Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-12, 15:11   #391
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Czyli robicie sobie manicure na poród?

Och, też bym chciała się już za miesiąc rozpakować.
A czemu masz cc w połowie lipca?




Mnie brakuje jeszcze chusteczek, pampersów, butelki filtrującej wodę, wit D., linomagu, czegoś na kolki czy na ból dla synka, dla siebie maści na sutki i to chyba tyle.

Ostatnio kupiłam mini kosmetyki dla siebie, turystyczną szczoteczkę do zębów, klapki do szpitala. Zastanawiam się jeszcze nad koszulą do porodu. Czy kupować, czy wziąć jakąś starą koszulkę męża, czy jedną z koszul, które teraz kupiłam.



Rany, u was też dziś tak gorąco? Ja uwielbiam lato i upały, ale dziś źle znoszę taką pogodę. Ręce i nogi mi lekko spuchły i nie mam sił.
Termin z om mam na koniec lipca, z usg na początek sierpnia. Po 30 tc okazało się, że rozchodzi mi się blizna po cc i dlatego muszę mieć cięcie już w 38 tygodniu

Strasznie gorąco, dobrze że w tym roku mamy już klimę. Ja ogólnie zimnolub jestem, a w ciąży to już w ogóle tragedia z moją tolerancją na upały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-12, 15:40   #392
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Termin z om mam na koniec lipca, z usg na początek sierpnia. Po 30 tc okazało się, że rozchodzi mi się blizna po cc i dlatego muszę mieć cięcie już w 38 tygodniu

Strasznie gorąco, dobrze że w tym roku mamy już klimę. Ja ogólnie zimnolub jestem, a w ciąży to już w ogóle tragedia z moją tolerancją na upały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę, właśnie tego z tą blizną się boje, u mnie na usg w 30 tygodniu było dobrze, zobaczymy na najbliższej wizycie. A blizna daje Ci teraz jakieś bólowe objawy czy tylko wyszło na usg?

Co do bycia zimnolubnym i nieznoszenia upałów możemy sobie przybić piątkę, ja i bez ciąży nienawidziłam lata a teraz to już w ogóle tragedia, ja dzisiaj ledwo żyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-12, 16:16   #393
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
O kurczę, właśnie tego z tą blizną się boje, u mnie na usg w 30 tygodniu było dobrze, zobaczymy na najbliższej wizycie. A blizna daje Ci teraz jakieś bólowe objawy czy tylko wyszło na usg?

Co do bycia zimnolubnym i nieznoszenia upałów możemy sobie przybić piątkę, ja i bez ciąży nienawidziłam lata a teraz to już w ogóle tragedia, ja dzisiaj ledwo żyłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz co, teraz to pewnie psychika działa, bo wiem, że mi się rozchodzi i muszę uważać, dlatego coś tam czuję. Ale wydaje mi się, że w poprzedniej ciąży miałam podobne odczucia i po prostu sobie wmawiam

Najlepsze jest to, że moja ginekolog poprzednia uważała, że jak zacznie mi się cos dziać z blizną, to będzie taki ból jakby mnie ktoś ciął na żywca, a tak to mogę rodzić sn No żadnego bólu na pewno nie czułam

A Ty chcesz rodzić naturalnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-12, 17:05   #394
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Wiesz co, teraz to pewnie psychika działa, bo wiem, że mi się rozchodzi i muszę uważać, dlatego coś tam czuję. Ale wydaje mi się, że w poprzedniej ciąży miałam podobne odczucia i po prostu sobie wmawiam

Najlepsze jest to, że moja ginekolog poprzednia uważała, że jak zacznie mi się cos dziać z blizną, to będzie taki ból jakby mnie ktoś ciął na żywca, a tak to mogę rodzić sn No żadnego bólu na pewno nie czułam

A Ty chcesz rodzić naturalnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z jednej strony bym chciała bo cesarkę naprawdę źle zniosłam i długo dochodziłam do siebie ale z drugiej strony tak bardzo się boję... Zobaczę co mi gin powie na najbliższej wizycie bo właśnie od jakiegoś czasu mam wrażenie że czuję tą bliznę i to taki dziwny, piekący ból. Może to głupie ale wiem że gdyby były normalnie odwiedziny to bym się zdecydowała na cc bo wiedziałabym że mąż czy mama mi pomoże w szpitalu a tak na samą myśl że jestem zdana na siebie i łaskę położnych to bardzo się tego boję, zwłaszcza braku pomocy przy kp w szpitalu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-12, 17:27   #395
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Z jednej strony bym chciała bo cesarkę naprawdę źle zniosłam i długo dochodziłam do siebie ale z drugiej strony tak bardzo się boję... Zobaczę co mi gin powie na najbliższej wizycie bo właśnie od jakiegoś czasu mam wrażenie że czuję tą bliznę i to taki dziwny, piekący ból. Może to głupie ale wiem że gdyby były normalnie odwiedziny to bym się zdecydowała na cc bo wiedziałabym że mąż czy mama mi pomoże w szpitalu a tak na samą myśl że jestem zdana na siebie i łaskę położnych to bardzo się tego boję, zwłaszcza braku pomocy przy kp w szpitalu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w szpitalu i tak nie ma odwiedzin w pokojach i szczerze mówiąc nie narzekałam po cc położne bardzo pomagały, w zasadzie wszystko przy małym robiły.
Jeśli chcesz rodzić naturalnie, a wg lekarza blizna będzie ok to się nie martw, ten ból o niczym jak widać nie świadczy gdyby coś było nie tak, to na usg by wyszło


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-12, 17:43   #396
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu i tak nie ma odwiedzin w pokojach i szczerze mówiąc nie narzekałam po cc położne bardzo pomagały, w zasadzie wszystko przy małym robiły.
Jeśli chcesz rodzić naturalnie, a wg lekarza blizna będzie ok to się nie martw, ten ból o niczym jak widać nie świadczy gdyby coś było nie tak, to na usg by wyszło


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas położne to z takim problemem przychodziły, cc miałam przed 14 i byłam pionizowana dopiero na drugi dzień rano i zaraz po tym pretensje że jeszcze sama dziecka nie przebieram tylko mąż, że co ja w domu zrobię jak mąż pójdzie do pracy, non stop docinki... A ja ledwo żyłam z bólu.

Dla mnie najgorsze jest to że na usg może być dobrze a podczas porodu wszystko się może nagle wydarzyć, boję się że macica pęknie i nie zdążą uratować dziecka lub mnie... No jakieś takie katastroficzne myśli mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-12, 17:49   #397
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
U nas położne to z takim problemem przychodziły, cc miałam przed 14 i byłam pionizowana dopiero na drugi dzień rano i zaraz po tym pretensje że jeszcze sama dziecka nie przebieram tylko mąż, że co ja w domu zrobię jak mąż pójdzie do pracy, non stop docinki... A ja ledwo żyłam z bólu.

Dla mnie najgorsze jest to że na usg może być dobrze a podczas porodu wszystko się może nagle wydarzyć, boję się że macica pęknie i nie zdążą uratować dziecka lub mnie... No jakieś takie katastroficzne myśli mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co wiem, jeśli blizna pod koniec ciąży na usg jest ok, to szanse na to rozejscie są niewielkie, a cc zawsze można zrobić. No ale zależy od Ciebie czy chcesz próbować. Rozumiem, że się boisz bo ja też się bałam

Wow, to położne u Ciebie beznadziejne.. Ja miałam pionizacje po 24 godzinach bo były problemy ze znieczuleniem. To jeszcze kilka godzin później mi dziecka nie przyniosły, tylko poszłam sama, że jestem gotowa się zająć. Na noc chciały żebym przywiozła, bo mam odpoczywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-12, 18:17   #398
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, jeśli blizna pod koniec ciąży na usg jest ok, to szanse na to rozejscie są niewielkie, a cc zawsze można zrobić. No ale zależy od Ciebie czy chcesz próbować. Rozumiem, że się boisz bo ja też się bałam

Wow, to położne u Ciebie beznadziejne.. Ja miałam pionizacje po 24 godzinach bo były problemy ze znieczuleniem. To jeszcze kilka godzin później mi dziecka nie przyniosły, tylko poszłam sama, że jestem gotowa się zająć. Na noc chciały żebym przywiozła, bo mam odpoczywać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam małą od początku, mąż poszedł do domu ok. 19-20 i do rana ja nieruszającą się jeszcze miałam sama zajmować się córką... Zero guzika żeby wezwać położną. Eh no niestety mój szpital to dno i siedem metrów mułu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-12, 18:31   #399
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _kasicka Pokaż wiadomość
Dziewczyny zamówiłam ten laktator esperanza miała go któraś z Was? Strasznie dużo na allegro go kupiło osob a opinie na necie też niczego sobie, a kosztuje tylko 88zl. Zobaczymy co to warte..
Kupiłam też dziś pajace na rozmiar 50 bo myślę sobie ze jak jednak nie dotrwam do 38 tygodnia przez tą szyjkę i może się Dzidzia urodzic mniejsza to chociaż 4 pajace będę mieć. A jakas Pani je wystawiła za 8 zł dosłownie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo ja sie wlasnie nad nim zastanawiam. Rzeczywiscie opinie ma zadziwiajaco dobre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-12, 20:43   #400
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja kupiłam ten laktator esperanza wygląda że jest ok dużo osób poleca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 07:08   #401
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Czyli robicie sobie manicure na poród?

Och, też bym chciała się już za miesiąc rozpakować.
A czemu masz cc w połowie lipca?




Mnie brakuje jeszcze chusteczek, pampersów, butelki filtrującej wodę, wit D., linomagu, czegoś na kolki czy na ból dla synka, dla siebie maści na sutki i to chyba tyle.

Ostatnio kupiłam mini kosmetyki dla siebie, turystyczną szczoteczkę do zębów, klapki do szpitala. Zastanawiam się jeszcze nad koszulą do porodu. Czy kupować, czy wziąć jakąś starą koszulkę męża, czy jedną z koszul, które teraz kupiłam.



Rany, u was też dziś tak gorąco? Ja uwielbiam lato i upały, ale dziś źle znoszę taką pogodę. Ręce i nogi mi lekko spuchły i nie mam sił.
Ja zdejmuję przed porodem. Nie będę z siebie paniusi robić, ważniejsze jest żeby personel medyczny mógł swobodnie pracować. Wymalowane paznokcie to nie jest dla mnie priorytet w tym momencie.

Ja też już się zaopatruję w kosmetyki do szpitala, kupiłam mini pastę do zębów i fajny żel szampon 2w1 Alterra bezzapachowy. Krem do twarzy jeszcze wezmę i to będzie na tyle dla mnie.

Ja koszule biorę normalna nową albo nawet jakaś sukienkę z tych co mam.. Z tego co się orientuję to normalnie się dopiero, więc nie ma co dziadowa chyba. No nie wiem, przekonam się i na drugi raz będę wiedziała, najgorszy pierwszy raz.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

U nas wczoraj był pierwszy dzień upału i średnio mi było, chociaż w domu mam chłodno i właściwie większość dnia nie wychodziłam, dopiero pod wieczór. Ciężko być grubym w taki upał. A ja ogólnie jestem ciepłolubna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Czerwcówki i lipcówki już się rozpakowują ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-13, 07:14   #402
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja kupiłam ten laktator esperanza wygląda że jest ok dużo osób poleca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też go zamowilam, żeby mieć na początek w razie czego. Jeszcze nie przyszedł. Mam nadzieję, że będzie się nadawał do użytku wzięłam 2w1

Ja kocham lato i upały, ale nie taka duchotę jak wczoraj u nas była... Zamiast słońca to pochmurny dzień, 30 stopni i zgnile powietrze. Ogólnie dobrze się czułam tylko pod wieczór już spuchly dłonie i stopy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 08:27   #403
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Czyli robicie sobie manicure na poród?
Ostatnio miałam, teraz nie wiem. Na pewno chce mieć stopy zrobione, chociaż trochę atrakcyjnie się czułam ;-)

A jak kocham takie upały, mogłabym mieszkać bardziej na południu Europy Drugą ciąże koniecznie też chciałam w lato rodzić, już teraz nie mogę się schylić a co dopiero zakładać kozaki ;-)

Czekam aż mąż się spakuje i w trasę
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 08:59   #404
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć.
Miałam nie robić pedicuru już do porodu, ale powiem Wam, że nie wytrzymam tak z gołymi paznokciami i się umówiłam w przyszłym tygodniu i w lipcu żeby odświeżyć. Manicure odpuszczę, chociaż stopy będą ładne.
Mnie wczorajszy upał dobijał, a dziś jeszcze cieplej będzie. Mieliśmy kilka spraw do załatwienia w centrum i mimo, że w samochodzie klima i w galerii klima, to po 3h byłam wykończona. A u nas w mieszkaniu żadnego przewiewu nie ma, mimo że wszystkie okna pootwierane. Źle spałam i dłonie od rana opuchnięte albo zaczyna się ta słynna opuchlizna ciążowa. Jak tu wytrwać do końca?
Pisałam Wam, że prześladuje nas pech psujących się rzeczy i od kilku dni bęc - szwankuje nam lodówka. Chłodziarka nie trzyma temperatury. Za to TV zaczął się włączać sprzęty u nas chodzą jak chcą i kiedy chcą 🤣 już się z mężem w duchu śmiejemy i obstawiamy co się następne zepsuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 09:58   #405
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry

U nas też dziś upał straszny, ja siedzę w domu w samej bieliźnie i ledwo żyję Jedyny plus że mogę zrobić ze dwa prania bo na momencie wszystko wysycha na balkonie

Ja puchnę na dłoniach, stopy na razie okej ale w pierwszej ciąży to była moja zmora i wtedy była zima a ja nawet butów nie mogłam założyć Tylko wtedy też miałam już nadciśnienie i woda mi się zatrzymywała, teraz na razie nie ma tragedii, ale ciekawe jak się te upały rozkręcą

My mamy środkowe mieszkanie w klatce i też się nie da zrobić przewiewu, ratujemy się wentylatorem trochę i tyle

Panna wspominałaś coś o butelce z filtrem, powinny być jeszcze w Biedronce bo tż mi niedawno kupował właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 10:07   #406
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Te butelki filtrujące w Biedrze to Dafi czy innej firmy? Muszę się zaopatrzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 10:52   #407
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Te butelki filtrujące w Biedrze to Dafi czy innej firmy? Muszę się zaopatrzyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dafi, tylko nie wiem czy wszystkie rozmiary bo tż bez pytania wziął mi 500 ml a wolałabym 700. No ale chciał dobrze Są też zapasowe filtry od razu do kupienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 13:43   #408
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
my jesteśmy na krótkim urlopie na kajakach. tzn. Mąż na kajakach a ja pilnuję obozu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 16:30   #409
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

U nas też dziś upał straszny, ja siedzę w domu w samej bieliźnie i ledwo żyję Jedyny plus że mogę zrobić ze dwa prania bo na momencie wszystko wysycha na balkonie

Ja puchnę na dłoniach, stopy na razie okej ale w pierwszej ciąży to była moja zmora i wtedy była zima a ja nawet butów nie mogłam założyć Tylko wtedy też miałam już nadciśnienie i woda mi się zatrzymywała, teraz na razie nie ma tragedii, ale ciekawe jak się te upały rozkręcą

My mamy środkowe mieszkanie w klatce i też się nie da zrobić przewiewu, ratujemy się wentylatorem trochę i tyle

Panna wspominałaś coś o butelce z filtrem, powinny być jeszcze w Biedronce bo tż mi niedawno kupował właśnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie dziś fajnie, wiaterek wieje i jest idealnie.

Dziękuję za info, przejadę się.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-13, 18:00   #410
Nikaa1987
Raczkowanie
 
Avatar Nikaa1987
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 448
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hej, pozegnalam się już na grupie na fb, żegnam się i tu bo nie wiem czy wszystkie tam jesteście.
Niestety nie udało się nam dotrzymać, Synek jest już wśród aniołków 🖤🖤🖤
Życzę Wam wszystkim zdrowia bo to jest najważniejsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nikaa1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 19:19   #411
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Nikaa, trzymaj się Kochana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-13, 21:36   #412
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Nikaa bardzo mi przykro

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 07:03   #413
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Nika mocno tulę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 10:57   #414
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Nika trzymaj się.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 11:16   #415
_kasicka
Raczkowanie
 
Avatar _kasicka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Bardzo mi przykro. Tule mocno!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kamila 12.05.2015
Franek 06.06.2017

_kasicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 12:44   #416
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Jakie plany na dziś?
My odpoczywamy w końcu, udało się wymigać od rodzinnej imprezy... Chociaż nie obyło się bez zgrzytów🤨. No trudno.
Ah, jeszcze tyle razy do końca ciąży i później w macierzyństwie przyjdzie się zmierzyć z ludzkimi radami i wszechwiedzą. Też tak macie?
Z dziś:
ja: nogi mi puchną..
x: (spoglądając na moje nogi) eeee..to jeszcze nic.
Może dla kogoś nic, ale ja mam normalnie bardzo szczupłe nogi w kostkach, a teraz nawet kostek nie widać, więc to dla mnie jest jednak COŚ 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 12:56   #417
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Jakie plany na dziś?
My odpoczywamy w końcu, udało się wymigać od rodzinnej imprezy... Chociaż nie obyło się bez zgrzytów🤨. No trudno.
Ah, jeszcze tyle razy do końca ciąży i później w macierzyństwie przyjdzie się zmierzyć z ludzkimi radami i wszechwiedzą. Też tak macie?
Z dziś:
ja: nogi mi puchną..
x: (spoglądając na moje nogi) eeee..to jeszcze nic.
Może dla kogoś nic, ale ja mam normalnie bardzo szczupłe nogi w kostkach, a teraz nawet kostek nie widać, więc to dla mnie jest jednak COŚ 🤨
Jak Ci tak bardzo puchną, to pogadaj z lekarzem przy okazji, mi sprawdzał zawsze, jak miałam stacjonarne wizyty. Ale nie mam nadciśnienia i nie puchną bardziej niż bez ciąży, więc się teraz nie przejmuję.

A co do "dobrych rad" to cieszę się, że nie mam za dużego kontaktu z ludźmi. Mama niby w zabobony nie wierzy, ale jak powiedziałam o możliwym obcinaniu włosów to już odradzała. I nie ze względu na wirusa, czy to że nie mogę wysiedzieć godziny (zwłaszcza że u nich z wizytą mam siedzieć kilka godzin i nikogo nie obchodzi, że ledwo daję radę). Nie i już. Zresztą jak myślałam, że z nią nie będę mieć problemów, to ostatnio wyskoczyła z opinią na temat karmienia. Sama mówi, że te 35 lat temu były inne zalecenia, więc się nie zna. Ona nie kp nigdy, kuzynce 3 lata temu też się nie udało. Ale już się dowiedziałam, że bez przesady, pół roku to chyba wystarczy - ja się źle czuję z tym, że jak po roku syn będzie w żłobku to już nie chcę odciągać, więc będę odpowiednio wcześniej kończyć kp, żeby już nie mieć żadnego pokarmu jak wrócę do pracy (firma niezbyt wielka, głównie męska z przeszklonymi pomieszczeniami, więc jakbym miała odciągać to zostaje toaleta - indywidualna, ale i tak nie widzę ani odciągania ani trzymania mleka w lodówce).
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 12:57   #418
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Jakie plany na dziś?
My odpoczywamy w końcu, udało się wymigać od rodzinnej imprezy... Chociaż nie obyło się bez zgrzytów🤨. No trudno.
Ah, jeszcze tyle razy do końca ciąży i później w macierzyństwie przyjdzie się zmierzyć z ludzkimi radami i wszechwiedzą. Też tak macie?
Z dziś:
ja: nogi mi puchną..
x: (spoglądając na moje nogi) eeee..to jeszcze nic.
Może dla kogoś nic, ale ja mam normalnie bardzo szczupłe nogi w kostkach, a teraz nawet kostek nie widać, więc to dla mnie jest jednak COŚ 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Strasznie nie lubię takiego gadania i porównywania, u mnie na szczęście narazie cisza, pewnie się zaczną dobre rady jak się syn urodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 13:22   #419
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Jak Ci tak bardzo puchną, to pogadaj z lekarzem przy okazji, mi sprawdzał zawsze, jak miałam stacjonarne wizyty. Ale nie mam nadciśnienia i nie puchną bardziej niż bez ciąży, więc się teraz nie przejmuję.

A co do "dobrych rad" to cieszę się, że nie mam za dużego kontaktu z ludźmi. Mama niby w zabobony nie wierzy, ale jak powiedziałam o możliwym obcinaniu włosów to już odradzała. I nie ze względu na wirusa, czy to że nie mogę wysiedzieć godziny (zwłaszcza że u nich z wizytą mam siedzieć kilka godzin i nikogo nie obchodzi, że ledwo daję radę). Nie i już. Zresztą jak myślałam, że z nią nie będę mieć problemów, to ostatnio wyskoczyła z opinią na temat karmienia. Sama mówi, że te 35 lat temu były inne zalecenia, więc się nie zna. Ona nie kp nigdy, kuzynce 3 lata temu też się nie udało. Ale już się dowiedziałam, że bez przesady, pół roku to chyba wystarczy - ja się źle czuję z tym, że jak po roku syn będzie w żłobku to już nie chcę odciągać, więc będę odpowiednio wcześniej kończyć kp, żeby już nie mieć żadnego pokarmu jak wrócę do pracy (firma niezbyt wielka, głównie męska z przeszklonymi pomieszczeniami, więc jakbym miała odciągać to zostaje toaleta - indywidualna, ale i tak nie widzę ani odciągania ani trzymania mleka w lodówce).
Teraz zaczęły mi puchnąć parę dni temu jak te upały się zaczęły. Wizytę mam dopiero 01.07. Może z położna pogadam jak będę się z nią widzieć. Muszę po prostu mniej chodzić, więcej leżeć z nogami uniesionymi chyba, wtedy jest lepiej. Chodziło mi głównie o to, że nie uśmiecha mi się siedzieć dziś cały dzień w gościnie... Ale nie wszyscy to rozumieją..
Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Strasznie nie lubię takiego gadania i porównywania, u mnie na szczęście narazie cisza, pewnie się zaczną dobre rady jak się syn urodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może cudem tego unikniesz. U mnie też np. wmawiają mi, że urodzę już tuż tuż. Chociaż termin na sierpień, a też raczej urodzę po terminie (mama tak miała z trójką dzieci, siostra też po terminie, poza tym znam termin owulacji), to teściowa z takim uporem (!) zaprzecza i mówi "nie nie, na pewno nie! ty urodzisz szybciej, bo już taki brzuch masz duży!"🤨 Czyżby była wróżka jasnowidzącą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 13:27   #420
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie póki co były tylko dobre rady mamy odnośnie wyboru wózka. Ostatecznie i tak wybraliśmy taki, jaki nam pasował. Czyli 3 w 1, z możliwością wpinania fotelika w stelaż (tak to się nazywa? ) wózka. A jej się to bardzo nie podoba, bo dziecko powinno leżeć w gondoli na płasko. No, to w aucie też mamy go wozić w gondoli?



My dziś wracamy do domu, odwiedziłam swoich znajomych w Warszawie, byłam w pracy by zabrać resztę rzeczy. Generalnie weekend bardzo na plus.
I mąż dopiero wczoraj pierwszy raz poczuł jak Mały kopie. Wcześniej jakoś się nie złożyło, bo akurat jak byliśmy razem to synek był spokojny.
Wzruszył się i powiedział "dziękuję". To już widzę, że jak Malutki się urodzi to od razu skradnie serce taty.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.