Problem z farbowaniem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-20, 20:05   #1
Erisssssss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Unhappy

Problem z farbowaniem


Witam,

To mój pierwszy post na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość

Postaram się opisać problem najdokładniej jak się da. Mianowicie:

Z natury mam włosy w odcieniu ciemnego brązu a jak każda kobieta lubię sobie życie urozmaicać postanowiłam je pofarbować. Wiele lat temu regularnie farbowałam włosy na bardzo jasny blond lub na biało i nigdy nie miałam z nimi problemu. Jakieś 5 lat temu pofarbowałam je na swój kolor i regularnie podcinałam żeby mieć swoje naturalne włosy jednak po jakimś czasie zapragnęłam powrotu do blondu. Zaczęłam od farby platynowy blond - nie poradziła sobie rozjaśniła mi jedynie włosy o kilka tonów ale to było do przewidzenia. Kupiłam rozjaśniacz 9 tonów i nałożyłam na głowę zgodnie z instrukcją i płakałam jak dziecko gdyż moje włosy wyglądały jak słońce w samo południe. Całe szczęście jest sezon na czapki więc mogłam ukryć włosy odczekałam 2 tygodnie aby nie zniszczyć włosów i ponownie nałożyłam rozjaśniacz 7 tonów. Włosy nie były już tak przerażająco żółte ale jeszcze daleko mi było do pożądanego koloru włosów, myślałam, że po takim rozjaśnianiu platynowa farba sprawdzi się idealnie, jednak się pomyliłam. Włosy owszem są prawie białe ale tylko od skóry głowy na długość 7 centymetrów reszta włosów jest ciemniejsza, wpada w taki miodowy odcień. Nie ma żadnego mocnego przejścia między tymi kolorami - wygląda jak ombre więc dałam sobie spokój z naprawianiem ale pojawił mi się już odrost i nie wiem co mam teraz zrobić. Kupić rozjaśniacz czy farbę? Nałożyć na odrosty i te ciemniejsze partie czy na całość? Z góry mówię, że pójście do fryzjera nie wchodzi w grę gdyż mieszkam od tygodnia w obcym kraju i nie znam języka na tyle aby wyjaśnić fryzjerowi dokładnie o co chodzi
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Erisssssss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 14:24   #2
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Problem z farbowaniem

Cytat:
Napisane przez Erisssssss Pokaż wiadomość
Witam,

To mój pierwszy post na tym forum dlatego proszę o wyrozumiałość

Postaram się opisać problem najdokładniej jak się da. Mianowicie:

Z natury mam włosy w odcieniu ciemnego brązu a jak każda kobieta lubię sobie życie urozmaicać postanowiłam je pofarbować. Wiele lat temu regularnie farbowałam włosy na bardzo jasny blond lub na biało i nigdy nie miałam z nimi problemu. Jakieś 5 lat temu pofarbowałam je na swój kolor i regularnie podcinałam żeby mieć swoje naturalne włosy jednak po jakimś czasie zapragnęłam powrotu do blondu. Zaczęłam od farby platynowy blond - nie poradziła sobie rozjaśniła mi jedynie włosy o kilka tonów ale to było do przewidzenia. Kupiłam rozjaśniacz 9 tonów i nałożyłam na głowę zgodnie z instrukcją i płakałam jak dziecko gdyż moje włosy wyglądały jak słońce w samo południe. Całe szczęście jest sezon na czapki więc mogłam ukryć włosy odczekałam 2 tygodnie aby nie zniszczyć włosów i ponownie nałożyłam rozjaśniacz 7 tonów. Włosy nie były już tak przerażająco żółte ale jeszcze daleko mi było do pożądanego koloru włosów, myślałam, że po takim rozjaśnianiu platynowa farba sprawdzi się idealnie, jednak się pomyliłam. Włosy owszem są prawie białe ale tylko od skóry głowy na długość 7 centymetrów reszta włosów jest ciemniejsza, wpada w taki miodowy odcień. Nie ma żadnego mocnego przejścia między tymi kolorami - wygląda jak ombre więc dałam sobie spokój z naprawianiem ale pojawił mi się już odrost i nie wiem co mam teraz zrobić. Kupić rozjaśniacz czy farbę? Nałożyć na odrosty i te ciemniejsze partie czy na całość? Z góry mówię, że pójście do fryzjera nie wchodzi w grę gdyż mieszkam od tygodnia w obcym kraju i nie znam języka na tyle aby wyjaśnić fryzjerowi dokładnie o co chodzi
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Niepotrzebnie niszczysz włosy. Po co to rozjasnianie o 9 tonow, pozniej 7, do tego farba. Straszna krzywda dla włosów. Polecam kapiel rozjaśniająca delikatna i nałożenie farby odcien opalizująco-popielaty bardzo jasny blond. Najlepiej profesionalną. A opalizujący po to aby zniwelować zółty odcień.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-24, 21:00   #3
Adela97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 48
Dot.: Problem z farbowaniem

Narazie daj wlosom odpoczac rob maski nakladaj olejki i pojdz fryzjera najlepiej to znajdz zdj w internecie takich wlosow jakie chcesz jesli nie potrafisz wytlumaczyc i mu pokaz lepiej nie kombinuj w domu bo moze sie to zle skonczyc
Adela97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 08:18   #4
KamilaAlina
Raczkowanie
 
Avatar KamilaAlina
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 151
Dot.: Problem z farbowaniem

Według mnie, nigdy nie wiesz które rozjaśnianie spali włosy, więc na twoim miejscu wybrałabym się do dobrego fryzjera, żeby mi nie wypadły...
KamilaAlina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 20:17   #5
Dusonoki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: Problem z farbowaniem

Może spróbuj henną?
__________________
http://centrumdownload.pl/

Edytowane przez Dusonoki
Czas edycji: 2017-02-08 o 21:41
Dusonoki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-05 21:17:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.