Segmenty w wawrze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-06, 13:47   #1
Quenka
Przyczajenie
 
Avatar Quenka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15

Segmenty w wawrze


Pytanie do osób z Warszawy... jestem z TŻ na etapie poszukiwania swoich 4 kątów bo mieszkanie które teraz wynajmujemy na Woli jest drogie a my zresztą tez już mamy swoje lata więc czas najwyższy... TŻ nie akceptuje kupna mieszkania, sam wychował się w domu jednorodzinnym i tak też chce mieszkać, ale nie chcemy się wyprowadzać poza Wawę. Jedyne rozwiązanie jakie nam przychodzi na myśl to segment tylko tutaj też mamy dość ograniczone pole manewru, szukamy czegoś co nie zwali nas ceną z nóg (mamy odłożone trochę grosza, no ale 9 tys za mkw to jest rozbój w biały dzień. Powiedzmy, że 6 tys zaakceptuję) nie musi być koniecznie w centrum... Pomyśleliśmy o Wawrze bo tam się buduje teraz dużo inwestycji tego typu. I teraz moje pytanie- czy jest tu ktoś, kto mieszka w tej dzielnicy? Jak faktycznie jest z dojazdem do centrum, ofertami deweloperów, no i generalnie jakie macie samopoczucie związane z Wawrem? Proszę o pomoc
Quenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-06, 14:39   #2
oliwia18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 005
Dot.: Segmenty w wawrze

Cytat:
Napisane przez Quenka Pokaż wiadomość
Pytanie do osób z Warszawy... jestem z TŻ na etapie poszukiwania swoich 4 kątów bo mieszkanie które teraz wynajmujemy na Woli jest drogie a my zresztą tez już mamy swoje lata więc czas najwyższy... TŻ nie akceptuje kupna mieszkania, sam wychował się w domu jednorodzinnym i tak też chce mieszkać, ale nie chcemy się wyprowadzać poza Wawę. Jedyne rozwiązanie jakie nam przychodzi na myśl to segment tylko tutaj też mamy dość ograniczone pole manewru, szukamy czegoś co nie zwali nas ceną z nóg (mamy odłożone trochę grosza, no ale 9 tys za mkw to jest rozbój w biały dzień. Powiedzmy, że 6 tys zaakceptuję) nie musi być koniecznie w centrum... Pomyśleliśmy o Wawrze bo tam się buduje teraz dużo inwestycji tego typu. I teraz moje pytanie- czy jest tu ktoś, kto mieszka w tej dzielnicy? Jak faktycznie jest z dojazdem do centrum, ofertami deweloperów, no i generalnie jakie macie samopoczucie związane z Wawrem? Proszę o pomoc
A czy widzieliście ofertę na segment w Wawrze za 6 tys/m2? Ta kwota wydaje mi się lekko nierealna.
Co do Wawra - jest to miejsce w granicach administracyjnych Warszawy, z dość dobrą komunikacją do centrum (są autobusy, autobusem można też dojechać do pętli tramwajowej lub autobusowej na Gocławku lub Ostrobramska i przesiąść się). Co do transportu samochodowego - jest węzeł przez Marsa, który w godzinach szczytu jest zakorkowany, bo to jest też wylotówka na Lublin / południowy wschód. Z tej przyczyny w godzinach szczytu transport zarówno publiczny, jak i prywatny to około godziny w jedną stronę.
oliwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 07:07   #3
Magdu_La
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Segmenty w wawrze

W Wawrze teraz deweloperzy mają moim zdaniem najfajniejsze oferty domów i segmentów z dojazdem też nie ma tragedii, przy pomyślnych wiatrach w 20 min dojedziesz do centrum poza tym masz tam trasę Siekierkowską. I tam przy trasie buduje się dużo osiedli, moja koleżanka na przykład będzie tam kupowała dom w segmencie w przyszłym roku przy ulicy Poprawnej, cena za metr mówiła że w graniach 3500zł (!), garaż, poddasze i inne takie.
Magdu_La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 10:57   #4
Quenka
Przyczajenie
 
Avatar Quenka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 15
Dot.: Segmenty w wawrze

@Magdu_La :O gdzie takie segmenty???
Quenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 14:14   #5
Magdu_La
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Segmenty w wawrze

Inwestycja się nazywa Forest Estate, domy będą oddane do użytku na przełomie wiosny i lata 2017, info z pierwszej ręki
Magdu_La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 19:27   #6
oliwia18
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 005
Dot.: Segmenty w wawrze

Cytat:
Napisane przez Magdu_La Pokaż wiadomość
W Wawrze teraz deweloperzy mają moim zdaniem najfajniejsze oferty domów i segmentów z dojazdem też nie ma tragedii, przy pomyślnych wiatrach w 20 min dojedziesz do centrum poza tym masz tam trasę Siekierkowską. I tam przy trasie buduje się dużo osiedli, moja koleżanka na przykład będzie tam kupowała dom w segmencie w przyszłym roku przy ulicy Poprawnej, cena za metr mówiła że w graniach 3500zł (!), garaż, poddasze i inne takie.
Te 20 minut to chyba w sobotę o północy jak nie ma ruchu. 20 minut "przy pomyślnych wiatrach" jadę do centrum z saskiej kępy.
oliwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 17:53   #7
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Segmenty w wawrze

Segmenty na Wawrze są tanie, spokojnie kupicie coś poniżej 6tys. Tylko trzeba się liczyć z tym, że segment to zazwyczaj około 100mkw

Co do dojazdów - wyżej zapomniano wspomnieć o SKMce, która znacznie ułatwia dojazd do centrum i jest chyba najwygodniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o komunikację miejską. Z drugiej strony, Wawer jest spory, więc zapewne są miejsca, z których lepiej poruszać się autobusami.

Co do dojazdów - 20 minut samochodem w godzinach szczytu to nierealne My tyle jechaliśmy z Saskiej Kępy na Wawer w środku tygodnia po godzinie 21 no chyba, że ktoś ma na myśli Anin, który należy przecież do Wawra, a jest o wiele bliżej chociażby Ostrobramskiej czy właśnie Trasy Siekierkowskiej, stamtąd już prędzej są się przy sprzyjających wiatrach i dość dużej prędkości dostać szybko autem do centrum, ale też nie w 20 minut

My się rozgladaliśmy za mieszkaniem w tej okolicy, ale zrezygnowaliśmy. Infrastruktura na Wawrze leży i kwiczy, zapewne to kwestia kilku lat, ale jak sobie wyobraziłam, że moje dziecko ma iść na SKM drogą bez chodnika, po której ciągle jeździ sznur samochodów, to mi się odechciewa

Często też inwestycje na Wawrze są wręcz wciśnięte w boczne uliczki między domy jednorodzinne i do przystanku autobusowego jest spory kawał, o ile dla dorosłych spoko, bo można się poruszać tylko samochodem, to dla dzieci nieco gorzej.

Tak więc polecam rozsądnie podejść do tematu i zrobić sobie zestawienie plusów i minusów. Warto sprawdzić rodzaj ogrzewania, bo lubi być gazowe.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-29 18:53:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.