Uczulenie na tonik??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-16, 16:48   #1
Arizona
Raczkowanie
 
Avatar Arizona
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36
Question

Uczulenie na tonik???


Mam od pewnego czasu podejrzenie ,że uczulają mnie niewinne toniki...i to nawet te na naczynka czy dla cery wrażliwej.Pojawia sie zaczerwienienie i drobne krosteczki :-/.Nie wiem czy wsystkie toniki mają taki sam skład i muszę zapomnieć o tonizowaniu czy szukać dalej.Ale szkoda mi mojej twarzy ,która się czerwieni i niezaładnie wtedy wygląda.Typowe podrażnienie plus nawet drobne krostki.Kobitki czy zdażyło wam się coś podobnego?
__________________
Arizona
Arizona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 17:19   #2
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Uczulenie na tonik???

Nie wszystkie toniki mają taki sam skład.
A jakich używasz?
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 17:45   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na tonik???

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie toniki mają taki sam skład.
A jakich używasz?
Otóż to. Może to być reakcja na jeden konkretny składnik toniku [jak np. alcohol denat] albo połączenie jakie tworzy tonik z kremami, żelem do mycia twarzy itp. Napisz czego uzywasz. CZy masz problemy naczynkowe?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 20:45   #4
Arizona
Raczkowanie
 
Avatar Arizona
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Uczulenie na tonik???

Cerę mam naczyniową ,mieszaną,wrażliwą.,a używałam dermedic acne do cery wrażliwej bo latem mi się czółko przetłuszczało i jeszcze po Eris profesjonalny do naczynkowej.Po obydwu są takie same reakcje.A do demakijażu używam bardzo delikatnego mleczka Fysjogel firmy na S. z apteki(przepraszam ale zapomniałam jak sie pisze).Krem to zaczełam nawet Metrouboil bo dermatolog tak zaproponowała,ale sama nie wiem czy poprostu nie wystarczyłoby zminimalizowac kremy i te toniki.Wczesniej używałam z kremu dermedic ujędrniający na dzień.
Basiu ale widziałam że zadowolona jesteś z wód różanych F. może to powinnam stosować zamiat toników.
__________________
Arizona
Arizona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 20:54   #5
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na tonik???

Ja co prawda nie Basia, ale może coś poradzę. Doradzałabym odstawienei tych tonikow p/tradzikowych. Musisz skupic sie na uspokojeniu naczynek, po pewnie to one sa przyczyna czerwienienia i podraznienia cery. Hydrolat powinien CI słuzyc, pod warunkiem ze nie jestes uczulona na daną roślinkę. Tonik mozesz zastapić takze woda termalna - jednak nalezy pamietac o osuszeniu twarzy.

Twoje mleczko do demakijazu to zapene Physiogel firmy Stiefel - produkt o dobrej renomie. nie powinien Cie podrazniać.

Zastanwiam się skąd Twoje krostki. Czy są to zaskórniki czy moze małe czerwonawe krosteczki wypełnione bezbarwnym płynem? Jeśli to drugie - z doswiadczenia wiem ze to reakcja uczuleniowa. Musisz odstawic "podejrzane" specyfiki i sukcesywnie wprowadzac je do uzytku. Wtedy łatwo odkryjesz co cię podrażnia.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:07   #6
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Uczulenie na tonik???

Hydrolaty bardzo fajna rzecz, polecam
Ja zwykle używam hydrolat różany, albo własnoręcznie robiony prosty Tonik z Naturalnym Czynnikiem Nawilżającym (NMF) i kwasem hialuronowym:

http://mazidla.com/index.php?option=...id=38&Itemid=2

Z droższych bardzo łagodny jest płyn micelarny BioDerma Sensibio H2O
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:13   #7
Arizona
Raczkowanie
 
Avatar Arizona
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Uczulenie na tonik???

tak LV to krostki i nieraz na końcu mają własnie jakby płyn.Myślałam że to może taki trądzik sie zaczyna dorosłych(mam 31lat) albo słyszłam też własnie o trądziku kosmetycznym to coś by było takiego jak mówisz reakcja na któryś kosmetyk.Nieraz po nocy mam wszystko uspokojone,poprzecieram po umyciu tonikiem i już podrażniona i dlatego zaczełam to kojażyć a tak wcześniej pomyślałam własni o trądziku :-/ to lekarka mi przepisała ten krem metronidazol i Clindacne na zmiany,ale po 2 tyg.wcale nie widziałam poprawy i zaczełam dalej szukać.Też pomyślałam o uczuleniu.
__________________
Arizona
Arizona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-16, 21:21   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na tonik???

Cytat:
Napisane przez Arizona Pokaż wiadomość
tak LV to krostki i nieraz na końcu mają własnie jakby płyn.Myślałam że to może taki trądzik sie zaczyna dorosłych(mam 31lat) albo słyszłam też własnie o trądziku kosmetycznym to coś by było takiego jak mówisz reakcja na któryś kosmetyk.Nieraz po nocy mam wszystko uspokojone,poprzecieram po umyciu tonikiem i już podrażniona i dlatego zaczełam to kojażyć a tak wcześniej pomyślałam własni o trądziku :-/ to lekarka mi przepisała ten krem metronidazol i Clindacne na zmiany,ale po 2 tyg.wcale nie widziałam poprawy i zaczełam dalej szukać.Też pomyślałam o uczuleniu.

TO co piszesz to żadna niespodzianka dla mnie. A zwlaszcza ten fragment o dermatologu i Metronizadolu. NAzwa wydawała mi się znana. I co? Zajrzałam do mojej apteczki i okazuje sie ze mam to cudo! Derm przepisal mi je w zeszłe wakacje kiedy pożarły mnie mechy - mam uczulenie na ich jad, a M. wtedy mi pomógł. Jednak raczej nie sprawdzi się w przypadku alergii na kosmetyk...Haha, a clindacne i wt PP dostałam wtedy do łykania!
[Tobie nie polecam wit PP - moze dzialac drazniąco, rozszerzająco na naczynka].

Odstaw podejrzane kosmetyki. tonik zastap płynem micelarnym, hydrolatem albo wodą termalną. A na przyszłość polecam zapoznać się z Antirougerem albo/i Dirosealem od Avene.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:25   #9
Arizona
Raczkowanie
 
Avatar Arizona
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Uczulenie na tonik???

Słuchajcie dziewczyny a jeszcze na kosmetyce naturalnej ,na tej stronce proponuja do naczynkowej Hydrolat z Oczaru,może to by wypróbować ? A co sądzicie wogóle o tych kosmetykach ,takich własnie polskich nie za drogich..: urody kremy,firmy Jadwigi,czy te co polecaja ta firma Fitomed żeby samemu robić?
__________________
Arizona
Arizona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:29   #10
Arizona
Raczkowanie
 
Avatar Arizona
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36
Dot.: Uczulenie na tonik???

A wiesz LV że nawet się wystraszyłam że to może trądzik różowaty:-/...ale jak tak łagodnieje i sie pojawia to podrażnienie to chyba jednak uczulenie ?Wsumie dermatolog nic mi nie powiedziała co to może być.
__________________
Arizona
Arizona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:40   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na tonik???

Cytat:
Napisane przez Arizona Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny a jeszcze na kosmetyce naturalnej ,na tej stronce proponuja do naczynkowej Hydrolat z Oczaru,może to by wypróbować ? A co sądzicie wogóle o tych kosmetykach ,takich własnie polskich nie za drogich..: urody kremy,firmy Jadwigi,czy te co polecaja ta firma Fitomed żeby samemu robić?
KOsmetyki naturalne mają wiele zwolenniczek na wizażu.sama przymierzam sie do zestawu olejek rozany + hydrolat rozany. FItomed tez ma niezłe opinie, ja lubie ich zel punktowy z BHA na niemiłe "niespodzianki". Cena nie jest wyznacznikiem jakości ani skuteczności kosmetyku. warto próbować, a nawet umieszac coś samemu w domu. Mamy tutaj wątki i olejach i hydrolatach a takze o DOmowym Laboratorium urody
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-16, 21:47   #12
Arizona
Raczkowanie
 
Avatar Arizona
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36
Talking Dot.: Uczulenie na tonik???

Dziękuję za porady
Teraz idę spać ..ale jak pozwolisz LV chętnie na gg się odezwę i poplotkujemy jeszcze o tych spacyfikach.papa.
A i wiesz co mnie jeszcze kiedyś strasznie uczuliło.... własnie olejki Dr B.z apteki takie malutkie z bergamotką i cytrusami mieszanka, dodawałam do nawilżacza i pokrzywka mi wyskoczyła :x pa
__________________
Arizona
Arizona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:49   #13
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na tonik???

Cytat:
Napisane przez Arizona Pokaż wiadomość
Dziękuję za porady
Teraz idę spać ..ale jak pozwolisz LV chętnie na gg się odezwę i poplotkujemy jeszcze o tych spacyfikach.papa.
A i wiesz co mnie jeszcze kiedyś strasznie uczuliło.... własnie olejki Dr B.z apteki takie malutkie z bergamotką i cytrusami mieszanka, dodawałam do nawilżacza i pokrzywka mi wyskoczyła :x pa
jasne, do zobaczenia
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 20:57   #14
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Uczulenie na tonik???

L_V mozesz mi napisac dlaczego nie zalecasz wit PP na rozszerzone naczynka?? Bo mi wlasnie dermatolog ja przepisal na naczynka
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 21:52   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na tonik???

WItamina PP ma działanie p/alergiczne, pomaga w usuwaniu efektow fotostarzenia, ale przy wyzszym stezeniu. dawce moze uwrazliwoac naczynkowcow [rozszerza naczynia krwonosne]. w tej chwili nie jestem w stanie znalezc linku do artykułu - jak znajde to wkleje.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 22:02   #16
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Uczulenie na tonik???

Udowadniac mi na sile nie musisz jestem sklonna uwierzyc.I tak juz przestalam ufac dermatologom po tym jak kilka lat leczyli mnie kwasami(nawet nie wiedzialam ze to kwasy) i nic nie wspomnieli o filtrach no i wyszly placki przebarwienia. Tak tylko sie chcialm zapytac o co mniej wiecej chodzi
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 22:11   #17
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na tonik???

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Udowadniac mi na sile nie musisz jestem sklonna uwierzyc.I tak juz przestalam ufac dermatologom po tym jak kilka lat leczyli mnie kwasami(nawet nie wiedzialam ze to kwasy) i nic nie wspomnieli o filtrach no i wyszly placki przebarwienia. Tak tylko sie chcialm zapytac o co mniej wiecej chodzi

Hehe, dziękuję ze mi "odpuszczasz"
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 22:54   #18
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Uczulenie na tonik???

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hehe, dziękuję ze mi "odpuszczasz"
Alez prosze Gratuluje zostania nowa modka
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 06:51   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Uczulenie na tonik???

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Alez prosze Gratuluje zostania nowa modka
Dziękuję bardzo!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.