Medicover ubezpieczenia proszę o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe wyliczanki

Notka

Wizażowe wyliczanki Wizażowe wyliczanki, to miejsce gdzie porozmawiasz o pogodzie, jedzeniu, twoim samopoczuciu lub o tym co ostatnio dostałaś od swojego ukochanego.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 13:21   #1
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema

Medicover ubezpieczenia proszę o radę


Wczoraj(niedziela) wydarzyło się coś co mnie przerosło. Potrzebna była natychmiastowa pomoc lekarza do chorego, do domu w moim domu.
Chłopak 34 lata waga ponad 100kg, gorączka 40 stopni, utrata świadomości, dreszcze, szybki oddech, trudności w nabraniu powietrza, doszło do tego. Jedyne pocieszające dla mnie było to że cokolwiek bełkotał.
Telefon na pogotowie - pogotowie nie przyjedzie, proszą o zawiezienie chorego do szpitala. Nie karetka a Ja mam ciężkiego prawie że nie przytomnego faceta wsadzić do samochodu. Nie przyjechali. Każą dzwonić do lekarza. Podali numer. Lekarz nie przyjedzie bo jest jedyny na cały powiat. Nie mam namiarów na żadnego lekarza, który mógłby przyjechać. Wygooglałam sobie lekarza okazało się że to pediatra, też nie przyjedzie bo leczy dzieci. Powiedziała, że pogotowie musi przyjechać. Telefon po raz drugi na pogotowie - pogotowie nie przyjedzie. Karzą zbić temperaturę. Gazem do apteki pani zaproponowała mi pyralginę na obniżenie temperatury. Po kilku minutach facet jest w stanie się ruszyć. Kilkakrotnie w tym czasie bełkotał czy lekarz jedzie. Po tym jak nie uzyskał pomocy lekarskiej, a już podejrzewaliśmy zapalenie płuc chce wykupić ubezpieczenie zdrowotne.
To już mój drugi przypadek, że pogotowie odmówiło mi pomocy.

Czy ktoś z was ma wykupione ubezpieczenie zdrowotne w Medicover'że? Chciałam bym troszkę opinii na ten temat.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:35   #2
Śniegowa
Oby do wiosny
 
Avatar Śniegowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 17 102
Dot.: Medicover ubezpieczenia proszę o radę

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
To już mój drugi przypadek, że pogotowie odmówiło mi pomocy.
Nigdy nie miałam sytuacji odmowy przyjechania pogotowia i szczerze mówiąc włos mi się zjerzył.
Może powinnaś jakąś skargę do NFZtu, czy coś?
Śniegowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 16:38   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Medicover ubezpieczenia proszę o radę

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Wczoraj(niedziela) wydarzyło się coś co mnie przerosło. Potrzebna była natychmiastowa pomoc lekarza do chorego, do domu w moim domu.
Chłopak 34 lata waga ponad 100kg, gorączka 40 stopni, utrata świadomości, dreszcze, szybki oddech, trudności w nabraniu powietrza, doszło do tego. Jedyne pocieszające dla mnie było to że cokolwiek bełkotał.
Telefon na pogotowie - pogotowie nie przyjedzie, proszą o zawiezienie chorego do szpitala. Nie karetka a Ja mam ciężkiego prawie że nie przytomnego faceta wsadzić do samochodu. Nie przyjechali. Każą dzwonić do lekarza. Podali numer. Lekarz nie przyjedzie bo jest jedyny na cały powiat. Nie mam namiarów na żadnego lekarza, który mógłby przyjechać. Wygooglałam sobie lekarza okazało się że to pediatra, też nie przyjedzie bo leczy dzieci. Powiedziała, że pogotowie musi przyjechać. Telefon po raz drugi na pogotowie - pogotowie nie przyjedzie. Karzą zbić temperaturę. Gazem do apteki pani zaproponowała mi pyralginę na obniżenie temperatury. Po kilku minutach facet jest w stanie się ruszyć. Kilkakrotnie w tym czasie bełkotał czy lekarz jedzie. Po tym jak nie uzyskał pomocy lekarskiej, a już podejrzewaliśmy zapalenie płuc chce wykupić ubezpieczenie zdrowotne.
To już mój drugi przypadek, że pogotowie odmówiło mi pomocy.

Czy ktoś z was ma wykupione ubezpieczenie zdrowotne w Medicover'że? Chciałam bym troszkę opinii na ten temat.

Jesli opisałaś telefonując pogotowię sytuację tak jak nam (utrata przytomności) to nie mieli prawa odmówic. W tym wypadku powinnas złozyc skarge - na twoją korzysc działa fakt, ze rozmowy z dyspozytorem są nagrywane.
Jesli jednak o utracie przytomności nie wspomniałaś (a jedynie o gorączce, dreszczach i przyspieszonym oddechu) to cóż- pogotowie dobrze Cie skierowalo. W tym wypadku powinnaś złożyć skargę na lekarza, który odmówił udzielenia pomocy.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 18:27   #4
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Medicover ubezpieczenia proszę o radę

Hmm, spodziewałam się opinii o Prywatnym ubezpieczeniu w Medicaver.

Nie napisałam nigdzie że był nieprzytomny, napisałam,że tracił świadomość i że prawie nieprzytomny a to różnica.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 18:42   #5
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Medicover ubezpieczenia proszę o radę

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Hmm, spodziewałam się opinii o Prywatnym ubezpieczeniu w Medicaver.

Nie napisałam nigdzie że był nieprzytomny, napisałam,że tracił świadomość i że prawie nieprzytomny a to różnica.
a co to znaczy "prawie nieprzytomny"? bo napisałaś "utrata świadomości". a utrata świadomości = chory nieprzytomny, czyli nie reaguje na to co się do niego mówi, nie kaszle, nie kicha itd itp.

wiesz, w takim wypadku to się niestety nie dziwię, że pogowie nie wysłało do dorosłego chłopa z gorączką (choćby wysoką) karetki -> to sprawa dla lekarza rodzinnego a nie pogotowia; i dlatego uważam, że powinnaś na lekarza, który nie udzielił pomocy złożyć skargę - to jego praca i tyle (a niestety, wielu z nich uważa, że ten dyżur który mają, to tak dla picu i tak to traktuje). Poza tym- dlaczego od razu nie poszliscie po pyralginę/polopirynę? Kurde, to naprawdę powód do wzywania pogotowia? Co innego, gdyby to było dziecko czy osoba starsza- ale młody facet...?



Ale masz rację- temat nie o tym.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2011-10-10 o 18:43
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 20:06   #6
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Medicover ubezpieczenia proszę o radę

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Czy ktoś z was ma wykupione ubezpieczenie zdrowotne w Medicover'że? Chciałam bym troszkę opinii na ten temat.
Ja mam wykupione pakiet opieki zdrowotnej w Medicoverze
jeśli masz jakieś konkretne pytanie, to chętnie odpowiem.
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 21:21   #7
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Medicover ubezpieczenia proszę o radę

ja także, natomiast nie musiałam nigdy korzystac jeszcze z nagłych przypadków. Ale sam Medicover sobie chwalę.
__________________

Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-12, 11:15   #8
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Medicover ubezpieczenia proszę o radę

ja miałam Medicovera ale po 3 latach z niego zrezygnowałam, nie byłam zadowolona, wręcz przeciwnie, teraz mam Lux Meda i sobie bardzo chwalę
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe wyliczanki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.