Urządzamy pokój dla dziecka: kolory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-02-14, 13:23   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Urządzamy pokój dla dziecka: kolory


Rozpoczynamy nowy cykl artykułów: poradnik dla rodziców, jak urządzić dziecięcy pokoik. Zacznijmy od początku, czyli od malowania. Jaki kolor powinny mieć ściany w sypialni dla dziecka? czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-19, 21:35   #2
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 261
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

A może by tak ktoś chociaż wspomniał o tym, że dziecko dopiero w czwartym miesiącu życia zaczyna widzieć wszystkie barwy i na samym początku, przez jakieś bodajże 2 miesiące widzi tylko kolor biały?...
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 15:50   #3
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

Nigdy mnie to szczególnie nie interesowało, ale czytałąm, że dla małego dziecka wskazane sąś mocne, kontrastowe kolory, które pobudzają wzrok (czarny-biały). Podobno pastele dziecko odróżnia dopiero pomiędzy 1-2 rokiem.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 08:55   #4
Lucielia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

niemowlęta zaczynają rozróżniać kolory w 4-5 tygodniu życia przedtem widzi nie tylko biel, ale także czerń, i to nie na zasadzie odróżniania kolorów, ale raczej odbijania światła (jasne - ciemne).
kolory kontrastowe tak, ale na małych elementach - zabawkach, grzechotkach raczej..
a tekst chyba o kolorach farb, a nie o tym, jak dziecko widzi... nikt nie maluje pokoju co 4 m-ce
Lucielia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 14:49   #5
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 261
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

Cytat:
Napisane przez Lucielia Pokaż wiadomość
niemowlęta zaczynają rozróżniać kolory w 4-5 tygodniu życia przedtem widzi nie tylko biel, ale także czerń, i to nie na zasadzie odróżniania kolorów, ale raczej odbijania światła (jasne - ciemne).
kolory kontrastowe tak, ale na małych elementach - zabawkach, grzechotkach raczej..
a tekst chyba o kolorach farb, a nie o tym, jak dziecko widzi... nikt nie maluje pokoju co 4 m-ce
Tekst nie o tym jak dziecko widzi? A mnie się wydaje, że jednak skoro pokój dla dziecka, to i dziecko się w takim tekście uwzględnia? Pediatrzy wiedzą, że dzieci przez długi czas widzą tylko biel, jasne, że nie będzie nikt zmieniał ścian pokoju co parę miesięcy, aczkolwiek warto byłoby czasem uświadamiać przyszłe matki trochę bardziej, moim zdaniem. Pierwsze "mama" albo "tata" dziecka to tak naprawdę najczęściej zlepek sylab, których przyswajanie jest charakterystyczne w danym momencie rozwoju, nie kierowany do konkretnej osoby, niestety Informacja myślę, ciekawa, podobnie jak ta z widzeniem barw. Wiedza nie boli:P
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-03, 11:26   #6
Evaniesama
Raczkowanie
 
Avatar Evaniesama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 142
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

Bardzo ładny pokój. Razem z mężem chcemy przemalować pokój naszych blizniaków (2 lata, chłopiec i dziewczynka), zdecydowałam się na taki kolor ścian : http://informacje.dom.eu/jakie-kolor...go_n_577.html, ale wciąż szukam możliwości, żeby przełamać mdły nastrój całości - nie chcę, żeby było zbyt słodko, tym bardziej że dzieciaki rosną ekspresowo. Polecacie jakieś rozwiązanie?
Evaniesama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-19, 21:39   #7
bohochic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 45
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

Bardzo przydatny, merytoryczny artykuł. Bo mam wrażenie, że bardzo często kompletnie nie zwraca się uwagi na znaczenie i właściwości poszczególnych kolorów... Wybieramy je wyłącznie ze względu na to, czy nam się podobają, czy też nie, a nie zastanawiamy się nawet nad tym, jakie mają one znaczenie. Przykładowo, tak jak wspomniano w tym tekście, żółty jest kolorem, który bardzo dobrze wpływa na zapamiętywanie i generalnie na szybkość uczenia się. I to akurat na pewno jest prawda, o czym przeczytałam ostatnio na fanpage'u Stabilo, producenta zakreślaczy. Nie tylko zresztą żółty ma takie właściwości, także na pewno warto o tym wiedzieć i brać pod uwagę, jako rodzic, ale nie tylko
bohochic jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 19:29   #8
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

Kilka miesięcy temu był tu artykuł na ten sam temat... :/
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 06:49   #9
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

Identyczny artykuł już był...
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 14:32   #10
ayanexp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 86
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

Mój brzdąc miał kolor jasnego delikatnego fioletu na jednej ścianie, a pozostałe kremowe, wszystko było ok, a ja nie miałam problemów z dzieckiem, przesypiało mi całe noce, nie chorowało, może nie zawdzięczam tego kolorom na ścianach, ale na pewno w jakimś stopniu dziecko było uspokojone.
ayanexp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 11:32   #11
ukopka
Raczkowanie
 
Avatar ukopka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 65
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

Pokój w czerwonym kolorze to koszmar! Ten kolor w ogóle nie powinien pojawić się w propozycjach!
__________________
<ciach reklama>
ukopka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 19:03   #12
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Urządzamy pokój dla dziecka: kolory

ja bym raczej nie poszła w schemat: różowy dla dziewczynek, niebieski dla chłopczyków, bo to już nie jest ani fajne, ani modne, to jest żadne obstaję przy żywych, intensywnych kolorach, może jakiś malunek, postać z bajki i koniecznie farby, z których można zmywać zabrudzenia (teraz jest takich sporo, np. magnat ceramic), bo wiadomo, jak to jest przy małych dzieciaczkach
malczik jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-30 20:03:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.