Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-02, 19:51   #1111
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A na zakupy to już dawno nie jeżdżę sama. Jak się zaczęło z koronawirusem, to mąż chodził z listą a ja najwyżej czekałam w aucie jak trzeba było więcej rzeczy przywieźć. Teraz już chodzę normalnie, ale i tak tylko idę wybrać, co chcę. Czasami jeszcze się przejdę gdzieś blisko po jakieś drobiazgi, ale też nie zawsze.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 20:32   #1112
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Wróciły rodzinne i kangurowanie po CC? Bo u nas rodzinne od 22maja przywrócili, mąż może być przy naturalnym porodzie i 2godz po musi opuścić szpital, ale o kangurowaniu nadal cisza jak dostanę skierowanie to będę dzwonić po okolicznych szpitalach czy któryś je dopuszcza jednak i to chyba będzie moje główne kryterium wyboru. Bardzo mi zależy żeby mąż zobaczył mała od razu po narodzinach i mógł choć trochę się nią nacieszyć, skoro później w ogóle go kilka dni nie wpuszcza...Ja tam biorę taka wielka walize i się nie przejmuje. Dla mnie tak będzie wygodnie, a co kto sobie myśli to jego sprawa
Przy pierwszym porodzie mąż też mi towarzyszył, dla nas było to naturalne, że on będzie. Żadnej traumy nie ma, wręcz był dumny i opowiadał wszystkim jak było Teraz gdybym rodziła SN to na pewno też by był no ale...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no właśnie jak się okazuje nikt nic nie wie...
szpital puścił info na Facebooku, a położne niewiele wiedzą jak się okazuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 20:34   #1113
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

To mój też ma pecha do kopniaków i czucia ruchów. Jak siedzę sama, to mały szaleje, że aż cały brzuch mi podskakuje, a jak mąż wróci do domu i dotyka brzucha, to ten jak na złość się uspokaja.
Śmieję się, że może ma na niego taki dobry wpływ i po narodzinach to on będzie synka usypiał.



Ja już też mało gdzie chodzę/jeżdżę sama. Zdarzy mi się czasem podjechać do sklepu, gdzie mogę zaparkować pod samymi drzwiami, albo podjechać wózkiem do bagażnika, ale jest mi już tak ciężko i niewygodnie, że jeździmy we dwoje, albo teściowa ogarnia zakupy.

Muszę się teraz wybrać do banku 20 km od nas żeby w końcu zaktualizować nazwisko i adres i tak się już od miesiąca zbieram i nie chce mi się jechać.


Dziś pierwszy raz czułam skurcze. To chyba były te przepowiadające? Najpierw twardniał i spinał mi się brzuch, a potem bolało mnie w dole tak jakby na okres, tylko te skurcze były mocniejsze i dłuższe. Przeszło po jakimś czasie dopiero.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 21:35   #1114
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mam to samo. Byłam kilka minut temu w Biedrze a mam po drugiej stronie ulicy. Zadyszka, do tego tempo żółwia. Do większych marketów sama nie jeżdżę. W ogóle dziś spina mi się dość mocno brzuch i ewidentnie boli w miejscu gdzie Neluś ma pupkę, jakby skóra mi miała pęknąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi też się brzuch spina jak przejdę parę kroków więcej i tak jakby ciągnie w dół. Najbardziej mnie martwi ten ból po prawej stronie powyżej pośladka . Jakby mięśnie, bo ja leżę, czy siedzę to nie boli, tylko jak wstaję, idę, zmieniam pozycję. Nie wiem co z tym zrobić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 06:39   #1115
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Umówiłam się na USG do innego lekarza w przyszłym tygodniu, więc będę spokojniejsza

Jak Wy jesteście/planujecie być popakowane do szpitala? Ja się spakowałam w taka średnią walizkę (rzeczy moje i dziecka po porodzie) plus torba do porodu plus torba z pieluchami, podkładami itp. no i jeszcze osobno muszę poduszkę do karmienia wziąć... I teraz się zastanawiam czy nie wpakować jednak tych rzeczy ze średniej walizki razem z pieluchami itp. do takiej wielkiej walizki...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Dzień dobry

Umówiłam się na USG do innego lekarza w przyszłym tygodniu, więc będę spokojniejsza

Jak Wy jesteście/planujecie być popakowane do szpitala? Ja się spakowałam w taka średnią walizkę (rzeczy moje i dziecka po porodzie) plus torba do porodu plus torba z pieluchami, podkładami itp. no i jeszcze osobno muszę poduszkę do karmienia wziąć... I teraz się zastanawiam czy nie wpakować jednak tych rzeczy ze średniej walizki razem z pieluchami itp. do takiej wielkiej walizki... Czy to nie będzie przesada z taką dużą..



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam jedną małą walizkę i tam mam wszystko. Chyba mało biorę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Hejka ja po wizycie, mała waży 2845 g umówiłam się z ginem, że czekamy aż się zacznie naturalnie. Szyjka już miękka i skrócona
Muszę się spakować w końcu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to już rzeczywiście powinnaś być gotowa i spakowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Ja biorę taką ogromną walizkę, w którą pakuję się na 2 tygodnie urlopu Rożek, ręczniki, 4 koszule, pieluchy, podkłady, kocyki, to zajmuje dużo miejsca. Do tego zapas wody, prowiant suchy, a i ciuszki, kilka kompletów też robi swoje. Liczę, że jak nie ma odwiedzin, to mąż zobaczy synka dopiero jak będę ze szpitala wychodzić. W czasie porodu będzie pewnie ze starszym w domu, bo nie mamy co z Wiktorkiem zrobić. Teściowa nawet jakby na czas przyjechała jakimś cudem, to i tak się starszakiem nie potrafi na 100% zająć.
Pewnie będą się ze mnie śmiać w szpitalu, tzn. z mojej walizki, ale trudno. Wolę mieć wszystko ze sobą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sposobem na to by nie brać zapasu wody jest butelka filtrująca, ja specjalnie kupiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
Też chciałam w taka duża dla świętego spokoju ale ostatnio jak siedziałam na izbie to przy mnie przyjęli chyba z 5 babeczek do porodu i wszystkie miały takie małe walizki plus torbę mniejsza. Stwierdziłam że może ja się z taką duża nie będę wygłupiać tyle plus że widziałam że zaraz wszystkimi rzeczami zajmują się położne, nawet lekarz wziął jedej walizkę czym się mega zdziwiłam. Ja mam na 7.08. A szyjka też już ledwo ledwo... 10mm. Także większość dnia leżę i też czekam do tej połowy lipca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już bardzo krótką szyjka, odpoczywaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Baby blues, ja już na ostatniej wizycie 18.06. miałam skróconą i miękką szyjkę, a do tej pory chodzę w dwupaku.
To chyba nie ma reguły.


Dowiedziałam się, że w moim szpitalu wróciły już jako takie odwiedziny. Jak lekarz się zgodzi to jedna osoba z najbliższej rodziny może wejść na chwilę. Ucieszyłam się, bo w razie czegoś TŻ spokojnie mi wszystko doniesie. I przyszłej bratowej TŻ ciotka pracuje na ginekologii w tym samym szpitalu, to i z nią będzie można się dogadać. Uspokoiło mnie to trochę.
To chyba pierwszy szpital o którym słyszę, że wróciły odwiedziny super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
wznowili porody rodzinne u nas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W samą porę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 06:48   #1116
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Mi też się brzuch spina jak przejdę parę kroków więcej i tak jakby ciągnie w dół. Najbardziej mnie martwi ten ból po prawej stronie powyżej pośladka . Jakby mięśnie, bo ja leżę, czy siedzę to nie boli, tylko jak wstaję, idę, zmieniam pozycję. Nie wiem co z tym zrobić..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ten ból to nie jest rwa kulszowa? Promieniuje do nogi? Ja miałam w pierwszej ciąży. Dziecko naciskalo na nerw. Po porodzie przeszło. Ale się nameczylam z nim...
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Ja mam jedną małą walizkę i tam mam wszystko. Chyba mało biorę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

No to już rzeczywiście powinnaś być gotowa i spakowana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:36 ---------- Poprzedni post napisano o 07:34 ----------

Sposobem na to by nie brać zapasu wody jest butelka filtrująca, ja specjalnie kupiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

To już bardzo krótką szyjka, odpoczywaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

To chyba pierwszy szpital o którym słyszę, że wróciły odwiedziny super!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:39 ---------- Poprzedni post napisano o 07:39 ----------

W samą porę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niestety nie lubię wody z butelki filtrującej, więc ciągnę ze sobą Cisowianke. No nie smakuje mi taka kranowa i nic nie poradzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 07:14   #1117
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
A ten ból to nie jest rwa kulszowa? Promieniuje do nogi? Ja miałam w pierwszej ciąży. Dziecko naciskalo na nerw. Po porodzie przeszło. Ale się nameczylam z nim... Ja niestety nie lubię wody z butelki filtrującej, więc ciągnę ze sobą Cisowianke. No nie smakuje mi taka kranowa i nic nie poradzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie nie promieniuje do nogi, więc to mnie zbija z tropu..🤨 Nie jest to też nerka, bo by bolało cały czas, zresztą już mi zszedł ten ból niżej, do pośladka a nie nad.. Nie wiem czy do lekarza poz nie iść.. Na razie wzięłam paracetamol, bo jak się obudziłam wydawało mi się, że trochę przeszło, ale przeszłam się trochę po domu, łazienka, śniadanie i znów strasznie boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 07:17   #1118
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
A ten ból to nie jest rwa kulszowa? Promieniuje do nogi? Ja miałam w pierwszej ciąży. Dziecko naciskalo na nerw. Po porodzie przeszło. Ale się nameczylam z nim... Ja niestety nie lubię wody z butelki filtrującej, więc ciągnę ze sobą Cisowianke. No nie smakuje mi taka kranowa i nic nie poradzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też na co dzień nie pije, no ale żeby zredukować bagaż przez ten moment w szpitalu dam radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 07:20   #1119
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Właśnie nie promieniuje do nogi, więc to mnie zbija z tropu..🤨 Nie jest to też nerka, bo by bolało cały czas, zresztą już mi zszedł ten ból niżej, do pośladka a nie nad.. Nie wiem czy do lekarza poz nie iść.. Na razie wzięłam paracetamol, bo jak się obudziłam wydawało mi się, że trochę przeszło, ale przeszłam się trochę po domu, łazienka, śniadanie i znów strasznie boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A może fizjoterapeuta by coś pomógł? Taki lekarz racze da Ci przeciwbólowe i wyślę do domu bo ani prześwietlenia Ci nie zrobi ani nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 08:09   #1120
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
A może fizjoterapeuta by coś pomógł? Taki lekarz racze da Ci przeciwbólowe i wyślę do domu bo ani prześwietlenia Ci nie zrobi ani nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz rację. Najlepiej chyba ćwiczenia pomogą. Zaraz coś wyszukam i YouTube dla ciężarnych i poćwiczę delikatnie. A tymczasem leżę na podłodze, siostra mi poradziła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 08:51   #1121
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Właśnie nie promieniuje do nogi, więc to mnie zbija z tropu..🤨 Nie jest to też nerka, bo by bolało cały czas, zresztą już mi zszedł ten ból niżej, do pośladka a nie nad.. Nie wiem czy do lekarza poz nie iść.. Na razie wzięłam paracetamol, bo jak się obudziłam wydawało mi się, że trochę przeszło, ale przeszłam się trochę po domu, łazienka, śniadanie i znów strasznie boli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może jakiś inny nerw dzieciątko uciska chyba tylko zostaje ratowanie się doraźnie paracetamolem i jakieś może delikatne masowanie. Musisz przetrwać to.
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Ja też na co dzień nie pije, no ale żeby zredukować bagaż przez ten moment w szpitalu dam radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie dam rady aż tak się poświęcić na start biorę 2 razy po 0.7l i 1.5l w butelce. Potem liczę, że mąż będzie mógł podrzucić pod drzwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 10:40   #1122
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry! Wy już macie torby spakowane i umówione jesteście na CC a ja dzisiaj puściłam dopiero pierwsze pranie kolejną wizytę mam umówioną na 22.07. i wtedy dostanę skierowanie na gbs.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 10:42   #1123
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja już wynik gbsu mam - ujemny

Wizyta 13 lipca i to już będzie ostatnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 11:09   #1124
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Wy już macie torby spakowane i umówione jesteście na CC a ja dzisiaj puściłam dopiero pierwsze pranie kolejną wizytę mam umówioną na 22.07. i wtedy dostanę skierowanie na gbs.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dziś jeszcze poprałam tetry bo wczoraj odebrałam od cioci krawcowej, która robiła mi z nich "plujki" jak to ja nazywam Ubranka ogarnięte ale jeszcze sterta prasowania czeka ale to już poczekam do jutra aż mi te pieluchy wyschną i machnę wszystko na raz
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Ja już wynik gbsu mam - ujemny

Wizyta 13 lipca i to już będzie ostatnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jednak A ile czekałaś na wynik? Bo ja w pierwszej ciąży miałam chyba na drugi dzień a teraz gin mi pobrał w środę, wczoraj rano zaniosłam do labu i wyniku jeszcze nie ma, chociaż czytałam w necie że chyba do 5 dni się z reguły czeka.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 11:29   #1125
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
A jednak A ile czekałaś na wynik? Bo ja w pierwszej ciąży miałam chyba na drugi dzień a teraz gin mi pobrał w środę, wczoraj rano zaniosłam do labu i wyniku jeszcze nie ma, chociaż czytałam w necie że chyba do 5 dni się z reguły czeka.
Ja czekałam chyba 3 dni robocze. Mniej więcej, bo po drodze był weekend, to w sumie będzie 5 dni.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 11:54   #1126
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
mnie lekarz ustawił na gbs na 06.07 a 9.07 mam wizytę i mam już mieć wynik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 12:05   #1127
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie na razie o GBS nic nie mówiła gin. Ale miałam robiony posiew 19 maja w szpitalu i wyszedł dodatki. W poprzedniej ciąży też miałam. Nie wiem czy będzie mi to jeszcze powtarzać. Powiedziała tylko, że przy CC on nie ma i tak znaczenia, bo dziecko nie przechodzi przez kanal rodny, a w trakcie zabiegu i tak podają antybiotyk jakiś taki ogolny.
Już nie mogę się doczekać wtorkowej wizyty. To będzie równo 37tc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 12:07   #1128
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Justysia89 ten wymaz to trzeba w jakiejś określonej temp. trzymać dopóki się nie dowiezie do laboratorium? Bo ja będę mieć pobrany 13 lipca po południu, a do laboratorium dostarczę na drugi dzień z rana i się zastanawiam gdzie to trzymać 🤔
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 12:15   #1129
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
Justysia89 ten wymaz to trzeba w jakiejś określonej temp. trzymać dopóki się nie dowiezie do laboratorium? Bo ja będę mieć pobrany 13 lipca po południu, a do laboratorium dostarczę na drugi dzień z rana i się zastanawiam gdzie to trzymać
Gin mi powiedział że w pokojowej, żeby przypadkiem nie kłaść do lodówki. Bo ja też miałam o16 pobrany a dopiero na drugi dzień rano zawoziłam. Leżał na stole żebym nie zapomniała Ogólnie to podczas badania gin mnie zaskoczył bo w pierwszej ciąży miałam pobierany tylko z pochwy a teraz też z odbytu i nie było to przyjemne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-03, 12:27   #1130
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

To mam nadzieję, że upału nie będzie bo muszę to dowieźć dobre 100 km, dobrze że klima w aucie 😂 ja pierwszy raz będę mieć pobierany ten wymaz... O nie z odbytu też? Nie wiem czy moje hemoroidy to wytrzymają 🙈
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 12:43   #1131
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A czemu Wy same zawozicie wymazy do laboratorium? Mi pobierze gin w przychodni i tak jak z badaniami krwi, laboratorium po to przyjeżdża i zabiera, ja nic nie muszę wozić.
Tak jest napisane: gbs z pochwy o odbytu Ale to chyba jakoś głęboko nie grzebie..?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 12:48   #1132
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A czemu Wy same zawozicie wymazy do laboratorium? Mi pobierze gin w przychodni i tak jak z badaniami krwi, laboratorium po to przyjeżdża i zabiera, ja nic nie muszę wozić.
Tak jest napisane: gbs z pochwy o odbytu Ale to chyba jakoś głęboko nie grzebie..?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja chodzę prywatnie do gin, mały gabinecik, nie ma nawet rejestracji czy położnej więc wszystkie badania np. krwi robię na własną rękę

Niby nie głęboko ale jak z zaskoczenia to nieprzyjemne uczucie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 12:48   #1133
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
A czemu Wy same zawozicie wymazy do laboratorium? Mi pobierze gin w przychodni i tak jak z badaniami krwi, laboratorium po to przyjeżdża i zabiera, ja nic nie muszę wozić.
Tak jest napisane: gbs z pochwy o odbytu Ale to chyba jakoś głęboko nie grzebie..?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z pochwy mniej więcej tak nieprzyjemne jak cytologia, może nawet mniej boli. Z odbytu to jakoś całkiem z brzegu mi pobrała, bo tylko czułam, że dotyka patyczkiem i tyle. W każdym razie sumarycznie cytologia gorsza.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 12:49   #1134
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Kate94mouse Pokaż wiadomość
To mam nadzieję, że upału nie będzie bo muszę to dowieźć dobre 100 km, dobrze że klima w aucie ja pierwszy raz będę mieć pobierany ten wymaz... O nie z odbytu też? Nie wiem czy moje hemoroidy to wytrzymają
Myślę że nawet upał nie zaszkodzi, w końcu musi być normalna temperatura żeby w razie co coś się tam wychodowało więc myślę że droga samochodem i bez klimy nie zaszkodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 12:59   #1135
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Ja dziś jeszcze poprałam tetry bo wczoraj odebrałam od cioci krawcowej, która robiła mi z nich "plujki" jak to ja nazywam Ubranka ogarnięte ale jeszcze sterta prasowania czeka ale to już poczekam do jutra aż mi te pieluchy wyschną i machnę wszystko na raz A jednak A ile czekałaś na wynik? Bo ja w pierwszej ciąży miałam chyba na drugi dzień a teraz gin mi pobrał w środę, wczoraj rano zaniosłam do labu i wyniku jeszcze nie ma, chociaż czytałam w necie że chyba do 5 dni się z reguły czeka.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W piątek oddałam do laboratorium, wynik miałam w środę. Też mi mówili, że 3-5 dni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Gin mi powiedział że w pokojowej, żeby przypadkiem nie kłaść do lodówki. Bo ja też miałam o16 pobrany a dopiero na drugi dzień rano zawoziłam. Leżał na stole żebym nie zapomniała Ogólnie to podczas badania gin mnie zaskoczył bo w pierwszej ciąży miałam pobierany tylko z pochwy a teraz też z odbytu i nie było to przyjemne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja też z obu miejsc niestety.
I również byłam zaskoczona

Temp. Pokojowa, ja też zawozilam do panu na następny dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 13:02   #1136
Kate94mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 242
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziękuję Justysiaa89, to jestem spokojna 🙂 bo bałam się że przez złe przechowanie wynik wyjdzie fałszywie ujemny i nie dostanę tego antybiotyku i mały się zarazi 😞



Ja tak samo jak Justysia89 prowadzę ciążę prywatnie i cytologie ona mi ogarniała a GBS muszę sama zawieść do laboratorium.
Kate94mouse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 13:10   #1137
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja mam w czwartek wizytę, mówiła mi że będziemy teraz robić to badanie, ciekawe czy będę musiała sama zawieźć do laboratorium bo też chodzę prywatnie, cytologia i wymaz z pochwy jak mi robiła to nic nie zanosilam sama więc zobaczymy.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 13:57   #1138
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kropka_nad_i Pokaż wiadomość
Dzień dobry! Wy już macie torby spakowane i umówione jesteście na CC a ja dzisiaj puściłam dopiero pierwsze pranie kolejną wizytę mam umówioną na 22.07. i wtedy dostanę skierowanie na gbs.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha to tak jak ja, w następny weekend jedziemy do Łodzi na 90 ur Babci męża i powinnam dostać jeszcze trochę ciuszków, wracamy i od 13 lipca biorę się za pranie, pakowanie.

Dzisiaj od 4 chyba miałam te skurcze przepowiadające, zaczynam się zastanawiać jak to możliwe, że chciałam drugie dziecko i znowu będę rodzić ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 14:00   #1139
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja w pierwszej ciąży i teraz też dostałam od lekarza wymazówkę do domu i mam sobie sama pobrać GBS rano w dniu, w którym jadę do labu na ostatnie badanie morfo i moczu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-03, 14:06   #1140
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mój lekarz nic mi ostatnio nie wspominał, za tydzień mam wizytę to się dowiem.

Mnie akurat cytologia w ogóle nie boli, nie jest nawet nieprzyjemna.


Poszłam dziś do sklepu, dosłownie kilkaset metrów. Kupiłam tylko kilka rzeczy na obiad, nic ciężkiego i jak wracałam to już ledwo szłam. Było mi okropnie ciężko, czułam kłucie w boku i zmęczenie jakbym weszła na Giewont.

Za to spełniłam zachciankę żywieniową.
I znów miałam gąbkę zamiast mózgu. Weszłam do sklepu, wzięłam jedną rzecz i zapomniałam co jeszcze chciałam. Sklepowa pytała mnie co jeszcze, a ja nie wiedziałam.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.