Ślub Cywilny - przebieg ceremoni - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-02, 08:19   #91
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez nellana Pokaż wiadomość
Hej dziewczynki.Odpowiedzcie mi proszę na takie pytanie:czy jeśli planujemy ślub cywilny na czerwiec 2009r. to czy mogę już ten termin "zaklepać" w USC,czy jest to niemożliwe?
raczej niemożliwe

my tez chcieliśmy rezerwować termin duuuużo wcześniej ale USC nas odprawiło wtedy i powiedzieli ze termin ślubu rezerwuje się najwcześniej 6 miesięcy przed slubem, więc termin lipcowy rezerwowaliśmy w lutym

chyba będziecie musieli poczekać na początek przyszłego roku
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 12:06   #92
bogste
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: kto brał slub tylko cywilny?i jak to wszystko wyglada??

Cytat:
Napisane przez AgusiaGda Pokaż wiadomość
u nas to było tak - musieliśmy przyjechać ze świadkami 15-20 minut przed "naszą" godziną najpierw świadkowie(z dowodami osobistymi) zostali wezwani przed oblicze Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego później my - żebyśmy potwierdzili czy dalej chcemy tego ślubu, czy dane w Akcie Małżeństwa się zgadzają, jakie chcę nazwisko dla siebie i dla dzieci

Kierownik USC powiedział, żeby świadek zaraz po wejściu na salę gdzie będzie ślub podał mu obrączki


toast... nie wiem jak w zwykłym USC... my mieliśmy ślub w Pałacu Opatów w Gdańsku - to jest Muzeum Narodowe, w którym śluby udzielane są raz w m-cu
tam na "bankiet" są dodatkowe (słone! tzn. 210zł za wyjęcie i podanie kieliszków napełnionych dostarczonym przez Młodych szampanem) opłaty...
więc po zakończeniu uroczystości przeszliśmy do drugiej sali - tam już czekały kieliszki z szampanem było miejsce i czas na życzenia, toasty i podziękowania dla Rodziców


po wyjściu - zostaliśmy obsypani pieniążkami i ryżem ryż wysypywał się z mojej bielizny i włosów jeszcze wieczorem (gdy byliśmy już na "tygodniu poślubnym)


nie wiem jak z weselem - bo go nie mieliśmy z Pałacu Opatów pojechaliśmy do domu przebrać się i wyjechaliśmy w podróż poślubną

Czesc, ja tez mam w planie wziac slub w Palacu Opatow w Oliwie. Boje sie jedynie, ze jesli jest to tylko jeden dzien, w ktorym odbywaja sie tam sluby, to moze to wygladac troche jak produkcja tasmowa. Czy mialas takie odczucie? Jak wyglada sprawa gosci, czy widzisz jak wczesniejsze pary wychodza kiedy Twoi goscie wchodza? Ile czasu zajeta sama ceremonia przed przejsciem do sali obok gdzie wznosiliscie toast? Nie chcialabym zeby trwala za krotko... Czy jeden i ten sam urzednik udziela slubu przez caly dzien, czy jest ich wiecej?
Z gory dzieki za pomoc!
bogste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 22:00   #93
AgusiaGda
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaGda
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 373
Dot.: kto brał slub tylko cywilny?i jak to wszystko wyglada??

Cytat:
Napisane przez bogste Pokaż wiadomość
Czesc, ja tez mam w planie wziac slub w Palacu Opatow w Oliwie. Boje sie jedynie, ze jesli jest to tylko jeden dzien, w ktorym odbywaja sie tam sluby, to moze to wygladac troche jak produkcja tasmowa. Czy mialas takie odczucie? Jak wyglada sprawa gosci, czy widzisz jak wczesniejsze pary wychodza kiedy Twoi goscie wchodza? Ile czasu zajeta sama ceremonia przed przejsciem do sali obok gdzie wznosiliscie toast? Nie chcialabym zeby trwala za krotko... Czy jeden i ten sam urzednik udziela slubu przez caly dzien, czy jest ich wiecej?
Z gory dzieki za pomoc!

powiem tak - w czerwcu wiadomo jak jest w Parku Oliwskim - dużo spacerowiczów, akurat w restauracji było jakieś przyjęcie - na zewnątrz jednak jest ona oddalona od wejścia do Pałacu Opatów - także to nie przeszkadzało


technicznie to wygląda tak, że jedni młodzi nie wchodzą w drogę drugim tzn. podjeżdżacie autem pod Pałac Opatów, czekacie ze swoimi gośćmi przed wejściem - jest czas na rozmowy itp. później zapraszają Młodą Parę i Świadków na górę <za nami już poszli nasi goście>
tam najpierw świadkowie wchodzą do pokoju(z dowodami osobistymi naszej czwórki) później my - żeby potwierdzić dane na miejscu jest wypisywany Akt małżeństwa(tuż przed ceremonią)

później wychodzicie do gości i jesteście zapraszani do sali ślubów nie wiem jak jest z Urzędnikami - wydaje mi się, że jest tylko 1 udzielający ślubów przynajmniej był u nas i mojej kumpeli 4 lata temu
w każdym razie - jest to bardzo sympatyczny i dystyngowany Pan, który potrafi rozluźnić atmosferę a jednocześnie nie masz wrażenia "masówki"
uroczystość trwa jakieś 15 minut następnie idziecie do sali na dole - tam jest miejsce/czas na składanie życzeń i toast szampanem(jeśli go zamówicie - my mieliśmy)

po życzeniach - wychodzicie, możecie zostać obsypani pieniążkami itp. (w tym czasie przelotem widziałam następną Młodą Parę), wsiadacie do auta i odjeżdżacie



wszyscy goście byli zachwyceni Pałacem Opatów i pytali się kto wpadł na pomysł ślubu właśnie w tym miejscu

wiadomo - Park też jest śliczny, więc nie wychodzicie bezpośrednio na parking lub uliczkę


gdybym miała jeszcze raz brać ślub - to tylko tam fakt faktem - jest to droższa "impreza" ale warto
AgusiaGda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 17:51   #94
Nieska184
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Hej nie długo biorę Ślub Cywilny i chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda!być może to głupie dla niektórych bo to tylko Ślub Cywilny ale dla mnie to najważniejszy dzień w życiu i nie chciała bym popełnić jakiegoś błędu i najeść się wstydu!!a konkretnie chodzi mi o przysięgę czy to wygląda jak w Kościele?że powtarzamy słowa po urzędniku??bardzo Proszę pilnie o odpowiedz!!!!!!
Nieska184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 08:54   #95
kama1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 532
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

przeczytaj od początku ten wątek, wszystko jest napisane
kama1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 14:34   #96
KarolinaUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Surrey, Wielka Brutania / Kujawy
Wiadomości: 24
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Czy jest na forum moze ktos z Wloclawka?
Jak krok po kroku wyglada ceremonia we wloclawskim USC? Podjezdzamy pod urzad, wysiadamy i idziemy... dokad? O ile wczesniej? Co dalej?

Ile jest miejsca dla gosci? Szmapana kiedy i komu dajemy do rozlania?
KarolinaUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 14:49   #97
sloniatko007
Wtajemniczenie
 
Avatar sloniatko007
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 734
GG do sloniatko007
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Ja niedługo tez bede miałą śwoj slub cywilny(koscielnego nie bede miałą wcale-wspolna decyzja moja i Tż-ta) wiec bedzie to dla nas najwazniejszy dzien w zyciu
Niestety dołujace jest to że nie wszyscy traktuja nasz slub powaznie(bo to TYLKo cywilny.. )
Troche to smutne...

Jesli chodzi o papiery to przy ustalaniu daty trzeba miec:
-dowód osobisty
-Skrócony odpis aktu urodzenia(Uwaga,nie sam orginalny akt urodzenia,musi byc to odpis aktu urodzenia-koszt wyciagniecia 22 zł
Nie trzeba miec zadnych danych swiadkow,tylko w dniu slubu swiadkowie musza miec ze msoba dowód osobisty.

Nam pani powiedziała ze slub trwa około 15 min po czym sa zyczenia i mozna wypic po lampce szampana.
__________________
Życie jest jak sen...
Czasami piękne,a czasami koszmarne...

Nowy,jesienny wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=667473
sloniatko007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 13:27   #98
KarolinaUK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Surrey, Wielka Brutania / Kujawy
Wiadomości: 24
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Trochę dramatyczne to stwierdzenie, ze najwazniejszy dzien w zyciu. Pewnie, ze istotny, bo deklarujesz publicznie i w swietle prawa, ze chcesz byc z dana osoba, ale zeby najwazniejszy dzien? Wazniejsze jest jak na codzien Wam jest ze soba, bo co jak cos nie tak pojdzie w tym 'najwazniejszym' dniu? Zastrzelisz sie?

Nie ma sie co przejmowac, co 'ludzie mowia' i mysla o cywilnych slubach. Moze byc rownie uroczyscie i podniosle, co w kosciele, jesli pobierasz sie w plenerze lub jesli USC jest w jakims urokliwym budynku. Wszystko zalezy od oprawy.

Wracajac do watku - to pytanie bylo o przebieg ceremonii, a nie potrzebne papiery. Reszte tez znamy, poniewaz wszedzie jesy mniej wiecej podobnie.
KarolinaUK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 13:36   #99
ewelin_w27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

HEJ WSZYSTKIM!!!!
CHCIALAM SIE DOWIEDZIEC JAK TO WYGLADA W WOJ,WIELKOPOLSKIM W STARYM KONINIE PRZY UL.WESTERPLATTE!JAKA JEST ATMOSFERA?ITD...
DZIEKI Z GÓRY!
!POZDROWIONKA
ewelin_w27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-18, 11:45   #100
aschka7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Witam,
kobitki jestem tu nowa, przeczytałam właśnie od deski do deski wszystko co tu napisałyście...
Ogólnie to jest tu by znaleźć trochę informacji. Moja sytuacja wygląda tak:
W lipcu chcemy wziąć ślub cywilny razem z moim narzeczonym- Hindusem
Jest końcówka maja, a my się dopiero tym zaczęliśmy zajmować, czy zdążymy?
Jakie papiery są mi potrzebne i jakie terminy mnie czekają...

Wiem że potrzebne jest Sanjeev'owi (mój Hindusik) ' Superintendent Registrar's Certificate of no impediment to marriage pursuant to the marriage with foreigners', ale gdzie to załatwiać, gdzie zanieść i co dokładnie robić...

pomożecie??

proszę))

pozdrawiam

aschka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 15:23   #101
ananke666
Przyczajenie
 
Avatar ananke666
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 6
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Odpis aktu urodzenia może być w dwóch rodzajach: zwolniony z opłaty skarbowej albo z uiszczoną opłatą skarbową, taki jest do małżeństwa. 22 zł biorą.
ananke666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 18:33   #102
konwalia39
Wtajemniczenie
 
Avatar konwalia39
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2 170
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Odswiezam wątek. Ktoś w tym roku bierze ślub cywilny? Macie już wszystko gotowe?
konwalia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 00:12   #103
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Odświeżam wątek - czy na papierach podpisuje się swoim panieńskim? Jestem leworęczna i boję się, że rozmarzę tusz, myślę żeby wziąć własne, specjalne pióro - ktoś wie, czy tak się da?
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 08:52   #104
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek - czy na papierach podpisuje się swoim panieńskim? Jestem leworęczna i boję się, że rozmarzę tusz, myślę żeby wziąć własne, specjalne pióro - ktoś wie, czy tak się da?
Oczywiście że panieńskim Pióro możesz wziąć jeśli się tym tak stresujesz , nie ma znaczenia czy sie podpiszesz piórem czy długopisem
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 21:26   #105
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

dzięki
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-08, 13:48   #106
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Hej,
czy dziewczyny, które brały tylko ślub cywilny i robiły kolację na kilkanaście osób mozecie powiedzieć jak wyglądał u was cały dzień? Ile czasu trwała kolacja? Tylko jedliście czy jakieś "atrakce" też organizowaliście i ile godzin siedzieliście w lokalu?? Braliście fotografa?
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 21:03   #107
olivek_xoxo
Raczkowanie
 
Avatar olivek_xoxo
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Ślub Cywilny - przebieg ceremoni

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Hej,
czy dziewczyny, które brały tylko ślub cywilny i robiły kolację na kilkanaście osób mozecie powiedzieć jak wyglądał u was cały dzień? Ile czasu trwała kolacja? Tylko jedliście czy jakieś "atrakce" też organizowaliście i ile godzin siedzieliście w lokalu?? Braliście fotografa?
Wprawdzie nie brałam, ale byłam na takim weselu. Goście byli zaproszeni do USC, po uroczystości pojechaliśmy do restauracji, w której serwowano 2 daniowy obiad oraz deser w postaci ciasta na paterze i piwo/wino. Ślub był około 16, a cała impreza potrwała do około 22. Para młoda zatańczyła taki skromny pierwszy taniec, było też kilka kawałków do których można było się pobujać no ale nie było typowej imprezy tanecznej, z uwagi na brak parkietu. Fotograf był, ale była to koleżanka panny młodej, która nie zajmowała się tym zawodowo.
__________________
Uczę się pięknie żyć.
olivek_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 22:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.