Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-20, 14:37   #1
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278

Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO


Jaki kolor wlosow nie bedzie uwydatnial niedoskonalosci skory ,typ urody lato ,skora problematyczna blizny Prosze doradzcie cos
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:00   #2
Femilonek
Raczkowanie
 
Avatar Femilonek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO

Jeśli masz te bllizny lekko czerwonawe jeszcze i ogolnie buźka Ci się pokrywa od czasu do czasu jakimś czerwonawym odcieniem ( pryszcz, podrażnienie) to koniecznie chłodne odcienie, lub przynajmniej neutralne- nic ciepłego i nic co wpada w rude/pomarańczowe czerwienie.
Wiem z autopsji i z obserwacji znajomych.
Propo blizn- moja znajoma ma sporo po ospie i trądziku- zawsze farbowałą chłodnymi odcieniami blondu lub brązu i wyglądała naprawdę dobrze.
Jeśli chłodny odcień nie będzie Ci pasować, to idż w odcienie bliżej neutralnego.
Femilonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:26   #3
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO

Cytat:
Napisane przez Femilonek Pokaż wiadomość
Jeśli masz te bllizny lekko czerwonawe jeszcze i ogolnie buźka Ci się pokrywa od czasu do czasu jakimś czerwonawym odcieniem ( pryszcz, podrażnienie) to koniecznie chłodne odcienie, lub przynajmniej neutralne- nic ciepłego i nic co wpada w rude/pomarańczowe czerwienie.
Wiem z autopsji i z obserwacji znajomych.
Propo blizn- moja znajoma ma sporo po ospie i trądziku- zawsze farbowałą chłodnymi odcieniami blondu lub brązu i wyglądała naprawdę dobrze.
Jeśli chłodny odcień nie będzie Ci pasować, to idż w odcienie bliżej neutralnego.
Dziekuje za odzew ,a jaka farbe numer-nazwe polecisz ktora ma chlodny odcien? obecnie mam braz wpadajacy w rudy refleksy jasny rudy.. i widze ze troche oszepeca mnie ten odcien.,,
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 07:16   #4
Femilonek
Raczkowanie
 
Avatar Femilonek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO

Co do konkretnego odcienia, to mam mały problem, bo , jak na złość nie mogę znależć sensownej i dobrze widocznej paletki farb innoa w necie...takiej rozróżniającej kolory neutralne, chłodne i ciepłe.
Znalazłam tylko chłodne:

http://www.google.com/imgres?client=...dBHq0ebOh5M%3A

Ale taką paletkę na pewno będzie miała fryzjerka w salonie, a do niej radziłabym pójść na tą pierwsza zmianę koloru- moim zdaniem- nie farbuj teraz sama w domu! Odradzam, jeśli masz taki pomysł . Pewnie wiesz o co chodzi- masz teraz innną farbę na włosach, jak nałożysz coś samodzielnie z drogerii to zrobi Ci się sraczka na głowie, włosy mogą Ci wypaść....mówię w przenośni i dosłownie.
Idż teraz na to pierwsze farbowanie do doświadczonej fryzjerki która umie farbować włosy, niech się Tobie przyjrzy, powiedz co Ty widzisz i poproś o pokazanie palety z barwami- tam masz wyszczególnione odcienie na chłodne, neutralne etc. Możecie sobie nad tą paletą podyskutować ...

Ja ze swojej strony mogę polecić Ci jakieś farby Loreala (teraz Inoa, kiedyś Marijiel)(te profesjonalne dla salonu, nie drogeryjne), moja fryzjerka mnie nimi farbuje i nie mam problemów z włosami- nie kruszą się i nie sypią (moje dość cienkie i kręcone włosy robi mi na 4% wodzie utlenionej).Co do techniki- odradzam nakładanie całej farby jednolicie, lepiej na ten pierwszy raz zrobić balejaż farbą- czyli nakładanie tak jak do balejażu - wtedy , jeśli będą jakieś przebicia od starej farby, to będą one w pasmach i jakoś to przeżyjesz.
Dodatkowo fruyzjer zawsze nakłada taką jakby płukankę (coś jak szampon koloryzujący, z dużą ilością chłodnego odcienia danego pigmentu- żeby rude i żółte zbić).
Potem jak Ci się kolor ujednolici, pewnie będziesz mogła nakładać na całość- w domu lub u fryzjerki...

Jestem laikiem co do specjalnego nazewnictwa tych wszystkich metod czy farb, dlatego piszę o tym tak jak ja to rozumiem , zwłaszcza jełśi tyczy się to czegoś. co się dowiedziałm od mojej fryzjerki, więc jeśli zajrzy tu osoba pracująca profesjonalni na farbach, to prosze o wybaczenie .
Femilonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:01   #5
motylemJestemm
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO

obecie mam kolor wlosow taki braz rudawe odcienie jasne ,to pewnie musze wybrac sie do salonu gdzie robia farbami ,rozjasniaczami LOREAL PROFFESIONAL INOA ,bo w wiekszosci salonach to robia zwyklymi rozjasniaczami najtanszymi..
motylemJestemm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 18:17   #6
Femilonek
Raczkowanie
 
Avatar Femilonek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO

Istotne, żeby fryzjerka znała się na farbowaniu , choć z tego co mi moja fryzjerka mówiła, farby niestety też dużą część pracy "odwalają" - dzięki składnikom i takim tam szczegółom.Lecz najważniejsze żeby wiedzieć co położyć i na jakie włosy .
Femilonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 15:05   #7
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO

Nie lepiej skupić się na usunięciu blizn niż na dobieraniu do nich koloru włosów?
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-24, 18:15   #8
Femilonek
Raczkowanie
 
Avatar Femilonek
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki kolor wlosow nie bedzie podkreslal niedoskonalosci skory ??typ urody LATO

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Nie lepiej skupić się na usunięciu blizn niż na dobieraniu do nich koloru włosów?
I owszem, tylko kolor włosów to kwestia niemal natychmiastowa.
Usuwanie blizn to nie taka łatwa sprawa:

-tradzik i inne choroby skory musza byc zaleczone
-koszt tkiego usuniecia blizn jest niemaly, nawet jesli sa to tylko kremy, nie mowiac juz o laserach
-gdy sa sklonnosci do bliznowacenia, rzadko ktory dermatol podejmuje sie ich leczenia
-usuwanie blizn jest rozciagniete w czasie - trwa nawet rok lub dwa lata, w zaleznosci od blizn, inwazyjnosci metody i regeneracji skory, bo to seria zabiegow roznymi preparatami, kwasami lub laserem.Po tym nie od razu ma sie gladka buzke!

Poza tym znacznie łątwiej jest sie lepiej i atrakcyjniej poczuc tak od razu i powiedziec sobie- mam fajny kolor wlosow, koloryt blizy nieco zlagodnialy, czuje sie lepiej!
Femilonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.