tradzik na twarzy (gronkowiec) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-18, 20:31   #1
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Question

tradzik na twarzy (gronkowiec)


mam 17 lat i od 3 lat zmagam sie z tradzikiem ktory coraz bardziej sie nasila.
leczylam sie u 5 dermatologów z marnym skutkiem ,zaden sie nie wyznal dermatolog ze to gronkowiec sama poszlam i zrobilam wymaz poszlam z nim do dermatologa potem do drugiego ,lekow idoustnych jak i zewn. przyjelam normalnie tysiace ! i nic ,potem poszlam do lekarza rodzinnego dal mi masc robiona po ktorej jest mi lepiej ale gdy przestaje jej uzywac wystarczy 3 dni moja buzia wyglada tragicznie !! mam tradzik w postaci ropnych wulkaników (najbardziej jeden policzek ,pod nosem broda) a teraz zauważylam ze coraz wiecej mam malych czerwonych podskornikow ni to ropien ni co ,no taki podskornik czerwony i jest tego coraz wiecej ,najpierw ropne teraz podskorne? pod podkladem to wyglada strasznie mam po prostu taka kasze na twarzy (czolo ,broda, troche policzkow,skronie).
co mam zrobic ,lekow to chyba tyle bralam ze spokojnie moglabym apteke otworzyc ...
zaden dermatolog mi nie pomogl a chodzilam do naprawde dobrch dermatologow prywatnie ,nie chce juz przyjmowac lekow dostnych bo mam bole brzucha.
mam antybiogram na co gronkowiec jest wrazliwy ale to nie jest prawda bo mam masci ktore zabijaja mojego gronkowca a tak na prawde nic nie daja te masci,nic!!
co zrobic aby zapobiec tej kaszy na twarzy i ropni?
juz probowalam naturalnych metod(lisc oliwny,oregano,inhalacje) nic!!
mam wielkie kompleksy z powodu mojej buzi ale nikt mi nie moze pomoc ! to jest XXI wiek ,kpiny zeby nie bylo takiego leku co zabije gronkowca skutecznie i trwale..
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 21:31   #2
Lucass2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 15
Dot.: tradzik na twarzy (gronkowiec)

A Tetrarysal brałaś? Skoro już wszystko brałaś, to może zaproponuj dermatologowi kurację retinoidami, np. izotekiem...?
Lucass2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 21:41   #3
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: tradzik na twarzy (gronkowiec)

Cytat:
Napisane przez Lucass2009 Pokaż wiadomość
A Tetrarysal brałaś? Skoro już wszystko brałaś, to może zaproponuj dermatologowi kurację retinoidami, np. izotekiem...?
brałam tetralysal, nie chce brac juz doustnych lekow bo bralam tyle antybiotykow ze moj organizm juz tego nie wytrzyma, obawiam sie ze retinoidy na gronkowca nie dzialaja..
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 21:02   #4
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: tradzik na twarzy (gronkowiec)

A myślałaś nad tym, że możesz mieć gronkowca, ale też trądzik z innego powodu, a nie tylko przez jego obecność? No i pomyśl też, jak się odżywiasz i co sprzyja gronkowcowi.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 18:24   #5
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: tradzik na twarzy (gronkowiec)

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
A myślałaś nad tym, że możesz mieć gronkowca, ale też trądzik z innego powodu, a nie tylko przez jego obecność? No i pomyśl też, jak się odżywiasz i co sprzyja gronkowcowi.
odżywiam sie normalnie, ograniczam słodycze, fast foody , mozliwe ze z wiekeim dojrzewania mi przejdzie?
ale jak z innego powodu ,mialam robiony wymaz z zmiany skornej na twarzy i wyszedl gronkowiec czyli to on musi powodowac pryszcze.
cere myje szarym antybakteryjnym mydlem,bardzo dbam o twarz nie wiem co moge wiecej zrobic..
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 16:53   #6
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: tradzik na twarzy (gronkowiec)

Może przeczytajcie ten artykuł: http://www.werandacountry.pl/index.p...014&Itemid=241 podobno w stymulowanej kapuście wytwarzają się związki, które w odpowiedniej koncentracji zwalczają nawet ''zjadliwe formy gronkowców''.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-15, 19:06   #7
jullitka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 6
Dot.: tradzik na twarzy (gronkowiec)

I udało Ci się wygrać walkę z gronkowcem bo bardzo mnie to ciekawi ,gdyż sama się z nim zmagam ? 😁

Pozdrawiam!
jullitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-06, 13:49   #8
kankanatancze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 259
Dot.: tradzik na twarzy (gronkowiec)

tak! retinoidy ! tylko i wyłącznie,ostatnia deska ratunku..
kankanatancze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-06 14:49:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.