tarczyca i jej związki z urodą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-08, 10:13   #1
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153

tarczyca i jej związki z urodą


Witajcie!
Jestem po 40 i od paru lat obserwuję u siebie niezbyt dolegliwe ale jednak:
sucha skóra, wypadanie włosów, senność (mimo 8-9 godzinnego snu nocnego), okresowe zniechęcenie do wszystkiego i co dla mnie najgorsze pogrubione, nalane, ciężkie rysy twarzy mimo że jestem szczupła.
Na zdjęciach wyglądam jakbym była wiecznie opuchnięta brrrr....

Wyczytałam, że przynajmniej część z tych objawów może być powodowana przez niedoczynność tarczycy.
Jakieś 4 lata temu robiłam TSH i były w normie.
Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania?

A może normalnie się starzeję i powinnam przyjąć ten proces z godnością i nie doszukiwać się jakiegoś drugiego dna?

Może któraś z Was miała/ma podobne doświadczenia?
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:34   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Wizyta u ginekologa-endokrynologa to podstawa ,mama twoja kiedy przechodzila menopauze ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:39   #3
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Mama przechodziła menopauzę po 50 więc mam jeszcze trochę czasu tym bardziej, że z "tymi" sprawami u mnie jak na razie wszystko ok może tylko miesiączki nieco przydługie.
Co do mamy: to miała problemy z tarczycą i nawet przechodziła operację.
I jeszcze coś: moja o 8 lat młodsza siostra też ma podobne objawy jak ja do tego wszystkiego jest jeszcze strasznie nerwowa, wybuchowa.
Czyli do endokrynologa marsz.........
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 10:58   #4
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Endokrynolog i pełne badania tarczycowe: TSH, fT3, fT4, anty-TPO, anty-TG [wszystkie z krwi] + USG tarczycy [dobry endo robi USG przy każdej wizycie].
Nie miałaś problemów z prolaktyną? Jeśli starałaś się o dziecko, to czy nie było problemów?
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:03   #5
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Z dziećmi raczej przeciwnie. Pojawiały się bez żadnego problemu zresztą już dość dawno.
Badania zapisałam. Idę po Świętach.
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:11   #6
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Wybierz sie jak najszybciej do endokrynologa!!!
Zrób TSH i antyciała!!! Nie daj sie przypadkiem zbyć interniście, że to wiosenne osłabienie, jesienne osłabienie, w pewnym wieku to sie juz tyje (10 kg w ciągu roku przy ograniczaniu jedzenia?!) zły szampon do włosów, za mało Pani śpi i takie tam podobne.
Ja miałam takie same objawy ze trzy lata temu. Diagnoza - niedoczynność tarczycy na tle immunologicznym. Niestety trafiłam do lekarza za późno , bo mój organizm wyprodukował już taką ilość antyciał, że zniszczył tarczycę, które teraz już nie pracuje i nie będzie, a ja jestem skazana na leki do końca życia . Leczę sie już dwa lata, w tym czasie waga wróciła do normy, choć już chudzielcem nie będę , rysy na twarzy też się wyostrzyły , a włosy przestały wypadać i się zagęszczają. Wizyty w laboratorium i u lekarza co trzy tygodnie, aby dopasować odpowiednia dawkę hormonu, a co z tym związane by doprowadzić funkcjonowanie organizmu do prawidłowego.
Powodzenia.
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:16   #7
kasztanowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 153
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Dziękuję dziewczyny!
Robię badania i udaję się do endokrynologa tylko muszę jakiegoś dobrego znaleźć w Bydgoszczy.
kasztanowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-08, 19:49   #8
sylwucha2102
Raczkowanie
 
Avatar sylwucha2102
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: DKL
Wiadomości: 91
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Tak to jest z tą tarczycą niestety. Moja mama ma niedoczynność, raz jest tak, ze ma dobre wyniki, a w następnych miesiacach okazuje sie, ze znacznie wykracza poza normę. Ja sama tez miałam niedoczynność w 16 roku życia, moja lekarka pierwszego kontaktu leczyła mnie na angine itp. (taka kompetentna jest), ale na szczęście mamusie mam mądrą Brałam leki i jak ręką odjął, dzięki bogu do dziś nie widać oznak. Więc czeka na Panią spacerek do endokrynologa, co wyjdzie Pani na dobre Pozdrawiam
sylwucha2102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 14:22   #9
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

ja także mam problemy z tarczycą i będe brała leki juz do końca życia.mam niedoczynność i zapalenie tarczycy.chcialabym zapytac czy owłosienie może mieć związek z tarczycą.miałam zawsze troche więcej włosów,ciemnych,nad wargą,na nogach,na brzuchu,tył pleców.no i niestety na brodzie i szyji,ostatnio coraz ciemniejsze i więcej ich jest.nie wspominalam o tym endokrynologowi bo bedac u ginekologa ten stwierdzil ze jest ok bo kilka lat temu mialam badanie testosteronu i niby w normie wyszlo.marwtie sie ze tych włosów bedzie wiecej.lecze sie prywatnie u endo,wiec mam kontakt tel a w razie koniecznosci jade na wizyty,2-3 razy w roku.robie badania,przekazuje mu wyniki i na tej podstawie dobiera mi leki.za tydzien ide na badania krwi tsh,t3 i t4.zastanawiam sie czy nie zapytac go czy w kierunku tego owlosienia zrobic od razu badanie?
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 17:07   #10
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Cytat:
Napisane przez podusia Pokaż wiadomość
ja także mam problemy z tarczycą i będe brała leki juz do końca życia.mam niedoczynność i zapalenie tarczycy.chcialabym zapytac czy owłosienie może mieć związek z tarczycą.miałam zawsze troche więcej włosów,ciemnych,nad wargą,na nogach,na brzuchu,tył pleców.no i niestety na brodzie i szyji,ostatnio coraz ciemniejsze i więcej ich jest.nie wspominalam o tym endokrynologowi bo bedac u ginekologa ten stwierdzil ze jest ok bo kilka lat temu mialam badanie testosteronu i niby w normie wyszlo.marwtie sie ze tych włosów bedzie wiecej.lecze sie prywatnie u endo,wiec mam kontakt tel a w razie koniecznosci jade na wizyty,2-3 razy w roku.robie badania,przekazuje mu wyniki i na tej podstawie dobiera mi leki.za tydzien ide na badania krwi tsh,t3 i t4.zastanawiam sie czy nie zapytac go czy w kierunku tego owlosienia zrobic od razu badanie?
Uważam, że powinnaś. Nie znam się specjalnie ale mój endo zawsze kontrolował stan owłosienie na ciele ( czy nie mam np na plecach brzuchu ) nie wiem o czym to świadczy ale myślę, że warto się tym zainteresować jeśli masz taki problem. Zrób badanie DHEA-S. Jeśli chodzi o mnie. Od 10 lat żyję sobie z niedoczynnością tarczycy (oczywiście wspomagam się hormonami doustnymi - moje magiczne cukiereczki) ale oczywiście jak to zwykle w życiu bywa u mnie się posypało lawinowo - doszła niedoczynność przysadki i nadnerczy.
Co do autorki to ja nie chcę Pani straszyć ani przesądzać (bo lekarzem nie jestem) ale sucha skóra, zmęczenie i nalane rysy twarzy to niemal książkowe objawy niedoczynności i jak najszybciej należy biec do endokrynologa.
Pozdrawiam serdecznie
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 20:27   #11
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: tarczyca i jej związki z urodą

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Uważam, że powinnaś. Nie znam się specjalnie ale mój endo zawsze kontrolował stan owłosienie na ciele ( czy nie mam np na plecach brzuchu ) nie wiem o czym to świadczy ale myślę, że warto się tym zainteresować jeśli masz taki problem. Zrób badanie DHEA-S. Jeśli chodzi o mnie. Od 10 lat żyję sobie z niedoczynnością tarczycy (oczywiście wspomagam się hormonami doustnymi - moje magiczne cukiereczki) ale oczywiście jak to zwykle w życiu bywa u mnie się posypało lawinowo - doszła niedoczynność przysadki i nadnerczy.
Co do autorki to ja nie chcę Pani straszyć ani przesądzać (bo lekarzem nie jestem) ale sucha skóra, zmęczenie i nalane rysy twarzy to niemal książkowe objawy niedoczynności i jak najszybciej należy biec do endokrynologa.
Pozdrawiam serdecznie
dziękuje za odpowiedź.to zapytam lekarza jakie badanie zrobic pod tym katem,bo skoro robie te wymienione to odrazu wszystko.....
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.