Gronkowiec złocisty- wątek główny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-05, 11:28   #1
koniaczek
Przyczajenie
 
Avatar koniaczek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Exclamation

GRONKOWIEC NA PALUCU! pomocy!!!


PROSZE O POMOC! jakiś rok tem przy wycinaniu skórek <przy paznokciach u rąk> zaraziłam sie gronkowcem... wiem to ponieważ zrobiłam wymaz i wyszedł mi Staphylococcus aureus - gronkowiec złocisty... lecze to już ponad pół roku i nic nie pomaga... maści poprawiają jego wygląd tylko w okresie ich stosowania, ostatnio miałam podany antybiotyk w trakcie brania palec sie goiłv myślałam że wszeczcie sie uda i będzie zdrowy... ale nie po tygodniu od skonczenia 10 dniowej terapi antybiotykiem owrzodzenie, spuchnięcie oraz popękana skóra z wydobywającą sie wydzieliną wróciły... ;/ nie wiem co mam dalej robić... a przeszkadza mi to bo jest to jednak palec u ręki który bardzo nieładnie wygląda a co najgorsze jak popęka to boli ... a za 3 miesiące mam studniówke i chciała bym mieć pięknie zrobione paznokietki.... BARDZO PROSZE O POMOC I RADE. <jestem z pod Krakowa>
koniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 11:30   #2
koniaczek
Przyczajenie
 
Avatar koniaczek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: GRONKOWIEC NA PALUCU! pomocy!!!

słyszałam coś o autoszczepionkach... ale podobno są bardzo drogie i też nie gwarantują pozbycia sie tego świństwa;/ czy to prawda?
koniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 21:36   #3
*sloneczko*
Zadomowienie
 
Avatar *sloneczko*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 229
Dot.: GRONKOWIEC NA PALUCU! pomocy!!!

skoro sie na to leczysz powinnas o to wszystko zapytac lekarza, a nie nas
przeciez my ci nie wyleczymy, nie mamy wystarczajacej wiedzy w tym zakresie
__________________
dno
*sloneczko* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-05, 21:41   #4
fixed
Raczkowanie
 
Avatar fixed
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 150
Dot.: GRONKOWIEC NA PALUCU! pomocy!!!

Moze wybrac sie do innego lekarza ...moze zastosuje inne leczenie
fixed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 10:26   #5
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: GRONKOWIEC NA PALUCU! pomocy!!!

niestety trzebaby zrobic jeszcze jeden wymaz z tresci wydobywajacej się spod paznikcia... Uwzględnić zarówno bakterie, jak i grzyby!!! Jesli gronkowiec złocisty będzie tam nadal myślę że maść nie wystarczy i musi Pani przejść kurację antybiotykami doustnie. Ale to już z przepisu lekarza.
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 16:30   #6
koniaczek
Przyczajenie
 
Avatar koniaczek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: GRONKOWIEC NA PALUCU! pomocy!!!

Pisze tutaj ponieważ jest to forum z poradami dermatologa i dlatego, że jak już pisałam lecze sie na to ponad pół roku i dalej żadnej trwałej poprawy... u lekarzy byłam już trzech... i wszysyscy to samo maście, maście i maście... ostatnio pani dermatolog dała mi właśnie antybiotyk doustny i w trakcie jego przyjmowania palec sie poprawił ale po skończeniu wszystko wróciło... w wymaz miałam zrobiony z mojej inicjatywy, ponieważ zapytałam czy nie dobrze było by go zrobić...
a ta dziwna wydzielina wydowya mi sie z pecherzyków które tworzą się na skórze...
koniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 07:00   #7
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Exclamation Gronkowiec złocisty?

Cześć

Podejrzewam u siebie gronkowca złocistego. Objawy, które mnie niepokoją, to:
-trądzik (podskórny, nie do wyciśnięcia, oraz w miarę normalny, który normalnie wychodzi z tym, że odnawia się długo goi) głównie na czole, słabnący na plecach i tyłku (tu zawsze mam podskórne wrzody dosłownie)
-Łuszczenie się skóry w uszach, za uszami na głowie (to wszystko wygląda, jak łupież
-biały nalot na języku
-częste zapalenia gardła i czoki ropne w migdałach
-biała wydzielina z nosa

Czy to może być gronkowiec? Nie mam już siły z tym trądzikiem... Jeśli nie wyciskam, to goi się to miesiącami, zostają podskórne twarde gulki...

Please, help me ;(
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-13, 10:39   #8
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Jestem chłopcem :P

Ostatni raz przyjmowałem antybiotyki przy anginie kilka lat temu...
Dzisiaj powyciskałem wszystko - nie wytrzymałem... One się wg. nie goiły...

Lekarka pierwszego kontaktu, przepisała mi Metronidazol Jelfa. Na 100% nie mam trądziku różowatego i w tej myśli nie stosowałem maści. Dzisiaj po wyciśnięciu, posmarowałem sobie nią czoło i zobaczymy, czy znów się odnowią, czy zagoją... Po kilku godzinach nałożyłem sobie na miejsce objęte stanem zapalnym trochę miodu (punktowo). Ehhh...
Czytałem gdzieś, że Metronidazol niszczy gronkowca. Czy maść Jelfa ma takie samo działanie?

Pozdrawiam

A propos rozjaśniacza w postaci alantanu:
"Alantan plus jakies 7 zł w aptece rozjaśnił mi blizny po trądziku tak że praktycznie ich nie widać
"

Takich opinii jest mnóstwo -> google
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi

Edytowane przez MagicDreams
Czas edycji: 2010-07-14 o 10:12
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:10   #9
Wujek_heniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Czesc MagicDreams!
Mam identyczna sytacje jak Ty (kropka w kroke) ... tez stwierdzilem ze moze to byc gronkowiec, ale nie wiem gdzie zrobic badania ;/ Informuj na biezaco jak radzisz sobie z swoim problemem.

Ja dodatkowo mam skore, ktora mi sie czesto przesusza i jest w niej duzooo zaskornikow. Okropnie to wyglada, wyprobowalem juz z pol apteki i bez pozytywnych skutkow.

btw w tej chwili mam nasielenie tego tradziku grudkowego;/ wyskoczylo mi 7 gul, 3 pod okiem przez co chodzilem tydzien z efektem "podbitego oczka" ;d jedno na nosie, jedno w brwi, i jedno na czole i jedno na policzku ;/ Biore Erytromecyne w postaci Davercinu ale to nic nie pomaga ;/ nigdzie nie wychodze z domu bo moja twarz to w tej chwili tragedia, tylko sie pociac
Wujek_heniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 21:33   #10
darekm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Nie jestem lekarzem, ale dostrzegam powiązanie:

biały nalot na języku <> zapalenie gardła <> czoki ropne w migdałach <> trądzik

Trądzik może być spowodowany przez różne stany zapalne naszego organizmu, w Twoim przypadku podejrzewam migdały.
Udaj się do lekarza rodzinnego, a on powinien skierować Cię gdzieś dalej.
darekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 15:21   #11
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Biały nalot na języku może być objawem kandydozy p.pok...
Udajcie się lekarza. Warto pobrać wymaz z gardła i zmian skórnych i oddać na posiew do laboratorium. Na wynik posiewu bakteryjnego czeka się max. 3 dni i od razu będzie to wynik z antybiogramem. Po co leczyć w ciemno?

Metronidazol nie pomoże przy zakażeniu gronkowcowym (i nieważne, czy zakażenie spowodowane jest przez gronkowca białego, pośredniego czy złocistego), a to dlatego, że nie działa on na bakterie tlenowe, tylko beztlenowe! A gronkowiec jest bakterią tlenową.

W przypadku zakażeń wywołanych przez gronkowca złocistego najlepiej działa amoksycylina trójwodna potencjalizowana kwasem klawulanowym (Amoksiklav), gentamycyna, miejscowo - mupirocyna (np. Bactroban).

Edytowane przez listopadowa80
Czas edycji: 2010-07-16 o 15:23
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 09:07   #12
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Gronkowiec złocisty?

No nic, w takim razie w poniedziałek musze iść na wymaz .
Wydaje mi się, ze skończę bez migdałków, ale cóż... Nic na to nie poradzę ;P.
Teraz mam wysyp. Te gulki wyszły na wierzch. Mam same białe łebki na czole...
Dzisiaj inwestuję w olejek z drzewa herbacianego. Skutecznie zwalcza gronkowca i inne bakterie tlenowe i beztlenowe. Podobno jest świetny
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 17:05   #13
Wujek_heniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Gdzie mozna zrobic takie badania? Czy one sa platne? Potrzebuje skierowania od rodzinnego czy dermatologa?
Wujek_heniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 23:31   #14
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Cytat:
Napisane przez Wujek_heniek Pokaż wiadomość
Gdzie mozna zrobic takie badania? Czy one sa platne? Potrzebuje skierowania od rodzinnego czy dermatologa?
Można i na NFZ i prywatnie (koszt ok. 30-40zł; np. Sanepid lub laboratoria Bruss). Jeśli na NFZ to idź do rodzinnego po skierowanie do dermatologa.

Edytowane przez listopadowa80
Czas edycji: 2010-07-17 o 23:33
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 13:20   #15
Wujek_heniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Skierowanie do dermatologa? A od kiedy do dermatologa trzeba skierowanie?
Wujek_heniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 18:59   #16
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Cytat:
Napisane przez Wujek_heniek Pokaż wiadomość
Skierowanie do dermatologa? A od kiedy do dermatologa trzeba skierowanie?
No to jeśli nie trzeba, to sprawa prostsza
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 22:53   #17
baba12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Gronkowiec złocisty?

witam pany też mam to samo, nalot i trądzik, z 2mies temu miałem takie wiekszy atak i tak sie wkurzyłem ze przez 4h w sieci znalazłem, że to może byc grąkowiec, dodam że byłem u dermatologa i kosmetyczki po kilka razy, i te badania to powinny być stanartowe pytanie "czy miał pan robiony wymaz ze skóry?", wymaz zrobiem w laboratorium ( ze skierowaniem za free tak to jakies 17zł za 1 badanie, pasuje zrobić 3 nos gardło skóra) mi wykryto tylko w skórze, oczywiście dostaniesz zaraz liste na co on jest wrażliwy itp i zaraz antybiotyk ale wywal to odrazu w kosz bo nic nie pomoże (ja mam złocistego a sa bodajże różne odmiany) do sortowaniu neta natrafiłem na stronkę

http://www.noni-noni.com.pl/gronkowi...gronkowca.html

zachęcam do poczytania

zaczynam 1 etap kuracji, jest to drogie ale niemiałem innej opcji 300zł to jeszcze nie majątek za ładną cerę... jeżeli ktoś chce moge opisywac postępy dodam że do tego trzeba trzymać dietę, osobiście z całej tej listy magicznych leków zakupiłem i używam Paraprotex x2 i Ac zyms do tego Cynk z Olimpu i WitC i dieta musi być z czym jest najwiekszy problem...
baba12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:01   #18
Non Adson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 106
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Cytat:
Napisane przez baba12 Pokaż wiadomość
wymaz zrobiem w laboratorium ( ze skierowaniem za free tak to jakies 17zł za 1 badanie, pasuje zrobić 3 nos gardło skóra) mi wykryto tylko w skórze,
Wymaz ze skóry, to chodzi o wymaz ze zmiany ropnej ?
Non Adson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 16:28   #19
baba12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Gronkowiec złocisty?

dokładnie...
baba12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 15:05   #20
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Gronkowiec na twarzy?

Borykam się z trądzikiem. Raz już się go pozbyłam na pół roku, niestety zaniedbałam się i pojawiało się coraz więcej grudek. W marcu zaczełam kuracje Epiduo i miałam duży wysyp i bardzo podrażnioną skórę, byłam naprawdę załamana. Te pryszcze były dość dziwne, pojawiały się w skupiskach obok siebie. Były to dość twarde grudki. Poszłam do dermatologa i przepisał mi Aknemycin (erytromycyna, czyli natybiotyk)+ Metronidazol+ 2 razy w tyg. epi. Miałam 2 miesiące takiej kuracji i muszę przyznać, ze pomogło. Teraz stosuje Acne Derm+ Metronidazol i czuje jakby moja cera wracała do dawnego stanu :/.

Od paru lat borykam się również z białymi grudkami w migdałach, kiedyś wykryto u mnie gronkowca złocistego w nosie. Podobno zakażenie gronkowcem na twarzy wyglada podobnie jak trądzik. Zastanawiam się czy to może mieć jakiś związek? Kiedy stosuje antybiotyki wszystko ładnie się goi, ale po odstawieniu mam nawroty. Bardzo dobrze działała na mnie detromycyna (miałam taki płyn do twarzy), a na nią są wrażliwe gronkowce.
Co mam zrobić w takiej sytuacji? Jakiś wymaz z gardła i ze skóry? Ile kosztuje takie coś? szczerze mówiąć to boje się trochę dermatologa pytać o ten wymaz, bo pomysli, że już się za bardzo czepiam tej skóry.

Szukałam informacji na forum, ale były one dość "przedawnione", dlatego proszę o odpowiedzi . jesli ktoś borykał się z podobnym problemem może podzielić się informacjami.
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:00   #21
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Gronkowiec na twarzy?

........

Edytowane przez Michał84
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:41
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 16:00   #22
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Gronkowiec na twarzy?

Wymaz ze zmian skórnych możesz wykonaćnp. w Centrum badań mikrobiologicznych w Krakowie, ale potrzebne jest skierowanie od lekarza, oto garść informacji na ten temat:


Diagnostyka mikrobiologiczna zmian skórnych.
cel:
  • potwierdzenie lub wykluczenie czynnika etiologicznego
  • miejsce i rodzaj materiału:
    miejsce zmienione chorobowo wskazane przez lekarza (skierowanie) -trądzik, czyraczność, owrzodzenia, liszajce i inne
  • wymogi:
    pacjent powinien zgłosić się w momencie pojawienia się świeżej zmiany, nie stosując przed badaniem preparatów zewnętrznych i/lub wewnętrznych (antybiotyków). W przypadku ich stosowania przerwa powinna wynosić co najmniej 10 dni przed badaniem.

Jeśli chodzi o zakażenia gronkowcem na twarzy to są one dość charakterystyczne: dość duże plamy łuszczące się, w okolicy ust i policzków, często o miodowym kolorze, strupki - według mnie niezbyt to przypomina trądzik.
__________________
Książkowo: 97+26



Edytowane przez Starlett
Czas edycji: 2010-07-29 o 16:03
Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 18:29   #23
karo7433
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Gronkowiec na twarzy?

Ostatnio, jakoś miesiac temu okropnie wysypało mnie na twarzy, chociaż zawsze miałam ładną cere. Mam 17 lat i słyszałam że jak na rozpoczecie trądziku młodzienczego to za pózny wiek. Obecnie biore antybiotyki na gardło, dokładnie nie wiem co mi jest bo lekarz mi nie powiedział, zaczeło się od gulki w gardle, lekarz ją pomacał, zajrzał do gardła - powiedział ze bardzo brzydko wyglada całe gardło i że antybiotyk. Powiedział też że jak sie ma 17 lat to przydało by sięwyciać te migdałki i się nad tym zastanowimy. Kiedyś czesto miewałam anginy ropne. Myślałam że trądzik może od tego gardła. Mam właśnie straszne syfy na policzkach - szczególnie prawa strona twarzy- z lewą dużo lepiej. Syfy siędzą też przy ustach i pod ustami po bokach brody. Te na policzkach są takie wypukłe ale nie do wyciśnięcia,są blisko siebie, jakby rozlane pod skórą, a jak je podsusze robią się wlasnie strupy. Jakie są inne objawy gronkowca??
karo7433 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:36   #24
baba12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Gronkowiec złocisty?

witam i jak wykryto coś u kogoś i dostał jakieś wskazówki w leczeniu...?

ja dalej pracuje z paraprotexem narazie 2tyg zobaczymy co przyniesie nam dalej....
baba12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 01:54   #25
Wujek_heniek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 17
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Mi powidział lekarz, że wymyślam bajki i że mam nie wierzyć w to co ludzie piszą na forach...

Nie mam juz sił, a kolejne gule mi rosną ... zalosne ;/
Wujek_heniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 22:24   #26
baba12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Gronkowiec złocisty?

to nie możesz iść do tego laboratorium?! i by ci się wszystko wyjaśniło... koszt prywatnie 17zł zrób wymaż z rany ropnej...
baba12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 23:31   #27
listopadowa80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: dwie ryby przebite srebrnym mieczem
Wiadomości: 5 297
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Cytat:
Napisane przez baba12 Pokaż wiadomość
to nie możesz iść do tego laboratorium?! i by ci się wszystko wyjaśniło... koszt prywatnie 17zł zrób wymaż z rany ropnej...
Dokładnie, skoro lekarz nie widzi takiej potrzeby, zrób badanie na własną rękę - przecież koszt badania nie jest astronomiczny
listopadowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 19:30   #28
wait4U
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 12
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Moja siostra ma gronkowca złocistego, objawia się u niej białym nalotem na języku, lekkim osłabieniem, wysypem trądziku i niestety czyrakami w różnych miejscach, przeważnie w okolicach brzucha.. Zrobiła wymaz z gardła w laboratorium, kosztuje niewiele, około może 20 zł.. na zmiany ropne używa tzw. "maści końskiej" i pomaga, sama nie wiem co to dokładnie za maść, podejrzewam że trzeba zapytać lekarza.
ja również mam gronkowca ale u mnie się nie objawia, on sobie może siedzieć i "wyjść" kiedy mu się tylko spodoba..

Edytowane przez wait4U
Czas edycji: 2010-08-03 o 19:30 Powód: literówki ;)
wait4U jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 02:27   #29
Non Adson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 106
Dot.: Gronkowiec złocisty?

Ja mam jedno pytanko, żeby stwierdzić gronkowca wystarczy wymaz z gardła i zmiany ropnej, czy niezbędny jest również wymaz z nosa ? Pytam z tego względu, że koszt jednego wymazu u mnie to 35 zł, co za wszystkie daje aż 105zł, a doktorka nie chciała mi dać skierowania, stwierdziła, że to niepotrzebne.
Non Adson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 07:32   #30
baba12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 60
Dot.: Gronkowiec złocisty?

pasuje z każdego.... idź może do lekarza rodzinnego, on ci powinien dać skierowanie...
baba12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 09:30:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.