Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-02, 18:04   #1081
Panalpinka
Szukanie dziury w całym
 
Avatar Panalpinka
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 864
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

ja jutro idę po skierowanie i zapiszę się na koniec września na wizytę- najpierw dermatolog. Akurat będzie po lecie, wiec można się zabierać za rzeczy ważne.
Panalpinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 15:44   #1082
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

siet
dermatolog mi odmowiła 'znamion się nie wycina'
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-04, 21:54   #1083
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Ze znamionami chyba nie ma po co isc do dermatologa... najlepiej od razu uderzyć do chirurga onkologa - on lepiej zdiagnozuje co jest do wyciecia, a co nie i sam będzie się mógł tym zająć.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 16:04   #1084
mloda198777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 77
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Witam!

Miała któraś z Was (bądź ma) takie znamię, koloru kawy z mlekiem, a na nim z kilkadziesiąt malutkich ciemnobrązowych pieprzyków? wygląda to brzydko!!! i jest duże bo 10/10 cm byłam kiedyś u dermatologa, to mi lekko wybieliła, kilka zeszło, ale od tamtego czasu znów pojawiło się kilka nowych pieprzyków plama jest taka nierównomierna...mam ją na udzie. Nie wiem co z nią już robić...chciałabym ją usunąć na ZAWSZE!
Mam ją od urodzenia, jak byłam mała to chyba miałam malutkie znamię koloru kawy z mlekiem, po latach się powiększało i po wyskakiwały na nim pieprzyki!
Bardzo proszę o odpowiedź, jeżeli któraś z Was miała (bądź ma) takie znamię.
mloda198777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 07:58   #1085
magdalenka25a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Moim zdaniem najlepiej wybrać dobrą i znaną klinikę do usuwania zmian
magdalenka25a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 08:26   #1086
mmka789
Raczkowanie
 
Avatar mmka789
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 188
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez magdalenka25a Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najlepiej wybrać dobrą i znaną klinikę do usuwania zmian
Też tak uważam. Trzeba rozsądnie wybrać miejsce na taki zabieg, żeby potem nie było płaczu.
mmka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 08:42   #1087
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ze znamionami chyba nie ma po co isc do dermatologa... najlepiej od razu uderzyć do chirurga onkologa - on lepiej zdiagnozuje co jest do wyciecia, a co nie i sam będzie się mógł tym zająć.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Hm, mi dermatolog daje skierowanie do chirurga, po wcześniejszym zbadaniu znamion dermatoskopem.

Miałam już wycinane jedno znamię na piersi.
W grudniu będę miała kolejny zabieg tym razem większe wypukłe dość na twarzy a dokładniej brodzie (to raczej na moją prośbę ze względów estetycznych).
Wiem że zostanie blizna, ale chyba wolę ją niż to coś
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 09:14   #1088
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Wypalalam duze znamie na twarzy laserem i nie ma blizny. Wypalilam z 10 znamion i jedyny problem to odrastanie, ale o blizne trudno. Po wycieciu masz blizne murowana.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 09:38   #1089
WeWlasnejOsobie
Zakorzenienie
 
Avatar WeWlasnejOsobie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 10 834
GG do WeWlasnejOsobie
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Tak wiem, jak już wspomniałam miałam już jeden wycinany teraz drugi, są za duże jak na wypalanie.
WeWlasnejOsobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 15:04   #1090
scintilla82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Hej dziewczyny,

jestem tu pierwszy raz i chciałabym zapytać gdzie polecacie usuwanie pieprzyków laserem? Lekarzy dermatologów jest bardzo duzo, jak i klinik ale gdzie Wy to robicie? To zawsze bedzie juz sprawdzone miejsce
Czy na miejscu lekarze oceniają te znamiona, zanim zostana usuniete laserem?
Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
Pozdrawiam i miłego dzionka wam życzę
scintilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 15:19   #1091
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez scintilla82 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

jestem tu pierwszy raz i chciałabym zapytać gdzie polecacie usuwanie pieprzyków laserem? Lekarzy dermatologów jest bardzo duzo, jak i klinik ale gdzie Wy to robicie? To zawsze bedzie juz sprawdzone miejsce
Czy na miejscu lekarze oceniają te znamiona, zanim zostana usuniete laserem?
Z góry dziękuje za wszelkie informacje.
Pozdrawiam i miłego dzionka wam życzę
Wiesz, byłoby łatwiej Ci coś polecić gdybyś napisała gdzie mieszkasz
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-16, 14:47   #1092
jemnutellelyzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Hej, mam 22 lata i od urodzenia znamie z boku piersi. Znajduję się w takim miejscu, że nie haczy o stanik. Pół roku temu profilatycznie poszłam do dermatolog, który powiedział mi że wszystko okej. Znamię to dalej nie dawało mi spokoju zdecydowałam się na konsultację u chururga, nie zamierzałam niczego wycinac. Jednak ten powiedzial mi ze znamie nie jest jednolite w barwie i torszke asmyetryczne dlatego wyciałby to tu i teraz, tak też zrobiłam. Ze znamienia nie wydzialały się żadne substancje, nie swędziało, nie było regularne.Załączam zdjęcie i proszę o pomoc w ocenie czy mam podstawy do zmartwień
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150713_163201.jpg (37,1 KB, 65 załadowań)
jemnutellelyzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 15:00   #1093
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jemnutellelyzka Pokaż wiadomość
Hej, mam 22 lata i od urodzenia znamie z boku piersi. Znajduję się w takim miejscu, że nie haczy o stanik. Pół roku temu profilatycznie poszłam do dermatolog, który powiedział mi że wszystko okej. Znamię to dalej nie dawało mi spokoju zdecydowałam się na konsultację u chururga, nie zamierzałam niczego wycinac. Jednak ten powiedzial mi ze znamie nie jest jednolite w barwie i torszke asmyetryczne dlatego wyciałby to tu i teraz, tak też zrobiłam. Ze znamienia nie wydzialały się żadne substancje, nie swędziało, nie było regularne.Załączam zdjęcie i proszę o pomoc w ocenie czy mam podstawy do zmartwień
Jeśli wycięłaś, to powinnaś mieć zrobione badanie histopatologiczne - miałaś?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 11:33   #1094
jemnutellelyzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Jest w trakcie badania, ale wynik, może się pojawić nawet do 3 tygodni, dlatego zależało mi, żeby ktoś kto miał już z czymś takim do czynienia ewentualnie powiedział czy mam powód do zmartwień. 3 tyg. to długi czas, do głowy można dostać
jemnutellelyzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 21:34   #1095
Liviene
Raczkowanie
 
Avatar Liviene
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 479
Pieprzyki na twarzy

usuwałyście może pieprzyki z twarzy? Mam od urodzenia, ale boję się że mogą być niebezpieczne. Mam na policzku, na brodzie i pod nosem, mają rozmiar mniejszy od ziarenka ziela angielskiego, są ciemnobrązowe. Wyrastają z nich maleńkie włoski, które raz na jakiś czas usuwam pęsetką, ale czytałam gdzieś że takie wyrywanie włosków z takich znamion to nie najlepsze rozwiązanie bo można je podrażnić od środka. Chodzi o to że one nigdy mi jakoś nie przeszkadzały, nie zmieniają barwy, ani nic się z nimi nie dzieje. Doradźcie, usuwać? zostawić?
__________________
~ Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt. ~
78 - 77 - 76 - 75 - 74 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
1 z 20 |||||||||||||||||||||||| loading
Liviene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 11:37   #1096
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pieprzyki na twarzy

Cytat:
Napisane przez Liviene Pokaż wiadomość
usuwałyście może pieprzyki z twarzy? Mam od urodzenia, ale boję się że mogą być niebezpieczne. Mam na policzku, na brodzie i pod nosem, mają rozmiar mniejszy od ziarenka ziela angielskiego, są ciemnobrązowe. Wyrastają z nich maleńkie włoski, które raz na jakiś czas usuwam pęsetką, ale czytałam gdzieś że takie wyrywanie włosków z takich znamion to nie najlepsze rozwiązanie bo można je podrażnić od środka. Chodzi o to że one nigdy mi jakoś nie przeszkadzały, nie zmieniają barwy, ani nic się z nimi nie dzieje. Doradźcie, usuwać? zostawić?
Na to pytanie może odpowiedzieć tylko i wyłącznie lekarz dermatolog. Kosmetyczki uczą się oczywiście o znamionach, ale nie możemy decydować o takich rzeczach
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-21, 14:55   #1097
olakucola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Znamiona, pieprze- wycinać? TARNÓW KRAKÓW

Dzień dobry!
Nie wiem, czy na pewno piszę w dobrym dziale, ale ma pytanie odnośnie pieprzyków.

Mam niestety dwa, w dosyć intymnym miejscu
Mianowicie przy wargach sromowych

Zbędne owłosienie usuwam maszynką do golenia, więc czasem zdarza się że podrażnie je przy okazji. Nie do krwi, ani nic z tych rzeczy, jednak słyszałam, że pieprzyki które są narażone na podrażnianie należy usuwać. Czy to prawda? Oba są płaskie, jeden jest większy a drugi mniejszy.

Nie wiem co mam z tym zrobić, najchętniej pozbyłabym się ich, myślicie, że wytną mi je na NFZ? Gdzie trzeba się udać w takim przypadku? Możecie kogoś polecić najlepiej w Tarnowie, ewentualnie Kraków, bo czasem tam bywam. Najlepiej, by była to kobieta, bo krępuje mnie ta sprawa

Pozdrawiam Was
olakucola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 14:23   #1098
me_gi321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

dobrze jest zbadać zmianę dermatoskopem u dermatologa zanim się ją usunie. Mogę polecić świetnych specjalistów w Krakowie na pl. Szczepańskim w Consensus med. Można tam zasięgną porady dermatologa, a później pojść do chirurga też u nich i usunąć sobie zmianę laserowo co2 lub chirurgicznie. Jeśli zaistnieje taka potrzeba pobiorą wycinek zmiany do badania histopatologicznego. Polecam consensusmed.pl
me_gi321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-08, 21:46   #1099
madziooorek3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Hej

A ja wam powiem ze usunełam już od listopada 14 znamion. Wszystkie chirurgicznie z badaniem HP. Jedno okazało się być stanem przedrakowym dlatego usunęłam reszte.
Jeżeli chodzi o blizny jakos sie nie przejmuje.
Osobiscie zazwyczaj 2 dni po usunieciu szłam na silownie, wiec nie wiem czemu tyle ludzi straszy ze to boli. moj chirurg powiedzial ze gdy sa szwy to rana sie nie rozejdzie i spokojnie moge biegac skakac itp. gorzej po sciagnieciu szwow.

A jezeli chodzi o moje znamiona to mam ich pelno. Usunelam 3 najwieksze prywatnie, a nastepne juz w szpitalu. Ile strachu przeszlam... a najgorsze jest to ze do dzis mam stany depresyjne zwiazane z tym wszytkim. na kontrole do onkologa i dermatologa chodzic musze co pol roku.

Pozdrawiam!

usuwajcie wszystko co wydaje wam sie byc niebezpieczne...
madziooorek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 20:21   #1100
Kate_111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Smile Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Hej dziewczyny

Mam 17 lat i zastanawiam się nad usunięciem pieprzyków, a uwierzcie, że mam ich mnóstwo na całym ciele. Konkretnie chodzi mi o te na nogach. Niektóre są płaskie, małe, a niektóre trochę większe, wystające. Do tej pory przy goleniu nóg musiałam je omijać i zostawiać przy nich włoski. Nie ukrywam, że takie golenie trochę denerwuje i obawiam się tego, że kiedyś przez przypadek któregoś skaleczę, a wiem jakie mogą być tego konsekwencje. Mam ich 6 i zamierzam je usunąć, tylko właśnie nie wiem jaką metodą. Czy te wystające można usunąć laserowo? Wolałabym jednak chirurgicznie, ale później mogą zostać blizny i właśnie to mnie zniechęca. Czy któraś z was też tak ma? Czy któraś usuwała takie laserowo? Jeśli tak to ile kosztuje taki zabieg i gdzie można to zrobić? Wiem, że usuwanie laserowe jest bezpieczne tylko wtedy gdy znamiona są łagodne. Moje raczej są. Za dwa tygodnie idę do dermatologa i chcę żeby mi je obejrzała. Jednak pani doktor odradzała mi kiedyś usuwanie laserem. Więc ile może kosztować usuwanie chirurgiczne sześciu, niewielkich znamion? Pozostaną po tym bardzo widoczne blizny?

Mam też dwa, inne problemy tyczące się również pieprzyków. Na głowie, we włosach mam płaski pieprzyk wielkości chyba pięciu milimetrów. Ten również chciałabym usunąć ze względu na ciągłe drażnienie przy czesaniu. Tym razem jestem w 100% pewna, że chcę usunąć go chirurgicznie. Znajduje się on dwa/trzy centymetry od czoła. Czy będę musiała zgolić dużo włosów? Odrosną mi wtedy? Jestem zrozpaczona, bo w dodatku moje włosy rosną bardzo wolno i jedynym rozwiązaniem będzie ciągłe chodzenie w materiałowej opasce. Ale w końcu zdrowie jest ważniejsze.

Mam także pieprzyk na wardze sromowej mniejszej przy wejściu do pochwy. Naprawdę mam wszędzie te wstrętne pieprze. Jest płaski, okrągły, jasnobrązowy o wielkości około 4mm. Obawiam się, że może z biegiem czasu coś mu się stać (chyba już mam jakąś fobię). Czy usunięcie go będzie możliwe? Obawiam się, że nie będą mi chcieli go usunąć. I ostatnie pytanie... Polecacie bardziej dermatologa czy chirurga onkologa do wskazania pieprzyków, które nadają się do usunięcia? Chodziłam dotychczas do dermatologa, ale nie wiem czy dermatolog będzie wstanie wskazać mi te niebezpieczne, które będą nadawały się do usunięcia.
Mam jeszcze trochę czasu, ale chcę już zaplanować sobie mniej więcej jakie pieprzyki będę usuwać i jaką metodą. Trochę się rozpisałam, ale to naprawdę jest dla mnie bardzo ważne. Bardzo roszę o pomoc. Z przyjemnością przeczytam wasze rady i doświadczenia jeśli takowe miałyście.
Kate_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 09:51   #1101
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Przede wszystkim musisz iść do dermatologa. Pieprzyki można usuwać laserowo oraz chirurgicznie. Ale jaką metodę użyć to już decyduje dermatolog. Pieprzyki, które nie są potencjalnie niebezpieczne (czyli nie ma ryzyka czerniaka) można usuwać laserowo. Natomiast pieprzyki zawierające dużą ilość pigmentu trzeba potem zbadać pod względem histopatologicznym. W przypadku usuwania laserowego materiał po zabiegu nie nadaje się do badań. ale o tym decyduje lekarz. Można to zrobić na NFZ chociaż nie wiem jak to jest z usuwaniem laserowym (może jako zabieg czysto kosmetyczny NFZ tego nie refunduje) - ale to musisz sprawdzić. Ja też mam dużo pieprzyków, kilka już wycięłam. Taka uroda. chodzę co rok, dwa na przeglądy czy coś się gdzieś nie dzieje.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 13:48   #1102
Kate_111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Do dermatologa idę już niedługo i chyba na początek usunę z sześć, czyli te które najbardziej mi przeszkadzają, a w tym dwa troszkę dziwnie wyglądające. Niby są ok, ale wolę dmuchać na zimne. Mogłabym wiedzieć ile znamion usuwałaś? Wszystkie chirurgicznie? Czy któreś z nich znajdowały się na nogach? Skoro też masz ich tyle to doskonale mnie rozumiesz. Niestety, ale taka nasza uroda. Jakoś trzeba się z tym pogodzić, chociaż nie ukrywam, że mi dość trudno. Ja do dermatologa chodzę co 6 miesięcy i zastanawiam się czy nie wybrać się do chirurga onkologa lub na prywatną wizytę do dermatologa.
Kate_111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 07:46   #1103
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Usunęłam 1 na nodze i 2 na twarzy. Po wakacjach idę usunąć 2 na plecach. Wszystko chirurgicznie z badaniem histopatologicznym. Teraz też tak zrobię. Ale wszystko usuwam po konsultacji z dermatologiem.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 22:41   #1104
pieprz190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Mam wstydliwy problem. Około 10 dosyć sporych pieprzykow wokół....odbytu. Czy to normalne? Miał ktoś?
pieprz190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 03:24   #1105
pieprz190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Cool ogrom pieprzykow wokół odbytu

błagam o pomoc, czy ktoś miał około 10 pieprzykow, chyba pieprzykow (nie jestem w stanie zobaczyć) wokół odbytu, czy to może być czerniak, czy jednak jest normalnym wystąpienie takiej ilości w tak dziwnym miejscu (nie wiem czy wcześniej były, raczej nie). pomocy
pieprz190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 03:58   #1106
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: ogrom pieprzykow wokół odbytu

Idź do lekarza

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-06, 07:31   #1107
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: ogrom pieprzykow wokół odbytu

Cytat:
Napisane przez pieprz190 Pokaż wiadomość
błagam o pomoc, czy ktoś miał około 10 pieprzykow, chyba pieprzykow (nie jestem w stanie zobaczyć) wokół odbytu, czy to może być czerniak, czy jednak jest normalnym wystąpienie takiej ilości w tak dziwnym miejscu (nie wiem czy wcześniej były, raczej nie). pomocy
Nikt przez neta Cię nie zdiagnozuje. Idź do lekarza. Może to kłykciny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 18:28   #1108
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: ogrom pieprzykow wokół odbytu

Cytat:
Napisane przez pieprz190 Pokaż wiadomość
błagam o pomoc, czy ktoś miał około 10 pieprzykow, chyba pieprzykow (nie jestem w stanie zobaczyć) wokół odbytu, czy to może być czerniak, czy jednak jest normalnym wystąpienie takiej ilości w tak dziwnym miejscu (nie wiem czy wcześniej były, raczej nie). pomocy
Takie rzeczy może zdiagnozować tylko i wyłącznie lekarz, na tym forum nie ma lekarza
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 17:12   #1109
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Cytat:
Napisane przez pattricia Pokaż wiadomość
Usunęłam 1 na nodze i 2 na twarzy. Po wakacjach idę usunąć 2 na plecach. Wszystko chirurgicznie z badaniem histopatologicznym. Teraz też tak zrobię. Ale wszystko usuwam po konsultacji z dermatologiem.
Usuwałaś to prywatnie? Ja też chcę usunąć dwa na brzuchu. Dermatolog mówi, że nie są niebezpieczne, ale są dość duże i ja osobiście boje się ich wystawiać na słońce latem, mam wrażenie, że nawet pasek od spodni jest drażniący.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 07:38   #1110
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Pieprzyki... Bardzo proszę o pomoc.

Zawsze usuwałam na NFZ. W końcu płacę składki. Nie ma sensu płacić za cos, co się nam należy. Usunięcie pieprzyka prywatnie jest drogie. Razem z badaniem histopatologicznym może wyjść od 400 zł w górę w zależności od wielkości zmiany.
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.