Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-24, 10:02   #31
Carnimirie
Raczkowanie
 
Avatar Carnimirie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 69
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Pozwolę sobie wkleić tu "moją historię", którą opisałam w innym temacie:

Nie chcę siać defetyzmu, ale mi Izotec nie pomógł całkowicie.
Przepisywało mi go 3 dermatologów (od wszystkich dowiedziałam się że nie ma już innego leku, wóz albo przewóz), na różne okresy i w różnych dawkach.
w wieku 22 lat - 4 miesiące po 20 mg
w wieku 23 lat - 9 miesięcy po 30 mg (tu polski i tańszy substytut: Aknenormin), idealna (choć sucha) cera po w trakcie kuracji i 5 miesięcy po niej, potem powrót trądziku, choć w lekkim stopniu
w wieku 24 lat - 4 miesiące, na "doleczenie", początkowo 20 mg, potem 10 mg, aż do 10 mg co 3 dni.
Szału nie było, nadal mam lekki trądzik (grudki, miniwulkany i konstelacje z grysiku na całej twarzy) który dożynam kremami (był Brevoxyl, teraz Duac), ale to broń obusieczna - teraz trądzik dożyna mnie i psychicznie i finansowo.
Testy wątrobowe wyszły ok, więc przynajmniej wątroba się na mnie nie obraziła.
Jedna z dermatologów mówiła też, że zawartość witaminy A, którą wchłonęłam w ilości hurtowej, sprawi, że skóra będzie wyglądała na młodszą. Miło słyszeć takie rzeczy za wizytę za 100 zł.
A tak na serio, to jednak polecam takie leki - nawet jeśli całkowicie nie wyleczy, to na pewno ograniczy trądzik. Wydaje mi się jednak, że musi być stosowany długo np. 9 miesięcy, a dawka musi być rozłożona tak, by pod koniec kuracji proporcjonalnie się zmniejszała i nie było z dnia na dzień radykalnego odcięcie leku.
Co do stresu i depresji - nie martwiłabym się tym. To niezwykle rzadkie przypadki, nigdy nie wiadomo, czy depresja spowodowana jest faktycznie lekiem, czy innymi czynnikami. Może to też być "placebo" po przeczytaniu ulotki, która jest straszniejsza niż niejeden horror. Stres, depresja i niska świadomość własnej wartości w stylu: nie pójdę bez makijażu do okolicznego sklepu, wstanę z łóżka i pomaluję się zanim zobaczy mnie chłopak, nie pójdę na basen, na plażę itp. to i tak gorze niż depresja wywołana sztucznie przez lek.

Życzę powodzenia w kruacji!
Carnimirie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:54   #32
BeePD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Cytat:
Napisane przez Carnimirie Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wkleić tu "moją historię", którą opisałam w innym temacie:

Nie chcę siać defetyzmu, ale mi Izotec nie pomógł całkowicie.
Przepisywało mi go 3 dermatologów (od wszystkich dowiedziałam się że nie ma już innego leku, wóz albo przewóz), na różne okresy i w różnych dawkach.
w wieku 22 lat - 4 miesiące po 20 mg
w wieku 23 lat - 9 miesięcy po 30 mg (tu polski i tańszy substytut: Aknenormin), idealna (choć sucha) cera po w trakcie kuracji i 5 miesięcy po niej, potem powrót trądziku, choć w lekkim stopniu
w wieku 24 lat - 4 miesiące, na "doleczenie", początkowo 20 mg, potem 10 mg, aż do 10 mg co 3 dni.
Szału nie było, nadal mam lekki trądzik (grudki, miniwulkany i konstelacje z grysiku na całej twarzy) który dożynam kremami (był Brevoxyl, teraz Duac), ale to broń obusieczna - teraz trądzik dożyna mnie i psychicznie i finansowo.
Testy wątrobowe wyszły ok, więc przynajmniej wątroba się na mnie nie obraziła.
Jedna z dermatologów mówiła też, że zawartość witaminy A, którą wchłonęłam w ilości hurtowej, sprawi, że skóra będzie wyglądała na młodszą. Miło słyszeć takie rzeczy za wizytę za 100 zł.
A tak na serio, to jednak polecam takie leki - nawet jeśli całkowicie nie wyleczy, to na pewno ograniczy trądzik. Wydaje mi się jednak, że musi być stosowany długo np. 9 miesięcy, a dawka musi być rozłożona tak, by pod koniec kuracji proporcjonalnie się zmniejszała i nie było z dnia na dzień radykalnego odcięcie leku.
Co do stresu i depresji - nie martwiłabym się tym. To niezwykle rzadkie przypadki, nigdy nie wiadomo, czy depresja spowodowana jest faktycznie lekiem, czy innymi czynnikami. Może to też być "placebo" po przeczytaniu ulotki, która jest straszniejsza niż niejeden horror. Stres, depresja i niska świadomość własnej wartości w stylu: nie pójdę bez makijażu do okolicznego sklepu, wstanę z łóżka i pomaluję się zanim zobaczy mnie chłopak, nie pójdę na basen, na plażę itp. to i tak gorze niż depresja wywołana sztucznie przez lek.

Życzę powodzenia w kruacji!
Właśnie taki opis przypadku był potrzebny na forum.
Wielkie dzięki za podzielenie się historią - rozwiałaś nią moje wątpliwości co do podjęcia kuracji.
Przy uporczywym trądziku ważne jest to, aby przynajmniej zmniejszyć dolegliwość, jeśli nie można wyleczyć jej w całości. Zawsze to jakiś krok do przodu.
BeePD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 16:39   #33
pomarancz33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Witam
mam pytanie czy podczas kuracji Acnenorminem moza poddac sie depilacji brwiii czy spowoduje to jakies powazne podraznienie skury?? pozdro
pomarancz33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 09:46   #34
derb2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Witam, lek jest naprawdę skuteczny, mi pomógł i wielu moim znajomym również. Jak jest ktoś zainteresowany mam paczkę do odstąpienia
AKNENORMIN 20mg 30 kapsułek derb2@o2.pl , buźka pryszczolki
derb2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 13:03   #35
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

witajcie dziewczyny ja lada dzień będę zaczynała walkę z tym badziewem na twarzy włascie aknenorminem no i mam takie pytanie do was czy podczas leczenia miałyscie bardziej bolesne miesiączki??? może bardziej krwawiłyscie?? jak to wyglądało???
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 14:51   #36
cyvetta
Raczkowanie
 
Avatar cyvetta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów/NL
Wiadomości: 80
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

nie mam bolesnych miesiączek. biorę tabletki anty.kończę 3 miesiąc terapii. niestety musiałam zmienić dermatologa, który prowadzi leczenie. obecny jest raczej anty terapii aknenorminem i kolejny miesiąc mam mieć 10 mg(może przy kolejnej wizycie zmieni zdanie)- a cały czas coś mi wyskakuje nowego

Edytowane przez cyvetta
Czas edycji: 2013-03-05 o 14:52
cyvetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 23:32   #37
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

aaaaa, moja derma podeszła do tego barddzo na lajcie, powiedziała, że cieszy się jak leczy tym lekiem bo po kuracji widzi same zadowolone miny,a przy nawrocie daje dawkę przypominająca i jest git jestem pełna nadziei i musi się tym razem udac !!! mam dośc antybiotyków które gówno dają ;/ straciłam tyle czasu, kasy i nerwów przy nich zdrowia też nie dodają a mogłam już dawno zacząc tą terapie a nie łudzić się że taki tetralysal pomoże...
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 20:32   #38
hepiend
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

ja mam 17 lat moja kuracja trwa juz od 17 stycznia dokladnie i akurat na wakacje mam czysciutka twarz, zostaly tylko blizny ktore sa prawie niewidoczne jeszcze bedzie trwac kuracja ale mniejsza dawka, jestem zadowolony i polecam ten lek !
hepiend jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:09   #39
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Co polecacie do ciala jako nawilzacz podczas kuracji? Zwlaszcza plecy/ramiona/dekolt bo tam mam tradzik?
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:08   #40
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

cetaphil dermoprotektor jest świetny do ciała i twarzy. powiem, ze zawsze się bałam jakcoś jest do tego i tego ale on jest świetny naprawdę a z filtrem to ducray 50 spf
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 14:01   #41
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Witajcie,
ja jutro mam wizytę u dermatologa, przepisze mi akne, ale zaczęłam się wahać bo w końcu lato, wakacje, wybieram się nad morze i nie wiem czy nie przełożyć kuracji na jesień ale z drugiej strony cerę mam tragiczną i tak bym miała szybciej wyleczoną....
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 14:37   #42
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Odp: Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Witajcie,
ja jutro mam wizytę u dermatologa, przepisze mi akne, ale zaczęłam się wahać bo w końcu lato, wakacje, wybieram się nad morze i nie wiem czy nie przełożyć kuracji na jesień ale z drugiej strony cerę mam tragiczną i tak bym miała szybciej wyleczoną....
Ja bym przelozyla. Po co sie narazac na przbarwienia lub blizny?
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 14:24   #43
slomka777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie kuracji w lecie to uważaj na słońce. Ja swoją skończyłam dawno temu, ale musiałam ją powtórzyć ostatnio. Pojechałam na basen i mimo smarowania dużą ilością filtru po prostu się SPALIŁAM. Te tabletki wysuszają skórę więc o wiele szybciej się opalasz od innych. Schodziła mi skóra, mimo ciągłego nawilżania, piekło mnie praktycznie całe ciało mimo przeróżnych okładów z maślanki czy innych sposobów.
slomka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 19:00   #44
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Cytat:
Napisane przez slomka777 Pokaż wiadomość
Jeżeli zdecydujesz się na rozpoczęcie kuracji w lecie to uważaj na słońce. Ja swoją skończyłam dawno temu, ale musiałam ją powtórzyć ostatnio. Pojechałam na basen i mimo smarowania dużą ilością filtru po prostu się SPALIŁAM. Te tabletki wysuszają skórę więc o wiele szybciej się opalasz od innych. Schodziła mi skóra, mimo ciągłego nawilżania, piekło mnie praktycznie całe ciało mimo przeróżnych okładów z maślanki czy innych sposobów.
a czemu musiałaś powtórzyć??? wróciły syfy?? w jakim natężeniu??? po jakim czasie???
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 14:23   #45
Agatka9292
Przyczajenie
 
Avatar Agatka9292
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

nielegalna propozycja handlowa

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2013-08-07 o 19:47
Agatka9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 18:27   #46
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Aknenormin jest lekiem tylko na recepte i nie wolno nim handlowac
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 10:28   #47
olgus1514
Raczkowanie
 
Avatar olgus1514
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 30
Unhappy Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Drogie Wiżanki! Moja znajoma pieknie się wyleczyła Akne, miała ogromny trądzik i po miesiącu już było widać efekty, wszystko się goiło i nie było nowych zmian. Ja biorę obecnie tetracyklinę juz miesiąc , efektów brak, bardzo bym chciała sprobowac czegos skutecznego już kupe kasy wywaliłam na maści: differin, dalancid, epi duo, klinacid, skinoren, brewoxyl, banzacne, zineryt. Do tego terapia azycyną i potem miesiąc przerwy i tetracyklina. Nie mówię juz o kosmetyczce, oczyszczaniach, kawitacjach, darsonvalach.Brak jakichkolwiek efektów! jestem zalamana.Powiedzcie czy ktoraś z was brała tertacykline a potem akne? ile bede musiała odczekać pomiędzy kuracjami. Jak z badaniami przed rozpoczęciem kuracji? dużo tego jest? zdąze załatwić w jednym dniu?
olgus1514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 11:02   #48
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Ja nie zalwtwilam w jednym dniu bo najpierw gin i antykoncepty i po tyg brania badanie krwi i z wynikami dop dostalam recepte na aknenormin )
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 12:48   #49
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Cytat:
Napisane przez olgus1514 Pokaż wiadomość
Powiedzcie czy ktoraś z was brała tertacykline a potem akne? ile bede musiała odczekać pomiędzy kuracjami. Jak z badaniami przed rozpoczęciem kuracji? dużo tego jest? zdąze załatwić w jednym dniu?
Ja zaczęłam kolejne leczenie w czerwcum, przy pierwszej wizycie derma dała mi tetracyklinę, w tym czasie miałąm porobić podania i przyjść znowu, nie jestem pewna czy miesiac tetra brałąm i od razu anknenormin. Na wyniki badań się czeka conajmniej 1 dzień.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 22:32   #50
Jeheria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

A wiecie że lek Axotret ma taki sam skład jak Aknenormin a kosztuje o wiele mniej? U mnie w Białymstoku Axotert kosztuje 20mg 30szt - 53 zł!!! zas najtanszy Aknenormin ponad 70 zł
Jeheria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 13:05   #51
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

ja wychodze z zalozenia ze jakas roznica musi byc. moze w dokladnym skladzie, jakosci leku.

zreszta na zdrowiu nie oszczedzam wiec ...
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 20:00   #52
heidi88
Raczkowanie
 
Avatar heidi88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 56
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

No ja biorę axotret, w sumie już kończę kuracje. Jeszcze tydzień i wyjdzie dawka 120 mg/kg. Ale myślę ze będę musiała ja przedłużyć, bo na brodzie dalej mi jakieś małe podskórne krostki wychodzą.
Mnie dawka 30 mg- bo taką miałam kosztowała ok 110 zł miesięcznie.
Skutki uboczne - bardzo suche usta, pierwsze miesiące suchość oczu, trochę boli mnie kręgosłup ale to chyba inna kwestia...
heidi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 18:25   #53
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Angry AKNENORMIN- pomocy ,podzielcie się doznaniami !

Witam
Zacznę od tego że mam 16,5 lat i mam problem od 3 lat z trądzikiem nie jest to jakiś meeeeega straszny tradzik ale jednak jest widoczny ,ropny i bolejący. Nic mi nie pomagało zadne masci ,antybiotyki no nic (no może raz maść benzacne mi wysuszyla skore i dawała dosyc fajne efekty ale skóra to istny wiór po tej masci , i tak po jakims czasie przestala pomgać ) . Poszłam więc dziś do dermatologa i poleciła mi roczną kuracje AKNENORMINem powiedziala ze skutki uboczne to suchość nosa i ust ale to zaden problem jak dla mnie, zleciła kilka dodatkowych badań na trzustkę i wątrobę. I byłam na tak ,lecz po przeczytaniu nie których skutków ubocznych i waszych opini szczerze zniechęciło mnie to .Najbardziej przestraszyłam się tego ze zaczną mi wlosy wypadac lub rosnąć nawet nie wiem gdzie (?)<możliwe to ??>.A więc o to moje pytania ...Moglibyście podzielić się wlasnymi opiniami ,doznaniami na temat tej kuracji czy się opłaca czy nie(chodzi o zdrowie czy bardzo niszczy nasz organizm ,czy nie ma duzych skutkow ubocznych ) .Co doradzacie mi ? Spróbować tej kuracji ,czy czegos innego choc przez te 3 lata zwatpilam ze mi cos pomoze...probowałam diet ,odstawiania tych wszystkich medykamentow ale nic nie pomaga ,juz jestem zdesperowana No powiedzcie co wiecie i co uważacie na ten temat . Dziękuje z góry ! *
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 18:38   #54
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: AKNENORMIN- pomocy ,podzielcie się doznaniami !

bralam akne, pogorszyly mi sie wyniki cholesterolu, ale dzis po 10 miesiacach od zakonczenia kuracji wyniki mam bardzo dobre. Wyleczylam sie i bylam mega zadowolona, ale niestety MI tradzik wrócił. No ale 2 na 10 osob mają nawrót i niestety padło na mnie...
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:21   #55
iveriin
Wtajemniczenie
 
Avatar iveriin
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 138
Dot.: AKNENORMIN- pomocy ,podzielcie się doznaniami !

Leczyłam się aknenorminem. U mnie skutki uboczne to pękające kąciki ust i wysypka na rękach od słońca kiedy zaczął się maj (filtr latem to podstawa podstaw). Podczas brania leku moja samoocena podszkoczyła TYLE do góry, żadnych pryszczy, żadnego przetłuszczania się ani twarzy ani włosów. Niestety trądzik wrócił.
iveriin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 19:51   #56
zielonooka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Adligenwswil
Wiadomości: 371
Dot.: AKNENORMIN- pomocy ,podzielcie się doznaniami !

ja brałam te tabletki i moja kuracja nie trwała pełnego roku nawet nie jestem teraz w stanie napisać ile dokładnie. Wiem że część kuracji była w lato i dostałam specjalny krem bo jak bierzesz te tabletki nie możesz się opalić. Najbardziej cierpiała skóra i dlatego polecam zwykła oliwke ja smarowałam się codziennie z nivea i była poprawa;] usta miałam okropne bo płaty skóry dosłownie mi odchodziły i na to smarowałam się pomadką z nivea i kremem nivea na noc i w domu non stop więc dawałam radę. włosy miałam suche ale są szampony i odzywki więc luz. Przez cały czas nie miałam ani mniej włosów ani więcej ;] Terapia była straszna ale trądzik miałam straszny i nawet w lustro nie mogłam spojrzeć tak okropnie wyglądałam;/ wstydziłam się z domu wychodzić. Teraz nie ma jeszcze roku i bużkę mam tak w miare.. Bo ostatnimi czasy jadłam bardzo dużo czekolady i wydaje mi się ze dlatego trądzik znowu wraca. Jak widzisz na wszystko jest jakiś sposób. Ja osobiście polecam !

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez iveriin Pokaż wiadomość
Leczyłam się aknenorminem. U mnie skutki uboczne to pękające kąciki ust i wysypka na rękach od słońca kiedy zaczął się maj (filtr latem to podstawa podstaw). Podczas brania leku moja samoocena podszkoczyła TYLE do góry, żadnych pryszczy, żadnego przetłuszczania się ani twarzy ani włosów. Niestety trądzik wrócił.
po jakim czasie trądzik wrócił?
zielonooka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 19:16   #57
Dreamer000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 42
Dot.: AKNENORMIN- pomocy ,podzielcie się doznaniami !

Cytat:
Napisane przez supriseapple Pokaż wiadomość
Witam
Zacznę od tego że mam 16,5 lat i mam problem od 3 lat z trądzikiem nie jest to jakiś meeeeega straszny tradzik ale jednak jest widoczny ,ropny i bolejący. Nic mi nie pomagało zadne masci ,antybiotyki no nic (no może raz maść benzacne mi wysuszyla skore i dawała dosyc fajne efekty ale skóra to istny wiór po tej masci , i tak po jakims czasie przestala pomgać ) . Poszłam więc dziś do dermatologa i poleciła mi roczną kuracje AKNENORMINem powiedziala ze skutki uboczne to suchość nosa i ust ale to zaden problem jak dla mnie, zleciła kilka dodatkowych badań na trzustkę i wątrobę. I byłam na tak ,lecz po przeczytaniu nie których skutków ubocznych i waszych opini szczerze zniechęciło mnie to .Najbardziej przestraszyłam się tego ze zaczną mi wlosy wypadac lub rosnąć nawet nie wiem gdzie (?)<możliwe to ??>.A więc o to moje pytania ...Moglibyście podzielić się wlasnymi opiniami ,doznaniami na temat tej kuracji czy się opłaca czy nie(chodzi o zdrowie czy bardzo niszczy nasz organizm ,czy nie ma duzych skutkow ubocznych ) .Co doradzacie mi ? Spróbować tej kuracji ,czy czegos innego choc przez te 3 lata zwatpilam ze mi cos pomoze...probowałam diet ,odstawiania tych wszystkich medykamentow ale nic nie pomaga ,juz jestem zdesperowana No powiedzcie co wiecie i co uważacie na ten temat . Dziękuje z góry ! *

Nie wiem czy moja opinia nie bedzie wydana za późno, ale powiem co o tym myślę.

Mam 20 lat, a z trądzikiem mam do czynienia od czasu dorastania czyli jest to kwestia kilku lat. Nie pomagały mi żadne kremy, peelingi. W październiku postanowiłam się w końcu wybrać do dermatologa. Zaproponował mi leczenie aknenorminem (naciskałam wręcz, aby dał mi coś silnego). Umowiłam się z nim dwa dni później, zrobiłam badania. Kurację zaczęłam 17 października. U mnie na początku pojawił się "wysyp" -pryszczy było więcej, ale jak to sam lekarz powiedział- "tak ma być". Pierwszym pozytywnym efektem, który mnie pozytywnie zaskoczył był gładki nosek czyli pozbawienie się tych czarnych, okropnych wągrów, które dla mnie były wielkim problemem. Nie umiałam z tym walczyć. Jedynym efektem ubocznym jaki mi towarzyszył były pękające usta. Balsam do ust czy wazelina to coś, z czym teraz się nie rozstaję. Smaruję usta non stop. Mogę zapomnieć portfela, ale nigdy czegoś na usta. Jeżeli chodzi o włosy- nie przetłuszczają się, nie wypadały. Piszę, że nie wypadały, bo teraz coś nagle zaczynają wychodzić. Nie wiem czemu. Kolejnym efektem ubocznym są pękające kąciki ust. Kupilam dzisiaj jakieś tabletki z witaminą B więc jestem dobrej myśli Pewnie także dostaniesz (albo dostałaś) taką ulotkę do poczytania jeśli chodzi o ten lek- ja też się przeraziłam... Po to chodzisz do dermatologa, aby rozwiać wszelkie wątpliwości- nawet te niepotrzebne Ja na Twoim miejscu bym zaczęła kurację. Jest luty, a do słonecznych miesięcy jest sporo czasu. Nie masz na co czekać. Nic nie tracisz, oprócz kasy, bo ten lek jest cholernie drogi... ;/ Jak masz jakieś pytania- śmiało pisz
__________________
Odzwyczajam się od facebooka!
Dreamer000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 14:25   #58
kolikoje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 15
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Witam

Leczę się Aknenorminem od 2 tyg i w tej chwili mam straszny wysyp ;/ (wiem, wiem tak ma być) tylko jak możecie mi powiedzieć jak długo to będzie trwać ?? Skóra jest sucha, jakich kosmetyków używałyście do pielęgnacji twarzy???? Będe wdzięczna za każdą odpowiedź pozdrawiam
kolikoje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 15:07   #59
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Effaclar h la roche posay sobie chwale.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 14:22   #60
Dreamer000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 42
Dot.: Aknenormin - TERAPIA PRZECIWTRĄDZIKOWA

Cytat:
Napisane przez kolikoje Pokaż wiadomość
Witam

Leczę się Aknenorminem od 2 tyg i w tej chwili mam straszny wysyp ;/ (wiem, wiem tak ma być) tylko jak możecie mi powiedzieć jak długo to będzie trwać ?? Skóra jest sucha, jakich kosmetyków używałyście do pielęgnacji twarzy???? Będe wdzięczna za każdą odpowiedź pozdrawiam
Ja stosowałam i stosuje do dziś krem dove. Jak dla mnie ładnie pachnie, dobrze nawilża i cenowo także jest przystępny.

A co do wysypu- zanim się obejrzysz to będzie tylko lepiej
__________________
Odzwyczajam się od facebooka!
Dreamer000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-06 19:16:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.