Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-11, 00:07   #4261
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Zależy jak bardzo się przesunęła. .. może lekarka ją czymś dopchnie?? Sama jestem ciekawa... Napisz po wizycie
czasami wkladke mozna dopchnac narzedziem, a sama wkladka moze sie obsunac z roznych wzgledow, najczesiej sa to obfite miesiaczki.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 06:46   #4262
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez 93Strawberry Pokaż wiadomość
To BARDZO mało. Mój ,,po znajomości" chce mi założyć za 900 i osobiście jestem z tej ceny zadowolona. Przejrzałam sporo forów, rozmawiałam też z kilkoma osobami i jeszcze nie słyszałam o takiej cenie jak 300 zł...Sama wkładka kosztuje bardzo dużo, a do tego założenie...Dziwne.

kurcze! Napisałam 300, przepraszam ale sie pomyliłam...
800 zł mnie to kosztowało!
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 10:15   #4263
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

No więc jestem już 4 dzień po założeniu wkładki i dzisiaj już jest ok.
Samo przygotowanie do założenia i założenie było dla mnie bolesne. Był to 8 dzień cyklu a więc tuż po miesiączce i w trakcie zakładania bardzo krwawiałam, dlatego lekarz nie mógł mi zrobić USG ginekologcznego tylko przez brzuch. Wkładka była dobrze widoczna, bo Jaydess ma kropkę srebra, żeby było ją łatwo zlokalizować na usg. To krwawienie ustąpiło kilka godz. po założeniu i przez następne 3 dni miałam lekkie plamienie. Dodatkowo przez te pierwsze dni czułam lekki ból w dole brzucha, tak jak przy miesiączce. Dziś już nic nie czuję, plamienia nie ma i mam nadzieję, że zacznę się cieszyć z posiadania wkładki. Dodam jeszcze, że godzinę przed zakładaniem, wzięłam za namową gin. 2 tabletki przeciwbólowe ale niewiele to dało...
Nie wiem czemu nie zapytałam o znieczulenie jeśli za 3 lata będę jeszcze raz zakładać, to na pewno poproszę, niezależnieod ceny.
Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 11:03   #4264
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Kama007 Pokaż wiadomość
No więc jestem już 4 dzień po założeniu wkładki i dzisiaj już jest ok.
Samo przygotowanie do założenia i założenie było dla mnie bolesne. Był to 8 dzień cyklu a więc tuż po miesiączce i w trakcie zakładania bardzo krwawiałam, dlatego lekarz nie mógł mi zrobić USG ginekologcznego tylko przez brzuch. Wkładka była dobrze widoczna, bo Jaydess ma kropkę srebra, żeby było ją łatwo zlokalizować na usg. To krwawienie ustąpiło kilka godz. po założeniu i przez następne 3 dni miałam lekkie plamienie. Dodatkowo przez te pierwsze dni czułam lekki ból w dole brzucha, tak jak przy miesiączce. Dziś już nic nie czuję, plamienia nie ma i mam nadzieję, że zacznę się cieszyć z posiadania wkładki. Dodam jeszcze, że godzinę przed zakładaniem, wzięłam za namową gin. 2 tabletki przeciwbólowe ale niewiele to dało...
Nie wiem czemu nie zapytałam o znieczulenie jeśli za 3 lata będę jeszcze raz zakładać, to na pewno poproszę, niezależnieod ceny.
Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
w jakim miescie zakladalas?
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 11:11   #4265
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

W Warszawie
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 11:23   #4266
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Kama007 Pokaż wiadomość
W Warszawie
kurcze znowu wawa:p ja nadal szukam lekarza w krakowie, ktory zalozy mi jaydess.
bylam u jednej pani doktor to nie wiedziala co to. wiec nie chcialam byc pierwsza do zakladania. za duzo kasy i nerwow zeby na mnie cwiczyla.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 11:45   #4267
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Spróbuj może w jakimś centrum medycznym, np. w Medicover. Wiem, że jest w Krakowie, bo zdażyło mi się parę razy tam bywać z dzieckiem.
Jak się zdecydujesz i będziesz kupowała wkładkę, to poszukaj w kilku aptekach i przez internet, bo można ją kupić poniżej 600 zł. Powodzenia
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 12:02   #4268
magdaa3008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 37
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Hej dziewczyny jak tam nosi się wkładke ? Pozytywne wrażenia czy przeciwnie?
Ja jestem umówiona na założenie 20.04 i troche sie obawiam
Jakies opinie?
magdaa3008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 13:39   #4269
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Kama007 Pokaż wiadomość
Spróbuj może w jakimś centrum medycznym, np. w Medicover. Wiem, że jest w Krakowie, bo zdażyło mi się parę razy tam bywać z dzieckiem.
Jak się zdecydujesz i będziesz kupowała wkładkę, to poszukaj w kilku aptekach i przez internet, bo można ją kupić poniżej 600 zł. Powodzenia
niestety nie korzystam z Medicoveru ani Scanmedu.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 07:40   #4270
ang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 49
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez magdaa3008 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny jak tam nosi się wkładke ? Pozytywne wrażenia czy przeciwnie?
Ja jestem umówiona na założenie 20.04 i troche sie obawiam
Jakies opinie?
Wkładka jest OK Jak czytam opinie, że boli tak , że nie które kobiety chcą mieć znieczulenie - to jest to dla mnie nie prawdopodobne. Boli trochę, owszem, ale żeby aż tak? Może to powód stresu i paniki??

Ja musiałam skrócić taki sznureczek, ponieważ lekarz założył jaydess i go zbyt nie skracał, a niestety ja i mój partner go wyczuwaliśmy. Teraz zdarza się, że czasem też go poczuje, ale to jest bardzo sporadyczne. Generalnie, ja czasami przy stosunku odczuwam lekki dyskomfort, ale to raczej spowodowane jest porodem, jestem jakby mniejsza mojemu partnerowi sie to bardzo podoba, a mi sprawia ból, czuję się czasami "sklejona" . (TAK PRZY OKAZJI JEST TAKA MAMA, KTÓRA RODZIŁA? JESTEM JUZ 9MIES PO PORODZIE A NADAL ODCZUWAM DYSKOMFORT, BOL PRZY NIEKTÓRYCH POZYCJACH [TAK JAKBY MACICA SIE JESZCZE NIE SKURCZYŁA DOBRZE] DODAKOWO MOJE LIBIDO JEST BAAARDZO NISKIE :p KIEDY TO MINIEEE???:O ) A myslę, że to odczucie nie jest spowodowane wkładką, ponieważ współżyłam przed założeniem wkładki i było podobnie, więc to chyba nie jej wina. Generalnie polecam.
Hormony nie ingerują w cały organizm , nie trzeba pamiętać o tabletach i koszty się zwrócą, ponieważ cena tabletek x 3 lata wyjdzie powyżej 800zł [ja akurat placilam za wkladke+załozenie 8000zl]

Edytowane przez ang_
Czas edycji: 2015-04-14 o 07:43
ang_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 18:36   #4271
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Zastanawiałam się nad gynefixem, ale po długiej rozmowie z lekarzem chyba zdecyduje się na Jaydess. Wystąpiły u Was zmiany skórne, przetłuszczanie się włosów, spadek nastroju?
Gdzie w Poznaniu dostanę ją najtaniej?
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-15, 14:09   #4272
magdaa3008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 37
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Dziekuje za odp troche mnie to uspokoilo szczegolnie ze ogladalam filmik z włożenia wkladki i wyglada troche jak tortura haha
Ja mialam miec wlozona gynefix niestety mam za krotkie dno macicy
Napisze jak wrazenia po i mam nadzieje ze uda sie ja zalozyc
magdaa3008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 18:46   #4273
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się nad gynefixem, ale po długiej rozmowie z lekarzem chyba zdecyduje się na Jaydess. Wystąpiły u Was zmiany skórne, przetłuszczanie się włosów, spadek nastroju?
Gdzie w Poznaniu dostanę ją najtaniej?
Niestety u mnie tak, mam efekt zlego wlosia - musze myc je codziennie a i tak sa bardziej klapniete. Cera...ozywaja wspomnienia z lat mlodosci. Za pan brat z nadmiarem sebum Nastroj mozliwie, ze od tego sparszywial...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 22:05   #4274
Sarinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez ang_ Pokaż wiadomość
Moje drogie, w sierpniu urodziłam córeczkę, a 14 października ginekolog założył mi właśnie tą wkładkę. Ja płaciłam 800zł - nie wiem jaki był koszt wkładki a jaki koszt założenia, po prostu jak zapytałam ile to kosztuje, to powiedział że 800zł. Troszkę się bałam, ale nie było źle Samo ukucie troszkę zabolało, aż się zgrzałam :P no i wprowadzanie nie było przyjemne, ale nie było też bolesne.
Naczytałam się o znieczuleniach itd-bez przesady, szkoda zachodu!

Czuję się dobrze, plamienie miałam praktycznie znikome... ale to akurat zależy od kobiety, ja narazie nie mam problemów i polecam!!!!!!

Mam pyatnie czy można mieć potem po 3 latach dzieci ?

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Mam pytanie czy po trzech latach stosowania , będę mogła mieć dzieci ?
Sarinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 22:21   #4275
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Sarinaaa Pokaż wiadomość
Mam pyatnie czy można mieć potem po 3 latach dzieci ?

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Mam pytanie czy po trzech latach stosowania , będę mogła mieć dzieci ?

Tak, po wyjęciu wkładka przestaje działać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 08:42   #4276
Sarinaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

A są przykłady tego , że ktoś nie mógł mieć ?
Sarinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 08:52   #4277
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

poczytaj w necie. zanim zdecydujesz sie na zalozenie idziesz do gina. bada cie robi cytologie i mowi czy mozesz.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 09:37   #4278
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez Sarinaaa Pokaż wiadomość
A są przykłady tego , że ktoś nie mógł mieć ?

Najlepiej pogadac o tym z lekarzem.
Według badań nie ma żadnych różnic w płodności kobiet które metody nie stosowały i tych które miały wkładkę Jaydess.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-18, 11:01   #4279
magdaa3008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 37
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

hm moze glupie pytanie ale jak się przygotować do włożenia wkładki ? Bedzie to podczas okresu i trochę krępujące szczególnie ze mam obfity okres
magdaa3008 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-19, 13:46   #4280
whatsername89
Przyczajenie
 
Avatar whatsername89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Minęły już ponad 4 miesiące od momentu założenia Jaydess, więc myślę, że mogę już powiedzieć coś więcej na temat jej działania.

Wcześniej, przy stosowaniu innych środków hormonalnych, regularnie (co miesiąc przed krwawieniem) miałam migreny uniemożliwiające mi normalne funkcjonowanie (nudności, światłowstręt, ból doprowadzający mnie nie raz do płaczu). Leki przepisane na te migreny przez neurologa pomagały bardziej lub mniej, jednak były cholernie drogie (80 pln za 6 sztuk, opakowanie wystarczało mi na 3-4 miesiące). Nie życzę nikomu takich przeżyć.

Ostatecznie po konsultacji z kolejnym ginekologiem zdecydowałam się na Jaydess i to była najlepsza decyzja w moim życiu. Pomimo tego, że na początku mocno się wahałam, teraz już jestem pewna, że za trzy lata będę zakładać kolejną wkładkę (dzieci nie planuję, w ogóle). Migreny zniknęły, nie przytyłam, nie mam problemów ze skórą odbiegających od normy, miesiączki są mniej obfite, no i nie muszę pamiętać o tym, żeby regularnie łykać pigułki/zmieniać krążek. Jedyny minus, jaki zauważyłam, to cięższy PMS ;P Jeżeli chodzi o plamienia, to występowały na samym początku, jakoś do drugiego miesiąca od założenia wkładki. Sznureczki po przycięciu niewyczuwalne dla partnera, który wcześniej mocno marudził na NuvaRing.

Wszystkim niezdecydowanym POLECAM tą metodę antykoncepcji, bo naprawdę warto.
whatsername89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 20:02   #4281
magdaa3008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 37
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Ja juz po zakładanie troche bolalo ale do przeżycia jak przy okresie i troche uszczypniec po zejsciu z fotelu juz w ogole nic nie czulam oby sie przyjelo jestem pozytywnie nastawiona
magdaa3008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 20:38   #4282
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez magdaa3008 Pokaż wiadomość
Ja juz po zakładanie troche bolalo ale do przeżycia jak przy okresie i troche uszczypniec po zejsciu z fotelu juz w ogole nic nie czulam oby sie przyjelo jestem pozytywnie nastawiona

Swietnie ja zbieram pieniądze ;-)
Daj znac jak tam sie przyjęła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 21:50   #4283
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Niestety u mnie tak, mam efekt zlego wlosia - musze myc je codziennie a i tak sa bardziej klapniete. Cera...ozywaja wspomnienia z lat mlodosci. Za pan brat z nadmiarem sebum Nastroj mozliwie, ze od tego sparszywial...
A czy przy tabletkach antykoncepcyjnych (jeśli brałaś) miałaś spokój z cerą?

Witam się na wątku Po 6 latach antykoncepcji doustnej, zaczęłam rozważać Jaydess. Koszty są spore, zmiana także, dlatego decyzję tę muszę porządnie przemyśleć.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-22, 22:53   #4284
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

hej,
kilka lat brałam tabletki antykoncepcyjne, nie miałam jakiś specjalnych skutków ubocznych oprócz nabierania wody, spadku libido i PMSa, jakiś rok temu odstawiłam i szczerze mówić dużo lepiej się czułam bez hormonów. obecnie biorę izotek na cerę (niestety po odstawieniu hormonów dostałam okropny trądzik hormonalny w postaci bolących, ropnych gul) i znów tabletki.
dodatkowo boję się, że skończę kurację izotekiem, odstawie tabletki i problem z cerą znów powróci.
od kilku lat myślałam o spirali, niestety każdy z ginekologów, do których chodziłam w ciągu kilku lat twierdził, że nie zakłada się spirali u osoby która nie rodziła.
czy któraś ma zaufanego ginekologa (najlepiej kobietę) w Warszawie?
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 07:10   #4285
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Pamietaj tylko ze hormon ze spirali nie pomoze ci ani nie zabezpieczy przed tradzikiem. A nierodce mozna zalozyc wkladke Jaydess - ktora jest mniejsza wkladka zalecana dla nierodek wlasnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 12:49   #4286
fixtheworld1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Mirena a zmiany nastroju

Witajcie,
Czy któraś z was miała przy mirenie zmienne nastroje, była apatyczna?
Założyłam tę wkładkę (8tyg) i zauważyłam, że jestem ciagle zdenerwowana. Mam zmiany nastroju, chwilami bardzo apatyczna. Z równowagi wyprowadzają mnie drobnostki. Zastanawiam się czy mirena może powodować takie zachwiania emocjonalne, czy przyczyny szukać gdzie indziej. Nie miesiączkuję odkąd mam wkładkę i nie wiem czy to też może mieć jakiś wpływ? Czy to przesilenie pozimowe? Czy może zbieg okoliczności?
fixtheworld1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 15:26   #4287
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Pamietaj tylko ze hormon ze spirali nie pomoze ci ani nie zabezpieczy przed tradzikiem. A nierodce mozna zalozyc wkladke Jaydess - ktora jest mniejsza wkladka zalecana dla nierodek wlasnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
myślałam bardziej o spirali niehormonalnej. hormonalna to trochę zbyt duży koszt i też loteria jeśli chodzi o samopoczucie i skutki uboczne.
jeśli chodzi o trądzik to najbardziej się boje, że jak odstawię tabletki anty to znów wszystko wróci ze zdwojoną siłą obecnie muszę je przyjmować ze względu na to, że przy izoteku nie można zajść w ciążę. wcześniej używałam metod mechanicznych i czułam się świetnie, miałam libido i dużo więcej energii.
izotek brałam 7 lat temu i przez te 7 lat miałam spokój z trądzikiem. problemy zaczęły się jak przestałam brać tabletki anty i powrócił ze zdwojoną siłą. obawiam się, że teraz się wyleczę, odstawię tabletki za parę miesięcy i znów problemy z cerą wrócą. obecnie biorę yasminelle, czyli w sumie bardzo mała dawka hormonów, a i tak mam skutki uboczne. dlatego nie wiem, czy nawet minimalna dawka hormonów w takiej wkładce domacicznej będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem.
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 19:20   #4288
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Niehormonalnrj bym nie zakladala nierodce.
Tabletka a wkladka z hormonami to dwie rozne pary kaloszy..
Tabletka = codzienne dostarczanie hormonow, a wkladka = dawka hormonow odpowiqdajaca 1 tabletce 1x w tygodniu.





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
wymienię

Instagram mój

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2015-04-23 o 19:22
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 13:03   #4289
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Przy tabletkach cera byla ok, mialam za to inne skutki uboczne, np. tycie i zanik libido.
Tymczasem widze powoli pewna poprawe , moja lekarka mowi, ze do trzech, czterech cykli mam sie nie stresowac. Co takoz czynie ;-)
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 16:22   #4290
Krewetkor
Raczkowanie
 
Avatar Krewetkor
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 175
Question Czy rozmiar wkładki domacicznej miedzianej ma znaczenie?

Witajcie. W tym tygodniu będę mieć zakładaną wkładkę domaciczną i pani doktor powiedziała mi, abym kupiła sobie małą miedzianą wkładkę. Teraz przeglądam różne rodzaje i jedyna z rozróżnieniem na rozmiary jest praktycznie niedostępna w aptekach Większość ma rozmiar uniwersalny z częścią miedzianą o długości ok. 38mm. Czy rozmiar wkładki faktycznie ma jakieś znaczenie? Czy może bez wielkiej różnicy?
Krewetkor jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.