Okolice brody - help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-25, 18:28   #1
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72

Okolice brody - help


Problem jest nastepujacy...
Caly czas na brodzie (i nad ustami...) wyskakuja mi jakies pryszcze, tragedia Na cala twarz stosuje krem AA Oceanic, moze na brode powinnam kupic sobie cos mocniejszego ( myslalam nad Diacnealem, czy jak mu tam...) ? Tylko mam bardzo delikatna i plytko unaczyniona skore, wiec jakies silne kwasy odpadaja. A poza tym, co moge stosowac na takie bolace pryszcze punktowo (Acnefan, pasta do zebow nie dzialaja) ?

Aaaa i jeszcze przy okazji... moze polecicie jakis krem na dzien matujaco-nawilzajacy (?), tylko bez alkoh.denat. Pozdrawiam !
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:28   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Okolice brody - help

Cytat:
Napisane przez madzious
Problem jest nastepujacy...
Caly czas na brodzie (i nad ustami...) wyskakuja mi jakies pryszcze, tragedia Na cala twarz stosuje krem AA Oceanic, moze na brode powinnam kupic sobie cos mocniejszego ( myslalam nad Diacnealem, czy jak mu tam...) ? Tylko mam bardzo delikatna i plytko unaczyniona skore, wiec jakies silne kwasy odpadaja. A poza tym, co moge stosowac na takie bolace pryszcze punktowo (Acnefan, pasta do zebow nie dzialaja) ?

Aaaa i jeszcze przy okazji... moze polecicie jakis krem na dzien matujaco-nawilzajacy (?), tylko bez alkoh.denat. Pozdrawiam !
Madzious, wydaje mi sie ze okolice brody sa to w twoim przpadku miejsca szczególnie podatne na zapychanie porów. To co Ci moge doradzic - sprawdzaj czy krem/maseczka/zel do mycia twarzy, ktore stosujesz nie zawieraja skladnikow komodogennych. Jaki jest sklad kremu Oceanica?

Nie polecam Ci kremow matujących - to one sa czesto powodem powstawania nowych zaskornikow i pryszczy. SKladniki odpowiedzialne za wchlanainie sebum czesto blokuja ujscia gruczolów łojowych i dokłafaja swoje trzy grosze do powstania pryszcza

JA ze swopimi "gulami" na brodzie rozprawiłam się kwasami. Skoro masz płytko unaczyniona skore, to odradzam diacneal, ze wzgledu na zawartosci kwasu AHA. bardziej odpowiednie byłyby kwasy BHA - znajdziesz je np. w Effaclarze K od LRP czy w kwasach Pauli [niedostepne w PL]. Kwasy BHA dodatkowo przy długofalowym stspwaniu uszczelniaja naczynka.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:35   #3
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72
Dot.: Okolice brody - help

Cytat:
Napisane przez L_V
Madzious, wydaje mi sie ze okolice brody sa to w twoim przpadku miejsca szczególnie podatne na zapychanie porów. To co Ci moge doradzic - sprawdzaj czy krem/maseczka/zel do mycia twarzy, ktore stosujesz nie zawieraja skladnikow komodogennych. Jaki jest sklad kremu Oceanica?
Szczerze mowiac mam dosyc daleko do lazienki, ale wiem, ze zawiera na pewno silikony, parafin raczej nie. W kazdym razie bardzo go sobie cenie, bo rozprawil sie z pryszczami w innych czesciach twarzy
A moze to wszystko przez to, ze czeso opieram brode na dloniach ? No i hmmm... moze zabrzmi glupio... ale czesto jem w pospiechu, wiec wiadomo, zawsze cos tam sie znajdzie ponizej ust...
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:42   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Okolice brody - help

Cytat:
Napisane przez madzious
Szczerze mowiac mam dosyc daleko do lazienki, ale wiem, ze zawiera na pewno silikony, parafin raczej nie. W kazdym razie bardzo go sobie cenie, bo rozprawil sie z pryszczami w innych czesciach twarzy
A moze to wszystko przez to, ze czeso opieram brode na dloniach ? No i hmmm... moze zabrzmi glupio... ale czesto jem w pospiechu, wiec wiadomo, zawsze cos tam sie znajdzie ponizej ust...
Czy Twoj krem to AA Young?

Silikony moga zapychac, a fakt ze czesto dotykasz rekami do twarzy...no coz, trzeba walczyc z tym nawykiem

PS. Od podpierania rekami brody robi sie "podwojny" podbródek
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:50   #5
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72
Dot.: Okolice brody - help

Tak, to AA Young

A z tym drugim podbrodkiem to nawet nie wiedzialam...

Dzieki za odp
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 08:55   #6
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Okolice brody - help

Cytat:
Napisane przez L_V
Kwasy BHA dodatkowo przy długofalowym stspwaniu uszczelniaja naczynka.
masz jakiś link do źródła tej informacji?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.