Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-02, 18:44   #1
upfrombelow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3

Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy


Witam.

Mam ogromny problem ze skórą na twarzy którą przesuszyłam jakieś 1,5 miesiąca temu i od tamtej pory wygląda dramatycznie. Sęk w tym, że od tamtego czasu zrobiłam już wszystko żeby pomóc się jej zregenerować i nic.

Mam 26 lat. Od jakiegoś czasu przeżywałam ogromny stres, sporo też imprezowałam. Półtora miesiąca temu zauważyłam że mam bardzo widoczne, "niezdrowe" pory. Zaczęłam używać bardzo często peelingow, poszłam na kwas, niestety dalej się peelingowalam sądząc że to mi zamknie pory. Przez cały ten czas oczywiście używałam kremu i piłam dużo wody jak zawsze. Było coraz gorzej. I miesiąc temu zaczęło się piekło. Skóra wyruszyła się na wiór, pory zrobiły się olbrzymie. Zrobiłam mezoterapię osoczem. Nic. Po tygodniu poszłam do lekarza. Poradziła mi stosować cetaphil, zinalfat do smarowania codziennie i przepisała acnelec raz na 3 dni żeby skórę wygładzić. To było 3 tyg temu i nic się nie zmieniło! Od miesiąca nie piję alkoholu, zdrowo się odżywiam, od tygodnia piję olej lniany i z wiesiolka w ogromnych ilościach ( przez co już przytylam) , od kilku dni smaruję się olejem arganowym i używam cicaplast z la roche. I nic się nie zmienia. Moja skóra wcześniej była w świetnym stanie. Czy mogłam ją trwałe uszkodzić 2 miesiącami picia i stresu... Za 3 tygodnie mam wizytę u innej dermatolog ale do tego czasu chyba zwariuję. Wydałam już łącznie z 1200 na kosmetyki i zabiegi a skóra od miesiąca jest ciągle zniszczona z dużymi dziurami.
upfrombelow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 12:49   #2
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Wyprobuj krem ADermy Dermalibour do kupienia w aptece. Koi bardzo podraznienia ale zawiera tez cynk i miedz tak wiec pryszcze nie groza bo jest dosc tlusty. Ja mialam twarz w czerwonych plamach od podrazniem i ten krem sobie z tym poradzil i od tego czasu jest moim nr 1, od kiedy go uzywam mam normalna twarz. Na opakowaniu pisze ze efekt jest po 4 dniach ale mysle ze w takim przypadku to moze troche potrwac wiec uzbroj sie w cierpliwosc. Mi dojscie do ladu z moja twarza uzywajac tego kremu zajelo ok 3 tygodni.
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-03, 13:12   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Alkohol może rozregulować układ hormonalny m.in. podnosząc bardzo poziom kortyzolu we krwi. Możliwe, że musisz uzbroić się w cierpliwość i jeszcze odwiedzić m.in. endokrynologa. Skóra, włosy, paznokcie to wskaźniki tego, co dzieje się w całym organizmie. Możliwe, że Twój tryb życia okazał się dla Twojego całego ciała zbyt dużym obciążeniem.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Proces odnowy skóry to minimum 28 dni. Około trzydziestki zwalnia, więc możliwe, że u Ciebie trwa już nieco dłużej. Cierpliwości.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 12:54   #4
KosmetyczkaPielegniarki
Raczkowanie
 
Avatar KosmetyczkaPielegniarki
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 126
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Myślę, że nie powinnaś sama kombinować. Oczywiście zdrowa dieta jest zawsze wskazana, ale z wyborem kosmetyków i innych specyfików bym się wstrzymała do opinii drugiego lekarza. On mimo wszystko wie i widzi więcej niż Ty, a własnymi eksperymentami możesz jednak uszkodzić skórę na stałe lub pogorszyć jeszcze bardziej jej stan, a tego pewnie nie chcesz...

Trzymam kciuki i daj znać, co powiedział drugi dermatolog.
KosmetyczkaPielegniarki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 20:28   #5
upfrombelow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

No właśnie obawiam się że skóra już jest trwale uszkodzona. Chciałam dowiedzieć się na ile jest to możliwe i czy ktoś miał podobny przypadek. Dziękuję za odpowiedź.
upfrombelow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 06:05   #6
upfrombelow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Włosy i paznokcie mam lepsze niż kiedykolwiek odkąd piję oleje. Skóra niestety bez zmian wygląda fatalnie. Jestem zdruzgotana.
upfrombelow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 07:27   #7
KosmetyczkaPielegniarki
Raczkowanie
 
Avatar KosmetyczkaPielegniarki
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 126
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Cytat:
Napisane przez upfrombelow Pokaż wiadomość
Włosy i paznokcie mam lepsze niż kiedykolwiek odkąd piję oleje. Skóra niestety bez zmian wygląda fatalnie. Jestem zdruzgotana.
A może spróbuj natłuszczać skórę olejem kokosowym? Nie wiem, czy to pomoże, ale olej kokosowy to podobno samo zdrowie.
KosmetyczkaPielegniarki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-08, 16:21   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Cytat:
Napisane przez KosmetyczkaPielegniarki Pokaż wiadomość
A może spróbuj natłuszczać skórę olejem kokosowym? Nie wiem, czy to pomoże, ale olej kokosowy to podobno samo zdrowie.
Olej kokosowy jest zdecydowanie przereklamowany a już na pewno powinny na niego uważać osoby z tendencją o zanieczyszczania się cery.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 07:58   #9
KosmetyczkaPielegniarki
Raczkowanie
 
Avatar KosmetyczkaPielegniarki
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 126
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Olej kokosowy jest zdecydowanie przereklamowany a już na pewno powinny na niego uważać osoby z tendencją o zanieczyszczania się cery.
Masz złe doświadczenia? możesz napisać coś więcej?
KosmetyczkaPielegniarki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 12:17   #10
Bruneteczka90
Raczkowanie
 
Avatar Bruneteczka90
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Moim zdaniem to jest kwestia wyprobowania. Jednemu olej kokosowy bedzie sluzyl innemu nie. Mi akurat nie sluzyl bo przesuszal skore ale wiem ze dla niektorych jest na prawde rewelacyjny, odzywia i wyrownuje koloryt.
Bruneteczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 18:47   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zniszczona nieregenerująca się sķóra twarzy

Cytat:
Napisane przez KosmetyczkaPielegniarki Pokaż wiadomość
Masz złe doświadczenia? możesz napisać coś więcej?
Olej kokosowy to jeden z najbardziej komedogennych olejów. Moja skóra zresztą nie lubi żadnych olejów, a już na pewno nie w czystej postaci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-09 19:47:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.