Problematyczny okres - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 20:54   #1
XxJoeyxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 36
Exclamation

Problematyczny okres


Witam, mam problem z okresem.. jednym słowem nie umiem sobie z nim poradzić. Stosuje podpaski always te najdłuższe i najchłonniejsze ( nie te na noc). Mianowicie problem polega na jednej rzeczy. Miesiączka bywa w 2 i 3 dniu dość obfita.. nie umiem sobie z tym poradzić.. po prostu czasem jest tak że krew leje sie jak z wodospadu . Co powinnam zrobić aby temu zaradzić albo jakie podpaski stosować czy coś no kurcze nie wiem.. Dodam jeszcze że podczas okresu jem rutinoscorbin ale nic mi nie pomaga.. Boje sie zacząć używać tamponów.. Dziewczyny doradźcie coś
Ps. kiedyś będą w szkole spotkała mnie nie miła sytuacja związana z okresm.. był to 3 dzień miesiączki.. miałam podpaske i gdy wstałam z krzesła po lekcji to na krześle była plama z krwi ... Od tej pory nie siedze pewnie na krześle tylko tak delikatnie siadam żeby nic nie pobrudzić jest to męczące
XxJoeyxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:49   #2
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Problematyczny okres

Też mam obfite miesiączki, czasami muszę używać tamponów i podpasek jednocześnie, bo niestety tampon szybko przemaka, nawet ten bardziej chłonny...
A dlaczego boisz się używać tamponów? Polecam o.b z otoczką SilkTouch, są bardzo łatwe w aplikacji
A jeśli Twoje okresy są baaaardzo obfite to może powinnaś udać się do ginekologa?
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 22:57   #3
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Problematyczny okres

1. Jezeli faktycznie masz tak obfite miesiaczki, to poradz sie ginekologa - moze masz jakis problem.

2. Polecam zaprzyjaznienie sie z tamponami (sama uzywam tylko wspomnianych juz O.B. z silk touch - innych nie umiem aplikowac bez bolu). Dobrze zalozony tampon jest mega wygodny w noszeniu, w ogole go nie czuc. Jezeli leje sie z Ciebie strumieniami, to polecam zestaw tampon i podpaska - nic nie powinno przeciec.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 11:32   #4
XxJoeyxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 36
Dot.: Problematyczny okres

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Też mam obfite miesiączki, czasami muszę używać tamponów i podpasek jednocześnie, bo niestety tampon szybko przemaka, nawet ten bardziej chłonny...
A dlaczego boisz się używać tamponów? Polecam o.b z otoczką SilkTouch, są bardzo łatwe w aplikacji
A jeśli Twoje okresy są baaaardzo obfite to może powinnaś udać się do ginekologa?
Boje sie zacząć używać tamponów ponieważ nigdy tego nie robiłam i.mam do tego obawy że np. Nie będe mogła później wyciągnąć tampona albo że go źle zaaplikuje :/
XxJoeyxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 11:38   #5
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Problematyczny okres

Cytat:
Napisane przez XxJoeyxX Pokaż wiadomość
Boje sie zacząć używać tamponów ponieważ nigdy tego nie robiłam i.mam do tego obawy że np. Nie będe mogła później wyciągnąć tampona albo że go źle zaaplikuje :/
Nie martw się, tampony o których pisałam są naprawdę bardzo łatwe w aplikacji, właśnie dzięki tej otoczce. Musisz po prostu włożyć tampon na odpowiednią głębokość. Do tamponów jest dołączona instrukcja. Poza tym nie ma opcji aby się zaklinował czy coś podobnego. Nigdy nie miałam problemów z jego wyjęciem, kiedy jest pełny sam napiera ku dołowi, pociągasz sznureczek i bardzo łatwo go wyjmujesz.
Nie ma się czym martwić, na początek kup mniejsze tampony aby się wprawić, tylko pamiętaj, że mają one małą chłonność i będziesz musiała często je zmieniać. Jak się wprawisz to kupisz większe
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 12:30   #6
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Problematyczny okres

Przeniosłem wątek na odpowiedniejsze forum
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 12:45   #7
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Problematyczny okres

Zbyt obfite krwawienie nie tylko przeszkadza w funkcjonowaniu, ale moze tez byc przyczyna problemow ginekologicznych . Zglos sie do ginekologa.
Ja dlugo nie moglam przekonac sie do tamponow. Teraz czasami ich uzywam , ale nadal delikatnie go czuje przy siadaniu. Uzywam tych z biedr onki, bo sa bardzo tanie (7zl za 32szt) i niczym sie nie roznia od tych z OB. A z wyciagnieciem nie ma problemu. Przeciez tamtedy dziecko wychodzi
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 13:01   #8
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Problematyczny okres

jeżeli masz dobrze założony tampon to nie masz prawa go czuć. Ja też polecam OB bo inne się rozwalały przy wyjmowaniu albo źle się je aplikowało. tampon na pewno nie zgubi się w pochwie, wyjmujesz go sznureczkiem. Nawet jeżeli jakimś cudem sznureczek się urwie (chociaż ja używam tamponów od 20 lat i się nigdy nic nie urwało) to zwyczajnie można wyprzeć tampon przy użyciu tych samych mięśni jak przy robieniu kupy. Pierwszy tampon ja zakładałam na leżąco w wannie bo nie znałam jeszcze zbytnio swojej budowy. Potem już jest lepiej.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:05   #9
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Problematyczny okres

Cytat:
Napisane przez XxJoeyxX Pokaż wiadomość
Boje sie zacząć używać tamponów ponieważ nigdy tego nie robiłam i.mam do tego obawy że np. Nie będe mogła później wyciągnąć tampona albo że go źle zaaplikuje :/
spokojnie, wszystkiego się można nauczyć ja już dawno temu porzuciłam podpaski, bo nie czułam się w nich komfortowo.

Na początku spróbuj zaaplikować tampon w wolnym czasie, a nie wtedy kiedy np. spieszysz się do szkoły. Tylko nie rób tego gdy nie masz okresu, bo przy malej ilosci śluzu jest to dużo trudniejsze i moze być nawet bolesne.
Jeśli masz obfite miesiączki, to tampon pewnie gładko się wsunie a potem wysunie przy pociągnięciu za sznureczek. Możesz się dziwnie czuć na początku przy wyciąganiu, ale to nic nie boli dla lepszej ochrony mozesz założyc jeszcze podpaskę, zwlaszcza jesli mialabys problem z aplikacją tamponu w szkole, to po prostu wyrzuć stary i zostań przy podpasce
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 16:57   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Problematyczny okres

Kup sobie w aptece bez recepty za kilka zł lek Hemorigen, to ziołe tabletki, może ci pomogą.
A jesli nie to idz do gina-nie ma sensu sie tak meczyc przez kolejnych X lat i stresować.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:09   #11
martyna3030
Raczkowanie
 
Avatar martyna3030
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: L'derry - uk
Wiadomości: 102
Dot.: Problematyczny okres

ja tez mialam strasznie obfite @. lekarz powiedzial ze po coazy cos sie zmieni. nic sie nie zmienilo ale moja babcia dala mi dobry pomysl. powiedziala zebym jadla swierzy koperek. mi pomaga do tej pory a mam 30 lat
martyna3030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 17:41   #12
alw
Rozeznanie
 
Avatar alw
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 754
Dot.: Problematyczny okres

Dziewczyny a czy bierzecie zelazo przy tak obfitym okresie bo ja sie nabawilam przez taki okres wlasnie anemii i wyladowalam w szpitalu na transfuzji krwi a lekarze mieli pretensje,ze sama to zaniedbalam bo powinnam byla uzupelniac braki zelaza.
alw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 20:38   #13
anulka785
Raczkowanie
 
Avatar anulka785
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 150
Dot.: Problematyczny okres

Ja też miałam strasznie obfite i bolesne okresy. Nieraz przydarzyła mi się niemiła sytuacja w szkole gdy miałam okres Gdy zaczęłam stosować tampony O.B Super problem z obfitością się skończył, choć i tak musiałam je zmieniać co kilka godzin i zawsze miałam dodatkowo podpaskę. Ale zostały bóle.
Oby dwa problemy zniknęły gdy zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne
anulka785 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 21:08   #14
mardarynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: Problematyczny okres

Ja również mam strasznie obfite miesiączki. Używam podpasek na noc z Naturelli, więc można sobie wyobrazić, co się dzieje. W poniedziałek idę do gina, bo ostatnio przepisała mi Cyclonamine na zmniejszenie krwawienia, ale u mnie się to nie sprawdziło, było jeszcze gorzej :/
mardarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 14:24   #15
beatkqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 178
Dot.: Problematyczny okres

też mam dość obfite miesiączki, kilka lat temu miałam ten sam problem. u mnie wynikało to że mam anemię... gdy brałam tabletki na niedokrwistość była poprawa ale co z tego że po jakiś 3 misiącach znów tak samo mocno leciało... od 1,5 roku używam tamponów chociaż kiedyś mówiłam 'nigdy w zyciu, boje sie' teraz wiem że byłam glupia. w dniach bardziej obfitych uzywam podpaski lub wkladki i tamponu
beatkqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:37   #16
kruszynka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 92
Dot.: Problematyczny okres

Ja miałam tak samo....To był okropne chociaż już miesiączkuje dobre 3 lata ! I stosowałam tampony - i tak się "wylewało" nie zwłocznie udaj się nawet do lekarza rodzinnego po skierwanie na badanie krwi.Ja tak zrobiłam(podjełam decyzje że jeśli to nie pomoże to ginekolog boje się jeszcze iść do gine. bo mam 17 lat i nie współżyje) dała mi skierwanie na mocz,krew . I co sie okazało?Że przez te miesiączki nabawiłam się o anemie .... dała mi hemofer 2x dziennie i kwasek foliowy i już po 1 miesiącu stosowania widziałam efekt! Serio ...zobaczymy co będzie w tym miesiącu Ale lekarz to najlepsze wyjście.
kruszynka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:37.