Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-05, 09:41   #3811
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez sotal Pokaż wiadomość
Dziewczyny, niedawno pisałam, że miał miejsce chwilowy stosunek przerywany. Miesiąc temu odstawiłam tabletki anty i 3 dni temu powinnam dostać okres, a nadal go nie ma. Czy jestem w ciąży jednak czy to wina tabletek?
Po odstawieniu tabletek cykl może być rozregulowany nawet przez kilka miesięcy.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 10:35   #3812
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Brak skutków ubocznych po tabletce "po"

Hej dziewczyny.
Dzis rano musialam zastosowac awaryjna antykoncepcje. Nigdy do tej pory nie mialam z nia stycznosci, ale sie nasluchalam i naczytalam, ze powoduje dosc nieprzyjemne objawy tymczasem u mnie nic sie nie dzieje.
Szczerze powiedziawszy troche mnie to niepokoi, mam wrazenie, ze po prostu nie zadzialala.

Na 90 % nie doszlo do zaplodnienia: robilam dzis test owulcyjny i nie wykryl skoku hormonow, a wg moich obliczen owulacja powinna nastapic za 2 dni. Niestety, moje obliczenia sa pi razy drzwi, bo nie mierze temperatury i nie obserwuje specjalnie sluzu. Moj cykl tez nie jest idealnie regularny...
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 10:57   #3813
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Dzis rano musialam zastosowac awaryjna antykoncepcje. Nigdy do tej pory nie mialam z nia stycznosci, ale sie nasluchalam i naczytalam, ze powoduje dosc nieprzyjemne objawy tymczasem u mnie nic sie nie dzieje.
Szczerze powiedziawszy troche mnie to niepokoi, mam wrazenie, ze po prostu nie zadzialala.

Na 90 % nie doszlo do zaplodnienia: robilam dzis test owulcyjny i nie wykryl skoku hormonow, a wg moich obliczen owulacja powinna nastapic za 2 dni. Niestety, moje obliczenia sa pi razy drzwi, bo nie mierze temperatury i nie obserwuje specjalnie sluzu. Moj cykl tez nie jest idealnie regularny...
Dziwisz się, ze nie ma żadnych objawow po paru godzinach od wziecia? Serio?
Zrob test w dniu spodziewanej miesiaczki i bedzie wszystko jasne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 11:55   #3814
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Dziwisz się, ze nie ma żadnych objawow po paru godzinach od wziecia? Serio?
Zrob test w dniu spodziewanej miesiaczki i bedzie wszystko jasne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
1. To ma dzialac szybko. Zdarzylo mi sie rozmawiac z dziewczynami, ktore rowniez musialy zastosowac antykoncepcje awaryjna i mialy skutki uboczne wlasnie tak szybko.
2. ja nie chce wiedziec czy jestem w ciazy tylko czy to normalne, ze nie mam zadnych skutkow ubocznych...
3. przeczytalam ponownie ulotke, i tam jest wyraznie napisane, ze lek osiaga juz po godzinie swoje maksymalne stezenie. Takze moze najpierw sie doinformuj, zanim cos skomentujesz....

Edytowane przez kebula
Czas edycji: 2020-06-05 o 12:51
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-05, 19:17   #3815
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
2. ja nie chce wiedziec czy jestem w ciazy tylko czy to normalne, ze nie mam zadnych skutkow ubocznych...
Tak, jest to normalne. Każdy organizm na każdy lek może zareagować inaczej.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 07:24   #3816
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
1. To ma dzialac szybko. Zdarzylo mi sie rozmawiac z dziewczynami, ktore rowniez musialy zastosowac antykoncepcje awaryjna i mialy skutki uboczne wlasnie tak szybko.
2. ja nie chce wiedziec czy jestem w ciazy tylko czy to normalne, ze nie mam zadnych skutkow ubocznych...
3. przeczytalam ponownie ulotke, i tam jest wyraznie napisane, ze lek osiaga juz po godzinie swoje maksymalne stezenie. Takze moze najpierw sie doinformuj, zanim cos skomentujesz....
No fajnie, że tak szybko osiąga swoje stężenie, ale oddziaływuje ona na układ hormonalny, więc nie spodziewałabym się spektakularnych efektów ubocznych po 3-6h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 07:50   #3817
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
1. To ma dzialac szybko. Zdarzylo mi sie rozmawiac z dziewczynami, ktore rowniez musialy zastosowac antykoncepcje awaryjna i mialy skutki uboczne wlasnie tak szybko.
2. ja nie chce wiedziec czy jestem w ciazy tylko czy to normalne, ze nie mam zadnych skutkow ubocznych...
3. przeczytalam ponownie ulotke, i tam jest wyraznie napisane, ze lek osiaga juz po godzinie swoje maksymalne stezenie. Takze moze najpierw sie doinformuj, zanim cos skomentujesz....
Skutki uboczne mogą wystapic, ale nie muszą. Ty jesteś tą szczęściara, która ich nie ma, więc nie panikuj, tylko to docen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-06, 10:35   #3818
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
No fajnie, że tak szybko osiąga swoje stężenie, ale oddziaływuje ona na układ hormonalny, więc nie spodziewałabym się spektakularnych efektów ubocznych po 3-6h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skutki uboczne nie sa koniecznie zwiazane z ukladem hormonalnym. Rozklada sie na metabolity w watrobie i jelitach, wiec na nie tez oddzialywuje...
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 11:18   #3819
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
Skutki uboczne nie sa koniecznie zwiazane z ukladem hormonalnym. Rozklada sie na metabolity w watrobie i jelitach, wiec na nie tez oddzialywuje...
Nikt ci tu nie powie jakie skutki uboczne będziesz miała, czy w ogóle i kiedy. Od tego są ulotki, a nawet one tylko przybliżają prawdopodobieństwo wystąpienia danego skutku ubocznego. Jeśli brałaś lek ze sprawdzonego źródła i z dobrą datą przydatności to substancja aktywna musiała działać. Czy zablokowała owulacje zależy natomiast od tego czy byłaś przed czy po uwolnieniu komórki jajowe. To też stwierdzić byłoby już ciężko skoro nie prowadzisz dokładnych obserwacji cyklu. Robienie testów owulacyjnych nie ma większego sensu po przyjęciu takiej dawki hormonów. W tym momencie pozostaje ci czekać na okres (który oczywiście może ci się też spóźnić ze względu na przyjęcie hormonów). Natomiast jakby ci się spóźniał znacznie to zrób test ciążowy. Będziesz miała jasność. A nieregularne cykle powinnaś skonsultować z ginekologiem, bo może to być objawy jakiejś choroby.

Edytowane przez f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
Czas edycji: 2020-06-06 o 11:19
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 11:32   #3820
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87910162]Nikt ci tu nie powie jakie skutki uboczne będziesz miała, czy w ogóle i kiedy. Od tego są ulotki, a nawet one tylko przybliżają prawdopodobieństwo wystąpienia danego skutku ubocznego. Jeśli brałaś lek ze sprawdzonego źródła i z dobrą datą przydatności to substancja aktywna musiała działać. Czy zablokowała owulacje zależy natomiast od tego czy byłaś przed czy po uwolnieniu komórki jajowe. To też stwierdzić byłoby już ciężko skoro nie prowadzisz dokładnych obserwacji cyklu. Robienie testów owulacyjnych nie ma większego sensu po przyjęciu takiej dawki hormonów. W tym momencie pozostaje ci czekać na okres (który oczywiście może ci się też spóźnić ze względu na przyjęcie hormonów). Natomiast jakby ci się spóźniał znacznie to zrób test ciążowy. Będziesz miała jasność. A nieregularne cykle powinnaś skonsultować z ginekologiem, bo może to być objawy jakiejś choroby.[/QUOTE]


Ale byc moze mi powie "tak, tez nie mialam zadnych skutkow ubocznych, a lek zadzialal".
IMHO, maja sens, bo substancja czynna ma na celu opoznic lub zahamowac owulacje, jak juz do niej doszlo to test owulacyjny by ja wykazal.
Ich nieregularnosc nie jest jakas wybitna, maks 5 dni, ale tak, dalej wychodze z bulimii przez ktora borykalam sie przez 2 lata z wtornym brakiem miesiaczki, wiec to pewnie potrwa zanim wszystko zatrybi.
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-06, 13:24   #3821
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak skutkow ubocznych po tabletcd "po"

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
Ale byc moze mi powie "tak, tez nie mialam zadnych skutkow ubocznych, a lek zadzialal".
IMHO, maja sens, bo substancja czynna ma na celu opoznic lub zahamowac owulacje, jak juz do niej doszlo to test owulacyjny by ja wykazal.
Ich nieregularnosc nie jest jakas wybitna, maks 5 dni, ale tak, dalej wychodze z bulimii przez ktora borykalam sie przez 2 lata z wtornym brakiem miesiaczki, wiec to pewnie potrwa zanim wszystko zatrybi.
No i co ci z anegdotycznych doświadczeń pojedynczych osób? Jak to się odnosi do ciebie? Jak dla mnie przesadzasz z tym, że wnioskujesz o braku działania leku na podstawie braku efektów ubocznych. Zaczekaj na okres i tyle. Teraz już i tak nic więcej nie zrobisz.

Przesunięcie o 5 dni to właściwe żadna nieregularność. Nie znam nikogo kto ma zawsze cykle regularne co do dnia. Organizm to nie komputer.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-06, 22:21   #3822
SobieJakas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie ty strony czytasz i jacy lekarza tak piszą, ale w internecie można wszystko napisać. Nie wierz w każdą rzecz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na wp.abc zdrowie odpowiadają lekarze. Niemal każdy pisze, że do zapłodnienia może dojść po przeniesieniu niewielkiej ilości spermy na palcach do pochwy.
SobieJakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 07:43   #3823
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez SobieJakas Pokaż wiadomość
Na wp.abc zdrowie odpowiadają lekarze. Niemal każdy pisze, że do zapłodnienia może dojść po przeniesieniu niewielkiej ilości spermy na palcach do pochwy.
No to jak jesteś przekonana że mogłaś zajść to my Ci nie będziemy tłukły że nie. Zrób test w odpowiednim momencie i tyle.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 13:02   #3824
SobieJakas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No to jak jesteś przekonana że mogłaś zajść to my Ci nie będziemy tłukły że nie. Zrób test w odpowiednim momencie i tyle.
Chciałam poznać wszystkie opinie. Tutaj, na forum wyczytałam, że aby doszło do zapłodnienia, musi być wytrysk, sperma musi dostać się pod odpowiednim ciśnieniem, powinna być jej wystarczająca ilość...
Sama do tej pory tak myślałam.
Po tej sytuacji przeczytałam na forach medycznych, że nie ma znaczenia, czy jest wytrysk, czy nie, że wystarczy minimalna ilość przeniesiona na palcu do pochwy.
Nie wiem, czy ktoś zaszedł w ten sposób czy jest to tylko teoretyczne założenie.
SobieJakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 13:16   #3825
domixxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 14
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cześć
Biorę tabletki antykoncepcyjne, wydaje mi się, że mogłam pominąć 7 tabletkę, w ten sam dzień był stosunek (później już nie). Czy test wykonany 16 dni po tym zdarzeniu jest wiarygodny? Robiony dziś wyszedł negatywny plus również dzisiaj dostałam krwawienie z odstawienia w ten sam dzień co zazwyczaj. Wiem, że to raczej minimalne ryzyko ciąży ale szukam potwierdzenia
domixxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 14:49   #3826
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez SobieJakas Pokaż wiadomość
Chciałam poznać wszystkie opinie. Tutaj, na forum wyczytałam, że aby doszło do zapłodnienia, musi być wytrysk, sperma musi dostać się pod odpowiednim ciśnieniem, powinna być jej wystarczająca ilość...
Sama do tej pory tak myślałam.
Po tej sytuacji przeczytałam na forach medycznych, że nie ma znaczenia, czy jest wytrysk, czy nie, że wystarczy minimalna ilość przeniesiona na palcu do pochwy.
Nie wiem, czy ktoś zaszedł w ten sposób czy jest to tylko teoretyczne założenie.
Ale jak minimalna ilość przeniesiona do pochwy? Po co przenosić spermę do pochwy jak nie chce się być w ciąży? To jakaś forma gry na zakończenie stosunku?

I nie, jak facet dotknął penisa, bielizny, potem wytarł rękę w prześcieradło to nie jest minimalna ilość. Za taką uważałabym jednak co najmniej kilka kropli płynnej spermy, gdyż plemniki bez kontaktu z środowiskiem wodnym o odpowiednim pH dość szybko tracą funkcjonalność.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 15:51   #3827
SobieJakas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87912411]Ale jak minimalna ilość przeniesiona do pochwy? Po co przenosić spermę do pochwy jak nie chce się być w ciąży? To jakaś forma gry na zakończenie stosunku?

I nie, jak facet dotknął penisa, bielizny, potem wytarł rękę w prześcieradło to nie jest minimalna ilość. Za taką uważałabym jednak co najmniej kilka kropli płynnej spermy, gdyż plemniki bez kontaktu z środowiskiem wodnym o odpowiednim pH dość szybko tracą funkcjonalność.[/QUOTE]

Nie o to chodzi. Pisałam wcześniej, że ocieraliśmy się o siebie, facet miał wytrysk w majtkach. Później dotknął penisa, masował mnie przez majtki a później włożył palce do pochwy, prawdopodobnie dzień po owulacji. Nie wiem, czy mogło coś tam zostać.
Wzięłam escapelle, ale czytałam, że zażyta po owulacji nie zadziała.
Jutro mija tydzień a ja nie miałam praktycznie żadnych objawów po tabletce.
SobieJakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 16:21   #3828
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez SobieJakas Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi. Pisałam wcześniej, że ocieraliśmy się o siebie, facet miał wytrysk w majtkach. Później dotknął penisa, masował mnie przez majtki a później włożył palce do pochwy, prawdopodobnie dzień po owulacji. Nie wiem, czy mogło coś tam zostać.
Wzięłam escapelle, ale czytałam, że zażyta po owulacji nie zadziała.
Jutro mija tydzień a ja nie miałam praktycznie żadnych objawów po tabletce.
No to taka ilość na pewno nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 16:43   #3829
SobieJakas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87912592]No to taka ilość na pewno nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Od tamtego czasu czuję lekkie pobolewanie w jajniku, być może ból piersi. Nie wiem, czy sobie wmawiam, czy jednak tak jest.
Wydaje mi się, że jestem osłabiona i rozdrażniona, może to jednak po tej tabletce...
Wiem, że schizuję, ale po jakim czasie mogę wykonać test z krwi, żeby był w miarę wiarygodny? Mam nieregularne miesiączki.

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Kilka dni wcześniej mieliśmy taką sytuację, że chłopak miał wytrysk na swój brzuch. Powycierał wszystko chusteczką, następnie po 6 godzinach snu wkładał mi palce głęboko do pochwy. Czy wytarcie dłoni i te 6 godzin przerwy wystarczyły, żeby plemniki nie mogły przeżyć?

Edytowane przez SobieJakas
Czas edycji: 2020-06-07 o 18:25
SobieJakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-07, 18:28   #3830
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez SobieJakas Pokaż wiadomość
Od tamtego czasu czuję lekkie pobolewanie w jajniku, być może ból piersi. Nie wiem, czy sobie wmawiam, czy jednak tak jest.
Wydaje mi się, że jestem osłabiona i rozdrażniona, może to jednak po tej tabletce...
Wiem, że schizuję, ale po jakim czasie mogę wykonać test z krwi, żeby był w miarę wiarygodny? Mam nieregularne miesiączki.
Po takiej końskiej dawce hormonów to nie zdziwiłabym się jakby cię bolało wszystko. Test z krwi powinien być wiarygodny po 10 dniach od tego stosunku, podczas którego podejrzewasz, że mogło zajść do zapłodnienia. Po 14 dniach to już tak na 100%. Dlatego zwykle wykonuje go jak kobieta obserwuje spóźnienie okresu, ale jak masz nieregularne to faktycznie, a przy tabletce też może ci się przesunąć. Ale tak jak pisałam, nie wiem jakim cudem miałby cię zapłodnić palcem, którym podrapał się w majtkach.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 18:46   #3831
SobieJakas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87912896]Po takiej końskiej dawce hormonów to nie zdziwiłabym się jakby cię bolało wszystko. Test z krwi powinien być wiarygodny po 10 dniach od tego stosunku, podczas którego podejrzewasz, że mogło zajść do zapłodnienia. Po 14 dniach to już tak na 100%. Dlatego zwykle wykonuje go jak kobieta obserwuje spóźnienie okresu, ale jak masz nieregularne to faktycznie, a przy tabletce też może ci się przesunąć. Ale tak jak pisałam, nie wiem jakim cudem miałby cię zapłodnić palcem, którym podrapał się w majtkach. [/QUOTE]

Ok, wykonam test w przyszły poniedziałek, 15 dni po.
Tak jak już pisałam, czytałam, że do zapłodnienia nie potrzeba wiele, a skoro miał wytrysk w majtkach i potem się tam dotknął..

A co do tej sytuacji? Zastanawia mnie jeszcze jedno. Kilka dni wcześniej mieliśmy taką sytuację, że chłopak miał wytrysk na swój brzuch. Powycierał wszystko chusteczką, następnie po 6 godzinach snu wkładał mi palce głęboko do pochwy. Czy wytarcie dłoni i te 6 godzin przerwy wystarczyły, żeby plemniki nie mogły przeżyć?
SobieJakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 18:49   #3832
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez SobieJakas Pokaż wiadomość
Ok, wykonam test w przyszły poniedziałek, 15 dni po.
Tak jak już pisałam, czytałam, że do zapłodnienia nie potrzeba wiele, a skoro miał wytrysk w majtkach i potem się tam dotknął..

A co do tej sytuacji? Zastanawia mnie jeszcze jedno. Kilka dni wcześniej mieliśmy taką sytuację, że chłopak miał wytrysk na swój brzuch. Powycierał wszystko chusteczką, następnie po 6 godzinach snu wkładał mi palce głęboko do pochwy. Czy wytarcie dłoni i te 6 godzin przerwy wystarczyły, żeby plemniki nie mogły przeżyć?


Wiesz co, może mu zwyczajnie powiedź, żeby zaczął myć ręce częściej. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii to może być sensowne.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 18:58   #3833
SobieJakas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 13
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;87912996]

Wiesz co, może mu zwyczajnie powiedź, żeby zaczął myć ręce częściej. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii to może być sensowne.[/QUOTE]

Wolę się zapytać dziewczyn, które mają większą wiedzę.
Na różnych forach internetowych można przeczytać, że plemniki przeżywają bardzo długo.
Ale już rozumiem po Twojej ikonce, że moje pytanie było dość głupie i że nie ma takiej możliwości.
SobieJakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-07, 19:04   #3834
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez SobieJakas Pokaż wiadomość
Wolę się zapytać dziewczyn, które mają większą wiedzę.
Na różnych forach internetowych można przeczytać, że plemniki przeżywają bardzo długo.
Ale już rozumiem po Twojej ikonce, że moje pytanie było dość głupie i że nie ma takiej możliwości.
Absolutnie nie. Jak masz sobie wkręcać to może czasem lepiej odpuścić sobie czytanie Internetu, żeby niepotrzebnie się nie denerwować
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 06:45   #3835
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez SobieJakas Pokaż wiadomość
Wolę się zapytać dziewczyn, które mają większą wiedzę.
Na różnych forach internetowych można przeczytać, że plemniki przeżywają bardzo długo.
Ale już rozumiem po Twojej ikonce, że moje pytanie było dość głupie i że nie ma takiej możliwości.
Plemniki poza organizmem kobiety i bez odpowiednich warunków nie są w stanie przeżyć długo. Internet to w twoim przypadku złe źródło wiedzy nie czytaj takich głupot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 07:27   #3836
Blanka129
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 13
Czy to ciąża?

Hej mam pytanie mój okres dziwnie wyglądał okropny ból brzucha Ale krwi na początku nie było tylko brązowe później tak jak by się przebił w dni dużo krwi 3 dzień taki sobie Ale w 4 dzien piłam alkohol w dużej ilości tak jak by zabikło , w w 5 dzień było widać lekkie plamki dziś 6 I nic nie ma . Czy mam się martwić o ciążę 24 maja chłopak robił.mi dobrze i nie wiem czy czegoś nie przeniósł
Blanka129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-09, 11:25   #3837
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy to ciąża?

Cytat:
Napisane przez Blanka129 Pokaż wiadomość
Hej mam pytanie mój okres dziwnie wyglądał okropny ból brzucha Ale krwi na początku nie było tylko brązowe później tak jak by się przebił w dni dużo krwi 3 dzień taki sobie Ale w 4 dzien piłam alkohol w dużej ilości tak jak by zabikło , w w 5 dzień było widać lekkie plamki dziś 6 I nic nie ma . Czy mam się martwić o ciążę 24 maja chłopak robił.mi dobrze i nie wiem czy czegoś nie przeniósł
Podczas pettingu nie da się zajść w ciążę. Potrzeba penetracji i wytrysku. Bolesny okres powinnaś skonsultować z ginekologiem. Powodów może być wiele.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-09, 21:47   #3838
Agata986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 3
Spóźnia się okres - proszę o rady

Mam 23 lata. Do tej pory miałam w miarę regularny cykl, miesiączka najdłużej spóźniała się kilka dni. Tym razem spóźnia się 18 dni. W tym miesiącu jestem praktycznie cały czas w stresie i nerwach. W 14 dzień od spóźnienia miesiączki zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny. Od jakichś 2 tygodni mam uczucie wilgoci w miejscu intymnym, śluz przezroczysty, ciągnący się. Od kilku dni zauważyłam, że stopniowo zanika, robi się biały. Nie mam żadnych objawów ciąży. Co więc powinnam zrobić? Czekać na miesiączkę czy wykonać znów test ciążowy? Martwię się ponieważ nigdy nie spóźniał się aż tak długo
Agata986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-09, 23:01   #3839
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Spóźnia się okres - proszę o rady

Cytat:
Napisane przez Agata986 Pokaż wiadomość
Mam 23 lata. Do tej pory miałam w miarę regularny cykl, miesiączka najdłużej spóźniała się kilka dni. Tym razem spóźnia się 18 dni. W tym miesiącu jestem praktycznie cały czas w stresie i nerwach. W 14 dzień od spóźnienia miesiączki zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny. Od jakichś 2 tygodni mam uczucie wilgoci w miejscu intymnym, śluz przezroczysty, ciągnący się. Od kilku dni zauważyłam, że stopniowo zanika, robi się biały. Nie mam żadnych objawów ciąży. Co więc powinnam zrobić? Czekać na miesiączkę czy wykonać znów test ciążowy? Martwię się ponieważ nigdy nie spóźniał się aż tak długo
Powinnas isc do lekarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 21:26   #3840
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej. Mam pytanie choć nie wiedziałam w jakim wątku je zadać, więc spytam tutaj. Czytałam na paru stronkach, że zapłodnienie przez plemniki na ręce jest dość niemożliwe, chyba że jest to świeża sperma, palce z nasieniem natychmiastowo trafiają do pochwy i jak oczywiście kobieta ma dni płodne to wtedy jakaś możliwość istnieje- tak mi nawet pani ginekolog powiedziała, bo plemniki momentalnie na powietrzu giną, ok. Tylko jak to jest z tym preejakulatem? Załóżmy, ze jest na ręce to tez od razu giną... A jak chłopak zakładał prezerwatywe, dotknął członka i wtedy okazało się, ze jest ona odwrotnie, wiec poprawił i założył ponownie to czy na tej gumce znajduje się tyle plemników z tego płynu, żeby mogło dojść do zapłodnienia? Czy one po prostu nie zginą? Nie wydaje mi sie, żeby taka ilość wprowadzana z zewnątrz mogła doprowadzić do zapłodnienia... Znaczy wiadomo, cuda się zdarzają. Chociaż chyba to jest mało prawdopodobne, prawda? Jak myślicie?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.