milion pytań i wątpliwości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-09, 11:07   #1
amfiro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Red face

milion pytań i wątpliwości


Szukam pomocy proszę doświadczone stylistki o odpowiedzi jeśli znajdziecie czas na taką masę pytń.Jestem kosmetologiem od wielu lat prowadzę własny gabinet, kiedyś robiłam tipsy, teraz jestem w trakcie kolejnego kursu żeli na formie, zdobnictwa kolorowym żelem, akrylem 3D, frezarka.Jednak chyba nie najlepiej trafiłam jesli chodzi o instruktora- choć opinie jako fachowca w sieci ma dobre.Dziewczyny co myślicie o żelach- ktore najlepsze- myślałam o IBD, Perfect Beuty, Mistero Milano- ci dopiero wchodzą- wybieram się do Katowic 9.01.2010 tam będzie prezentacja marki- mają piękną szatę graficzną pracują w wielu technikach Pink&White, EDGE, SIDE itd, ale nie wiem nic o jakości tych produktow- jak wroce to napiszę na forum.Wracam do pytań a więc jakie żele najlepsze- zaznaczam, że wolę konsystencję gęstą, ale nie bardzo gęstą.Jakie kamuflaże najlepsze?- mnie uczono Full, Oval.itd, ale czytam i słyszę, że robi sie również paznokcie nakładając najpierw bazówkę clear potem budujący biały- jak french, a potem dopiero rozmazuje kamuflaż- mnie sie nie podoba jak w full kamuflaż jest widoczny od spodu- chyba, że to kwestia koloru?W ktorą warstwę wtapiacie ozdoby- na kursie moja koleżanka wtopiła bulion w budujący i potem się przepilowal.Czy można łączyć żele silikonowe i niesilikonowe- słyszałam, że nie bo mają rożne spoistości i pękają pazurki.Co kładziecie na własne ile warstw, jakie firmy najlepsze?Jak ćwiczyłam french na sobie białym Sun Flowerem- on nie jest b.gęsty to robią się smugi- jak tego uniknąć?Czy jest różnica w zdobnictwie kolorowymi żelami, a farbkami akrylowymi- bo w cenie jest?Jak ćwiczyć pracę frezarką, już kupiłam dobrą , a na szkoleniu pokazała tylko jak przejechać po skórkach i po wolnym brzegu.?Co sądzicie o primerach i bonderach- używać zawsze czy tylko przy problematycznych paznokciach- a skąd mam wiedzieć jak przyjdzie klienka 1- raz czy ma problematyczną płytkę?Czy stosowanie primera zawsze czymś grozi pazurkom?Kwasowy czy bezkwasowy?jeśli używać?W którą warstwę wtapiacie np. folię perlmutową lub koronki? jak klientka przed odnową spiłuje z długości paznokieć, czy coś się stanie z tym wtopieniem?Jaki Gloss na koniec dobry, żeby nie żółkły paznokietki?No jak ktoś to przeczyta to zemdleje, ale jak już się pozbieracie po tej serii pytań to please POMOCY!!!Chyba straciłam dużo kasy ,mając tyle wątpliwości tuż przed zakończeniem kursu.Jestem perfekcjonistką i albo bedę to robić idealnie, albo wogóle...Wiem, wiem trening czyni mistrza,...pomóżcie mądre głowy i doświadczone rączki.Pozdrawiam Amfiro.Aha wrócę tu dopiero późnym wieczorem, może doczekam się waszego wsparcia
amfiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 16:24   #2
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: milion pytań i wątpliwości

jak wrocisz tu wieczorem,to w prawym gornym rogu znajdziesz okienko wyszukiwarki-
-to bardzo przydatne narzedzie.
a na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedzi na pierwszej stronie Przedluzanie Paznokci.

poszukaj sobie.
zadaj sobie odrobine trudu.
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 20:46   #3
bailey1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 66
Dot.: milion pytań i wątpliwości

Skoro jesteś w trakcie kursu, szkoleniowiec powinien najlepiej rozwiać Twoje wątpliwości.
bailey1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 20:49   #4
amfiro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: milion pytań i wątpliwości

Dzięki Frauhelga- może to dziwne, ale zanim poprosiłam o pomoc doświadczone stylistki0- przeczytałam na tym forum WSZYSTKO!!!!!! co dotyczy stylizacji paznokci.Mnie nie chodzi o porady (nikogo nie obrażając), stylistek raczkujących, lub bez kursów robiących pazurki koleżankom po domkach.Jak nie chcesz radzić- to złośliwie nie odpisuj.Naprawdę jestem już bardzo dużą dziewczynką i wiem co to wyszukiwarka i do czego służy.Prosiłam o rady mądre głowy i doświadczone ręce...Ale dzięki za linki.Pozdrawiam.
amfiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 21:08   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: milion pytań i wątpliwości

Amfiro, znam dobrze to forum i zapewniam Cię, że na Twoje pytania są tu juz odpowiedzi.

Postaram się jednak, choc ciut Ci pomóc, co bys się na wstepie nie zniechęciła

Żeli silikonowych nie łaczymy z innymi (ewentualnie, niektóre firmy dopuszczają stosowanie bazy pod żeli silikonowy), gdyz żele te są bardziej sprężyste od innych i gdyby pokryc je np golssem- gloss by popekał.

Stosowanie pimera niczym nigdy nie grozi, to po prostu preparat, który zwieksza przyczepnośc masy do paznokietka.
Nie ma różnicy, czy zdecydujesz sie na kwasowy, czy bezkwasowy- oba powinny być równie dobre.

Gdy klientka skróci paznokcie samodzielnie to po prostu skróci równiez ozdoby. Żadna filozofia- wypiłują się wraz z żelem

Resztę wyszukaj sama
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-12-09 o 21:10
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 21:15   #6
amfiro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: milion pytań i wątpliwości

Hej Frau ...pierwszy link cudowny, z tymi latkami z dzieciństwa to niestety u mnie nawet 70-te....cudnie było, no i naprawdę byliśmy szczęśliwi.cmok cmok....no i luzik dobrej nocki

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Dzięki Albertynko
chyba trochę panikuję -perfekcjoniści tak mają.Duzo czytam, a to też napędz pytania na tematy nie do końca poznane, ...a przeciez mogą się przedarzyć- wolałabym aby tylko te bezpieczne i przyjemnościowe.Dzięki pozdrawiam
amfiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-09, 21:51   #7
frauhelga
Ordnung muss sein!
 
Avatar frauhelga
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 172
Dot.: milion pytań i wątpliwości

Cytat:
Napisane przez amfiro Pokaż wiadomość
Hej Frau ...pierwszy link cudowny, z tymi latkami z dzieciństwa to niestety u mnie nawet 70-te....cudnie było, no i naprawdę byliśmy szczęśliwi.cmok cmok....no i luzik dobrej nocki

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Dzięki Albertynko
chyba trochę panikuję -perfekcjoniści tak mają.Duzo czytam, a to też napędz pytania na tematy nie do końca poznane, ...a przeciez mogą się przedarzyć- wolałabym aby tylko te bezpieczne i przyjemnościowe.Dzięki pozdrawiam

to jest podpis....a nie linki dla ciebie

i nie odbieraj mojej wczesniejszej odpowiedzi jako zlosliwosci,
po prostu odpowiedzi na twoje pytania sa na forum.
__________________
[SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic65015_1.gif[/SIGPIC]
frauhelga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.