Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-01, 18:52   #31
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Mi ostanio prxypasowało mleczko zelowe Vichy. Mimo, ze mam naczynka nie szczypie nic, a nic. Nakładam nawet na piekaca skore po brevoxylu. Prawie sie nie swieci, nie bieli, swietnie wchłaniaa Musiałam poszukac czegos nowego, bo avene "dzieciak" mnie zapchał a filtry alkoholowe to dla mnie meczarnia
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 18:54   #32
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez Joey
Mam taki problem. Ostatnio kupiłam spray Avene z dzieciaczkiem i coś czuję, że będzie to kolejny nietrafiony filtr.
Ja wypróbowałam już chyba wszystkie dostępne i polecane na forum filtry, niestety jeszcze nie trafiłam na taki, który nie zrobiłby mi krzywdy. Przestałam szukać, porozdawałam kompletnie nietrafione Avenki, Biodermy, itp., oraz wszystkie próbki. Od miesiąca nie filtruję się wcale. Oczywiście, mój krem na dzień ma "ochronę" 15, podkład też 15 - wiem, że to mało, ale poddałam się definitywnie. Na ciało stosuję mleczko Vichy, które tu spisuje się dobrze.
__________________
Mona Lisa
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 20:36   #33
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez Joey
Basiu, testowałam już emulsję i jest niestety to samo. Ale dzieki za propozycję
Rozumiem
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 20:49   #34
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Dziewczyny, dzisiaj coś sobie uświadomiłam i to mnie trochę przeraziło. Otóż zawsze miałam cerę naczynkową - czerwieniłam się pod wpływem emocji, upałów, gorących kąpieli, wysiłku fizycznego itd. Ale to zawsze mijało. A ostatnio mam niemal zawsze delikatnie zaróżowione policzki i jestem prawie na 100% pewna, że to się zaczęło wraz z testowaniem filtrów Nie wiem co o tym myśleć.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 21:03   #35
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez Mona Lisa
Ja wypróbowałam już chyba wszystkie dostępne i polecane na forum filtry, niestety jeszcze nie trafiłam na taki, który nie zrobiłby mi krzywdy. Przestałam szukać, porozdawałam kompletnie nietrafione Avenki, Biodermy, itp., oraz wszystkie próbki. Od miesiąca nie filtruję się wcale. Oczywiście, mój krem na dzień ma "ochronę" 15, podkład też 15 - wiem, że to mało, ale poddałam się definitywnie. Na ciało stosuję mleczko Vichy, które tu spisuje się dobrze.

Tez miałam chwile załamań, bo większość filtrów jest dla mnie za cięzka W upały nawt na Antka DP byłam zła, bo mi spływał wodospadem z twarzy Jednak trzymam się go, bo na razie tylko on względnie mi pasuje
Nie załamuj się, stosuj wysokie filtry, warto
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 07:19   #36
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Wiesz co Joey , może daj przez jakiś czas odpocząć skórze, niech dojdzie do siebie po testach i w tym czasie używaj tylko filtrów mineralnych. Często je reaplikuj, staraj się nie dotykać twarzy rękoma to zawsze lepsza ochrona niż nic.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 10:59   #37
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez Joey
Dziewczyny, dzisiaj coś sobie uświadomiłam i to mnie trochę przeraziło. Otóż zawsze miałam cerę naczynkową - czerwieniłam się pod wpływem emocji, upałów, gorących kąpieli, wysiłku fizycznego itd. Ale to zawsze mijało. A ostatnio mam niemal zawsze delikatnie zaróżowione policzki i jestem prawie na 100% pewna, że to się zaczęło wraz z testowaniem filtrów Nie wiem co o tym myśleć.
a używałaś filtrów alkoholowych czy bez?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 16:10   #38
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez justa79
a używałaś filtrów alkoholowych czy bez?
Różnych. Próbowałam Avene - mleczko z dzieciaczkiem, spray z dzieciaczkiem, emulsję, starą wersję "łososiowego łososia"; LRP - Anthelios W Gel, Dermo-Pediatrics; Biodermę - spray 400 ml, starą wersję fluidu (jeszcze bez alkoholu), krem SPF 50; Vichy - mleczko dla dzieci SPF 30.

Nie wiem, może to właśnie od tych alkoholowych, ale po filtrach Avene miałam zwykle zaczerwone policzki, pewnie przez to, że one są takie tłuste i mojej skórze było gorąco, albo coś w tym stylu
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 09:56   #39
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Ja się powtórzę...tylko albinos avenki nie ma gliceryny w składzie - i wbrew nazwie okazuje się najlżejszy w odbiorze (tylko, że coś za coś ...niestety ale wpakowali tam trójglicerydy :/)
emulsja przynajmniej na mojej twarzy wypada gorzej...owszem wchłania się może szybciej ale tworzy lepiącą się niemiłosiernie maskę bleee....no i jeśli Joey faktycznie krzywdę robi gliceryna to emulsja tym bardziej odpada
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 10:27   #40
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

ja też myślę, że powinnaś spróbować avenki łososia albinosa-też mam bardzo kapryśne naczynka (rozhisteryzowane z nich bestie) a dużo filtrów mnie zapycha lub podrażnia (wszystkie z alkoholem), ten albinos nie (nie jest aż tak tłusty, na mojej mieszanej cerze dobrze się wchłania) Uważaj też przy aplikacji filtru, staraj się nie trzeć twarzy, bo to także może być przyczyną zaróżowienia skóry
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 10:31   #41
kuleczka24
Raczkowanie
 
Avatar kuleczka24
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 232
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

poza tym testuję jeszcze LRP Anthelios XL Creme (bo nie ma alkoholu), mieszam go z tonującym (też bez denaturata), bo strasznie bieli
kuleczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 11:19   #42
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez marianna
Ja się powtórzę...tylko albinos avenki nie ma gliceryny w składzie - i wbrew nazwie okazuje się najlżejszy w odbiorze (tylko, że coś za coś ...niestety ale wpakowali tam trójglicerydy :/)
No nie... Trójglicerydy są podejrzane o zapychanie mnie.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 12:39   #43
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Ja też myślałam, że moje zaczerwienione policzki biora się od filtrów, ale co się okazało? Winny był pędzel, teraz skrobię i pudry nakładam gąbką, pędzel mnie po prostu drażnił.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 08:47   #44
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Joey mam podobne problemy z filtrami Chciałam zapytać czy znalazłas coś "bezpiecznego" dla siebie???
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 11:32   #45
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez uskow
Joey mam podobne problemy z filtrami Chciałam zapytać czy znalazłas coś "bezpiecznego" dla siebie???
Teraz używam LRP Creme Fondante SPF 20 i jest w całkiem OK. Tłustość naprawdę minimalna (a na tym bardzo mi zależało, bo to te tłuste kremy tak mi podkreślają te "grudki"), tylko trochę bieli, a ja nie lubię się malować, także jest to dla mnie mały minus. Ale ogólnie jestem raczej zadowolona, to w zasadzie pierwszy filtr, który mi nie wyrządza większych szkód i są duże szanse, że zużyję go do końca. Wczoraj próbowałam też SVR 30 B, on w ogóle nie jest tłusty, jest wręcz taki... suchy. Ale niestety dość mocno pobiela, ja nawet po pomalowaniu (podkładem i pudrem transparentnym) byłam znacznie bledsza niż w rzeczywistości. Ale może to by się dało zniwelować jakimś pudrem brązującym, ja osobiście nie lubię takich pudrów, toteż nie używam.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 12:41   #46
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

ja się też niestety troche czerwienie bo filtrach a użwam głównie Avenek wiec problemów nie powinnno takich byc no cóż nie można miec wszystkiego
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 17:36   #47
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Joey dzięki Spytam jeszcze: A jakich z LPR używałaś wcześniej jeśli mogę wiedzieć, bo ja niestety dzisiaj chodze bez filtra bo moja buzia jest w opłakanym stanie A prosze powiedz jeszcze czy nakładasz go w przepisowej ilości??
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 18:08   #48
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez uskow
Joey dzięki Spytam jeszcze: A jakich z LPR używałaś wcześniej jeśli mogę wiedzieć, bo ja niestety dzisiaj chodze bez filtra bo moja buzia jest w opłakanym stanie
LPR - to mi się kojarzy z Ligą Polskich Rodzin, he he
A z LRP używałam tylko Anthelios'a W Gel i Dermo Pediatrics. Obydwa podrażniły mi policzki (pewnie przez alkohol). Creme Fondante nie ma na szczęście denata.

Cytat:
A prosze powiedz jeszcze czy nakładasz go w przepisowej ilości??
I tu mnie masz Nie, nie nakładam go w przepisowej ilości Nakładam go dość obficie, ale 2 ml to raczej nie są. Oczywiście nie łudzę się, że ochrona jest jakaś tam super wysoka, ale zawsze lepiej tak niż bez filtra Póki co nie mam nerwów do tych 2 ml, może później się przekonam.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 18:18   #49
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

No piękna literówka ni ema co LPR

A ja właśnie smarowałam się Hydraphase XL legere i spostrzegłam żę krem ten ma PPD 11, a 20 creme fondate 10 więc podobnie. Jeżeli nie dam rady zaprzyjaźnić się z żadnym filtrem, to może przypasuje mi ten krem... może

Dzięki Joey
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-27, 18:29   #50
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Cytat:
Napisane przez uskow
No piękna literówka ni ema co LPR

A ja właśnie smarowałam się Hydraphase XL legere i spostrzegłam żę krem ten ma PPD 11, a 20 creme fondate 10 więc podobnie. Jeżeli nie dam rady zaprzyjaźnić się z żadnym filtrem, to może przypasuje mi ten krem... może

Dzięki Joey
w takim razie pozostaje mi życzyć Tobie, żebyś znalazła "swój" filtr
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 21:00   #51
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Ja tez po kuracji atredermem przestawiam sie an nise faktory. Hmmm uskow, móisz, że ma aż ppd 11, a spf 15? Mama ma przeterminowany w aptece, zawsze mzoan sprobowac Mnie akurat na klozenie 2 ml nei sprawia problemu.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-28, 09:37   #52
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Doradźcie coś, bo powoli się załamuję... :(

Tak Shad spf 15. Dzisiaj się nim "filtruje" bo do filtrów nie mam odwagi sięgnąć
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:15.