

Ja juz od dawna wstaję jak starowinka
Tez jestem przerażona jaka ogromna będę jak się ten brzuch nie zatrzyma mogłoby pójść na boki bo idzie tylko w przód.

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość
Bardzo ładne imię









Mój pod wieczór czasem na dole robi się twardszy, ale tak normalnie to dosyć miękki jest.

Za to czuję mrowienie w prawym górnym mięśniu brzucha, denerwujące to jest i dosyć często jak siedzę to to czuję. Macie coś takiego?







Mój kręgosłup też już jest bardzo bolący. Najgorzej ze staniem, a i po spaniu budzę się cała połamana.. Kupiłam sobie poduszkę to takie duże C, ale ciągle jeszcze boli w nocy :/

Nie mam mrowienia. Współczuję dyskomfortu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 10:05   #637
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
U nas powiedzieli ze mozna uzywac kocykow, ale do pasa (tj zeby raczki byly na kocyku.

Kupowalyscie cos takiego ? U nas to polecali do duzego lozeczka
z kocykami i kołderkami chodzi o to, żeby sobie dziecko nie zarzuciło na głowę jak spi. Z synem używałam kocyka, ale starałam się zeby właśnie rączki były na górze. Jeśli chodzi o kokon, to np w ciągu dnia na kanapie może być, ale do łóżeczka bym tego nie dała. właśnie ze względy na to, że dziecko wsadzi buźke i może się poddusic. Używałam ochraniacza, ale też w miarę cienkiego, żeby jakby co nie utrudniał oddychania

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Pytalam o to obracanie. Mowila doula, ze poki dziecko nie ma kontroli nad karkiem / glowa to nie moze sie samo obrocic. A jak juz moze to nie problem to jak cos to sie obroci znowu samo. Ja mam lozeczko dostawiane i duze, wiec ochraniacz nie wchodzi w gre.
z tym, że tu chodzi o takie własnie nieświadome obroty, nawet noworodek mozę nagle tak zacząć machać rękami i nogami że się przypadkowo obróci. Dodatkowo - fizjologicznie pomiędzy opanowaniem obrotów z brzucha na plecy i zpleców na brzuch jest kilka/kilkanaście nawet tygodni, bo to zupełnie rózne umiejętności

Cytat:
Napisane przez zamknieta25 Pokaż wiadomość
Wszystko dobrze wyszło na usg polowkowym. Mala wazy 505g


Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka
super!

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Dzieci nowonarodzone reguluja temperature ciala tylko przez glowke. Nie powinno sie im zakladac czapki jak jest cieplo, w aucie, w mieszkaniu itd. Chyba, ze chodzi o inny powod.
własnie o tą regulacje temperatury chodzi. U nas położna na szkole rodzenia mówiła własnie, żeby takiemu dziecka do miesiąca zakładać czapeczkę po kąpieli, szczególnie jak ma włoski, bo może się nadmiernie wychłodzic, nawet jak jest teoretycznie ciepło w pomieszczeniu. U nas obyło się chyba bez czapeczek, szczeze to nie pamiętam, ale koleżanki syn, teraz 1,5 miesięczny też wymaga dodatkowych okryć, wtedy lepiej śpi i jest spokojniejszy, na noc zawsze ma dodatkowe skarpetki a śpi w takim kocyku jakby, gdzie ma otuloną główkę jak w czapeczce, i widzi sporą róznicę.
teorie teoriami, ale wszystko wyjdzie w praniu, bo co dziecko to inne

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ja tez w nocy jeszcze jak babuszka kiedy sie przekrecam a gdzie tu dalej!?
Jutro wizyta i chyba soe nie doczekam

Sent from my E5823 using Tapatalk
oj, mnie też kręgosłup czasem daje w kość, w krzyżowej części szczególnie
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 11:17   #638
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

hahah... dzisiaj wchodząc do windy, zauważyłam w lusterku, że najpierw wchodzi brzuch, następnie cycki, a dopiero później reszta mnie


patrzcie jakie cudowne kombinezony LINK. przy jakim rozmiarze bobas zostaje na "dłużej" ? 62? 68? to jakieś 3-6 miesięcy?
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 11:22   #639
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

ten link hmm wygladaja mi na rzeczy z aliexpress, no ale moze sie myle.
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 11:54   #640
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
hahah... dzisiaj wchodząc do windy, zauważyłam w lusterku, że najpierw wchodzi brzuch, następnie cycki, a dopiero później reszta mnie


patrzcie jakie cudowne kombinezony LINK. przy jakim rozmiarze bobas zostaje na "dłużej" ? 62? 68? to jakieś 3-6 miesięcy?
Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ten link hmm wygladaja mi na rzeczy z aliexpress, no ale moze sie myle.

tego to nie wiem póki co nie planuję ich kupować tylko jaram się nimi
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 12:14   #641
Paulina 87
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulina 87
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 814
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej Wam

Z tymi czapkami dałyście mi do myslenia... w szpitalu po kąpieli zakładali małej cienką czapeczkę i pozniej jak głowka wyschła była bez. To był czerwiec juz więc w szpitalu na salach było bardzo ciepło.. ale w domu niestety to kontynuowałam, nie pamiętam jak długo...
30 lat temu to takim dzieciom ciągle czapeczki kładli ja to prawie na kazdym zdjęciu w czapce i jeszcze koniecznie zawiązywanej pod brodą.. co najgorsze- moja mama np jest przekonana, że zawiązywaie czapeczek pomaga w rozwoju mowy dziecka... jak moja córka 6 letnia obecnie zasepleni bo nie mówi sz cz to od razu słyszę komentarz " bo nie wiązałaś czapeczek.." haha

Śpiworki mam po córce jeden jest różowy -trudno takie na nózki a rączki na zewnątrz.. ateraz mysle zeby kupić jeszcze cos w stylu SwaddleMe takiego otulaczka do zawiązywania rączek. Szkoda ze przy córce nie miałam bo zauwazyłam ze jak ją mocniej zawinęlam w becik i np przytrzymałam rączki przy zasypianiu (jak miała juz powyzej 7 mies. około) to łatwiej jej było sie wyciszyć i usnąć

Byłam dzis na zwykłej wizycie ale bez usg. Serduszko puka. Szyjka ok. i zaczeliśmy 24tydzien
Piękne wagi mają wasze dzieciaczki. Mój na połowkowym ledwo 300g w 21t.. nie musi byc wielki ale zaś sobie hipotrofie zaczęlam wkręcać ..
__________________
córcia
synuś 26tc ♡

Edytowane przez Paulina 87
Czas edycji: 2019-04-16 o 12:18
Paulina 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 13:34   #642
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Witam się, córce chyba w końcu wyszedł ząb bo dała pospać. Zobaczyć sobie nie da. Gdzie ten mój maluszek któremu można było wszystko zrobić.

Paulina hipotrofia to chyba dopiero w 3 trymestrze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 13:41   #643
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Witam się, córce chyba w końcu wyszedł ząb bo dała pospać. Zobaczyć sobie nie da. Gdzie ten mój maluszek któremu można było wszystko zrobić.

Paulina hipotrofia to chyba dopiero w 3 trymestrze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ponoc od 20 tyg.
Nie mialam pojecia o czym mowa dopiero przeczytalam.

Jakby sie przejmowac wszystkim to przez 9 miesiecy bylabym siwa albo lysa z stresu

Moj dziec dzis leniwy nic sie nie rusza a jutro prenatalne.. chyba nie lubi lekarzy za tatusiem
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 13:54   #644
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ponoc od 20 tyg.
Nie mialam pojecia o czym mowa dopiero przeczytalam.

Jakby sie przejmowac wszystkim to przez 9 miesiecy bylabym siwa albo lysa z stresu

Moj dziec dzis leniwy nic sie nie rusza a jutro prenatalne.. chyba nie lubi lekarzy za tatusiem
Stresa ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Czy któraś planuje zakup chusty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 13:55   #645
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Stresa ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Czy któraś planuje zakup chusty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja się bardzo mocno zastanawiam nad chustowaniem. Ponoć przy dwójce to bardzo dużo ułatwia, ale nie wiem czy dam rade tyle dźwigać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 13:57   #646
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Ja się bardzo mocno zastanawiam nad chustowaniem. Ponoć przy dwójce to bardzo dużo ułatwia, ale nie wiem czy dam rade tyle dźwigać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przez pierwsze mc na pewno dasz radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 14:00   #647
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Paulina 87 Pokaż wiadomość
Hej Wam



Z tymi czapkami dałyście mi do myslenia... w szpitalu po kąpieli zakładali małej cienką czapeczkę i pozniej jak głowka wyschła była bez. To był czerwiec juz więc w szpitalu na salach było bardzo ciepło.. ale w domu niestety to kontynuowałam, nie pamiętam jak długo...

30 lat temu to takim dzieciom ciągle czapeczki kładli ja to prawie na kazdym zdjęciu w czapce i jeszcze koniecznie zawiązywanej pod brodą.. co najgorsze- moja mama np jest przekonana, że zawiązywaie czapeczek pomaga w rozwoju mowy dziecka... jak moja córka 6 letnia obecnie zasepleni bo nie mówi sz cz to od razu słyszę komentarz " bo nie wiązałaś czapeczek.." haha



Śpiworki mam po córce jeden jest różowy -trudno takie na nózki a rączki na zewnątrz.. ateraz mysle zeby kupić jeszcze cos w stylu SwaddleMe takiego otulaczka do zawiązywania rączek. Szkoda ze przy córce nie miałam bo zauwazyłam ze jak ją mocniej zawinęlam w becik i np przytrzymałam rączki przy zasypianiu (jak miała juz powyzej 7 mies. około) to łatwiej jej było sie wyciszyć i usnąć



Byłam dzis na zwykłej wizycie ale bez usg. Serduszko puka. Szyjka ok. i zaczeliśmy 24tydzien

Piękne wagi mają wasze dzieciaczki. Mój na połowkowym ledwo 300g w 21t.. nie musi byc wielki ale zaś sobie hipotrofie zaczęlam wkręcać ..

Nie wkrecaj sobie, może później skoczy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 14:02   #648
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

biedronka - fajne imie.

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość

Mój kręgosłup też już jest bardzo bolący. Najgorzej ze staniem, a i po spaniu budzę się cała połamana.. Kupiłam sobie poduszkę to takie duże C, ale ciągle jeszcze boli w nocy :/
Ja mam to samo niestety. Wczoraj rano mnie maz smarowal czyms na bole miesni itd. Troche pomoglo, ale potem wraca w pracy jak siedze godzinami. Dobrze, ze ten tydzien to tylko 3 dni czwartek i piatek wolne.

Wczoraj mala zaczela juz tak kopac i sie wywracac, ze mi brzuch faluje. Widac ja jak fika.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 14:08   #649
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Przez pierwsze mc na pewno dasz radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pewnie tak

Dzisiaj odjechałam na fotelu u ortodonty. Nie mogę leżeć na płasko

Dawno nie odzywała się NicolQa14


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2019-04-16 o 14:09
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-16, 14:22   #650
Shiz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 919
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Stresa ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:54 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Czy któraś planuje zakup chusty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja planowałam chustę, ale później wczytałam się w temat, na warsztatach wypowiadał się fizjoterapeuta i rezygnuję. I z chusty i nosidła.
Aczkolwiek przyznaję, ze przy dwójce dzieci, to pewnie wygodne, i idee chustonoszenia są ekstra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Czekamyyyyy!
Shiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 14:56   #651
mirabelka3690
Zakorzenienie
 
Avatar mirabelka3690
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Tu i ówdzie
Wiadomości: 5 535
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Pewnie tak

Dzisiaj odjechałam na fotelu u ortodonty. Nie mogę leżeć na płasko

Dawno nie odzywała się NicolQa14


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Faktycznie, i na fb tez się nie odzywa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Pole dance
3 l oddane
mirabelka3690 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 15:42   #652
Marianna48
Zadomowienie
 
Avatar Marianna48
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 644
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Hej ja po wizycie, o małym to nic nie wiem bo za tydzień połówkowe, ale za to dostałam antybiotyk na układ moczowy bo w wynikach wyszła infekcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Marianna48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 15:45   #653
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Hej ja po wizycie, o małym to nic nie wiem bo za tydzień połówkowe, ale za to dostałam antybiotyk na układ moczowy bo w wynikach wyszła infekcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja te niby mialam infekcje a w rzeczywisctosci chyba zle pobralam mocz do badania bo nie zauwazylam kartki w kiblu z instrukcja
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 16:55   #654
olka900
Rozeznanie
 
Avatar olka900
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 863
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
ja te niby mialam infekcje a w rzeczywisctosci chyba zle pobralam mocz do badania bo nie zauwazylam kartki w kiblu z instrukcja
Mi zawsze w takich sytuacjach każe zrobić posiew moczu i wtedy wychodzi, że nie ma infekcji

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja planowałam chustę, ale później wczytałam się w temat, na warsztatach wypowiadał się fizjoterapeuta i rezygnuję. I z chusty i nosidła.
Aczkolwiek przyznaję, ze przy dwójce dzieci, to pewnie wygodne, i idee chustonoszenia są ekstra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czemu rezygnujesz? Fizjoterapeuta nie poleca?

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
biedronka - fajne imie.



Ja mam to samo niestety. Wczoraj rano mnie maz smarowal czyms na bole miesni itd. Troche pomoglo, ale potem wraca w pracy jak siedze godzinami. Dobrze, ze ten tydzien to tylko 3 dni czwartek i piatek wolne.

Wczoraj mala zaczela juz tak kopac i sie wywracac, ze mi brzuch faluje. Widac ja jak fika.
Mi trochę pomaga jak podkładam sobie pod dolny odcinek pleców dwie piłeczki tenisowe i się nimi masuje.
__________________
"Pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero zakupy."
olka900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 17:13   #655
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Ja sie stresuje przez te wczorajsze przeplywy. Nie znalazlam w googlach info, ze problem w "uchwyceniem" pepowiny moze dawac taki wynik.
Jesli to sie potwierdzi, to moze mi grozic wczesniejsze rozwiazanie (nawet duzo wczesniejsze), bo dziecko moze miec hipotrofie i nie dostawac wystarczajacej ilosci pozywienia.
Teraz 2 tygodnie w stresie...
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 17:24   #656
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja planowałam chustę, ale później wczytałam się w temat, na warsztatach wypowiadał się fizjoterapeuta i rezygnuję. I z chusty i nosidła.
Aczkolwiek przyznaję, ze przy dwójce dzieci, to pewnie wygodne, i idee chustonoszenia są ekstra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja potrzebuje bo przy półrocznej córce i niemowlaku to pewnie nie wiadomo które uspokajać najpierw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 17:27   #657
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja planowałam chustę, ale później wczytałam się w temat, na warsztatach wypowiadał się fizjoterapeuta i rezygnuję. I z chusty i nosidła.
Aczkolwiek przyznaję, ze przy dwójce dzieci, to pewnie wygodne, i idee chustonoszenia są ekstra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale przeciez chusta jak dobrze jest zawiazana to jest zdrowa. Tak samo nosidla - po prostu musza by szerokie w kroku zeby dziecko 'siedzialo', a nie nozki wisialy.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 17:29   #658
biedronka19
Rozeznanie
 
Avatar biedronka19
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 613
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Ale przeciez chusta jak dobrze jest zawiazana to jest zdrowa. Tak samo nosidla - po prostu musza by szerokie w kroku zeby dziecko 'siedzialo', a nie nozki wisialy.
Nosidła to chyba tylko dla tych siedzących nawet jak producent mówi inaczej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
biedronka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 17:32   #659
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez biedronka19 Pokaż wiadomość
Nosidła to chyba tylko dla tych siedzących nawet jak producent mówi inaczej.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
niekoniecznie, zalezy jakie nosidla. Jak sa takie miekkie a szerokie to sa de facto takie jak chusta. W Polsce np Little Frog ma dobre.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 17:43   #660
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Mamy sierpniowe 2019 cz.2

Cytat:
Napisane przez Shiz Pokaż wiadomość
Ja planowałam chustę, ale później wczytałam się w temat, na warsztatach wypowiadał się fizjoterapeuta i rezygnuję. I z chusty i nosidła.
Aczkolwiek przyznaję, ze przy dwójce dzieci, to pewnie wygodne, i idee chustonoszenia są ekstra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Powiesz w skrócie. O mówił fizjoterapeuta? Mi właśnie fizjoterapeutka bardzo polecała chusty.

Cytat:
Napisane przez mirabelka3690 Pokaż wiadomość
Faktycznie, i na fb tez się nie odzywa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mam nadzieję, że u niej wszystko ok.

Cytat:
Napisane przez Marianna48 Pokaż wiadomość
Hej ja po wizycie, o małym to nic nie wiem bo za tydzień połówkowe, ale za to dostałam antybiotyk na układ moczowy bo w wynikach wyszła infekcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja ostatnio powtarzałam mocz, bo źle pobrałam (bez tampona) i wyszedł ok. Może źle pobrałaś?

Cytat:
Napisane przez olka900 Pokaż wiadomość

Mi trochę pomaga jak podkładam sobie pod dolny odcinek pleców dwie piłeczki tenisowe i się nimi masuje.

To nie boli?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Ja sie stresuje przez te wczorajsze przeplywy. Nie znalazlam w googlach info, ze problem w "uchwyceniem" pepowiny moze dawac taki wynik.

Jesli to sie potwierdzi, to moze mi grozic wczesniejsze rozwiazanie (nawet duzo wczesniejsze), bo dziecko moze miec hipotrofie i nie dostawac wystarczajacej ilosci pozywienia.

Teraz 2 tygodnie w stresie...

Nie stresuj się, na to są leki. Ja przyjmuję „wspomagacz” na odżywienie dzieci w postaci zastrzyków z heparyny. Szybko zauważony problem czasami równie szybko przestaje być problemem . Trzymam kciuki by było wszystko ok


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-11 11:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.