Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-23, 06:33   #1
gosia21222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7

Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)


Hej,


Czy możecie mi polecić tańszy zamiennik emulgatora oliwy z oliwek?
Ostatnio za 10g zapłaciłam 6,50 zł, wychodzi bardzo drogo
Pozdrawia, Gośka
gosia21222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 12:24   #2
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Emulgator oliwy z oliwek-zamiennik?

Cytat:
Napisane przez gosia21222 Pokaż wiadomość
Czy możecie mi polecić tańszy zamiennik emulgatora oliwy z oliwek?
Ostatnio za 10g zapłaciłam 6,50 zł, wychodzi bardzo drogo
Pozdrawia, Gośka
Ale co rozumiesz przez zamiennik? Olivem 1000 to połączenie ściśle określonych składników (Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate). Nie dostaniesz innego układu emulgującego o dokładnie takich samych właściwościach. Olivem opłaca się zamawiać w większych ilościach w sklepach zagranicznych. Najtaniej wychodzi w amerykańskich:

http://www.lotioncrafter.com/olivem-1000.html
http://www.theherbarie.com/Olivem-1000-pr-213.html

Za jakiś czas mogę zrobić zbiorowe zamówienie, jeśli będą chętni.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-23 o 12:26
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 21:23   #3
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Emulgator oliwy z oliwek-zamiennik?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale co rozumiesz przez zamiennik? Olivem 1000 to połączenie ściśle określonych składników (Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate). Nie dostaniesz innego układu emulgującego o dokładnie takich samych właściwościach. Olivem opłaca się zamawiać w większych ilościach w sklepach zagranicznych. Najtaniej wychodzi w amerykańskich:

http://www.lotioncrafter.com/olivem-1000.html
http://www.theherbarie.com/Olivem-1000-pr-213.html

Za jakiś czas mogę zrobić zbiorowe zamówienie, jeśli będą chętni.
Skoro powstał już wątek to może kioś ma jakieś sprawdzone pomysły na kremy lub odżywkę do włosów z tym emulgatorem?Mi osobiscie raz wychodzą kremy a raz nie i nie wiem gdzie popełniam błąd.

Jestem chętna na zamównienie
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 14:51   #4
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Cytat:
Napisane przez gosia21222 Pokaż wiadomość
Hej,


Czy możecie mi polecić tańszy zamiennik emulgatora oliwy z oliwek?
Ostatnio za 10g zapłaciłam 6,50 zł, wychodzi bardzo drogo
Pozdrawia, Gośka
Dużo taniej wychodzą zakupy w brytyjskim Of a Simple Nature, ja zamówiłam tam składniki o wadze ok. 350 gram i za paczkę zapłaciłam 5 funtów.
Przesyłki ze Stanów są horrendalnie drogie i pomimo dużo niższych cen półproduktów nie opłaca się zamawiać. The herbaire w ogóle nie wysyła poza Stany, więc trzeba mieć kogoś kto odbierze zamówienie w USA i prześle nam je do Polski dalej (ale to też koszt min. 16 dolarów przy paczce do 2 kg).
W Of a Simple składniki do naszych mazideł są tutaj: http://www.ofasimplenature.webeden.c...ies/4523523031
a Olivem 1000 znajdziesz tu.
Niestety do 28 sierpnia mają przerwę wakacyjną i nie przyjmują zamówień.

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2012-08-25 o 19:22 Powód: ort
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 17:08   #5
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Astraroth, przy obecnych kursach walut w Lotioncrafterze wychodzi o kilkadziesiąt zł taniej za pół kg i ok. 60 zł taniej w przeliczeniu na kg przy zakupie 4,5 lb. Nie sądzę, aby koszt wysyłki z Lotioncraftera był horrendalny (może ktoś się orientuje?). Poza tym mają inne fajne produkty w niższych cenach.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-25 o 17:10
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 18:08   #6
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nie sądzę, aby koszt wysyłki z Lotioncraftera był horrendalny (może ktoś się orientuje?). Poza tym mają inne fajne produkty w niższych cenach.
Niestety, jest dość wysoki, przy dwukilogramowej paczce to koszt 50 $, czyli co najmniej 160 zł.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 20:03   #7
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Niestety, jest dość wysoki, przy dwukilogramowej paczce to koszt 50 $, czyli co najmniej 160 zł.
No to ładnie . A wiesz, ile kosztuje paczka do 1 kg?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-25 o 20:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-26, 10:54   #8
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
No to ładnie . A wiesz, ile kosztuje paczka do 1 kg?
Tyle samo, bo w USA są paczki małe do 4 funtów wagi (to jest ok. 1,8 kg) oraz powyżej (nie chcę myśleć ile kosztuje ta większa).
Moje zamówienie waży 28 uncji czyli 826 gram a więc mieści się w przedziale wagowym małej paczki.
Wklejam zrzut z opcjami kosztów przesyłki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kosztywysyki.jpg (29,8 KB, 19 załadowań)
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 19:29   #9
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Włożyłam do koszyka w Lotioncrafterze 1 Ib Olivemu i wyświetla mi USPS First-Class Mail International Parcel - $20.62. Ciekawe, ile by wyszło w OaSN za 500 g. Jeśli koszty zakupu są porównywalne, to lepiej brać z Europy.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 11:33   #10
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Włożyłam do koszyka w Lotioncrafterze 1 Ib Olivemu i wyświetla mi USPS First-Class Mail International Parcel - $20.62. Ciekawe, ile by wyszło w OaSN za 500 g. Jeśli koszty zakupu są porównywalne, to lepiej brać z Europy.
Właśnie przyszła mi odpowiedź z Of a Simple, gdzie pytałam o koszt wysyłki 1 i 2 kilogramów Olivemu 1000.
Dostałam taką odpowiedź:
Hi Eva,
Thank you for your interest in our products.
Shipping for 1Kg would cost £9.00, but this method isn't trackable or insured.
Orders over 2Kg would be cheaper to send via courier and the cost would be approximately £24. However, it would be cheaper to send 2 smaller parcels but again, these wouldn't be trackable or insured.
If you have any further queries, please don't hesitate to ask.
Kind regards,
Sarah.

Ja zamawiając zwykłą przesyłką dostałam ją w ciągu tygodnia i nic się nie zniszczyło ani nie wylało.
Czyli wysyłka kilograma olivemu kosztowałaby ok. 50 złotych. Po szybkich przeliczeniach kilogram Olivem z przesyłką to koszt ok. 280 złotych. Czyli 100 gram mamy za 28 złotych a w polskich sklepach najtańszą opcją jest zakup w naturalnym pięknie - 100 gram za 39 zł plus przesyłka.


astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 12:31   #11
haziness
Raczkowanie
 
Avatar haziness
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Odświeżam wątek, bo pojawił się pewien problem z emulgatorem Olivem 1000....
Zamówiłam jakiś miesiąc temu małą porcję 10g emulgatora na przetestowanie. Pierwszy krem do twarzy, który na nim wykonałam był idealny, wyszła mi gęsta, kremowa emulsja, która dobrze wchłaniała się w skórę i miała bardzo przyjemną konsystencję. Porcję kremu wykorzystałam i chciałam zrobić kolejną, wg tej samej receptury, jedyne co zmieniłam to żel hialuronowy na mleczko pszczele w glicerynie... i krem totalnie nie wyszedł. Mieszając obie fazy spieniaczem do mleka już widziałam, że nie gęstnieje, a jak tylko przestałam mieszać zawartość zlewki rozwarstwiła się. Nie mam pojęcia co zrobiłam nie tak. Sprawdzałam pH fazy wodnej przed wymieszaniem i było ok. 6 (Olivem-1000 wymaga pH 5-7). Wszystko wylałam i zrobiłam wszystko jeszcze raz, dodając odrobiny gumy ksantanowej. I znowu porażka, co prawda tym razem się nie rozwarstwiło, ale to raczej zasługa gumy, ale mój 'krem' znów wyszedł zupełnie płynny. . Pomyślałam, że to może wina mocznika (chociaż za pierwszym razem,k iedy krem się udał również go dodawałam), bo on lubi rozwalać emulsję, więc postanowiłam podjąć się kolejnej próby, tym razem bez mocznika, dałam też nieco więcej emulgatora, no i na wszelki wypadek pominęłam mleczko pszczele dając żel hialuronowy tak jak w pierwotnej wersji. I znów to samo...
Podaję swoją formulację, może ktoś mi podpowie, co jest z nią nie tak (mimo, że raz udało mi się na jej podstawie ukręcić dobry krem). Niestety nie mam wagi i wszystko odmierzam łyżeczkami miarowymi.

Faza A:
4,5ml Olivem-1000
2ml wosku pszczelego
2ml masła shea
4ml oleju meadowfoam

Faza B:
25ml wody destylowanej
2ml niacynamidu
3ml mocznika
2ml żelu hialuronowego
1ml mleczanu sodu
kw mlekowy do pH~6

Faza C (której już nie dodawałam, gdy okazywało się, że krem nie wychodzi):
2ml D-panthenolu
4ml oleju z pestek dyni
5 kropli DHA BA
5 kropli olejku szałwiowego
0,5ml witaminy E

Albo może ktoś ma sprawdzony przepis na krem na tym emulgatorze?

Edytowane przez haziness
Czas edycji: 2013-02-16 o 12:33
haziness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-16, 21:54   #12
quana99
Raczkowanie
 
Avatar quana99
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Gdansk/Modena-Emilia Romagna
Wiadomości: 57
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Witam
Ten emulogator jest bardzo prostym emuloratorem i co najwazniejsze jest autoemulgatorem ….
Zaproponuje ci przepis prosty ale inny w wykonaniu…..

Fase A.
Woda destylowana do 100g
gliceryna 5g
gumy ksantanowa 0.5g

faza olejowa
masła shea 2g
oleje rozne wytrwale na podgrzewanie 9g (Takie jaki masz)
Oliwem 1000-5g


Faza a aktywami….
Panenolo 1g
Niacinamide-2g
Zel di sodio ialuronato- 3g
Mocznik 5g
Olej z pestek dyni 5g
Vitamina E 1g
DHA BA 16kropli
Olejek eteryczny 5 kropli
mleczan sodu 1g
Kwas mlekowy do korekcji pH

Wiem ze ten przepis jest inny od tego co ty pròbowalas ale gwarantuje ci ze wyjdzie ladny krem....
A teraz opisze sposòb wykonania:
pierwszym krokiem bedzie odmierzenie gliceryny i gumy ksantanowej.... do gliceryny wsyp gume i lekko wymieszaj bagietka..... jak wszystko dobrze wymieszsz to do tego syropu wlej pomalutku wode destylowanej ale zimnej mieszaj ciagle pomalutku....po pewnym czasie poczujesz ze zaczyna tworzyc sie zel....odstaw.....az guma nasiagnie woda....
Odmierz cala faze olejowa i zacznij podgrzewac ....musisz zwròcic uwage zeby emulogator dobrze sie rozpuscil..... do lazni wlòz tez zel z gumy i zacznij wszysto podgrzewac..... temeratura oby dwòch faz musza miec mniej wiecej 70°C nie wiecej i nie duzo mniej.....fazy musz byc cieple prawie jednakowo.... gdy fazy sa cieple jak masz termometr to lepiej.... wlej pomalutku faze olejowa do zelu....zamiast krecic mieszdlem do mleka polecam zwykly mikser....bedzie troche bombelkòw ale to nic z czasem znikna....jak tylko powstanie emulsja przestan miksowac i zacznij mieszac lyzeczka aby szybciej ostyglo wlòz kremik do lazni zimnej i mieszaj.... gdy kremik ostygnie dodaj pozostale skladniki z fazy C rozpuszcza sie dobrze zobaczysz.... wymieszaj wszystko dobrze dodaj konserwantu i zmierz pH skorektuj jezeli trzeba.... gwarantuje ze wyjdzie.....
ja zyje zagranica i kremy u nas robi sie w ten sposòb .....

Jak moge poradzic Oliwem 1000 kosztuje dosyc duzo i w kremach do ciala rozmasowuje sie powoli dlugo trzeba wcierac aby znikl bialy slad po kremie ....w sklepie Zsk znajdziesz emulogator MGS bardzo dobry z polaczeniem z Alkoholem cetylowym
MGS 3g
alkohol cetylowy 2g
na 100g kremu
pieknie emoluguje tworzy piekne emulsje i nie wchlania sie lepiej niz oliwem 1000 i kosztuje mniej i mozna kupic w Polsce
ja podalam ci przepis w gramach bo w ml dla mnie jest mniej precyzyjnie nie wiem jak je przeksztalcic
Zawsze przepisy pisze na 100g bo tak latwiej zrobic proporcje np na 30g kremu...
mam nadzieje ze nie namieszalam za bardzo jak masz jakies pytania jestem do dyspozycji...
Ps. Woda do 100g oznacza ze od 100g odejmuje wszyskie skladniki i to co zostanie to gramy wody co musze dac do mojego kremu
__________________
Czesc Quana
quana99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 07:47   #13
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Emulgator z oliwy z oliwek (Olivem 1000)

Cytat:
Napisane przez quana99 Pokaż wiadomość
Witam
Ten emulogator jest bardzo prostym emuloratorem i co najwazniejsze jest autoemulgatorem ….
Zaproponuje ci przepis prosty ale inny w wykonaniu…..

Fase A.
Woda destylowana do 100g
gliceryna 5g
gumy ksantanowa 0.5g

faza olejowa
masła shea 2g
oleje rozne wytrwale na podgrzewanie 9g (Takie jaki masz)
Oliwem 1000-5g


Faza a aktywami….
Panenolo 1g
Niacinamide-2g
Zel di sodio ialuronato- 3g
Mocznik 5g
Olej z pestek dyni 5g
Vitamina E 1g
DHA BA 16kropli
Olejek eteryczny 5 kropli
mleczan sodu 1g
Kwas mlekowy do korekcji pH

Wiem ze ten przepis jest inny od tego co ty pròbowalas ale gwarantuje ci ze wyjdzie ladny krem....
A teraz opisze sposòb wykonania:
pierwszym krokiem bedzie odmierzenie gliceryny i gumy ksantanowej.... do gliceryny wsyp gume i lekko wymieszaj bagietka..... jak wszystko dobrze wymieszsz to do tego syropu wlej pomalutku wode destylowanej ale zimnej mieszaj ciagle pomalutku....po pewnym czasie poczujesz ze zaczyna tworzyc sie zel....odstaw.....az guma nasiagnie woda....
Odmierz cala faze olejowa i zacznij podgrzewac ....musisz zwròcic uwage zeby emulogator dobrze sie rozpuscil..... do lazni wlòz tez zel z gumy i zacznij wszysto podgrzewac..... temeratura oby dwòch faz musza miec mniej wiecej 70°C nie wiecej i nie duzo mniej.....fazy musz byc cieple prawie jednakowo.... gdy fazy sa cieple jak masz termometr to lepiej.... wlej pomalutku faze olejowa do zelu....zamiast krecic mieszdlem do mleka polecam zwykly mikser....bedzie troche bombelkòw ale to nic z czasem znikna....jak tylko powstanie emulsja przestan miksowac i zacznij mieszac lyzeczka aby szybciej ostyglo wlòz kremik do lazni zimnej i mieszaj.... gdy kremik ostygnie dodaj pozostale skladniki z fazy C rozpuszcza sie dobrze zobaczysz.... wymieszaj wszystko dobrze dodaj konserwantu i zmierz pH skorektuj jezeli trzeba.... gwarantuje ze wyjdzie.....
ja zyje zagranica i kremy u nas robi sie w ten sposòb .....

Jak moge poradzic Oliwem 1000 kosztuje dosyc duzo i w kremach do ciala rozmasowuje sie powoli dlugo trzeba wcierac aby znikl bialy slad po kremie ....w sklepie Zsk znajdziesz emulogator MGS bardzo dobry z polaczeniem z Alkoholem cetylowym
MGS 3g
alkohol cetylowy 2g
na 100g kremu
pieknie emoluguje tworzy piekne emulsje i nie wchlania sie lepiej niz oliwem 1000 i kosztuje mniej i mozna kupic w Polsce
ja podalam ci przepis w gramach bo w ml dla mnie jest mniej precyzyjnie nie wiem jak je przeksztalcic
Zawsze przepisy pisze na 100g bo tak latwiej zrobic proporcje np na 30g kremu...
mam nadzieje ze nie namieszalam za bardzo jak masz jakies pytania jestem do dyspozycji...
Ps. Woda do 100g oznacza ze od 100g odejmuje wszyskie skladniki i to co zostanie to gramy wody co musze dac do mojego kremu
Tak czyam tówj przepis...
Czy ten kremik jest bardzo tłusty??
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.