Zaparcia - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 15:11   #1021
ts100
Raczkowanie
 
Avatar ts100
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 338
GG do ts100
Dot.: Zaparcia

A w moim przypadku lekiem na zaparcia okazały się leki na tarczycę
Zaparcia towarzyszyły mi od dłuższego czasu - nie pomagało nic: błonnik, duże ilości wody, suszone śliwki itp itd. A odkąd zaczęłam leczyć tarczycę, zaparcia ustąpiły! Czasem nawet biegam do toalety dwa razy dziennie
ts100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 10:06   #1022
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez lucyblusy Pokaż wiadomość
Słyszałam, że nadmiar błonnika powoduje wzdęcia. Nie wiem jak Wy, ale ja często nie potrafię rozróżnić tych dwóch dolegliwości, bo u mnie są bardzo podobne i już nie wiem co robić.
To prawda, wiele badan juz wskazuje ze wywalenie blonnika z diety (zwlaszcza nierozpuszczalnego) powoduje polepszenie stanu jelit, chorob takich jak Crohn czy ZJD.

Blonnik dziala jak szczotka czesto, gdy jest jakas nierownowaga to rozpuszczlny trawiony powoduje powstawianie gazow jako efekt, co daje wlasnie wzdecia.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 17:48   #1023
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Zaparcia

Ja ostatnio biorę błonnik, bo staram się nieco schudnąć no i zaparcia miewam dość często. U mnie to jest chyba spowodowane życiem w biegu. Krótko mówiąc nie ma czasu żeby spokojnie posiedzieć w kibelku. Staram się wcześniej wstawać (bardzo ciężko), wypić spokojnie kawę, bo tylko po wypiciu kawy z mlekiem udaje mi się załatwić. Często jednak nie mam czasu na kawę i wybiegam w popłochu z domu a następnego dnia już jest duży problem, bo nawet 2 kawy nie pomagają...Największy problem mam na wyjazdach służbowych, bo już kompletnie brak czasu, stres i brzuch jak balon. Próbowałam ostatnio czopki glicerynowe ale na mnie chyba nie działają, bo nawet jak uda mi się załatwić to jest jedynie częściowy sukces... lewatywa nie wchodzi w grę, bo mam zbyt wielki opór psychiczny
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 14:41   #1024
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: Zaparcia

Mi ostatnio również nie pomagał, błonnik, otręby, woda, śliwki itp

Zbawienne okazało się swojskie Kwaśne mleko ! Jeżeli ktos mieszka na wsi to polecam spróbować, 3 szklanki dziennie i przez pare dnie dosłownie spokój...
lecz ostatnimy czasy babci krowa się cieli i mleka nie daje i zaparacia dalej mi wróciły, :/ Lecz znajomy przyniósł własnej roboty Srebro Koloidalne !
i powiem że biore 2 łyżeczki dziennie (85kg wagi) i jest rewelacyjnie, wyprożniania jest pełne o idealnej konsystencji codziennie rano wzdęcia, gazy, zaparcia znowu zniknęły

Naprawdę jeżeli komuś nie pomagają, takie podstawy jak błonnik, chleb razowy, to polecam kwaśne mleko i srebro, to nie wiele kosztuje a warto wypróbować
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 14:32   #1025
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Zaparcia

Hej.Odkąd pamiętam , to mam zaparcia. Moja mama i babcia też ma, więc albo coś genetycznie jest na rzeczy, albo coś z jedzeniem nie tak. Największe wzdęcia mam chyba po mięsie i niektórych warzywach, a najszybciej goni mnie po takich produktach :. cola, czekolada, kawa. Dziwny mam organizm. Wcześniej spożywałam dużo węgli ze słodyczy i produktów zbożowych ( w sumie moja dieta tylko z nich się składała), ale po zmianie nic się nie zmieniło wzdęcia jak były tak są.
Na czczo woda z cytryną pomaga, jabłko z marchewką.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2013-06-09 o 14:33
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 08:19   #1026
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez ricca166 Pokaż wiadomość
Hej.Odkąd pamiętam , to mam zaparcia. Moja mama i babcia też ma, więc albo coś genetycznie jest na rzeczy, albo coś z jedzeniem nie tak. Największe wzdęcia mam chyba po mięsie i niektórych warzywach, a najszybciej goni mnie po takich produktach :. cola, czekolada, kawa. Dziwny mam organizm. Wcześniej spożywałam dużo węgli ze słodyczy i produktów zbożowych ( w sumie moja dieta tylko z nich się składała), ale po zmianie nic się nie zmieniło wzdęcia jak były tak są.
Na czczo woda z cytryną pomaga, jabłko z marchewką.
Z tego co opsialas wysuwa sie wniosek, ze masz niedostateczne wydzielanie kwasu solnego. Warto byloby sprobowac suplementu, ale ciezko go dostac. Poradzilabym ziola na trawienie przed posilkiem np. DigestTonik Herbapolu. Kosztuja grosze i warto sprawdzic empirycznie.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 10:38   #1027
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Z tego co opsialas wysuwa sie wniosek, ze masz niedostateczne wydzielanie kwasu solnego. Warto byloby sprobowac suplementu, ale ciezko go dostac. Poradzilabym ziola na trawienie przed posilkiem np. DigestTonik Herbapolu. Kosztuja grosze i warto sprawdzic empirycznie.
Dziękuję za odpowiedź
Niestety obawiam się, że to by pogorszyło sprawę, bo oprócz zaparć mamy wszystkie problemy z żołądkiem (zgaga, mama ma wrzody, ja też miałam problemy wcześniej) i boję się jakiegokolwiek pobudzania soków trawiennych. Kiedyś próbowałam jeść białko do każdego posiłku i dużo warzyw, to była masakra całkowita - takich wzdęć nigdy w życiu nie miałam. Wiem na pewno, że nabiał, mleko też nie służą zbytnio, a jak już zestawię np. mleko z kakao to efekt natychmiastowy. Po czekoladzie niby powinny być zaparcia,a u mnie wtedy rusza wszystko do przodu. Po prostu dziwny organizm, już nie wiem co jeść .
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 21:21   #1028
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Zaparcia

Jeju, dziewczyny. Kupiłam sobie te czopki i jak ręką odjął po prostu. Od razu się lepiej poczułam. Dwa dni stosuję ( każdego ranka) i wreszcie czuję się jak normalna kobieta w ciąży. Tylko teraz mam pytanie czy czopki można stosować codziennie?
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:12   #1029
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Zaparcia

O jakich czopkach piszesz, bo chyba nie o glicerynowych?
Po jakim czasie działają? daj znać proszę
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 10:33   #1030
Delli
Zakorzenienie
 
Avatar Delli
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 4 401
Dot.: Zaparcia

Chyba właśnie chodzi o glicerynowe.
Nie są szkodliwe. Podobno.
__________________
"Gdy sensu już nie ma, to sens się zaczyna"
Delli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 15:32   #1031
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Zaparcia

Czopki glicerynowe/glicerolowe są bezpieczne, nawet w ciąży. Ginekolog mi polecił i używałam.
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 19:53   #1032
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Zaparcia

Ja mam faktycznie w ciąży bezpieczne. Ale powiem wam, że ulgę mam niezłą - mniej więcej po 10 - 15 minutach. Nawet mąż zauważył, że nie jestem takim wielkim balonem . Powiedziałam mu co myślę o tych jego czułych slówkach.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-29 o 10:30 Powód: nazwa
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 20:20   #1033
ricca166
Wtajemniczenie
 
Avatar ricca166
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 430
Dot.: Zaparcia

Słyszałam,że czopki glicerynowe nie są szkodliwe, ale że nie należy ich stosować nieprzerwanie, bo po prostu ,,rozleniwiają" organizm, który sam sobie powinien radzić z zaparciami. A najlepiej to chyba walczyć ,,od góry" tj. od strony diety, aczkolwiek raz na jakiś czas można sobie pomóc, jak już jest tragicznie. Lepsze to, niż podrażniony odbyt czy hemoroidy.

BTW Rozmawiałam dziś z koleżanką o badaniach do Sanepidu i zdradziła mi,że od małego załatwia się raz na tydzień.Lekki szok.Dodam ,że ona dosłownie żyje na pieczywie,słodkich bułkach ciastach i nabiale maślanki słodzone, jogurty itp. Może to ma jakiś związek jednak.

Edytowane przez ricca166
Czas edycji: 2013-06-27 o 18:18
ricca166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 15:28   #1034
lolanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Zaparcia

Witam, ja tak na prawdę dopiero zaczynam swoja przygodę z odchudzaniem. Jestem na diecie od 2 miesięcy. Nie głodzę się, jem regularnie 5 posiłków dziennie a 2 razy w tygodniu chodzę na zajęcia fitness. Niestety, ale pojawiły mi się własnie problemy z zaparciem. Zaczęłam jeść więcej błonnika, ale jak do tej ppry nie przyniosło to skutków. Co powinnam jeść żeby wyregulować ten porblem? I przydałby mi się też jakiś doraźny sposób, bo brzuch jest już jak balon i wyglądam gorzej niż zanim zaczęłam. Może jakieś tabletki? Albo czopki? Tyle, że boję się tych glicerynowych, bo nigdy nie wiadomo kiedy zaczną działać (przynajmniej ja tak mam) a wolałabym żeby nagła potrzeba nie dopadła mnie w biurze... Pozdrawiam serdecznie.
lolanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 17:05   #1035
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Zaparcia

No wiesz, zależy które. Czytałam różne opowieści dziewczyn jak to np były na wakacjach, w nocy wzięły czopek, rano się budzą, czas jechać na wycieczkę bo zapłacone - a tu nic, cisza. I co tu robić... Nic przyjemnego na pewno. Ja do łazienki biegnę po około 10 - 15 minutach, w czopkach nie ma nic strasznego, nie ma czego się bać. Ja tam się przyzwyczaiłam.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 20:36   #1036
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Zaparcia

Możesz jeszcze spróbować rano przed praca wypić kubek herbaty czerwonej, ale b. ciepłej lub filizankę kawy sypanej czarnej z ew. dodatkiem łyżeczki cukru. A czopki są bezpieczne, spokojna głowa, spróbuj przed pracą jak wstaniesz to do tego czasu powinnaś się załatwić, a iii unikaj stresu bo może być efekt mizerny i skończyć się na bólu brzucha i niewypróżnienia sie;/
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 13:26   #1037
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Zaparcia

Doraźnie, żeby się odblokować zdecydowanie lepsze będą czopki, bo nie przeczyszczają i działają miejscowo. Ja wzięłam te Evaqu, które są o tyle fajne, że działają po ok. kwadransie, więc rano przed wyjściem do pracy spokojnie się załatwiałam bez żadnego bólu i innych jakiś nieprzyjemnych dolegliwości.
U mnie po kilku aplikacjach problem sam zniknął i teraz codziennie mi lekko Chyba po prostu skutecznie się odetkałam i jelita same zaczęły sobie radzić. Najważniejsze to nie dopuścić do przewlekłych zaparć, bo potem ciężko wyjść na prostą. Trzeba też pamiętać o piciu wody i ja teraz bez wody się nie ruszam.

Edytowane przez Kama007
Czas edycji: 2013-07-03 o 13:43
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 14:00   #1038
veni83
Evv_hn
 
Avatar veni83
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 29
GG do veni83
Dot.: Zaparcia

Podobno picie siemienia lnianego pomaga przy zaparciach. Ja piję w innym celu, ale znam osoby, które piją i przemiana materii im się uregulowała. Pare informacji o siemieniu u mnie na blogu.
__________________
Mój blog
veni83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 15:11   #1039
ekstramocna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 257
Dot.: Zaparcia

Mnie pani w aptece ostatnio zaproponowała środek o nazwie ☠☠☠☠☠☠☠, ponieważ go nie znałam poprosiłam żeby mi co nieco o nim powiedziała. Spodobało mi się to, że nie jest to środek o działaniu farmakologicznym czyli oddziałującym na organizm, a mechanicznym, czyli mmm formuje masę i łatwiej jest się wypróżnić. No i wzięłam, biorę od jakiegoś czasu, dla mnie duży plus za brak drażniącego zapachu i smaku i mnie pomaga . Nie mam już problemu z zaparciami.
ekstramocna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 13:44   #1040
Treexi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5
Dot.: Zaparcia

Ja kiedyś miałam okropne problemy z zaparciami, nie mogłam się załatwić na wyjazdach ani w miejscach publicznych, toaleta u znajomych również nie wchodziła w grę więc czułam się strasznie ograniczona. Od jakiegoś czasu zażywam czysty błonnik o nazwie ☠☠☠☠☠☠☠ i w końcu normalnie funkcjonuje.
Treexi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 18:09   #1041
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

@Kama007 co to znaczy kilka aplikacji? Piszesz, że stosowałaś czopki xxx przez jakiś czas, a potem jelita ci się wyregulowały i pracowały jak im biologia przykazała Mnie się zawsze wydawało, że jest na odwrót, pijesz ziółka, łykasz proszki, niby wszystko jest w porządku, bo się załatwiasz, ale jak odstawiasz to jelita wcale nie chcą wrócic do swojej roboty, ty się wkurzasz, bo balon, bo ciężarówa, bo żle i niedobrze, a więc znowu coś w siebie wrzucasz i tak naokrągło. Zaintrygowało mnie to co piszesz

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-29 o 10:07 Powód: nazwa
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 11:28   #1042
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Zaparcia

Ja też stosuję czopki. Jeszcze mnie nie odblokowało do końca, tak konkretnie, ale jestem w ciąży i podejrzewam, że mój stan też ma wpływ na to jak pracuje mój organizm. Tak czy siak, nie aplikuję ich już codziennie więc jest jakiś postęp, kiedyś to się aż skręcałam z bólu takie miałam zaparcia!
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 11:48   #1043
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez motylek66 Pokaż wiadomość
... kiedyś to się aż skręcałam z bólu takie miałam zaparcia!
to juz sie nadaje do diagnostyki...
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 13:34   #1044
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez malczik Pokaż wiadomość
@Kama007 co to znaczy kilka aplikacji? Piszesz, że stosowałaś czopki evaqu przez jakiś czas, a potem jelita ci się wyregulowały i pracowały jak im biologia przykazała Mnie się zawsze wydawało, że jest na odwrót, pijesz ziółka, łykasz proszki, niby wszystko jest w porządku, bo się załatwiasz, ale jak odstawiasz to jelita wcale nie chcą wrócic do swojej roboty, ty się wkurzasz, bo balon, bo ciężarówa, bo żle i niedobrze, a więc znowu coś w siebie wrzucasz i tak naokrągło. Zaintrygowało mnie to co piszesz
Bo te czopki nie uzależniają i nie rozleniwiają jelit, one działają miejscowo na zasadzie miotełki. U mnie zaparacia były głównie spowodowane pośpiechem. Wtedy kiedy "mi się chciało" to nie miałam czasu a jak już mogłam to za nic mi się nie chciało. Niestety dopuściłam do sytuacji kiedy już się bardzo przytkałam i żadne "domowe sposoby" nie były w stanie pomóc. Oczywiście po pierwszym razie aplikacji czopka jeszcze nie do końca się odetkałam i dopiero po kilku jelito się ładnie wyczyściło i normalnie bez problemu mogę się załatwić. Teraz tylko wcześniej wstaję i pilnuję, żeby mieć czas posiedzieć na kibelku. Przetestowałam na sobie i na mojej siostrze, która niedawno urodziła i wczoraj powiedziała, że musi sobie kupić jeszcze jedno opakowanie na wakacje
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 18:02   #1045
lolanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Zaparcia

To może faktycznie kupię sobie jakieś czopki. Może zaryzykuję z tymi evaqu, bo ktoś tu pisał a i ja czytałam w ulotce, że działają bardzo szybko, a na prawdę wolałabym żeby nie zastał mnie ten problem gdzieś poza domem Mniej stresu też by mi się przydało... wiem, że to bardzo wpływa na tego rodzaju dolegliwości, jednak niestety praca nie pozwala mi na choćby chwilkę wytchnienia. Choć muszę przyznać, że treningi na siłowni i zajęcia na fitnessie zaczęły mnie bardzo relaksować... chyba to jedyny moment w ciągu tygodnie, kiedy tak na prawdę mam czas tylko dla siebie.
lolanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 19:21   #1046
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

wiem dziewczyny, że to może trochę głupie, ale tak piszecie o tych czopkach, że fajne, że skuteczne, że szybko działają ja nie jestem specem od czopków, więc z ciekawości zaczęłam szukać instrukcji jak sobie zaaplikować takiego czopka. Naprawdę cały ten proces żle mi się kojarzy, pewnie nieuświadomiona trauma z dzieciństwa Poszukałam instrukcji graficznej, żeby szybciej załapać technikę Znalazłam coś mega dziwnego, zdjęcie przesyłam w załączniku, zobaczcie sobie, a jak jesteście poliglotkami to dacie sobie radę z odczytaniem Al Kaida podobno obmysliła super broń biologoczną w kształcie czopka, która jest nieuchwytna, bo przemycana, same wiecie gdzie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czopek.jpg (25,1 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez malczik
Czas edycji: 2013-07-11 o 18:44
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 13:39   #1047
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Zaparcia

Chyba się zgrywasz, z tą niewiedzą nt. aplikacji czopka
ale przypomniałaś mi dośc dowcipną opowiesć mojej mamy, która była świadkiem rozmowy lekarza z pacjentką w szpitalu. Lekarz krzyczał na pacjentkę, że czopki wkładamy nie do buzi tylko do d... !!!!
Jest to autentyczna historia, więc może faktycznie nie wszyscy wiedzą
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 18:46   #1048
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Kama007 Pokaż wiadomość
Chyba się zgrywasz, z tą niewiedzą nt. aplikacji czopka
ale przypomniałaś mi dośc dowcipną opowiesć mojej mamy, która była świadkiem rozmowy lekarza z pacjentką w szpitalu. Lekarz krzyczał na pacjentkę, że czopki wkładamy nie do buzi tylko do d... !!!!
Jest to autentyczna historia, więc może faktycznie nie wszyscy wiedzą
ja się zgrywam? hola hola ja jestem poważny człowiek!!!
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 23:32   #1049
readthelabel
Raczkowanie
 
Avatar readthelabel
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 128
Dot.: Zaparcia

a próbowałyście może nasion babki jajowatej? Nie samych łupin (w PL dostępne pod nazwą Ispagul) a całych nasion? Mają specyficzny smak i mi, odpornej na wszystkie wynalazki, z trudem przechodziło przełykanie.

Rozpuszcza się je w wodzie jak siemię lniane. Ja piję na noc. Efekty rewelacyjne, zwłaszcza na dłuższą mecie. Znalazłam informację, że całe nasiona mają zdolność produkcji kwasu masłowego w jelitach, który wzmacnia ich mięśnie i przy dłuższym stosowaniu może usprawnić na stałe działanie układu pokarmowego. W dodatku kosztuje grosze - kilka złotych za paczkę na co najmniej 2 tygodnie

Edytowane przez readthelabel
Czas edycji: 2013-07-11 o 23:34
readthelabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 21:57   #1050
esflores1
Przyczajenie
 
Avatar esflores1
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Dot.: Zaparcia

Naturalne sposoby może coś się przyda;
- płyny, w zaparciach minimum 3 litry dziennie;, zielona herbata, woda mineralna,
- owoce; figi, pomarańcze, papaja, guana, winogrona, jabłka, suszone śliwki, rodzynki, sok z cytryny,
- warzywa; kiszona kapusta, buraki, szpinak,
- nasiona; owies, płatki owsiane, siemię lniane, orzechy, migdały, słonecznik, łupiny nasienne babki płesznik (Colonc), sezam,
- zioła; napar z mniszka lekarskiego, senes, bez czarny, gorczyca,biała, korzeń prawoślazu, kora, owoc kruszyny,
- więcej ruchu; spacery, gimnastyka, basen.
- problem z lekami przeczyszczającymi polega na rozleniwianiu jelita, które bez leku nie chce samodzielnie przesuwać mas kałowych.
esflores1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-31 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.