Torbiel jajnika (POMOCY!) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-12-19, 14:24   #1
Alinka2023
Przyczajenie
 
Avatar Alinka2023
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 1
Exclamation

Torbiel jajnika (POMOCY!)


Witam kochane wizażanki
Przeglądałam już podobne wątki na wizażu, ale nigdzie nie znalazłam tego co mnie interesuje...ale od początku:
Mam 16 lat, z powodu wykrytej niedawno torbieli na jajniku wielkości 3,5 na 2,5 cm jestem umówiona do ginekologa na kontrolę i ewentualne skierowanie na "wycinkę".
O samej torbieli dowiedziałam się przypadkiem.
Generalnie nie mam żadnych problemów zdrowotnych, jedynie od kilku miesięcy cierpię na przewlekłe nudności. Żadnego bólu brzucha, żadnych innych objawów gastrycznych, tylko te mdłości. Występują one ok. 2-3 h po jedzeniu, po każdym posiłku, a najbardziej nasilone są wieczorem (nie dają mi spać...). I tak codziennie, od ok. 5 miesięcy...
Od razu mówię - byłam zdiagnozowana na dziesiątą stronę w kierunku zaburzeń układu pokarmowego. Gastroskopia, test na h. pylori, badania krwi, markery, w końcu to usg - na którym wyszła li i jedynie torbiel jajnika.
I narazie jest to jedyny trop moich nieustających nudności. Co najgorsze, ŻADEN lek przeciwwymiotny, nawet te stosowane przy mdłościach po chemioterapii, nie przynosi mi ulgi.
Próbowałam różnych diet - lekkostrawna, beztłuszczowa, wysokobiałkowa, ketogenna, zakwaszanie żołądka, odkwaszanie, cuda na kiju - zero efektów...
Dodatkowo, z tego powodu, apetytu nie mam prawie wogóle, schudłam już 10 kg w trzy miesiące, włosy mi lecą jak głupie, przetłuszczają się okrutnie - naprawdę bardzo się męczę.
Zrobiłam marker na raka jajnika i wszystko jest w normie.
I teraz pytanie do Pań:
Czy któraś z Was miała takie nudności przy torbieli?
Czy torbiel w tym wieku jest niebezpieczna?
Czy może mieć wpływ na płodność?
Czy może ma któraś z Was pomysł, jaka inna przyczyna może leżeć u podstaw moich nudności?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, nikt kobiecie nie doradzi tak jak druga kobieta...
Pozdrawiam
Alinka2023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-09, 06:51   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Torbiel jajnika (POMOCY!)

Cytat:
Napisane przez Alinka2023 Pokaż wiadomość
Witam kochane wizażanki
Przeglądałam już podobne wątki na wizażu, ale nigdzie nie znalazłam tego co mnie interesuje...ale od początku:
Mam 16 lat, z powodu wykrytej niedawno torbieli na jajniku wielkości 3,5 na 2,5 cm jestem umówiona do ginekologa na kontrolę i ewentualne skierowanie na "wycinkę".
O samej torbieli dowiedziałam się przypadkiem.
Generalnie nie mam żadnych problemów zdrowotnych, jedynie od kilku miesięcy cierpię na przewlekłe nudności. Żadnego bólu brzucha, żadnych innych objawów gastrycznych, tylko te mdłości. Występują one ok. 2-3 h po jedzeniu, po każdym posiłku, a najbardziej nasilone są wieczorem (nie dają mi spać...). I tak codziennie, od ok. 5 miesięcy...
Od razu mówię - byłam zdiagnozowana na dziesiątą stronę w kierunku zaburzeń układu pokarmowego. Gastroskopia, test na h. pylori, badania krwi, markery, w końcu to usg - na którym wyszła li i jedynie torbiel jajnika.
I narazie jest to jedyny trop moich nieustających nudności. Co najgorsze, ŻADEN lek przeciwwymiotny, nawet te stosowane przy mdłościach po chemioterapii, nie przynosi mi ulgi.
Próbowałam różnych diet - lekkostrawna, beztłuszczowa, wysokobiałkowa, ketogenna, zakwaszanie żołądka, odkwaszanie, cuda na kiju - zero efektów...
Dodatkowo, z tego powodu, apetytu nie mam prawie wogóle, schudłam już 10 kg w trzy miesiące, włosy mi lecą jak głupie, przetłuszczają się okrutnie - naprawdę bardzo się męczę.
Zrobiłam marker na raka jajnika i wszystko jest w normie.
I teraz pytanie do Pań:
Czy któraś z Was miała takie nudności przy torbieli?
Czy torbiel w tym wieku jest niebezpieczna?
Czy może mieć wpływ na płodność?
Czy może ma któraś z Was pomysł, jaka inna przyczyna może leżeć u podstaw moich nudności?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, nikt kobiecie nie doradzi tak jak druga kobieta...
Pozdrawiam
Mimo wszystko te pytania są raczej do lekarza który Cię prowadzi. nudności mogą być spowodowane nawet hormonami.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-08, 05:46   #3
AdenoEndoHash
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 17
Dot.: Torbiel jajnika (POMOCY!)

A jakie badania krwi? Podstawowe badania na hormony to:

-TSH

-T3

-T4

-anty TG

-anty TPO



Jeśli chodzi o dietę to podobno najlepsza jest przeciwzapalna.



Wracając do pytań:

1. U mnie był tylko lub aż ból.

2. Nie wiem czy wiek ma tu znaczenie. Mam 22 lata i gdy miałam torbiel 4cm przy zrośniętym jajniku to lekarz powiedział: “może dojść do skrętu jajnika, proszę obserwować i jakby co jechać na sor”.

3. -

4. Może warto przebadać hormony? Może jakaś konsultacja z dietetykiem klinicznym specjalizującym się w dietach dla kobiet np. Przy endometriozie?
AdenoEndoHash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 06:46:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.