Opuchlizna po wypełnianiu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-01, 09:02   #1
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153

Opuchlizna po wypełnianiu


Byłam wczoraj na zabiegu wypełniania bruzd nosowo-wargowych i poprosiłam także o poprawę konturu górnej wargi (zmarszczki palacza).
Dostałam znieczulenie stomatologiczne bo lekarz stwierdził, że okolice ust są bardzo wrażliwe i ból okropny. Na obie przypadłości (niezbyt duże) wystarczyła jedna ampułka Restylane
Komfort zabiegu rewelacyjny-nic nie czułam. Potem tragedia przez ok 4 godziny. Okropne wrażenie ogromnej zwisającej górnej wargi, brak czucia itp. Efekt wypełnienia bruzd widoczny jestem bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o wargę to do dzisiaj spuchnięta; 2x większa od dolnej i wywinięta ku górze (wyglądam groteskowo).
W związku z tym moje pytanie: jak długo opuchlizna może się utrzymywać?
Wiem, że panikuję bo od zabiegu nie minęły jeszcze 24h ale jak coś człowiekowi dolega to traci rozsądek. Poza tym domownikom się nie przyznałam do całej operacji i teraz muszę się kamuflować zaciskając usta - to samo w pracy.
Proszę o pocieszenie
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:57   #2
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: Opuchlizna po wypełnianiu

No i jeszcze w miejscu wstrzyknięcia (granica czerwieni wargowej) wyczuwam zgrubienia?
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:22   #3
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Opuchlizna po wypełnianiu

Codziennie będzie lepiej.Po trzech dniach opuchlizna powinna zniknąć.
Ja nigdy nie robiłam ust,tylko inne wypełnienia.Jak masz w domu to posmaruj Auriderm XO,kupować nie opłaca się ,duża ,droga tubka,
ja dostałam troche od lekarki po zabiegu.Nie stosuj zimnych okładów,bo za szybko się wchłonie wypełniacz,zanim zwiąże się ze skórą
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 20:10   #4
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: Opuchlizna po wypełnianiu

Dzięki za dobre słowo!
Właściwie to chciałam mniej widocznym uczynić zmarszczki wokół ust (palacza) więc myślałam że doktor potraktuje je jak jak bruzdy nosowo-wargowe i specyfik wstrzyknie wprost w te zmarszczki. Otóż nie. Restylane zaaplikował w górną granicę czerwieni wargowej. Nie bardzo wiem czy taka jest praktyka bo nigdzie nic na ten temat nie znalazłam.
Jak pisałam górna warga była 2x większa od dolnej co wzbudził moje przerażenie. Teraz jest lepiej ale w miejscu podania tzn wokół górnej wargi wyczuwam taki równomiernie rozłożony wałeczek, który powoduje jej unoszenie.
Mam nadzieję, że to stopniowo zaniknie bo przecież chodziło mi o likwidację zmarszczek a nie o powiększenie ust!
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 02:24   #5
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Opuchlizna po wypełnianiu

Cytat:
Napisane przez kasztanowa Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj na zabiegu wypełniania bruzd nosowo-wargowych i poprosiłam także o poprawę konturu górnej wargi (zmarszczki palacza).
Dostałam znieczulenie stomatologiczne bo lekarz stwierdził, że okolice ust są bardzo wrażliwe i ból okropny. Na obie przypadłości (niezbyt duże) wystarczyła jedna ampułka Restylane
Komfort zabiegu rewelacyjny-nic nie czułam. Potem tragedia przez ok 4 godziny. Okropne wrażenie ogromnej zwisającej górnej wargi, brak czucia itp. Efekt wypełnienia bruzd widoczny jestem bardzo zadowolona. Jeśli chodzi o wargę to do dzisiaj spuchnięta; 2x większa od dolnej i wywinięta ku górze (wyglądam groteskowo).
W związku z tym moje pytanie: jak długo opuchlizna może się utrzymywać?
Wiem, że panikuję bo od zabiegu nie minęły jeszcze 24h ale jak coś człowiekowi dolega to traci rozsądek. Poza tym domownikom się nie przyznałam do całej operacji i teraz muszę się kamuflować zaciskając usta - to samo w pracy.
Proszę o pocieszenie
Teraz dopiero doczytałam,że miałaś robione Restylanką,mam nadzieje ,że to była Perlane,to jest ta najgęściejsza.Inne wchłaniają się po paru miesiącach.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 11:12   #6
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: Opuchlizna po wypełnianiu

Niestety nie wiem jakiego typu Restylane użył lekarz.
Założyłam nowy wątek dotyczący właśnie wypełniania tzw zmarszczek palacza więc może czegoś się dowiem i porównam swoje doświadczenia z innymi.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=325523
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:56.