kolorowy zel - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 11:23   #1
kiniaczek31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 116
GG do kiniaczek31

kolorowy zel


Dziewczyny chodzi mi o efekt malowanego paznokcia
tzn. płytkę przedłużąm normalnie żelem kiedy kłaść kolorowy żel jako drugą warstwę ? bo koloru już nie opracowuję przecież ... jak wy robicie ?
Jeszcze jedno pytanie czy mogę zrobić wzorki na paznokciu żelem tak jak isię robi lakierem : kładę żel np czerwień na to kropy białego mieszam ..? i do lampy a potem warstwa nabłyszczająca?

Przepraszam za głupie pytania ale jakoś nigdy kolor-żelu do swoich przdłużeń nie stosowałam a chciałabym
kiniaczek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 11:36   #2
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: kolorowy zel

jezeli chodzi o pytanie pierwsze - mnie uczono tak, ze jezeli chcesz calego pazurka pokryc zelem kolorym to najlepiej najpierw go zbudowac clearem, czy tam jakims innym i na juz opracowanego i zmatowionego nalozyc kolorowy -w zaleznosci od tego jakiz uzywasz zelkow, jedne kryja juz przy pierwszej warstwie, inne musza miec dwie cienkie... po przemyciu zmatowic lekko bloczkiem i nalozyc glossa..
Co do drugiego pytania, to na kolorowym zelu mozna malowac tak jak na lakierze, w zaleznosci od tego jaki chcesz uzyskac efekt -jest technika "mokre na mokre", "mokre na film" i "mokre na suche", w ktorym z numerow Paznokci Dorota Zawisza ladnie to opisala, ale ja na kursie tez to mialam teraz kwestia eksperymentow
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:48   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: kolorowy zel

Żele kolorowe możesz na nałożyć na 3 sposoby.
1. Na szkielet dajesz kolor i potem budujesz- problem potem w tym, że przy uzupełnieniu jak klientka zażyczy sobie frencha jest więcej roboty
więc lepiej zastosować :
2. wariant czyli jak Sun wyżej napisała: budujesz pazurka, po tym nakładasz kolor, po kolorze ja na jeszcze nie przetarty żel kłądę 1 fazówkę jak lakier i to dopiero przemywam matowie i na to glossa.
Ale jest też kolorówka która ładnie się sama błyszczy bez glossa i to jest 3 sposób
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 14:26   #4
elcia0807
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trębaczew
Wiadomości: 5
GG do elcia0807
Dot.: kolorowy zel

szczerze to nigdy nie probowalam kolorku na caly pazurek, czesto robilam koncowki jak frencz-tylko ze kolorowe-dodawalam pare ozdob i wygladalo super. musze wypróbowac wasze warianty...
elcia0807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 08:20   #5
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: kolorowy zel

Ja robię tak jak drugi sposób Byliczki.
Taka metoda jest o tyle fajniejsza, że przy odnowie gdy chcę chociażby zmienić kolor nie muszę dopiłowywać się aż do płytki by się pozbyć starego koloru.
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 08:49   #6
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: kolorowy zel

Ja, w zależnosci od oczekiwań klietenk robie albo jednym, albo drugim sposobem opisanym przez Byli
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.