Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-04, 08:47   #901
martynkaa_m
Raczkowanie
 
Avatar martynkaa_m
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Dziewczyny mają rację... Biegusiem do dermatologa! Najlepiej żeby zbadał, no i usunął - przez wycięcie, bo potem można wysłać do badań. Opalanie w nadmiernych ilościach i bez filtrów jest szkodliwe dla skóry, więc tata ma rację i nie ma znaczenia, czy jest to opalanie w solarium, czy na słońcu
martynkaa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 20:21   #902
mocna kawa
Raczkowanie
 
Avatar mocna kawa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: spod lipy :)
Wiadomości: 45
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Najlepiej wyciąć i mieć problem z głowy. Sama wycinałam ok 3 tygodnie temu, 2 tyg.czekałam na wynik. Naprawdę polecam
mocna kawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 21:14   #903
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Z tego, co mi wiadomo nie każdy pieprzyk można wyciąć. Tak jak już pisałam wcześniej trzeba, żeby te zmiany obejrzał lekarz i tyle.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 09:54   #904
martynkaa_m
Raczkowanie
 
Avatar martynkaa_m
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Dokładnie. Dermatolog musi zbadać zanim cokolwiek zrobi.
martynkaa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 11:03   #905
ewulka1284
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Koniecznie idz do dermatologa. Sama dopiero co miałam usuwane chirurgicznie i jade odebrać w tym tygodniu wyniki badania. Ten dwukolorowy to znamie dysplastyczne, na pewno dermatolog zleci jego usunięcie.
ewulka1284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 16:03   #906
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Mój tata powiedział mi, że takich pacjentów jak ja(czyli, że coś tam mają) to oni mają strasznie dużo(w sensie lekarze) i żebym z tym nic nie robiła, bo dopóki z pieprzyka się nic nie leje to nic się nie dzieję. Takie jest zdanie mojego taty.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 16:35   #907
Halucynacya
Raczkowanie
 
Avatar Halucynacya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 168
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Wybacz, ale Twój tata nie ma racji... I nie jest lekarzem. Najwyraźniej musisz sama zadbać o swoje zdrowie. Po prostu zapisz się do dermatologa, to nic nie kosztuje i nie musisz mieć na to zgody od taty. Sama mam pieprzyk, duży, nieregularny- mam już ustalony termin usunięcia. Takich pieprzyków nie wolno opalać i należy je często oglądać, każda zmiana może być groźna- dlatego zaleca się je usuwać.

Dodam jeszcze, że ciekawe co mają ci lekarze... Skoro takie zabiegi refunduje NFZ i Ty nic za nie nie zapłacisz....
Halucynacya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-05, 19:53   #908
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

a nawet nic nie musisz od razu usuwać, ale ważne żeby dermatolog obejrzał twoje pieprzyki i powiedział Ci co ile powinnaś je badać.
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 09:44   #909
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Podejrzane pieprzyki.

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Mój tata powiedział mi, że takich pacjentów jak ja(czyli, że coś tam mają) to oni mają strasznie dużo(w sensie lekarze) i żebym z tym nic nie robiła, bo dopóki z pieprzyka się nic nie leje to nic się nie dzieję. Takie jest zdanie mojego taty.
Zapytaj taty czy w związku z tym bierze odpowiedzialność za Twoje życie?
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 06:48   #910
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Marien Pokaż wiadomość
Skąd tak w ogóle biorą się te pieprzyki? Od jakiś 3tyg, może miesiąca - półtora wyskakuje mi ich niezliczoną ilość. Nie opalam się, bo wiadomo zima słońca nie ma, do solarium nie chodzę, a one wyskakują codziennie! Nigdy nie miałam z nimi problemu, od dziecka miałam może z kilka nie więcej, a teraz jest ich pełno. Trzy na piersi, siedem na twarzy, na rekach, na brzuchu cztery, na plecach chyba z dziesięć plus dwa naprawdę duże i wypukle.
Przyznam, że jestem tym zdołowana. Nie mogę się opalać ze względu na piegi, a teraz jeszcze przez to. Jaka jest przyczyna pojawiania się tych pieprzyków?
Podbijam pytanie, bo mam ten sam problem. Mam bardzo jasną karnację, nie oplam się, jak juz wychodzę na słońce to z filtrem 50, a pieprzyków coraz więcej. Najwięcej na rękach i plecach, choć pleców kompletnie nie wystawiam na działanie słońca, zawsze mam zakryte (ostatnio chodziłam w kostiumie dobre 5-6 lat temu). Myślę aby wybrać się do dermatologa, ale nie wiem czy on coś zaradzi. Skąd one??
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 12:37   #911
Amillka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 253
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie, bo mam ten sam problem. Mam bardzo jasną karnację, nie oplam się, jak juz wychodzę na słońce to z filtrem 50, a pieprzyków coraz więcej. Najwięcej na rękach i plecach, choć pleców kompletnie nie wystawiam na działanie słońca, zawsze mam zakryte (ostatnio chodziłam w kostiumie dobre 5-6 lat temu). Myślę aby wybrać się do dermatologa, ale nie wiem czy on coś zaradzi. Skąd one??
Ja też mam masę pieprzyków, na dłoniach, twarzy, po prostu wszędzie. Gdy byłam z tym u dermatologa dowiedziałam sie, że jest to dziedziczne, a kremy z filtrem nie zahamują powstawania nowych, jak to ujęła dermatolog: "ile jest mi pisane tyle będę ich miała".


A myślicie, że można wyrywać włoski z pieprzyków na twarzy? Na jednym większym mi sie pojawiły i to strasznie wygląda. Wyrywam je, ale nie wiem czy nie zezłośliwi to pieprzyka. Możliwe to jest? Czytałam gdzieś, że powinno się je ucinać jak już, ale to strasznie męczące by było.
__________________
Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego.
Witold Gombrowicz
Amillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-17, 17:32   #912
airperfume
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: wysyp pieprzyków

wizyte mam dopiero w czerwcu bo to Polska,
nie chodzę na solarium,
na plaży nie smaruję się filtrami,
nie mam piegów ani brodawek,
blizny mi nie przeszkadzają,

czy można rozwój tych pieprzyków zahamować czy też jest to niemożliwe? czy powstawanie pieprzyków jest genetyczne? czy u chirurga za jednym razem można usunąć więcej niż 1 pieprzuncia?
airperfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 12:14   #913
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Amillka Pokaż wiadomość
A myślicie, że można wyrywać włoski z pieprzyków na twarzy? Na jednym większym mi sie pojawiły i to strasznie wygląda. Wyrywam je, ale nie wiem czy nie zezłośliwi to pieprzyka. Możliwe to jest? Czytałam gdzieś, że powinno się je ucinać jak już, ale to strasznie męczące by było.
Ponoć nie można ich wyrywać, jak już coś to możesz je właśnie ucinać, bo piepryzk się w ten sposób może 'zdenerwować' i nie wiadomo co tam się pojawi .

Ja niestety tez mam mnóśtwo pieprzyków i dodatkowo piegów. To mnie niesamowicie irytuje;/Chce sobie usunąć kilka, ale obawiam się blizn
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 15:14   #914
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mam takie pytanie . Całe wakacje spędzę w pracy na powietrzu ,od rana do wieczora. Będę narażona na 'szczytowe' godziny promieniowania,z tej racji że posiadam dużo pieprzyków chciałabym zadbać o ich bezpieczeństwo.
Najbardziej chodzi mi o te na twarzy . Chce je uchronić ,ponieważ w zeszłym roku olałam filtr i pieprzyki się powiększyły i wyskoczyły nowe...
Chce temu zapobiec. Nie będę przecież obklejać każdego pieprzyka na twarzy plastrem . Planuje kupić filtr IWOSTIN solecrin ,tylko tu pytanie jaki filtr? Chciałabym się ładnie opalić ,ale jednocześnie uchronić pieprzyki . Nie wiem ,czy kupienie +50 będzie dobrym pomysłem ,żeby wyglądac jak trup. Jak myslicie ,czy SPF 30 da radę? Czy to niska ochrona?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 15:44   #915
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Troche mi lepiej po przeczytaniu tego tematu.. to, że mam genetycznie w rodzinie pieprzyki to już zauważyłam dawno, nigdy nie zwracałam na to uwagi, bo raczej każdy kogo znałam miał kilka na rękach, szyi itp. Ja może nie mam ich pełno, ale np na lewej ręce 9, na drugiej z 8, są małe, niewypukłe, niektóre takie malutkie, że niewidoczne. Jeszcze 3-4 na szyi. Na twarzy (narazie?) nie mam i dzięki bogu... załamałabym się jakbym miała jakiś na twarzy i pewnie się załamię, bo znając życie skoro nadal czasami pojawiają się nowe to i tak na twarzy mnie jakiś dopadnie.
Jedyny pieprzyk, którym się niepokoję to taki inny od reszty, bo jest trochę wypukły i większy niż inne. 0,3-0,4 cm szerokosci mam go na żebrze i pamiętam, że nawet jak byłam dzieckiem to go miałam tylko nie wiem czy się nim martwić czy nie, nie powiększa się ani nic, jest taki sam od kilkunastu lat
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 19:26   #916
Amillka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 253
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Troche mi lepiej po przeczytaniu tego tematu.. to, że mam genetycznie w rodzinie pieprzyki to już zauważyłam dawno, nigdy nie zwracałam na to uwagi, bo raczej każdy kogo znałam miał kilka na rękach, szyi itp. Ja może nie mam ich pełno, ale np na lewej ręce 9, na drugiej z 8, są małe, niewypukłe, niektóre takie malutkie, że niewidoczne. Jeszcze 3-4 na szyi. Na twarzy (narazie?) nie mam i dzięki bogu... załamałabym się jakbym miała jakiś na twarzy i pewnie się załamię, bo znając życie skoro nadal czasami pojawiają się nowe to i tak na twarzy mnie jakiś dopadnie.
Jedyny pieprzyk, którym się niepokoję to taki inny od reszty, bo jest trochę wypukły i większy niż inne. 0,3-0,4 cm szerokosci mam go na żebrze i pamiętam, że nawet jak byłam dzieckiem to go miałam tylko nie wiem czy się nim martwić czy nie, nie powiększa się ani nic, jest taki sam od kilkunastu lat
Najprawdopodobniej nie musisz się nim martwić, moje wszystkie tak wyglądają, dermatolog nazywa je "myszkami" A mam ich strasznie dużo, na ręce ponad 30,a na twarzy 10 i to takich ogromnych;/ ale idzie się przyzwyczaić.
__________________
Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego.
Witold Gombrowicz
Amillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 09:39   #917
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Amillka Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej nie musisz się nim martwić, moje wszystkie tak wyglądają, dermatolog nazywa je "myszkami" A mam ich strasznie dużo, na ręce ponad 30,a na twarzy 10 i to takich ogromnych;/ ale idzie się przyzwyczaić.
Póki nie zagrażają zdrowiu to nie ma się co przejmować
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 21:05   #918
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie . Całe wakacje spędzę w pracy na powietrzu ,od rana do wieczora. Będę narażona na 'szczytowe' godziny promieniowania,z tej racji że posiadam dużo pieprzyków chciałabym zadbać o ich bezpieczeństwo.
Najbardziej chodzi mi o te na twarzy . Chce je uchronić ,ponieważ w zeszłym roku olałam filtr i pieprzyki się powiększyły i wyskoczyły nowe...
Chce temu zapobiec. Nie będę przecież obklejać każdego pieprzyka na twarzy plastrem . Planuje kupić filtr IWOSTIN solecrin ,tylko tu pytanie jaki filtr? Chciałabym się ładnie opalić ,ale jednocześnie uchronić pieprzyki . Nie wiem ,czy kupienie +50 będzie dobrym pomysłem ,żeby wyglądac jak trup. Jak myslicie ,czy SPF 30 da radę? Czy to niska ochrona?
up up;d
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 22:26   #919
supermanka
Raczkowanie
 
Avatar supermanka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 129
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Czy któraś się może orientuję. Czy prawidłowe wyniki krwi, wykluczają obecność jakiś zmian nowotworowych związanych ze skórą? Czy to nie ma związku i trzeba odpowiednio badać wzrokowo te znamiona i ewentualnie później jakieś konkretne badania?
__________________
cel 1 : 55 kg
cel 2 : zdrowe odżywianie
supermanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 17:59   #920
airperfume
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: wysyp pieprzyków

ponawiam zapytanie
airperfume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 23:22   #921
almitily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 10
Dot.: wysyp pieprzyków

Mam ten sam problem... ostatnio dostałam dosłownie wysypu pieprzyków. Nawet na stopie mi się zrobił Byłam u dermatologa i w sumie powiedziała mi, że to raczej genetyczne i dała mi skierowanie na usunięcie najgorzej wyglądającego (odstającego i kolorowego) do kliniki chirurgii plastycznej. Ale oczywiście gdy tam pojechałam okazało się, że termin mam na wrzesień.... 5miesięcy muszę czekać. Polska służba zdrowia...
Już jeden miałam usuwany na przychodni i mam po nim ogromną bliznę na plecach.
Nie wiem czy usunięcie wielu naraz jest możliwe, raczej wątpię... Chyba, że jakieś malutkie to może?
Mam nadzieję, że Ty się uporasz z tym szybciej niż ja, ale polecam wizytę u dermatologa
almitily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 16:27   #922
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: wysyp pieprzyków

Tak jak już wiele razy było napisane "tyle ile jest Ci dane mieć pieprzyków tyle ich będziesz miał" mi też powstają nowe ciągle, w sumie bardzo dużo ich nie jest, na rękach mam najwięcej (ponad 10 na jednej!), a tak to 2 na brzuchu kilka na nogach... oczywiście dermatolog mówi zawsze, że trzeba obserwować czy nic się z nimi nie dzieje, żeby zapobiec czerniakowi, Stąd też lepiej unikać promieni słonecznych bez wysokiego filtra jeśli zmienią kształt to od razu leć do dermatologa, nie ma co ryzykowac
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:20   #923
fraszka105
Raczkowanie
 
Avatar fraszka105
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 276
GG do fraszka105
Dot.: wysyp pieprzyków

Co tam 10 ja na jednej ręce mam 23
__________________
Never sigh for better world, it's already composed, played and told.


fraszka105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 21:07   #924
Kredzia_
Zakorzenienie
 
Avatar Kredzia_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 250
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Czy usuwanie chirurgiczne pieprzyków jest bezpieczne? czy mogą być jakieś powikłania po tym?
Kredzia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 13:15   #925
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez supermanka Pokaż wiadomość
Czy któraś się może orientuję. Czy prawidłowe wyniki krwi, wykluczają obecność jakiś zmian nowotworowych związanych ze skórą? Czy to nie ma związku i trzeba odpowiednio badać wzrokowo te znamiona i ewentualnie później jakieś konkretne badania?
mozna obeserwowac, a robic raz w roku badanie dermatoskopem u lekarza, kosztuja ok 100 zl. badanie krwi nie mam pojecia, ale znajomemu nic nie wyszlo na morfologii, a raka niestety mial.

Cytat:
Napisane przez Kredzia_ Pokaż wiadomość
Czy usuwanie chirurgiczne pieprzyków jest bezpieczne? czy mogą być jakieś powikłania po tym?
ja usuwalam, nic sie nie dzialo. jesli masz sklonnosci do bliznowcow to moga ci sie paskudy porobic wiec wtedy chyba nie warto sie w to pchac, no i jesli jest podejrzane znamie to wycinaja z marginesem skory i czasem moze byc blizna wieksza.
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 21:04   #926
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Słuchajcie, jeśli pójdę do dermatologa aby skontrolować kilka pieprzyków, które mnie niepokoją, to on tak czy siak zrobi mi przegląd wszystkich pieprzyków na całym ciele?

Ja jestem strasznie popieprzona i takie badanie trwałoby chyba całą wieczność. Jakoś sobie tego nie wyobrażam...
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 20:47   #927
monika96r
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 110
Pieprzyki

Czy można zapobiec powstawaniu pieprzyków na twarzy?
Od jakich czynników zależą ich powstawanie?
Coś czytałam, że są dziedziczne tylko że moja mama nie ma ani jednego
monika96r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 21:17   #928
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Pieprzyki

Moja mama,tata,ja nie mamy żadnego. Siostra ma z 20. Nie wiem od czego to zależy,ale ona przeklina dzień w którym zaczęły jej się robić.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 20:25   #929
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mam pytanie,otóż mam skóre skłonną do powstawiania pieprzyków ,więc używam filtru 50 . Jednak chciałabym się trochę opalić ,a z takim filtrem nie za bardzo.A smarowanie samych pieprzyków na czas opalania nic nie da ,bo za to powstaną nowe w innych miejscach ,rozumiecie... Myslalam nad posmarowaniem twarzy emulsją do opalania spf 20 ,co mam zrobic?
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 10:44   #930
mademoiselleg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Usuwanie pieprzy

Ratunku - tak zaczynam poniewaz naprawe potrzebuje pomocy . Mam 17 lat i okolo 30 pieprzy na samej twarz co prawda male ale są ; Czytalam juz chyba wszystkie fora jak je usunac . Co co zabigow larerowych itp obawiam sie ze bede bolesne i pozostanie po nich blizna a jak bede miec 30- blizn na twrzy to bede wygladac jeszcze gorzej . Kremow jakis konkretnych niestety nie znalazlam chodz slyszlam ,ze jest jakis po ktorym na miejscu pieprza robi sie strupek ,ktory odpada i jeszcze metoda cielkego azotu o ktorej kompletnie nic nie wiem . A wiec prosze pomozcie mi
mademoiselleg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.