Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-29, 19:36   #991
584allie
Raczkowanie
 
Avatar 584allie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 60
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Komuś jeszcze podoba się swoje znamię?
584allie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 22:41   #992
fraagolaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 12
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Dziewczyny mam pytanie właśnie odnośnie pieprzyków. Otóż od niedawna zaczęła mi na ciele wyrastać niezliczona liczba nowych pieprzyków, większość z nich to takie jasnobrązowe narośnięte plamy. Jednego nowo powstałego nawet niechcący zdrapałam, byłam z tym u dermatologa, ale pani była wyjątkowo niesympatyczna, więc uciekałam z gabinetu i innych nawet nie zdążyłam pokazać. Teraz pieprzyki pojawiają się w dziwnych miejscach, w uchu, na ustach, a dzisiaj zauważyłam, że nawet pod paznokciem się jeden delikwent pojawił. Jak to mam w zwyczaju od razu zasięgnęłam porady wujka google i dowiedziałam się, że pieprzyki w takich miejscach a szczególnie te pod paznokciami mogą być bardzo groźne. I moje pytanie, czy któraś z was miała może podobny problem i czy to rzeczywiście może być niebezpieczne? bo miejsca jak dla mnie trochę dziwne
fraagolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 09:43   #993
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Tak, pieprzyki pod paznokciem potrafia byc bardzo niebezpieczne.
I rowniez nowe pieprzyki powinny sklonic do wizyty u dermatologa

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-09-30 o 09:44
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 22:25   #994
ahaaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
pytanie o pieprzyk

Witam!
Pare miesięcy temu odpadł mi kawałek pieprzyka,wisiał na włosku wczesniej przez kilka dni. został strupek ale pieprzyk odrośl i teraz piecze. ma troche plamek ciemnych.jest mały ale wypukły czy mam się czymś niepokoić? byłam u dermatologa lecz niestety kobieta polecała mi prywatną klinikę. pieprzyk z dnia na dzień piecze coraz bardziej.Przed odpadnięciem swędział.Proszę o radę
ahaaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 09:18   #995
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: pytanie o pieprzyk

Cytat:
Napisane przez ahaaha Pokaż wiadomość
Witam!
Pare miesięcy temu odpadł mi kawałek pieprzyka,wisiał na włosku wczesniej przez kilka dni. został strupek ale pieprzyk odrośl i teraz piecze. ma troche plamek ciemnych.jest mały ale wypukły czy mam się czymś niepokoić? byłam u dermatologa lecz niestety kobieta polecała mi prywatną klinikę. pieprzyk z dnia na dzień piecze coraz bardziej.Przed odpadnięciem swędział.Proszę o radę
Pędem do dermatologa. Nieważne, czy prywatny czy nie.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 22:29   #996
Dziecko3
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 85
Dot.: pytanie o pieprzyk

Jak wyżej. Swoją drogą można podobno cholerstwo powycinać zawczasu 50 zł od sztuki, te sterczące można powystrzelać.
Dziecko3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 23:15   #997
lennula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 4
Dot.: pytanie o pieprzyk

Mojej mamie dermatolog dał skierowanie do usunięcia pieprzyka na NFZ. Dziwne, że Ciebie kieruje do prywatnej .. aa, i na co kieruje, na konsultacje, czy usunięcie?
lennula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-29, 11:31   #998
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: pytanie o pieprzyk

Cytat:
Napisane przez Dziecko3 Pokaż wiadomość
Swoją drogą można podobno cholerstwo powycinać zawczasu 50 zł od sztuki
Ale wycinać tylko u lekarza, a nie w salonach kosmetycznych! Wtedy nigdy nie ma pewności, czy wszystko zostało usunięte (nie chodzi tylko o widoczną na skórze plamkę).
Najlepiej udać się z tym do dermatologa - onkologa, on najdokładniej sprawdzi czy wszystko jest ok i być może od razu usunie (choć tego nie jestem pewna).

A swoją drogą, jeśli ktoś ma sporo pieprzyków lub są one duże/wypukłe etc., to powinien chodzić na sprawdzenie co 2 lata
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 08:46   #999
SunTzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 67
Pieprzyk/ zmiana na brzuchu

Na brzuchu miałam najpierw małego pieprzyka otoczonego bielszym polem, po wakacjach i kilku wizytach na solarium pieprzyk tak jakby zniknął i pojawiła się po prostu biała plama w tym miejscu
Czy któraś z was miała podobny problem?
SunTzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 10:07   #1000
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Pieprzyk/ zmiana na brzuchu

polecam tutaj dermatologa. Nawet jesli pieprzyk zniknal i cos sie pojawilo na miejscu pieprzyka to warto to sprawdzic.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 15:46   #1001
norbi34823
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Piepszyk

Witam posiadam dziwny pieprzyk od urodzenia.
Nie boli , kiedyś swędział już nie , nie jest on wypukły ani szorstki , ma 5 mm szerokości.Lecz mnie denerwuje. Czy jest to coś poważnego ? Można go usunąć ? Zdj w załączniku. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2807.jpg (103,3 KB, 58 załadowań)
norbi34823 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 06:44   #1002
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
pieprzyk

Mam na reku pieprzyk. Zawsze jasny, nie sprawial klopotow. Wczoraj rano normalny, nic sie nie dzialo. Caly dzien przenosilam drabine, rozne ciezkie rzeczy. I wieczorem zobaczylam siniaka tuz obok pieprzyka, jakby zlewajacy sie z nim, a na pieprzyku babelek a pod nim krew. Kolor czerwony, tak jakby skrzep. Pomyslalam, ze byc moze uderzylam sie w to miejscu i naruszylam pieprzyk.
Tak sie pocieszam, ze to przez uderzenie, a nie samo z siebie, gdyz jest siniak. Sam pieprzyk nie boli, nie krwawi. Boli sam siniak, gdy go dotykam.
Czy podejsc do dermatologa i to sprawdzic czy moze przeczekac kilka dni i zobaczyc czy aby to nie schodzi wraz z siniakiem?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-02-14 o 07:35
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:41   #1003
lalalabamba
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: The Wild East
Wiadomości: 2 074
Dot.: Piepszyk

Cytat:
Napisane przez norbi34823 Pokaż wiadomość
Witam posiadam dziwny pieprzyk od urodzenia.
Nie boli , kiedyś swędział już nie , nie jest on wypukły ani szorstki , ma 5 mm szerokości.Lecz mnie denerwuje. Czy jest to coś poważnego ? Można go usunąć ? Zdj w załączniku. Pozdrawiam
Nie widać wiele na tym zdjęciu. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem.
lalalabamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:57   #1004
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

no to ja mam stracha i to powaznego. Mam pieprzyka na rece, zawsze go obserwuje (taka fobia) i wczoraj rano wygladal normalnie. Pozniej caly dzien nosilam drabiny, ciezkie rzeczy. I wieczorem patrze- a tu siniak, ktory sie zlewa z pieprzykiem, a na pieprzyku babel z krwia
Siniak boli, pieprzyk nie, ale kurcze jest naruszony. Tzn mam nadzieje, ze to przez to, bo chyba w ciagu kilku godzin by az tak sie nie zmienil bez powodu?

Skontaktowalam sie z lekarzem, ale na odleglosc. Powiedzial, zeby poczekac az siniak zniknie i zobaczyc co dalej, i ze nie sadzi, ze to cos powaznego.
Zakleilam pieprzyk plastrem, aby go nieurazac.

Poszylybyscie jednak z tym od razy do dermatologa?
Mam stracha, i to strasznego. Bo nie wiem czy to od uderzenia? Ale skoro jest siniak, to chyba tak.
No w kazdym razie strasznie sie boje

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez norbi34823 Pokaż wiadomość
Witam posiadam dziwny pieprzyk od urodzenia.
Nie boli , kiedyś swędział już nie , nie jest on wypukły ani szorstki , ma 5 mm szerokości.Lecz mnie denerwuje. Czy jest to coś poważnego ? Można go usunąć ? Zdj w załączniku. Pozdrawiam
usunac zawsze mozna.
Dla swietego spokoju przejdz sie na badanie dermatoskopem.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 09:47   #1005
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: pieprzyk

Ellish ja bym podeszła do dermatologa, żeby dla świętego spokoju sprawdzić. Niektóre pieprzyki mogą być zmianami nowotworowymi bądź mogą się w nie zmienić. Zawsze warto się upewnić i zapytać o poradę specjalistę.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2014-02-15 o 14:57
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:39   #1006
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Od czego powstają pieprzyki?

Cytat:
Napisane przez _cocco Pokaż wiadomość
ze poswtaja od slonca, to wiem ale co zrobic jak u mnie dokladnie wczoraj zauwazylam ich nowa, spora ilosc, w srodku zimy ?
No właśnie, ja z dnia na dzień zauważyłam, na przedramieniu. Od zawsze miałam tam tylko dwa pieprzyki, dziś rano się budzę a tu cztery dodatkowe Nie wiem o co kaman. Czy to może jakieś opóźnienie, bo w lato byłam konkret opalona, a pieprzykiwychodzą dopiero teraz
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 19:34   #1007
201607111014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Piepszyk

Cytat:
Napisane przez norbi34823 Pokaż wiadomość
Witam posiadam dziwny pieprzyk od urodzenia.
Nie boli , kiedyś swędział już nie , nie jest on wypukły ani szorstki , ma 5 mm szerokości.Lecz mnie denerwuje. Czy jest to coś poważnego ? Można go usunąć ? Zdj w załączniku. Pozdrawiam
Jeżeli nic się z nim nie dzieje, wygląda tak jak wyglądał od zawsze to nie masz się czym martwić. Ale skoro cię denerwuje to ja bym poszła dla świętego spokoju do dermatologa i sprawdziła czy pieprzyk nie wygląda na takiego, który w przyszłości może sprawić kłopot. Jeżeli dermatolog uzna, że mu się znamię nie podoba to zleci usunięcie pieprzyka a chirurg robi próbkę i pośle na badania, aby sprawdzić jakiego rodzaju jest to znamię. Jak się raz wytnie to jest spokój (na zawsze) i tylko mała blizna. Na wynik czeka się 2 tygodnie i nie ma co panikować, bo ogromna większość przypadków to zwykłe znamiona barwnikowe.
201607111014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 06:32   #1008
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Byłam ostatnio u dermatologa bo chciałam usunąć pieprzyk. Kiedyś dostałam skierowanie do szpitala i tam miałam usuwany, ale to było 12 lat temu. Teraz natomiast dermatolog chce mi usunąć u sobie w gabinecie. Czy to teraz normalne? Czy to kwestia wielkości i stąd różnica czy szpital czy gabinet?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 19:17   #1009
201607111014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 32
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Byłam ostatnio u dermatologa bo chciałam usunąć pieprzyk. Kiedyś dostałam skierowanie do szpitala i tam miałam usuwany, ale to było 12 lat temu. Teraz natomiast dermatolog chce mi usunąć u sobie w gabinecie. Czy to teraz normalne? Czy to kwestia wielkości i stąd różnica czy szpital czy gabinet?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wszystko zależy Angelku od tego czy twój pieprzyk ma być usuwany z powodów estetycznych czy dlatego że budzi niepokój dermatologa. Jeśli to pierwsze to śmiało możesz iść do dermatologa. Jeśli to drugie, to upewnij się, że dermatolog wyśle próbkę do badania histopatologicznego po wycięciu. Idealnie jednak byłoby, żeby wycinek pobrał chirurg, ponieważ jest specjalistą i ma doświadczenie choćby w ustalaniu marginesu wycięcia skóry wokół pieprzyka oraz wgłąb skóry co czasem ma bardzo duże znaczenie.
201607111014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-07, 18:51   #1010
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Dokładnie, zalecałabym jednak usuwanie pieprzyka powierzyć chirurgowi - możesz iść do przychodni, idziesz ze skierowaniem i masz mały problem z głowy. Miałam ostatnio dyżur w gabinecie chirurga w jednej warszawskiej przychodni i było mnóstwo pacjentów do usuwania pieprzyków - całkiem fajna sprawa

Wydaje mi się, że każdy usunięty pieprzyk powinien zostać natychmiast wysłany do badania histopatologicznego.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-09, 08:21   #1011
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Dokładnie, zalecałabym jednak usuwanie pieprzyka powierzyć chirurgowi - możesz iść do przychodni, idziesz ze skierowaniem i masz mały problem z głowy. Miałam ostatnio dyżur w gabinecie chirurga w jednej warszawskiej przychodni i było mnóstwo pacjentów do usuwania pieprzyków - całkiem fajna sprawa

Wydaje mi się, że każdy usunięty pieprzyk powinien zostać natychmiast wysłany do badania histopatologicznego.
zgadza sie. Badanie u dermatologa, ale juz usuwanie to jednak chirurg, bo on sie tym zajmuje, ma wprawe. Bo co bedzie jesli np dermatolog nie usunie calego pieprzyka a tam beda np kom nowotworowe. A chirurg usuwajac ma to caly czas na uwadze.
No i koniecznie badanie histo.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 11:04   #1012
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Dziolszki, poratujcie mnie, bo moj maz jest tak uparty, ze nie wiem jak na niego wplynac. Ma baardzo duzo pieprzykow na ciele, co chwile pojawiaja sie mu nowe. Ma je tez na glowie, ktora goli na lyso i czesto zacina zyletka pieprzyki. Podejrzewam ze to nie najlepszy pomysl? Byl u lekarza rodzinnego, poogladal mu zmiany i powiedzial ze nie widzi nic niepokojacego. Polecil robic zdjecia co jakis czas i sprawdzac czy zmiany nie rosna i czy nie zmieniaja wygladu.

Czy pieprzyki na ciele powinno sie chronic przed sloncem wysokimi filtrami, czy nie jest to konieczne? Bo jesli lepiej tak, to bede miala ciezkie zadanie z przekonaniem meza do smarowania sie, on ma sklonnosci do spalania sobie skory kilka razy w sezonie, tak ze mu sie cala luszczy, juz mu sie zrobily pokazne przebarwienia na ramionach z tego powodu. Martwi mnie to, tym bardziej ze zbliza sie sezon na "gole klaty". Mozna zrobic jakies ogolne badania? Dlaczego co chwile pojawiaja mu sie nowe pieprzyki, to sprawa hormonow czy czego?
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 18:40   #1013
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Wg medycyny chińskie,j znamiona barwnikowe pojawiają się, gdy źle funkcjonuje wątroba i jelito grube. Samo usuwanie znamion laserem czy skalpelem nie likwiduje przyczyny ich pojawiania się, dlatego tak ważne jest oczyszczenie wątroby i jelita grubego. Znamiona barwnikowe to nic innego jak syfy i inne trucizny, które organizm wyrzuca. Warto poszukać w necie o oczyszczaniu tych 2 organów. Jedno tylko mnie zastanawia, jak to jest z tym zatruciem organizmu, skoro są osoby, które nie prowadzą higienicznego trybu życia, fatalnie się odżywiają, a nie mają ani jednego pieprzyka na skórze ...
Oczyszczanie wątroby i jelita grubego zaleca m.in. Tombak.
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 10:35   #1014
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Przylepa, ja niedawno usuwałam kilka znamion - byłam najpierw u dermatologa z zupełnie innymi sprawami, przy okazji dowiedziałam się, że moje znamiona na plecach to nie za ciekawe są i trzeba usnąć chirurgicznie.

Trafiłam na świetnego chirurga (najpierw poszłam prywatnie, ale powiedział, że nie po to płacę składki, żeby zdzierał ze mnie za każde znamię 300 zł i kazał przyjść ze skierowaniem na NFZ). Wytłumaczył, ze znamion barwnikowych nie powinien usuwać dermatolog, bo najważniejsze, żeby KAŻDE znamię wysłać do histopatologa - wyciąć z marginesem. I wyprowadził mnie z błędu, w którym tkwi wiele osób - powiedział, że to, że znamię się nie zmienia, nie znaczy, że coś się nie dzieje. Bo z zewnątrz może wszystko wyglądać tak samo, a czasem na narządach już są jakieś zmiany...

Nie warto odwlekać, zwłaszcza, że to naprawdę jest mały pikuś. Lekarz wyciął znamię i "przypalił" metodą elektrokoagulacji. Teraz mam tylko płaskie czerwone placki, które mają zblednąć z czasem. Wiem, że z chłopami ciężko, ale wywlecz chłopa choćby za fraki kopens w tyłkens i do lekarza
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 13:54   #1015
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Przylepa, ja niedawno usuwałam kilka znamion - byłam najpierw u dermatologa z zupełnie innymi sprawami, przy okazji dowiedziałam się, że moje znamiona na plecach to nie za ciekawe są i trzeba usnąć chirurgicznie.

Trafiłam na świetnego chirurga (najpierw poszłam prywatnie, ale powiedział, że nie po to płacę składki, żeby zdzierał ze mnie za każde znamię 300 zł i kazał przyjść ze skierowaniem na NFZ). Wytłumaczył, ze znamion barwnikowych nie powinien usuwać dermatolog, bo najważniejsze, żeby KAŻDE znamię wysłać do histopatologa - wyciąć z marginesem. I wyprowadził mnie z błędu, w którym tkwi wiele osób - powiedział, że to, że znamię się nie zmienia, nie znaczy, że coś się nie dzieje. Bo z zewnątrz może wszystko wyglądać tak samo, a czasem na narządach już są jakieś zmiany...

Nie warto odwlekać, zwłaszcza, że to naprawdę jest mały pikuś. Lekarz wyciął znamię i "przypalił" metodą elektrokoagulacji. Teraz mam tylko płaskie czerwone placki, które mają zblednąć z czasem. Wiem, że z chłopami ciężko, ale wywlecz chłopa choćby za fraki kopens w tyłkens i do lekarza

Ja juz nie wiem co robic, jakie badania powinien zrobic zeby sprobowac wyleczyc przyczyne powstawania pieprzykow? Gdyby mieli mu wyciac wszystkie znamiona to bylby caly w bliznach, ma ich naprawde duzo. Na samej twarzy bedzie ich ze 20 (mniejszych i wiekszych, jedne blade i plaskie, inne ciemne i wystajace)... Moze faktycznie to sprawa zanieczyszczenia? Maz jest z tych, ktorzy wrecz chorobowo reaguja na jedzenie - po prostu wpie * dala wszystko co ma pod reka, a potem ciagle cwiczy zeby utrzymac sylwetke... Moze dieta cos da? Musimy sie wybrac do dermatologa albo gdzies, jestem calkiem zielona w temacie i musze doczytac, bo nie mam pojecia jak moge mu pomoc.
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 15:10   #1016
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Spokojnie, nie wszystko trzeba usuwać, tylko podejrzane znamiona, które mogą zmienić się w cos gorszego ja tez mam tego mnóstwo, na jednej ręce pewnie doliczylabym do 30 najważniejsze żeby lekarz poogladal to pod dermatoskopem i wtedy podejmie decyzje, co usunąć, a co jest niegrozne. Uszy do gory, nie ma co się zastanawiac tylko trzeba iść do lekarza nie gryzie
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 23:39   #1017
silaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Nowe pieprzyki po depilacji

Witam
Bez zbędnych wprowadzeń przejdę od razu do sedna sprawy.
Moja skóra jest stosunkowo jasna, sucha, towarzyszy jej rogowacenie. W dodatku ma skłonność do powstawania licznych pieprzyków.
No 'idealna'...

Moim problemem jest to, że po goleniu nóg zostają mi nieestetyczne, czarne kropki, tak, jakby niedogolone. Peelingi nie pomagają, nawilżanie również.
Gdy wieczorem zabieram się za dokładne golenie nóg i wydaje mi się, że są idealnie gładkie, rano włoski już zdążą odrosnąć.
Owłosienie mam niestety grube i mocne, co jest bardzo widoczne przy jasnej karnacji.
Wracając do realnego problemu: chciałabym zacząć używać ciepłego wosku do depilacji, gdyż uważam, że mógłby mi pomóc i przedłużyć okres 'gładkości'
Ale jest jedno ALE... zauważyłam, że pieprzyki lubią powstawać mi po rankach po depilacji. Świeży przykład, gdy wydepilowałam pachy. Z miejsc, z których wyrastały włosy, poleciało odrobinę krwi. Dziś zauważyłam +3 pieprzyki.
Nie chcę, aby sytuacja powtórzyła się na nogach, bo i tak mam już tam zatrzęsienie znamion, co już wygląda nieestetycznie.

Jak w tej sytuacji pozbywać się owłosienia z nóg?
silaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 21:55   #1018
dorc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Witam. Mam na brodzie pieprzyk nie zbyt mały a w dodatku wyrastają z niego wloski, które muszę golić:-( chciałabym go w końcu usunąć(mam 23lata), nie wiem gdzie sie wybrać.. możę lepiej prywatnie? tylko czy to można w ogóle usunąc ? czekam na jakieś informację. proszę o pomoc z góry dziękuję
dorc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 22:20   #1019
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Cytat:
Napisane przez dorc Pokaż wiadomość
Witam. Mam na brodzie pieprzyk nie zbyt mały a w dodatku wyrastają z niego wloski, które muszę golić:-( chciałabym go w końcu usunąć(mam 23lata), nie wiem gdzie sie wybrać.. możę lepiej prywatnie? tylko czy to można w ogóle usunąc ? czekam na jakieś informację. proszę o pomoc z góry dziękuję
Można usunąć bez problemu, tyle, że dostaniesz i tak skierowanie do chirurga, chyba, że będzie można laserem, to na miejscu, o ile w gabinecie mają sprzęt.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 07:09   #1020
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: likwidacja pieprzyków??

Cytat:
Napisane przez dorc Pokaż wiadomość
Witam. Mam na brodzie pieprzyk nie zbyt mały a w dodatku wyrastają z niego wloski, które muszę golić:-( chciałabym go w końcu usunąć(mam 23lata), nie wiem gdzie sie wybrać.. możę lepiej prywatnie? tylko czy to można w ogóle usunąc ? czekam na jakieś informację. proszę o pomoc z góry dziękuję
Musisz pójść do lekarza, żeby zobaczył to pod dermatoskopem i zadecydował, jaka metoda usunięcia będzie najlepsza. Ale jak już wspominałam, mój chirurg powtarzał, że nie usuwa się laserowo, ponieważ uniemożliwia to wysłanie próbki do badania histopatologicznego. Ale można usunąć i potem wypalić albo op prostu szyć. Nie boli, głowa do góry i do lekarza
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:33.