Pytanie odnośnie pierwszego razu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-15, 23:07   #1
Marika150613
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 10

Pytanie odnośnie pierwszego razu


Witam. Mam takie pytanie. Wczoraj miałam swój pierwszy raz. Chłopak nie mógł wejść do końca bo mnie bolało więc posmarował mnie kremem nawilżającym typu cerave lub coś takiego. Wtedy sie udało ale czy coś się stanie jak ten krem tam zostanie w pochwie czy on sam wyleci np z okresem lub śluzem czy pochwa sama się oczyści czy coś się stanie?
Marika150613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 09:25   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pytanie odnośnie pierwszego razu

Cytat:
Napisane przez Marika150613 Pokaż wiadomość
Witam. Mam takie pytanie. Wczoraj miałam swój pierwszy raz. Chłopak nie mógł wejść do końca bo mnie bolało więc posmarował mnie kremem nawilżającym typu cerave lub coś takiego. Wtedy sie udało ale czy coś się stanie jak ten krem tam zostanie w pochwie czy on sam wyleci np z okresem lub śluzem czy pochwa sama się oczyści czy coś się stanie?



Nic się nie stanie.
Ale na następny raz po prostu miej typowy lubrykant, można kupić choćby w Rossmanie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-16, 18:16   #3
Magy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 30
Dot.: Pytanie odnośnie pierwszego razu

Nie, nie wyleci, Powinnam mu w łeb dać za takie praktyki, okolice intymne są bardzo wrażliwe, mają swoje ph i nie należy ani przesadzać z kosmetykami do higieny (szare mydło w płynie najlepsze i dobrze spłukiwać) i nie należy stosować żadnych kremów olejków maści do tego nieprzeznaczonych bo może się skończyć paskudną infekcją. Jeśli nie dostałaś alergii to już nic się nie martw ale na przyszłość zainwestuj w lubrykant i to najlepiej na bazie wody bo te sylikonowe też niekoniecznie... Te na bazie wody nie zniszczą też prezerwatywy. Polecam żel intymny lactacyd z kwasem hialuronowym ewentualnie durexa taki niebieski też na bazie wody. W ostateczności kiedy nie masz już sobie czym pomoc to wasza ślina (tylko nie po ostrym jedzeniu ) A na otarcia po, które mogą się pojawić też żadnych kremów tylko ww żel albo olejek hagi - tylko na zewnątrz, ewentualnie clotrimazol. A najlepiej w razie wątpliwości do ginekologa. Wstydem nie jest pytać wstydem jest nie wiedzieć i nie spytać.
Magy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-08, 08:01   #4
AdenoEndoHash
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 17
Dot.: Pytanie odnośnie pierwszego razu

Cerave? Użyliście balsamu do ciała? Ile masz lat? 14? Dobra a tak na serio. Polecam lubrykanty wodne bez gliceryny i konserwantów np. Pjur woman nude albo LELO. Gliceryna może przyczynić się do infekcji już nie wspominając o kremie do rąk czy ciała…

Poza tym jesli chcesz realnie nawilżyć okolice intymne, a nie tylko nadać chwilowy poślizg to polecam mucovagin żel.
AdenoEndoHash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 09:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.