Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-21, 12:14   #1681
nadalka
Zakorzenienie
 
Avatar nadalka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Hej Mazury, Mazury...
Wiadomości: 15 388
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Jeszcze trzeba pamiętać o 2 dniach urlopu okolicznościowego

Ja przed operacja pytałam rodzinnej o te zwolnienie dla ojca, to powiedziała ze to daje się tylko w sytuacji kiedy ktoś naprawdę nie może wstać z łóżka. A w szpitalu nikt mi nawet nie zaproponował.
Ale to na pewno zależy od lekarza i mysle, ze jak się dobrze zagada to powinien wypisać. Chyba w końcu maz ma do tego prawo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Iga i Ola
nadalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:15   #1682
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Po CC to wiedziałam, że jest te 2 tygodnie opieki. Tylko nie wiem jak to w przypadku SN i kto to wystawia (moj lekarz prowadzący czy w szpitalu?)

Jak lubie wypełniać wszystkie urzędowe wnioski, druczki tak samo bardzo nie lubie zagłębiać sie w przepisy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Po SN też przysługuje. Ale niekoniecznie trzeba brać dwa tygodnie. Często lekarze wypisują na kilka dni. Jeżeli w szpitalu nie będą chcieli wystawić to można iść do lekarza rodzinnego albo ginekologa prowadzącego ciążę (może iść tylko partner, nas nie musi ciągnąć ). Tylko to nie jest zwykłe zwolnienie a z tego co wiem to zasiłek wypłacany bezpośrednio z ZUS więc trzeba do pracodawcy donieść też jakiś tam wniosek i oczywiście akt urodzenia (trzeba dostarczyć to tak jak zwolnienie- w ciągu 7 dni). Myślę że kilka dni zwolnienia to spoko opcja zanim się rozpocznie urlop ojcowski bo wniosek o taki trzeba złożyć minimum 7 dni przed jego rozpoczęciem, co w praktyce oznacza że mąż musiałby iść na kilka dni do pracy po porodzie. Chyba że pracodawca będzie ok i zgodzi się na wcześniejsze rozpoczęcie (a nie musi). No i oczywiście przysługują dwa dni urlopu okolicznościowego.
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:18   #1683
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Brilliant - ja jeszcze nie mogę rodzić. W poniedziałek idę ogarnąć brwi, nie mogę się tak pokazać na porodowce, wiec jeszcze chwilka

Koma - co za absurdy... mam nadzieję, że jakoś uda sie bezproblemowo ogarnąć zajęcia

Lunak - mąż może wziąć L4 jako opieka nad żoną na 2 tygodnie, ale nie każdy lekarz chce je wypisać po sn
To L4 może wystawic szpital, twój ginekolog albo nawet rodzinny




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:21   #1684
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

U nas corkę na początku kąpaliśmy razem, a później już mąż i tak zostało do tej pory paznokcie też mąż obcinał, ja dopiero jak była już starsza wydaje mi się, że faceci się dobrze w tym sprawdzają, bo są jacyś tacy bardziej opanowani


Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Po CC to wiedziałam, że jest te 2 tygodnie opieki. Tylko nie wiem jak to w przypadku SN i kto to wystawia (moj lekarz prowadzący czy w szpitalu?)

Jak lubie wypełniać wszystkie urzędowe wnioski, druczki tak samo bardzo nie lubie zagłębiać sie w przepisy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szwagier mojego męża poszedł po porodzie do swojego rodzinnego i po prostu powiedział, że chciał opiekę na żonę, bo rodziła sn, ale miała ciężki poród i dostał bez problemu te 2 tygodnie (No a ona faktycznie źle się czuła, sporo szwów miała bo popękała, itp.) No ale też trzeba przyznać, że ten lekarz jest własnie taki liberalny jak to któraś tu napisała i zazwyczaj nie ma z nim problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:30   #1685
ScarlettO
Wtajemniczenie
 
Avatar ScarlettO
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tara
Wiadomości: 2 651
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Koma1002 Pokaż wiadomość
Aaa chciałam się jeszcze pozalic. Pisałam wam, że przez samopoczucie i problemy z chodzeniem odpuscilam chodzenie na zajęcia...okazuje się, że będę musiała odpracowac obecność, pomimo indywidualnego toku studiów, bo babka nie uznaje takich rozwiązań...no tak...Co kogo obchodzi, że mogę w każdej chwili urodzić...przecież nie siedzę w tym domu z lenistwa...Tylko nie mam innego wyjścia. Będę musiała się tam pofatygowac w przyszłym tygodniu z tym brzuchem i jej się pokazać...mam tylko nadzieję, że do tego czasu nie urodze, bo ewidentnie stracę wiarygodność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
współczuję sytuacji no ale może jak się pokażesz i zobaczy Cię w takiej wysokiej ciąży to odpuści trochę

Cytat:
Napisane przez czaro_dziejkaa Pokaż wiadomość
U mnie też średnie samopoczucie. Ciągle wymiotuje plus teraz przy każdym spotkaniu z wc leci mi krew z nosa. Ogólnie jakaś osłabiona jestem i nic mi się nie chce
Współczuję sytuacji na studiach. Może jak porozmawiasz z kobieta w cztery oczy to zmieni zdanie. Ludzie to potrafią być upierdliwi :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dobrze, że to już kilka dni do rozwiązania zostało, to odpuszczą Ci te wszystkie dolegliwości...
Cytat:
Napisane przez Pannkaka Pokaż wiadomość
Nie no, cudnie, dwa tygodnie bez pracy i już zapomniałam jakie u mnie są cyrki z pociągami. Najpierw ledwo zdążyłam do fryzjera, bo było opóźnienie, a teraz wracam i jakiś wypadek, wszystko stoi. Jeszcze mnie pojedynczy skurczyk złapał, więcej pociągami nie jeżdżę, bo jeszcze w pociągu urodze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
Pannkaka, może byłyby darmowe przejazdy pociągami dla dziecka do końca życia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pomyślałam o tym samym co Marry
Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Próbuje sie zagłębić w przepisy o urlopie ojcowskim i mam do Was pytanie, bo tego jeszcze nie znalazłam. Czy na żonę po porodzie przysługuje jakies zwolnienie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tak jak dziewczyny pisały, przysługują 2 tygodnie na opiekę, 2 tyg tacierzyńskiego i 2 dni urlopu okolicznośćiowego

Cytat:
Napisane przez Wilanka Pokaż wiadomość
U nas corkę na początku kąpaliśmy razem, a później już mąż i tak zostało do tej pory paznokcie też mąż obcinał, ja dopiero jak była już starsza wydaje mi się, że faceci się dobrze w tym sprawdzają, bo są jacyś tacy bardziej opanowani



Szwagier mojego męża poszedł po porodzie do swojego rodzinnego i po prostu powiedział, że chciał opiekę na żonę, bo rodziła sn, ale miała ciężki poród i dostał bez problemu te 2 tygodnie (No a ona faktycznie źle się czuła, sporo szwów miała bo popękała, itp.) No ale też trzeba przyznać, że ten lekarz jest własnie taki liberalny jak to któraś tu napisała i zazwyczaj nie ma z nim problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u nas też wstępnie będziemy kąpać razem, a potem pewnie TŻ tak samo z obcinaniem paznokci

akurat w tym wypadku każdy lekarz mógłby być liberalny... nawet jak kboieta czuje sie ok, to jednak połóg do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie nie należy
ScarlettO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:33   #1686
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Ja wam powiem, że wolałabym , aby nie było konieczności pozyskiwania takiego zwolnienia Wolę łatwy poród i szybką rekonwalescencję Zresztą tż brałby jakby co pewnie urlop, co by kasy nie tracić, bo przecież to jest 80% płatne.

Koma a taki indywidualny tok studiów jest nadawany przez jakiegoś rektora czy coś? No bo sory, ale jeśli dostałaś od 'góry' takie coś, to dlaczego jakiś wykładowca ma tego nie respektować?
__________________
Can't wait to meet you

Edytowane przez _Dolly
Czas edycji: 2018-02-21 o 12:35
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:45   #1687
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Koma może wystarczy napisać do prowadzącej maila że lada chwila rodzisz, może ona nie rozumie na czym polega indywidualny tok ? :/

Spałam 10:30-13, obudziłam się trochę zapuchnięta i ciśnienie 136/81 ale ruchy czuję a psa też nie mogę zostawić samego w takim stanie Zresztą wcale mi się nie spieszy na IP w te tłumy
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 12:50   #1688
ScarlettO
Wtajemniczenie
 
Avatar ScarlettO
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tara
Wiadomości: 2 651
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Ja wam powiem, że wolałabym , aby nie było konieczności pozyskiwania takiego zwolnienia Wolę łatwy poród i szybką rekonwalescencję Zresztą tż brałby jakby co pewnie urlop, co by kasy nie tracić, bo przecież to jest 80% płatne.

Koma a taki indywidualny tok studiów jest nadawany przez jakiegoś rektora czy coś? No bo sory, ale jeśli dostałaś od 'góry' takie coś, to dlaczego jakiś wykładowca ma tego nie respektować?
mój TŻ to się śmieje, że lepiej dostać 80% za nic niż 100% za 8h w robocie no ale mój też dawno nie bral takiego prawdziwego długiego urlopu, z reguły tylko kilka dni
Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Koma może wystarczy napisać do prowadzącej maila że lada chwila rodzisz, może ona nie rozumie na czym polega indywidualny tok ? :/

Spałam 10:30-13, obudziłam się trochę zapuchnięta i ciśnienie 136/81 ale ruchy czuję a psa też nie mogę zostawić samego w takim stanie Zresztą wcale mi się nie spieszy na IP w te tłumy
ale to jeszcze ciśnienie w normie? ja bym zmierzyła za jakieś 30-60 min i zobaczyła czy spadnie.
ScarlettO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:51   #1689
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
współczuję sytuacji no ale może jak się pokażesz i zobaczy Cię w takiej wysokiej ciąży to odpuści trochę


dobrze, że to już kilka dni do rozwiązania zostało, to odpuszczą Ci te wszystkie dolegliwości...



pomyślałam o tym samym co Marry
tak jak dziewczyny pisały, przysługują 2 tygodnie na opiekę, 2 tyg tacierzyńskiego i 2 dni urlopu okolicznośćiowego


u nas też wstępnie będziemy kąpać razem, a potem pewnie TŻ tak samo z obcinaniem paznokci

akurat w tym wypadku każdy lekarz mógłby być liberalny... nawet jak kboieta czuje sie ok, to jednak połóg do najprzyjemniejszych rzeczy na świecie nie należy
Zgadzam się z Tobą całkowicie, szkoda tylko że Ci lekarze w większości tacy daremni i tego nie pojmują :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:53   #1690
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
ale to jeszcze ciśnienie w normie? ja bym zmierzyła za jakieś 30-60 min i zobaczyła czy spadnie.
Tak, jeszcze w normie więc nie zamierzam na razie nigdzie jechać
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 12:59   #1691
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Z tymi studiami to trochę się wkurzalam...Bo to jakieś beznadziejne ćwiczenia...i absurdalna sytuacja. W razie co, pójdę do dziekana, ale boję się, że babka się wkurzy i będzie robiła problemy przy zaliczeniu...ech...

Informacja dnia. Mąż wznowił malowanie 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Koma1002
Czas edycji: 2018-02-21 o 13:04
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 12:59   #1692
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Mam pytanie do doświadczonych mamuś. Tak się składa, że mój mąż w drugiej połowie kwietnia obchodzi 30. urodziny. Mały będzie miał miesiąc, może ciut ponad. Powiedzcie mi czy realne jest (z punktu widzenia mamy) zrobienie imprezy- niespodzianki w rodzinnym gronie (rodzice, teściowie, rodzeństwo)? Bo myślałam o garden party jeśli pogoda pozwoli (jeśli nie to w domu) i chciałabym powolutku się do tego szykować tylko nie wiem czy fizycznie jest to wykonalne w miesiąc po porodzie (zakładając pomoc ze strony rodziców). Czy w ogóle porywać się na to?
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:00   #1693
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Ehh a my jak nie jesteśmy małżeństwem to pewnie nie będzie żadnego ekstra wolnego dla tz? 😉
Jestem jakaś zmęczona, obejrzałam Bridget Jones 3, popłakałam się jak rodziła 😜 chciałam zrobić drzemkę, a turlam się godzinę po kanapie
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:03   #1694
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dziękuje Wam za wszystkie odpowiedzi
O wlasnie zapomniałam o tych 2 dniach okolicznościowego.
Tez doczytałam co znalazłam w internetach. W sumie mozna sprobowac wziac takie zwolnienie, a jak sie nie uda to od razu cały ojcowski. Chociaż wiadomo, ze miesiąc z mężem byłby mile widziany

Wniosek z tego taki, że trzeba mieć dobre kontakty z lekarzem rodzinnym jesli pozostałe 2 opcje zawiodą

Lulumo, ja tez miałam myśli zeby zmienić lekarza, ale na samej końcówce juz zostanę przy tej mojej. Pozniej przeniosę sie do innego gina, który bardziej mnie przekonuje chociaż miałam z nim styczność tylko 4 razy.

Ilsa, sprawdz to ciśnienie jeszcze za chwile.

Odrobilam "zadania domowe" i idę drzemać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:04   #1695
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Ehh a my jak nie jesteśmy małżeństwem to pewnie nie będzie żadnego ekstra wolnego dla tz? 😉
Jestem jakaś zmęczona, obejrzałam Bridget Jones 3, popłakałam się jak rodziła 😜 chciałam zrobić drzemkę, a turlam się godzinę po kanapie
Będzie. Nie trzeba być małżeństwem. Potrzebny jest akt urodzenia stwierdzający że twój tż jest ojcem
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:05   #1696
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Koma może wystarczy napisać do prowadzącej maila że lada chwila rodzisz, może ona nie rozumie na czym polega indywidualny tok ? :/

Spałam 10:30-13, obudziłam się trochę zapuchnięta i ciśnienie 136/81 ale ruchy czuję a psa też nie mogę zostawić samego w takim stanie Zresztą wcale mi się nie spieszy na IP w te tłumy
Zmierz ciśnienie za jakis czas i zobacz jakie bedzie oby juz nie roslo!


Przy własnej działalnosci pewnie nie ma szans na żadne wolne dla męża?


Jeju jakiego dzis mam lenia, nic mi sie nie chce, chodze od pokoju do pokoju i sie snuje :/
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:09   #1697
Wilanka
Rozeznanie
 
Avatar Wilanka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 814
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych mamuś. Tak się składa, że mój mąż w drugiej połowie kwietnia obchodzi 30. urodziny. Mały będzie miał miesiąc, może ciut ponad. Powiedzcie mi czy realne jest (z punktu widzenia mamy) zrobienie imprezy- niespodzianki w rodzinnym gronie (rodzice, teściowie, rodzeństwo)? Bo myślałam o garden party jeśli pogoda pozwoli (jeśli nie to w domu) i chciałabym powolutku się do tego szykować tylko nie wiem czy fizycznie jest to wykonalne w miesiąc po porodzie (zakładając pomoc ze strony rodziców). Czy w ogóle porywać się na to?
Moim zdaniem jest to jak najbardziej wykonalne
Myśmy z mężem sami wyprawili w domu chrzciny na 25 osób, a małej wtedy brakowało 2 dni do skończenia miesiąca z tym, że ja się naprawdę dobrze czułam a mała to był istny aniołek jadła i spała
No ale jak z pomocą rodziców i odpowiednio wcześniej na spokojnie wszystko zaplanujesz to myślę, że nie będziesz miała z tym problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wilanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:09   #1698
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Spada to ciśnienie, może byłam odwodniona po drzemce czy coś
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:14   #1699
ScarlettO
Wtajemniczenie
 
Avatar ScarlettO
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Tara
Wiadomości: 2 651
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Koma1002 Pokaż wiadomość
Informacja dnia. Mąż wznowił malowanie ��

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no to dobrze oby szybko się uwinął

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Ehh a my jak nie jesteśmy małżeństwem to pewnie nie będzie żadnego ekstra wolnego dla tz? ��
Jestem jakaś zmęczona, obejrzałam Bridget Jones 3, popłakałam się jak rodziła �� chciałam zrobić drzemkę, a turlam się godzinę po kanapie
Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Będzie. Nie trzeba być małżeństwem. Potrzebny jest akt urodzenia stwierdzający że twój tż jest ojcem
tak jak Asia pisze - przysługuje my też nie jesteśmy małżeństwem
Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Zmierz ciśnienie za jakis czas i zobacz jakie bedzie oby juz nie roslo!


Przy własnej działalnosci pewnie nie ma szans na żadne wolne dla męża?


Jeju jakiego dzis mam lenia, nic mi sie nie chce, chodze od pokoju do pokoju i sie snuje :/
też coś jest, ale musiałabyś doczytać
edit: przysługuje tak samo zwolnienie, ale komplet dokumentów zanosi się od razu do ZUS (zwolnienie, druk z-15 i z-b3 i akt urodzenia)
Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Spada to ciśnienie, może byłam odwodniona po drzemce czy coś
no to dobrze można odetchnąć

Edytowane przez ScarlettO
Czas edycji: 2018-02-21 o 13:20
ScarlettO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 13:25   #1700
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Spada to ciśnienie, może byłam odwodniona po drzemce czy coś
Po spaniu to nie ma co patrzeć na ciśnienie i opuchliznę, trzeba odczekać. Ja dzisiaj w nocy jak zobaczyłam swoje dłonie to istne parówki (obstawiam, że wynik dużej ilości soli na wieczór zrobił swoje, bo nigdy tak nie mam). A jak w szpitalu mi mierzyli ciśnienie w jeden poranek to też była parodia, bo ja niskociśnieniowiec mam wpisane 140/100 a to dlatego, że piguła akurat była w naszym pokoju jak wróciłam z łazienki

Koma kciuki za męża żeby wytrwał w zapale

Ojoanna29 gdzie oglądałaś? Online?
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:37   #1701
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Spada to ciśnienie, może byłam odwodniona po drzemce czy coś
Spokojnie, zawsze dobrze wypić dwie szklanki wody, usiąść wygodnie i po chwili odpoczynku zmierzyć. Nawet po 20 minutach 😊 na szczęście to ciśnienie było lekko podwyższone więc pewnie nie ma powodów do obaw 😊 ale kontroluj się, bo teraz z nami to już wszystko możliwe. Koleżanka mnie pocieszyla i powiedziała pieszczotliwie, że jestem tykajaca bombą 😎 po części ma rację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:40   #1702
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
też coś jest, ale musiałabyś doczytać
edit: przysługuje tak samo zwolnienie, ale komplet dokumentów zanosi się od razu do ZUS (zwolnienie, druk z-15 i z-b3 i akt urodzenia)
Dziękuje musze poczytac
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:40   #1703
annapolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 96
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Pannkaka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was ma problem z bólem nadgarstkow w nocy? U mnie pojawia się już od jakiegoś czasu, ale dzisiaj boli tak, że nie mogę zasnąć po pobudce Wstałam z nadzieją że trochę ruchu pomoże, ale nadal wszystko muszę robić lewą ręką - też boli, ale do wytrzymania, z prawą nie daję rady...
Ja mam już od grudnia. Co prawda u mnie bardziej skupia się na palcach. Rano są tak odrętwiałe, że żeby cokolwiek zrobić musze odczekać kilka minut. I mam takie wrażenie "wypadania" kciuka, tak jakby wyskakiwał ze stawu. Ale podobno może tak być, i przejdzie po porodzie.
Cytat:
Napisane przez Kiwi18 Pokaż wiadomość
Wilanka- Milenka ładne imię My nie mamy jeszcze wybranego imienia dla naszego dziecka
Cytat:
Napisane przez bloody_marry Pokaż wiadomość
U mnie nadal imię nie jest klepnięte w 100%, te, które najbardziej forsowalam, odpadły w przedbiegach bo mężowi się nie podobały. Wymyślał głupie rymowanki i ja już też nie mogłabym tak nazwać dziecka
My też z nie mamy, a dokładnie za tydzień poród
Tzn mamy jedno, ale jest dość rzadkie i boję się, ża mały jak podrośnie nie będzie go lubił
Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Bloody, u nas tez położna mowila, że mężczyzna lepszy do kapieli. Mają większe dłonie i jakoś sprawniej im idzie trzymanie małego ciałka w wodzie. Także ja mojego próbuje do tego przekonać, że bedzie kapał sam (jeszcze próbuje namowic na obcinanie paznokci, ale przed tym sie broni)
Ja juz mojemu powiedziałam, że prawdopodobnie obcinanie paznokci będzie należało do niego
Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
mi shea z olejem migdałowym też niewiele daje, najgorzej nogi i ręce, jak mam czarną bluzkę, to się od spodu robi biała, tak się skóra łuszczy na moje nieszczęście nadal mam wstręt do pachnących kosmetyków, a te niby hipoalergiczne są najgorsze

u nas imię wybrał w sumie mąż, w jego rodzinie bardzo się podoba, u mnie było lekkie zdziwienie
ja też nie jestem przekonana, jakoś z nazwiskiem mi nie do końca pasuje, no ale wokół rodzą się sami chłopcy i normalne imiona się pokończyły a chcieliśmy takie, które z nikim szczególnie nam się nie kojarzy
będzie więc Mikołaj chyba...
Bardzo ładne imię, to też był jeden z moich typów, ale mój mąż nie chce się zgodzić
Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Próbuje sie zagłębić w przepisy o urlopie ojcowskim i mam do Was pytanie, bo tego jeszcze nie znalazłam. Czy na żonę po porodzie przysługuje jakies zwolnienie?
My na szkole rodzenia mieliśmy spotkanie z prawnikiem i powiedział, że można po SN, ale łatwiej wykorzystać przy CC, więc pewnie zależy od lekarza. A wypisuje tak jak pisały dziewczyny: ginekolog prowadzący lub rodzinny
annapolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:41   #1704
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Ilsa - dobrze, że ciśnienie spadło. Ja dzisiaj miałam odobne, ale na szczęscie nie rośnie. Może to pogoda?

Pretty - jeśli Twój TŻ płaci składki na ubezpieczenie chorobowe (są one dobrowolne) to przysługuje mu zasiłek za 14 dni, ale niektóre ZUS-y wymagają zaświadczenia, że w tym czasie nie będzie prowadzona działalność gospodarcza
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:47   #1705
czaro_dziejkaa
Zadomowienie
 
Avatar czaro_dziejkaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 528
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Lenka_007 Pokaż wiadomość
Czarodziejka a moze powinnas to skonsultowac z lekarzem? Bo troche zle to brzmi. Bardzo Ci współczuję
Boje sie do niego dzwonić bo mi każe do szpitala przyjechać :/
Leci mi tylko po wymiotach, młoda się rusza, ciśnienie ok. Jak będę się gorzej czuła to podjade na ip
Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do doświadczonych mamuś. Tak się składa, że mój mąż w drugiej połowie kwietnia obchodzi 30. urodziny. Mały będzie miał miesiąc, może ciut ponad. Powiedzcie mi czy realne jest (z punktu widzenia mamy) zrobienie imprezy- niespodzianki w rodzinnym gronie (rodzice, teściowie, rodzeństwo)? Bo myślałam o garden party jeśli pogoda pozwoli (jeśli nie to w domu) i chciałabym powolutku się do tego szykować tylko nie wiem czy fizycznie jest to wykonalne w miesiąc po porodzie (zakładając pomoc ze strony rodziców). Czy w ogóle porywać się na to?
Teoretycznie tak, ale to wszystko zależy jaki będziesz miała poród (łatwy czy nie) , jak się będziesz czuła po i jaki maluch Wam się trafi. Zobaczysz po prostu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czaro_dziejkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:49   #1706
annapolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 96
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

My już jesteśmy po KTG. Na badaniu wszystko w porządku, ostatecznie mały ładnie dokazywał, więc nie trzeba nic powtarzać. Też musiałam klikać w przycisk i na początku byłam załamana, bo nie czułam żadnego ruchu, nic a nic, dopiero po kilku minutach mały raczył się ożywić, więc mi ulżyło. Miałam robione też badanie czy na pewno CC czy może jednak uda się SN, ale niestety - zostaje przy CC, czyli za tydzień o tej porze może już będę po
annapolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:54   #1707
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

wizytę u endo z 27.02. przełożyli mi na 27.03., a termin porodu mam na 22.03.
wczoraj zrobiłam już badania w labo, za tydzień odbiorę i spróbuję umówić się do innego lekarza, a jak wyniki będą spoko, to może po prostu przesunę jeszcze do przodu...

dziewczyny, które kontrolują tsh - jak często chodzicie do lekarza?
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 13:54   #1708
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Po spaniu to nie ma co patrzeć na ciśnienie i opuchliznę, trzeba odczekać. Ja dzisiaj w nocy jak zobaczyłam swoje dłonie to istne parówki (obstawiam, że wynik dużej ilości soli na wieczór zrobił swoje, bo nigdy tak nie mam). A jak w szpitalu mi mierzyli ciśnienie w jeden poranek to też była parodia, bo ja niskociśnieniowiec mam wpisane 140/100 a to dlatego, że piguła akurat była w naszym pokoju jak wróciłam z łazienki

Koma kciuki za męża żeby wytrwał w zapale

Ojoanna29 gdzie oglądałaś? Online?
Na alltube

Powiem tz, żeby się dowiedział w pracy o tą opiekę, skoro szykuje się cc to mógłby to wykorzystać zamiast urlopu
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:01   #1709
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Ja mam nadzieję, że po CC dostanę zwolnienie dla męża bo znając jego pracę to nie dostanie ojcowskiego albo dostanie np. tydzień max plus telefony z pytaniami od 7 rano :/

No i jest jeszcze ten okolicznościowy, faktycznie, zapomniałabym.

Ciekawe tylko jak to zrobić w praktyce np jeśli mam ustalone CC na jakiś dzień to czy mąż już na ten dzień moze skorzystać z okolicznościowego? byłoby fajnie.

Zazdroszczę że możecie mieć faceta w domu nawet miesiąc po porodzie, to niezastąpione chwilę razem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 14:09   #1710
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Ehh a my jak nie jesteśmy małżeństwem to pewnie nie będzie żadnego ekstra wolnego dla tz? 😉
Jestem jakaś zmęczona, obejrzałam Bridget Jones 3, popłakałam się jak rodziła 😜 chciałam zrobić drzemkę, a turlam się godzinę po kanapie
Dwa dni na urodzenie mu się dziecka raczej dostanie, a później Zawsze może iść na zwolnienie na dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 23:44:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.