Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 10:40   #1
brattby
Raczkowanie
 
Avatar brattby
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 145

Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania


Cześć,

właśnie przymierzamy się zakupu nowych drzwi wejściowych do mieszkania w kamienicy i zdecydowaliśmy się na antywłamaniowe. Tylko nie wiemy:
- jakiej firmy (pierwsza myśl: Gerda, ale naczytałam się niezbyt pochlebnych opinii w internecie)
- otwierane na zewnątrz czy do środka? Teraz mamy do środka i jest niewygodnie. Z drugiej strony gdybyśmy założyli drzwi otwierane na zewnątrz, to otwierałyby się albo na drzwi sąsiadów albo na schody :/
- na co zwrócić uwagę? Wiem, że musi być klasa C, ale nie wiem ile tych bolców ryglujących, nie wiem ile zamków, żeby było bezpiecznie, nie wiem o co chodzi z tym jednym kluczem, którym otwiera się dwa zamki...

Może któraś z Was wymieniała ostatnio drzwi i kojarzy firmę

chcielibyśmy zmieścić się w 3000 zł z montażem.
brattby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:05   #2
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

A jak duże są obecne drzwi? Bo "kamienica" nasuwa mi podejrzenia, że może to być coś nietypowego..
Ale jeśli drzwi mają teraz ok 90 do 100 cm szerokości i ok 200 -210 cm wysokości to znajdziesz wiele drzwi w cenie 1,5-2,5 tys. zł
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 17:55   #3
North
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Firm produkujących drzwi antywłamaniowe jest sporo. Przed wizytami w sklepach, warto poczytać informacje o certyfikatach, klasach, czym różnią sie drzwi antywłamaniowe, a wzmocnione, by nie być robionym w balona przez często niegrzeszących rzetelnością, by nie powiedzieć uczciwością sprzedawców. Nawet jeśli są w sprzedaży drzwi antywłamaniowe, a nie mają certyfikatu to potwierdzającego, to lepiej darować sobie taki zakup.

Certyfikaty wytrzymałość wydaje Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

Poniżej zestawienie firm i modeli drzwi posiadających certyfikat w klasie C.

http://www.imp.edu.pl/cert/cert_drzwi_c.html

Tu podobna informacja o zamkach:

http://www.imp.edu.pl/cert/cert_zamki.html

i wkładkach:

http://www.imp.edu.pl/cert/cert_wkladki.html

Informacja o klasach i kupowaniu drzwi:

http://www.jakkupowac.pl/artykul/380...wejsciowe.html

Gerda to najbardziej znana firma, choć inne posiadające certyfikaty wcale jej nie ustępują, a czasami przewyższają. Drzwi antywłamaniowe powinny mieć wszystkie zamki w klasie C i wkładki w klasie 6 (antywłamaniowe).

Jak z ciekawości zajrzałem jak robi Gerda, to przykład:

http://www.gerda.pl/index.php?option...d=84&Itemid=94

Drzwi antywłamaniowe, klasa C, oba zamki w klasie C, ale z wkładkami już zakombinowali. Górny zamek ma wkładkę wzmocnioną WKE1, a nie antywłamaniową WKM4. Za antywłamaniową zażyczą sobie dodatkową kasę.

Dlatego warto pytać dokładnie, o zamki i wkładki.

Obok wyboru drzwi bardzo ważna jest jakość montażu. Niestety dla wielu ekip montaż to "odwalanie na sztukę".

Drzwi prawidłowo zamontowane, powinny mieć ościeżnicę (futrynę) wbetonowaną w posadzkę. Przestrzeń miedzy ścianą i futryną również powinna być zalana odpowiednim betonem.

A jak robią "fachowcy" również z Gerdy? Przyjeżdżają, wyrywają starą futrynę, często wycinają równo z posadzką i stawiają na posadzce nową, przykręcając najczęściej 10 kotwami do ścian. Potem psikają pianką miedzy futrynę i drzwi, obsmarowują dookoła Goldbandem (zapraw tynkarska), wstawiają próg, często również na tej samej zaprawie, przycinają drzwi i fajrant.

Z tak zamontowanymi drzwiami inteligentni włamywacze zrobią wszystko co zechcą, łącznie z wycięciem kotew nożycami do prętów i wyjęciem ze ściany drzwi z futryną. Kiedyś z ciekawości szedłem po rożnych firmach, pytałem jak montują, nie spotkałem żadnej montującej prawidłowo. I nie ważne, czy to autoryzowani Gerdy, czy innej firmy.

Inna sprawa, że oglądałem kotwy Gerdy. Kotwy to śruby, którymi mocuje się ościeżnice w ścianie. Wystarczy puknąć młotkiem i gnie się. Czasami firmy mają solidne kotwy, hartowane, bo to co daje Gerda, to śmiechu warte. Gdy to siedzi na piance i zaprawie to szkoda słów.

Drzwi powinny otwierać się do środka. Jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz czasami są montowane jako drugie, to włamywacz może wyciąć zawiasy, ale i cała ościeżnicę tak zamocowaną wyrwać.

Dziś standard w drzwiach to dwa zamki (wystarczy). Podklamkowy, który uruchamia wszystkie rygle i dodatkowy (najczęściej wyżej), który można zamykać w ciągu dnia, jak jesteśmy w mieszkaniu.

Ilość rygli w klasie C wystarczy jak na obrazku:

http://www.gerda.pl/images/stories/drzwi/C/budowa.jpg

Tu widać 10 ruchowych rygli , przy zawiasach są stałe rygle przeciwwyważeniowe (chyba 3 szt.). Może być nawet mniej, bo czasami rygle są grubsze. Drzwi antywłamaniowe mają ryglować jak widać: przy zamkach środkowym, górnym i dolnym i u góry drzwi. Oczywiście każde mają wewnątrz kratę. Można zamówić jeden klucz pasujący do obu zamków, ale to już kaprys, bez znaczenia.
North jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 11:13   #4
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

North, obawiam się, ze Twoje wskazówki sprawią, że Brattby nigdzie nie kupi drzwi, bo nikt nie spełni narzuconych przez Ciebie wymagań. Chyba że mówimy o drzwiach do sejfu, to wtedy koszty nie mają znaczenia.
Jest tak jak piszesz, ale:
- kotwy ościeżnicowe /zwane też dyblami/ są niemal zawsze towarem kupowanym przez montażystów (nie są dawane z drzwiami). Trudno znaleźć lepsze warianty niż piszesz, ale może są. Nie spotkałem.
- montaż z wbetonowaniem w posadzkę jest przesadzony. Ościeżnice są dłuższe, by je postawić niżej i ew zalać betonem, ale to ze względu na wygodę a nie bezpieczeństwo.
Spełnienie takich wymagań przy wymianie drzwi może wiązać się z bardzo rozległym zakresem prac i remontem na przedpokoju (murowane uszkodzenia płytek na podłodze.
Drzwi klasy C wg naszej normy powinny być betonowane, ale to też wymaga bardziej pracochłonnego przygotowania otworu (w praktyce duże rozkucie dziur).

Ja nie czuję zagrożenia włamaniem, dlatego nie przywiązuję do tego takiej wagi. Jak dla mnie drzwi mają być bezpieczne i uważam że drzwi klasy C (wg dawnej polskiej normy) czy też klasy 3 (wg normy europejskiej) są wystarczajace do zwykłego mieszkania. Klasy wyższe (czyli jak proponujesz 6 - ktoś w ogóle takie robi?) są przeznaczone do szczególnych zastosowań.

Z jedną rzeczą trzeba uważać: część producentów sprzedaje drzwi jako komplet (i dają wtedy osprzęt taki, jaki jest potrzebny bvy spełniać wymagania klasy antywłamaniowej (np. Gerda) , inni cały osprzę oferują jako opcje i wówczas może się zdarzyć, że do drzwi klasy C sprzedawca wyceni nam wkładki za 20 zł (nie spełniające żadnych norm). Dlatego trzeba pytać o dobry osprzęt.
Ale dalej uważam, że w cenie 2 - 3 tys. możesz przebierać w drzwiach.
Pierwsze jakie mi się kojarzą: Gerda, Dierre, KMT, Juwent i pewnie wiele innych.
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 17:40   #5
North
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

To co napisałem wyżej to nie mój wymysł, takie są standardy budowlane dla drzwi zewnętrznych. Doskonale wiem, że większość "fachowców" poza szkoleniem, gdy szef chce mieć logo punktu autoryzowanego, nigdy nie zamontowała prawidłowo drzwi. Montaż drzwi sejfowych to zupełnie inna bajka, normy betonu, grubości i rodzaju muru, kotew, itd.

Kotwy o ile wiem w przypadku Gerdy są/były w komplecie. Nazywam je "śrubkami plastelinówkami". Na rynku można poszukać kotew z prawdziwego zdarzenia, ale to jedynie porada dla samodzielnych montażystów, a spotkałem takich sporo i drzwi przez nich zamontowane, to niebo a ziemi, z tym co robią "fachowcy".

Wbetonowywanie w posadzkę ościeżnicy to wymóg prawidłowo zamontowanych drzwi antywłamaniowych. To, że większość "fachowców" montuje "na sztukę", jak ujadłeś, by było wygodniej i szybciej, stawia ościeżnicę na posadzce, to nie znaczy, że klient ma na to godzić się, zwłaszcza, że za montaż zamawiają tyle, że pokryłoby to koszty wykucia dziur, zalania betonem i jeszcze by zarobili.

To nieprawda, że zakres prac objąłby przedpokój. Chyba, że tekst o tzw. "rozległym zakresie prac" to próba wyłudzenia większej kasy, ale wtedy takim majstrom mówi się >żegnam<, niech idą uczuć się lub szukać frajera gdzie indziej. Wyrwanie starej futryny, powoduje, że przy posadzce jest miejsce na wycięcia/wykucia pod nową. Nawet jeśli w przedpokoju są płytki, to wymierzenie i wycięcie otworów w nich dla wprawnej ekipy to pół godziny roboty. Szerokość robót jest niewiele większa od szerokości ościeżnicy.

Tu z Juwentu przykład prawidłowego montażu ościeżnicy.

http://www.juwent.pl/index.php?r=140...2224ff1e7ab1fc

Nie proponowałem wyższej klasy drzwi od C (antywłamaniowych) polski odpowiednik 3, 4 klasa. Pisałem o klasie 6, ale wkładek zamkowych, a to zupełnie inna numeracja. Tam również można wybierać po literkach, np. C (antywłamaniowe).

Oto normy jakie wytrzymują drzwi w poszczególnych klasach. Nawet jeśli ten czas wydłużymy 10 krotnie, to i tak to krótko. Także nie wierzcie reklamom i obiecankom cacankom sprzedawców.

Klasy drzwi:

Klasa 1 – bez badań na włamania ręczne, drzwi przy użyciu fizycznej przemocy kopiąc nogą, naciskając ramieniem, podnosząc lub wyrywając drzwi bez użycia jakichkolwiek narzędzi,
Klasa 2 – czas oporu – minimum 3 min. Próba otwarcia drzwi przy użyciu prostych narzędzi, takich jak wkrętak, szczypce, klin, młotek,
Klasa 3 – czas oporu – minimum 5 min. Włamywacz próbuje wejść używając dodatkowego śrubokręta i łomu,
Klasa 4 – czas oporu minimum 10 min. Włamywacz do sforsowania drzwi używa elektronarzędzi zasilanych akumulatorowo, młotka, siekiery, dłuta, łomu,
Klasa 5 – czas oporu – 15 min. Włamywacz użyje narzędzi elektrycznych, na przykład wiertarki, wyrzynarki czołowej, szlifierki kątowej z dyskiem o średnicy do 125 mm,
Klasa 6 – czas oporu – minimum 20 min. Używa elektronarzędzi, ale większej mocy, w tym szlifierki kątowej z dyskiem o średnicy maksymalnej do 230 mm.

Klasyfikacja wkładek:

http://www.oknoserwis.pl/art,74,,normalizacja,.html

Dobre drzwi to w zasadzie psychologiczne zniechęcanie prymitywnych włamywaczy. Wielu osobom w zupełności wystarczają drzwi wzmocnione. Na prymitywów wystarczą, a dla inteligentnych włamywaczy z wiedzą i elektronarzędziami, różnica w otwarciu ich, a antywłamaniowych nie gra roli, zwłaszcza jeśli nie zareaguje alarm lub sąsiedzi.

Edytowane przez North
Czas edycji: 2011-04-19 o 13:53
North jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 09:27   #6
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Myślę, że Twój ostatni akapit dokładnie podkreśla sens sytuacji:
co z tego że drzwi kl. C stawiają opór przez 5 min, jak żaden z sąsiadów nie zareaguje...
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 22:29   #7
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Cytat:
Napisane przez sukienkawgroszki Pokaż wiadomość
jest sporo firm, które produkują drzwi i czasem ciężko się na jakieś zdecydować, a ja was chciałam zapytać o opinie na temat drzwi firmy oknawimarol.pl wyglądają na bardzo solidne, ale zanim na nie się zdecyduję chciałabym poznać wasze zdanie na ich temat. Jeśli je znacie piszcie.
Jasne. Piszesz o tej firmie w każdym możliwym miejscu. Ale slabe te posty, wiec chyba stawkę masz mniejszą niż 2 zł.
Ps. Zgłaszam post do usunięcia.

Edytowane przez xfinlandia
Czas edycji: 2012-05-22 o 22:31
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-27, 11:19   #8
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

polecam DELTA http://www.delta.net.pl/

mam i jestem zadowolona
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 06:57   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
polecam DELTA http://www.delta.net.pl/

mam i jestem zadowolona
Potwierdzam - znajomi mają i bardzo zadowoleni. Sama się zastanawiałam dosyć poważnie nad Deltą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 16:17   #10
KattyMoll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

To jak to z tą Gerdą wreszcie jest? Zastanawialiśmy się właśnie nad zakupem takich drzwi, znajomi mają i dotąd nie narzekali.
KattyMoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 11:36   #11
orest_awdykowskyj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Pewnie cię cos takiego interesuje:
[xxx]

Gerda ma uznaną pozycję od lat, ale nieprawdą byłoby stwierdzenie, że jest Gerda i długo, długo nic. Wręcz przeciwnie - wielu producentów nadrabia dystans. Przynajmniej ostatnio gdy byłem w Castoramie/Praktikerze/Obi/Leroy Merlin to doradcy b.dużo opowiadali o innych producentach.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-03-26 o 22:40 Powód: usunięcie linku
orest_awdykowskyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 00:54   #12
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 01:13
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 17:50   #13
Giaconda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Cytat:
Napisane przez KattyMoll Pokaż wiadomość
To jak to z tą Gerdą wreszcie jest? Zastanawialiśmy się właśnie nad zakupem takich drzwi, znajomi mają i dotąd nie narzekali.
Są ok. Na pewno wytrzymałe, ze szczelnością też nie ma problemów, dobra termoizolacja, co w sumie też się przekłada na mniejsze koszty ogrzewania. Ogólnie na pewno warto wziąć pod uwagę.
Giaconda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 06:49   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Sąsiedzi sobie strzelili ostatnio (w sumie to już ponad rok będzie) Gerdę. Drzwi wizualnie nie do końca mi odpowiadają (takie jakieś świecące, choćby plastik - widać takie wykończenie), ale sąsiedzi zadowoleni, w dodatku rzeczywiście hałasów z mieszkania nie słychać na klatce (sąsiadka jest wiekowa i nieraz bardzo głośno włącza telewizor).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 15:18   #15
ewaijarek1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

My wybralismy antywłamaniowki zewnętrzne firmy cal - możecie je zobaczyć tu: [xxx] - jesteśmy z nich zadowoleni, gdyż pasują do szarego koloru elewacji oraz drewnianych okien. Polecam zawsze dopytać fachowca o dane techniczne.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-04-27 o 20:10 Powód: reklama
ewaijarek1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 21:51   #16
KDych
Raczkowanie
 
Avatar KDych
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 68
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Cytat:
Napisane przez niut80 Pokaż wiadomość
http://www.gerda.pl/drzwi-wejsciowe-...zwi-gerda-sx10

Ja mam 3 rok te i jestem bardzo zadowolona, z montażem (8% VAT) zapłaciłam wtedy ok 1600 zł. U teściów też się sprawdzają.
To wcale nie tak dużo, a tyle się mówi, że drzwi Gerdy są takie drogie.
Ja mam u siebie akurat model GWX20, ale te kosztowały ponad 2000zł, bo to drzwi zewnętrzne do domu, więc muszą być solidniejsze, a do tego też żona sobie zażyczyła, by miały przeszklenie, a to też więcej kosztuje. Mimo wszystko jestem zadowolony. Myślałem, że przez to przeszklenie termoizolacja będzie gorsza, ale jakoś nie ma problemu, a jednak zawsze dodatkowe światło jest w korytarzu wejściowym.
KDych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:46   #17
kluczyk_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 23
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Co do ceny drzwi to istotne nie jest to ile kosztują tylko to co w danej cenie otrzymamy.
Można kupić drzwi wejściowe za 1200 zł ale żeby były kompletne doliczymy wkładki, klamkę, próg, wizjer i robi się 1200 + 200.
Drzwi też mimo kompletnego osprzętu mogę być zupełnie innej jakości, konstrukcji i o innym wzorze a to wszystko ma znaczenie.
kluczyk_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 12:47   #18
agatabudnicka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 47
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Tylko że Gerda nie jest wcale najlepsza. Na rynku jest dużo firm produkujących drzwi takiej samej jakości, ale są to mniejsi, lokalni producenci. My wybraliśmy Hardmet i jestem zadowolona. Drzwi były dopasowywane do rozmiaru, też mam przeszklone i dokładnie takie jak chciałam. Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? :P
agatabudnicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 18:17   #19
kluczyk_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 23
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Cytat:
Napisane przez agatabudnicka Pokaż wiadomość
Tylko że Gerda nie jest wcale najlepsza. Na rynku jest dużo firm produkujących drzwi takiej samej jakości, ale są to mniejsi, lokalni producenci. My wybraliśmy Hardmet i jestem zadowolona. Drzwi były dopasowywane do rozmiaru, też mam przeszklone i dokładnie takie jak chciałam. Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? :P
Słuszna uwaga, tak jest w wielu przypadkach, że spora część tego za co płacimy to jest marka a nie ponadprzeciętna jakość i obsługa. Niestety producentów jest bardzo wielu i wybrać coś wcale nie jest łatwo.
Warto poczytać by wiedzieć co jest istotne i na co zwracać uwagę poza wyglądem i ceną.
kluczyk_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-12, 06:08   #20
xfinlandia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Mazowsze/Podlasie
Wiadomości: 58
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Firma na H jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności pojawiła się na każdym forum..
xfinlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 11:19   #21
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Ja brałam Gerde klasy C i jestem bardzo zadowolona. Drzwi powinny otwierać się do wewnątrz, tak mi przynajmniej powiedział Pan monter. Pierwszego dnia zazwyczaj montują drzwi (jest przy tym trochę sprzątania - głównie tego pyłu). Następnego dnia (kiedy drzwi i ościeżnica już dobrze osiądą - dosuwają próg. Dobrze w ciągu tego dnia zwrócić uwagę na wszystkie luzy, ewentualne tarcia i skrzypienia. Posprawdzaj czy zamki dobrze chodzą, czy nic nie haczy, nie trze, czy klamka dobrze odbija. Jeżeli coś jest nie tak, to od razu trzeba zgłosić jak przywiozą próg to poprawią.
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 12:30   #22
kluczyk_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 23
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Cytat:
Napisane przez Anusia : )( : Pokaż wiadomość
Ja brałam Gerde klasy C i jestem bardzo zadowolona. Drzwi powinny otwierać się do wewnątrz, tak mi przynajmniej powiedział Pan monter. Pierwszego dnia zazwyczaj montują drzwi (jest przy tym trochę sprzątania - głównie tego pyłu). Następnego dnia (kiedy drzwi i ościeżnica już dobrze osiądą - dosuwają próg. Dobrze w ciągu tego dnia zwrócić uwagę na wszystkie luzy, ewentualne tarcia i skrzypienia. Posprawdzaj czy zamki dobrze chodzą, czy nic nie haczy, nie trze, czy klamka dobrze odbija. Jeżeli coś jest nie tak, to od razu trzeba zgłosić jak przywiozą próg to poprawią.
Mam wrażenie, że ten montażysta po prostu zapomniał progu na montaż zabrać i umiejętnie się do tego nie przyznał. Jeśli drzwi lub okna są odpowiednio osadzone i pianka wyschnie zanim zacznie się normalnie z nich korzystać to przez dobę nie wiele się zmienia. Zawiasy powinny tak trzymać skrzydło by po wyregulowaniu nie opuszczało się. Właśnie w tym celu wymyślono zawiasy 3D.
kluczyk_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 08:07   #23
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

ja osobiście Gerdy nie polecam. Wcale nie przekonują mnie.
Jeśli mam coś polecić to KMT lub Deltę
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 16:39   #24
Sterling2826
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Jak drzwi antywłamaniowe to znaczyć powinno, że są nie do sforsowania. Z moich przykrych doświadczeń osobistych wynika, że nie ma takich drzwi, każde dadzą się "otworzyć bez klucza". Dlatego teraz już nie kupiłam antywłamaniowych bo nie ma sensu, kupiłam po prostu ładne. Tyle w temacie.
Sterling2826 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 17:20   #25
MRTAMARA73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

No właśnie, coś też wiem na ten temat. U moich rodziców były drzwi antywłamaniowe. Jednak co z tego, drzwi są dalej a włamali się przez okno. Obojętnie co będzie "antywłamaniowe" włamaniom nie zapobiegnie. Więc trzeba kupować ładne i solidne. Pozdrawiam.
MRTAMARA73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:56   #26
kluczyk_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 23
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

Cytat:
Napisane przez MRTAMARA73 Pokaż wiadomość
No właśnie, coś też wiem na ten temat. U moich rodziców były drzwi antywłamaniowe. Jednak co z tego, drzwi są dalej a włamali się przez okno. Obojętnie co będzie "antywłamaniowe" włamaniom nie zapobiegnie. Więc trzeba kupować ładne i solidne. Pozdrawiam.
Nie ma co się dziwić. Złodziej nie przychodzi przypadkiem lecz wszystko planuje więc szuka najprostszego rozwiązania.
Co do drzwi nie do przejścia to prawda, że wszystkie da się przejść. Różnica między dobrymi zabezpieczeniami a słabymi jest w czasie jaki złodziej potrzebuje by je otworzyć. Im więcej hałasu i czasu tym dla nas większa szansa, że odpuści.

Według podstawowej normy PN-ENV 1627 dla okien, drzwi i żaluzji wyróżnia się sześć klas odporności – od 1 do 6. Zabezpieczenia zaliczane do klas od 1 do 3 powinny stanowić wystarczającą przeszkodę dla przypadkowego włamywacza, ale już dla bardziej doświadczonego i przygotowanego do włamania, niestety, nie. Zabezpieczenia objęte klasą od 4 do 6 mają stanowić skuteczną ochronę dla przypadkowego włamywacza i stanowić solidny opór dla doświadczonego i dobrze przygotowanego włamywacza.

Klasa 1 – bez badań na włamania ręczne, drzwi przy użyciu fizycznej przemocy kopiąc nogą, naciskając ramieniem, podnosząc lub wyrywając drzwi bez użycia jakichkolwiek narzędzi,
Klasa 2 – czas oporu – minimum 3 min. Próba otwarcia drzwi przy użyciu prostych narzędzi, takich jak wkrętak, szczypce, klin, młotek,
Klasa 3 – czas oporu – minimum 5 min. Włamywacz próbuje wejść używając dodatkowego śrubokręta i łomu,
Klasa 4 – czas oporu minimum 10 min. Włamywacz do sforsowania drzwi używa elektronarzędzi zasilanych akumulatorowo, młotka, siekiery, dłuta, łomu,
Klasa 5 – czas oporu – 15 min. Włamywacz użyje narzędzi elektrycznych, na przykład wiertarki, wyrzynarki czołowej, szlifierki kątowej z dyskiem o średnicy do 125 mm,
Klasa 6 – czas oporu – minimum 20 min. Używa elektronarzędzi, ale większej mocy, w tym szlifierki kątowej z dyskiem o średnicy maksymalnej do 230 mm.
kluczyk_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 16:02   #27
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Drzwi wejściowe antywł. do mieszkania

marka, producent - to jedno, drugie to dobry montaż tych drzwi, w przypadku kamienic, generalnie starego budownictwa, trzeba upewnić się, że ściany mają wytrzymałość nie mniejszą niż drzwi. I kluczowe jest też ich dobre osadzenie w otworze. Jeśli cokolwiek nie będzie stykać, drzwi nie spełnią swojej funkcji. Ja, mądra Polka po szkodzie to piszę
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-30 17:02:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.